Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Іслам
Ігор+
Дійсний член
***



Повідомлень: 298
Зареєстрований: 5-11-2002
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-12-2002 у 01:44
Іслам


Серед нас є прихильники (як мінімум один) Ісламу, цікаво було б подискутувати на цю тему.
Яке ваше ставлення до Ісламу?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
кецо
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 4-10-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-12-2002 у 14:25


іслам це те саме що і мусульмани?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор+
Дійсний член
***



Повідомлень: 298
Зареєстрований: 5-11-2002
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-12-2002 у 16:01


Цитата:
Першим відправив користувач кецо
іслам це те саме що і мусульмани?


Це їх релігія. Шановний пан Юра нам міг би про це розказати
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 11-12-2002 у 11:17


Взагалі кажучи, я до ісламу ставлюсь так само як і до решти світових релігій.
Я не вважаю себе фахівцем у галузі ісламу:). Якщо йдеться про мій сайт, то він був створений швидше заради експерименту, а не для популяризації ісламу. Просто це був перший-ліпший мій власний реферат, неважко здогадатися з якого предмету.:)
Якщо хочете знати більше - в інтернеті є сайти присвячені ісламу, нажаль росіяни закрили один з найпопулярніших - "Кавказ".
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 11-12-2002 у 11:46


Кого цікавить - спробуйте почитати мій реферат: http://www.yurkosyerov.narod.ru
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Bohdan
Новак
*



Повідомлень: 3
Зареєстрований: 22-7-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 22-7-2003 у 21:56


Загалом нейтрально, але не подобається його консерватизм і нетолерантність до інших релігій
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 22-7-2003 у 22:53


Консерватизм і нетолерантність можна знайти в любій релігії.
Проблема ісламу, мені здається, більше в тому, що його ідеологічні центри розміщені там, де консерватизм і нетолерантність культивуються віками. Плюс, так сталося, що більшість прихильників ісламу живуть в культурно і економічно відсталих регіонах. Низький рівень суспільного розвитку-- завжди є найкращим грунтом для релігійної нетерпимості і консерватизму.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 23-7-2003 у 07:01


Но принаймні про іслам - єдине що можна мені _певно_ сказати -- то те, що якби я мав на вибір Ісламьско-ментальний та Християнсько-ментальний банк - то гроші я би тримав у першому. Бо спокійніше для кишенебереження і карма, імхо, почистіш була би.
А друге певне - то те що шкодую, що слова пророка в оригіналі прочитати не можу. Позаяк на коран як Релігійну книгу - наїжджає (звісно) багато хто, а от як на зразок високої Поезії - то таки ні.




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 23-7-2003 у 08:39


Щоб читати пророка в оригіналі треба вивчити арабську мову. Я сумніваюся, що задоволення буде варте зусиль.
Чи мало в світі іншої поезії на більш доступних мовах?

А що до банків, то це ніяк не залежить від релігії. Злодіїв є повно серед усіх релігій. Історично найуспішніші банкіри, взагалі то, були євреї.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 23-7-2003 у 09:33


Не думаю, що є правильним пов`язувати релігію і релігійних людей. Це я щодо вислову "злодіїв є повно серед усіх релігій".
В такому трактуванні релігія ставиться в залежність від людей, що її сповідують. А мало б сприйматись навпаки. Є релігія, шлях. І є люди, які йдуть тим шляхом. Чи, принаймні, вважають так. Люди недосконалі, тому і релігійність їхня теж.
Переносити ж помилки цих людей на саму релігію - неправильно.
Наприклад, неправильним є пов`язувати злочини, які коїли представники християнської Церкви зі самою християнською Церквою.
Це, ніби, очевидно, але чомусь навіть зовсім недурні люди про це забувають, чи просто у власних іниересах намагаються не звертати на це уваги.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 23-7-2003 у 09:40


Я згідний, що звучить не правильно. Справжній християнин красти не буде, як напевне і істинно віруючий мусульманин.
Я мав на увазі скоріше тих, хто умовно відность себе до певної релігійної ментальности. "Ісламсько-ментальний та Християнсько-ментальний банк..." .

Але, що до церкви, то теж треба вносити ясність, що мається на увазі. Якщо церква в смислі системи релігійних поглядів, віросповідання, моралі то це одне. Якщо церка, як адміністративно-ідеологічний апарат зі своєю бюрократією та іншими пороками то зовсім інше. На жаль люди часто плутають ці поняття.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 24-7-2003 у 00:13


rost> Чи мало в світі іншої поезії на більш доступних мовах?
воно так, але хотілосьби таки розуміти сусідів.

rost> А що до банків, то це ніяк не залежить від релігії.
Хм. а от, власне - що ні!

rost> Злодіїв є повно серед усіх релігій.
"Плохой человек как столб в степи -- далеко видно" (с)Казахське

rost> Історично найуспішніші банкіри, взагалі то, були євреї.
було. Тільки от Мохаммад (на скільки я знаю практику) - заборонив лихварство. Тамошній банк (система вкладення грошей) - різниться тим, що ти вкладаєш у якийсь проект - но і маєш прибуток у разі його удалого завершення (хоч і ризик несеш)

А щодо переваг "єврейського банкірства"...
- як казав незабвенної пам'яті Вінні (з Пухів) "это ж-ж-ж неспроста" - тут я маю на увазі розгорнуту пропаганду про підтримуваня однією з яскравих "мусульманськоментальних" банківських сіток тероризму. Пов'язане з тим, що вона склала _дуже_ помітну конкуренцію.

Доречі- (імхо, звичайно) -близькою до ідеології мусульманського банкірства була наша рідна "Кредитівка".




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 24-7-2003 у 03:59


rost> Чи мало в світі іншої поезії на більш доступних мовах?
dr.Trollin> воно так, але хотілосьби таки розуміти сусідів.
А мені, би не хотілося таких сусідів мати.

dr.Trollin>маю на увазі розгорнуту пропаганду про підтримуваня однією з яскравих "мусульманськоментальних" банківських сіток тероризму. Пов'язане з тим, що вона склала _дуже_ помітну конкуренцію.

А які такі "мусульманськоментальні" банківські сітки сітки можуть, якусь конкуренцію серйозним банкам робити? Це, щось типу "невловимого Джо"?
Біблія проценти не забороняє. Як і всякий бізнес банківський приносить прибутки. І було би страшенно тупо, відмовитися від кредитних механізмів тільки тому, що якийсь там Мухамед, того не любив. Жив то він в дикій пустелі. Що від нього було вимагати розуміння, як бізнес робиться?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 24-7-2003 у 07:39


dr.Trollin> воно так, але хотілосьби таки розуміти сусідів.
rost> А мені, би не хотілося таких сусідів мати.
_мати_ - то одне. А _розуміти_ - цлком інше

rost> А які такі "мусульманськоментальні" банківські сітки сітки можуть, якусь конкуренцію серйозним банкам робити?
Дивним є те, що _Досить_ легко.

rost> якийсь там Мухамед, того не любив. Жив то він в дикій пустелі. Що від нього було вимагати розуміння, як бізнес робиться?

8-0 Мохаммад не розумівся в бізнесі 8-0
Мамма міа!!!!!!
Сєр. Вы не правы :-)
Мягко кажучи так _трошечки_.




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 24-7-2003 у 08:46


>Сєр. Вы не правы :-)
То поправте сєра. Мамма міа!!!!!! це не аргумент
Назвіть "мусульманськоментальну" банківську сітку відому в цивілізованому світі. А за одно, кому вона склала _дуже_ помітну конкуренцію.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 2-8-2003 у 07:36


по-1-ше попрошу врахувати, що Я не дивився спеціально за сітками (особливо тому, що вони у нас не працюють), але коли цікавився - то таки була. Причім у Америці (ота, котру гнобили після 11-го як засіб для фінансування террористів)
Знайду назву -- зкину.

А зморально-етичних підходів (отого Мохаммада, що у економіці ніц не розбирався):

- - - - - -
http://www.islamua.net/islam_ua/news/usury.shtml
**Мир ростовщичества**
"Те, которые берут лихву, восстанут [в Судный день], как восстанет тот, кого шайтан своим прикосновением обратил в безумца. Это им в наказание за то, что они говорили: "Воистину, торговля - то же, что и лихва". Но торговлю Аллах дозволил, а лихву запретил. Если к кому-либо [из ростовщиков] придет увещевание от Аллаха и если он поступит согласно этому увещеванию, то ему простятся прошлые его грехи. Его дела принадлежат Аллаху. А те, кто станет [вновь давать в рост],- обитатели адского пламени на вечные времена.

Аллах искореняет лихву и распространяет милостыню. Аллах не любит никого из неблагодарных грешников.

Воистину, тем, которые уверовали и творили добрые дела, совершали салат, раздавали закат, уготована награда у Господа. Им нечего страшиться, и они не будут опечалены.

О вы, которые уверовали! Бойтесь Аллаха и, если вы уверовали, простите ту лихву, что прежде причиталась вам. Если же вы не простите, так знайте, что Аллах и Его посланник будут против вас. А если простите, то вам останется ваше первоначальное достояние. Не творите произвола, тогда и над вами не свершится произвол".
(Сура 2, аяты 275-279)

Что же означает запрет ростовщичества? Проще говоря, это означает, что в каждом контракте, предполагающем заимствованное финансирование, должно быть четко выписано, каким образом должны расходоваться денежные средства. Это позволит правовым инстанциям судить о корректности и обоснованности контракта, что поставит извлекающие прибыль организации и учреждения под прямое действие закона. В нынешней ситуации, когда при ведении дел ростовщичество дозволено, законы находятся под контролем и на службе процесса извлечения прибыли. В этом и заключается его непосредственная сущность.

Когда законы устанавливаются для того, чтобы извлекать максимальные прибыли, такая доходная деятельность как мошенничество и обирание обязательно имеет место, причем упомянутые здесь примеры - лишь немногие из потока несправедливостей, хлынувших от данного установленного принципа капитализма. Взглянув на него под микроскопом, можно увидеть, что он гласит: "Любой, кто может дать судье большую взятку, выигрывает дело".

Таковы проблемы капитализма. Деньги стали божеством.
- - - - - -

Принаймні останнє речення - заперечити годі.
"Маммона - рулит" (якщо я неперепутав молодіжне термвнологію)




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
polidrom
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 26-6-2003
Місто: Канада
Нема на форумі

Настрій: так собі

[*] написано 2-8-2003 у 08:33


Ну? Про що ж і мова. Так, цей бедуїн Мухамед мав якісь свої морально-етичні принципи, але приведені цитати, як раз говорять, що він поняття не мав в економіці(пасти верблюдів чи овець це не економіка). Тупа неспроможність зрозуміти, що кредит є основа економічного розвитку, як раз це і підтверджує. Тобто купити баранячу шкіру скажем за 1 динар в Мецці і продати за 2 в Медині, то бізнес любий аллаху. Позичити 10 динарів купити десять шкір і продати за 20 це теж любо. А от заплатити проценти за позику це вже "в падло". Тому, дійсно, ДУЖЕ ЦІКАВО, яка ж це "сітка", щось змогла добитися, керуючись саме такими "принципами". Цікаво, що шановний dr.Trollin стільки всьго про неї знає, і що на перешкоді стояла (кому?), і гнобили її піля 11-го і навіть Вінні Пуха в свідки притягає. А як просять назвати то
Цитата:
Першим відправив користувач dr.Trollin
Я не дивився спеціально за сітками (особливо тому, що вони у нас не працюють), але коли цікавився - то таки була.

Мамма міа!!!!!!
Тут дійсно без Вінні Пуха не роберешся.

Наша "кредитівка" нічого спільного не мала з тупим мусульманським підходом. Кредитівка точно так само, як і банки давала гроші в позику під проценти. Різниця між нею і банками в тому, що банк має власника(чи власників) прибуток, якого складає різницю між доходами від крелитування і процентами виплаченими по вкладах. А в кредитівці весь дохід виплачувавався пайовикам замість процентів по їх вкладах. Тобто різниця була не способі отримання прибутків, а формі власності.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
polidrom
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 26-6-2003
Місто: Канада
Нема на форумі

Настрій: так собі

[*] написано 2-8-2003 у 10:05


До речі, якщо запитатися не Вінні Пуха а в Google: top 50 banks
то дістанемо:
1 Deutsche Bank AG, Frankfurt am Main, Germany
2 Sumitomo Mitsui Banking Corporation, Tokyo, Japan
3 UBS AG, Zürich, Switzerland
4 BNP Paribas SA, Paris, France
5 Credit Suisse Group, Zürich, Switzerland
6 Bayerische Hypo-und Vereinsbank AG, Munich, Germany
7 Barclays PLC, London, UK
8 JP Morgan Chase Bank, New York, USA
9 The Bank of Tokyo-Mitsubishi Ltd, Tokyo, Japan
10 Bank of America NA, Charlotte, USA
11 The Royal Bank of Scotland Group plc, Edinburgh, UK
12 ABN AMRO Holding NV, Amsterdam, Netherlands
13 Industrial & Commercial Bank of China, Beijing, China
14 UFJ Bank Ltd, Tokyo, Japan
15 Citibank NA, New York, USA
16 Société Générale, Paris La Défense, France
17 Dresdner Bank Group, Frankfurt am Main, Germany
18 Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Germany
19 Crédit Agricole, Paris, France
20 The Norinchukin Bank, Tokyo, Japan
21 Credit Suisse First Boston, Zürich, Switzerland
22 Lloyds TSB Group plc, London, UK
23 ING Bank NV, Amsterdam, Netherlands
24 Rabobank Nederland, Utrecht, Netherlands
25 Mizuho Bank Ltd, Tokyo, Japan
26 Mizuho Corporate Bank Ltd, Tokyo, Japan
27 HSBC Bank plc, London, UK
28 Banco Santander Central Hispano SA, Madrid, Spain
29 China Construction Bank, Beijing, China
30 Abbey National plc, London, UK
31 Fortis Bank NV/SA, Brussels, Belgium
32 DZ BANK AG Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank, Frankfurt am Main, Germany
33 Wachovia Bank NA, Charlotte, USA
34 Bank of China, Beijing, China
35 The Agricultural Bank of China, Beijing, China
36 Banca Intesa SpA, Milan, Italy
37 Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, Madrid, Spain
38 Caisse des Dépôts et Consignations, Paris, France
39 Bayerische Landesbank, Munich, Germany
40 National Westminster Bank Plc, London, UK
41 Halifax plc, Halifax, UK
42 Landesbank Baden-Württemberg, Stuttgart, Germany
43 Nordea Group, Helsinki, Finland
44 Danske Bank Aktieselskab, Copenhagen, Denmark
45 Royal Bank of Canada, Montréal, Canada
46 Eurohypo AG , Frankfurt am Main, Germany
47 The Hongkong and Shanghai Banking Corporation Limited, Hong Kong, Hong Kong
48 International Bank for Reconstruction and Development, Washington, USA
49 Kreditanstalt für Wiederaufbau (Kfw), Frankfurt am Main, Germany
50 Bank One NA, Chicago, USA



Може шановний dr.Trollin нам вкаже котрий з них є "мусульмансько ментальним".
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 2-8-2003 у 12:43


До polidrom 2-8-2003
звісно що ніякий. Це ж (як я не милюся ранкінг по рівню капіталізації)

До polidrom 2-8-2003
<Позичити 10 динарів купити десять шкір і продати за 20>
між позиченням і входженням у спілку є різниця.

<і що на перешкоді стояла (кому?)>
як не милюся - то Вестерн Юніон. Зокрема у царині переводів.

<навіть Вінні Пуха в свідки притягає>
Є-є! Не в свідки, а в акустоозвучцвачі :)


Але нехай. Я все-ж таки не фінансист, а фізик, а тому не буду (в лом) розписувати переваги фінансових моделей (продовжевати дискусію у треді).
Скинув посилання на тред адміну http://www.islamua.net. Хай він як схоче веде далі.

АЛЕ! Маммони таки не люблю.
І у кредит ніц не брав і брати не намірений (принаймні без _вкрай_ поважної причини)!
І моральність сучасної банківської системи - таки :-((
(Якщо на форумі є банкіри - вибачте - я без особистостей)

Свою думку я висловив. Хай вона буде "імхо".




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
polidrom
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 26-6-2003
Місто: Канада
Нема на форумі

Настрій: так собі

[*] написано 4-8-2003 у 01:13


Отже з муслімським підходом до бізнесу все ясно. Якщо навіть "хранителі муслімських святинь" саудівці нафто-долари свої тримають в Швейцарії і Штатах, такий вже них "мусульманський менталітет".

Подаю нижче витяг з проповіді Ісуса на Оливковій горі (Євангеліє від Матвія 25 14-30).
14 Так само ж один чоловік, як відходив, покликав своїх рабів і передав їм добро своє.
15 І одному він дав п'ять талантів, а другому два, а тому один, кожному за спроможністю його. І відійшов.
16 А той, що взяв п'ять талантів, негайно пішов і орудував ними, і набув він п'ять інших талантів.
17 Так само ж і той, що взяв два і він ще два інших набув.
18 А той, що одного взяв, пішов та й закопав його в землю, і сховав срібло пана свого.
19 По довгому ж часі вернувся пан тих рабів, та й від них зажадав обрахунку.
20 І прийшов той, що взяв п'ять талантів, приніс іще п'ять талантів і сказав: Пане мій, п'ять талантів мені передав ти, ось я здобув інші п'ять талантів.
21 Сказав же йому його пан: Гаразд, рабе добрий і вірний! Ти в малому був вірний, над великим поставлю тебе, увійди до радощів пана свого!
22 Підійшов же й той, що взяв два таланти, і сказав: Два таланти мені передав ти, ось іще два таланти здобув я.
23 казав йому пан його: Гаразд, рабе добрий і вірний! Ти в малому був вірний, над великим поставлю тебе, увійди до радощів пана свого!
24 Підійшов же і той, що одного таланта взяв, і сказав: Я знав тебе, пане, що тверда ти людина, ти жнеш, де не сіяв, і збираєш, де не розсипав.
25 І я побоявся, пішов і таланта твого сховав у землю. Ото маєш своє...
26 І відповів його пан і сказав йому: Рабе лукавий і лінивий! Ти знав, що я жну, де не сіяв, і збираю, де не розсипав?
27 Тож тобі було треба віддати гроші мої грошомінам*, і, вернувшись, я взяв би з прибутком своє.
28 Візьміть же від нього таланта, і віддайте тому, що десять талантів він має.
29 Бо кожному, хто має, дасться йому та й додасться, хто ж не має, забереться від нього й те, що він має.
30 А раба непотрібного вкиньте до зовнішньої темряви, буде плач там і скрегіт зубів!


*виділено мною.

Тому і не дивно, що 90% з списку топ 50-и банків розмішені в християнських країнах, а муслімських банків там нема і не буде, бо бедуїн-Мухамед їх так навчив господарювати.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Каріма
Новак
*



Повідомлень: 2
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: надалеко
Нема на форумі

Настрій: довольна

[*] написано 4-8-2003 у 11:48


Всім Привіт!
Зацікавилась вашою дискусією, так як сама з Львівщини, та й до того ж мусульманка.
Нарахунок банків, найшла таку інформацію:
"Сьогодні більше, ніж 250 ісламських банків працюють від Китаю до США, керуючі фонди яких величиною до 200 більйонів амер.доларів. Західні баник, черех їхні Ісламські філіали в Великобританії, Німеччині, Швейцарії і Люксембурзі і т.д., також практикують ісламську банкову справу.
Крім цього Ісламські банки найшли процвітаючий ринок в США і Європі".
Додаткову інформацію про ісламські банки можна найти на англомовних сайтах: http://www.islamic-banking.com/ibanking/ifi.php
http://www.isdb.org/
http://www.islamic-finance.com/
http://www.islamic-banking.com/
http://www.oicexchange.com/
http://www.muamalat.com.my/
http://muslim-investor.com/mi/

На рахунок ісламу можем побалакати.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
polidrom
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 26-6-2003
Місто: Канада
Нема на форумі

Настрій: так собі

[*] написано 6-8-2003 у 19:54


Цитата:
Першим відправив користувач Каріма
Західні банки, черех їхні Ісламські філіали в Великобританії, Німеччині, Швейцарії і Люксембурзі і т.д., також практикують ісламську банкову справу

Каріма, тут, щось не то. Я розумію, що це переклад з http://www.islamic-banking.com/ibanking/ifi.php, але вдумайся смисл. Тобто, самі, що не є грішні, з точки зору ісламу, "також практикують ісламську банківську справу", через свої ж філії в своїх же країнах?

Я не проти віруючих, в тому числі муслімів. Я вважаю, що коли людина сама приходить до віри, то вона стає кращою. Я не глибоко знаю іслам, але думаю, що ні вбивати ні красти він не вчить. Але, коли іслам прикладають до економіки, то це, на жаль, не працює. Як тільки до економіки додається будь-яка ідеологія, результат плачевний. В тому числі в банківській справі.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 7-8-2003 у 07:23


Цитата:
Першим відправив користувач Каріма
...керуючі фонди яких величиною до 200 більйонів амер.доларів...

Англійське "billion" = мільярд.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 7-8-2003 у 10:05


Дякуючи Карімі, я нарешті зміг ознайомитися, що ж то таке ісламський банкінг. Штука, це дотепна.
Наприклад іпотечна позика (під житло). Тобто нормально, в любій західній країні при купівлі житла покупець може внести від 5-10% від вартості житла відразу, а решту суми позичити під заставу нерухомості, що купується. Позика, як правило, на довгий строк 20-30 років. Проценти, як правило, низькі (зараз 3-5% річних), бо ризик для банку є мінімальний. Таким чином всі задоволені. Молодий американець, канадець чи француз вселяється у власне житло вилачуючи щомісяця суми співрозмірні з оплатою за піднайм. Банки отримують хоч і невеликий, але гарантований на десятки років дохід. Власне така схема дуже б придалася в Україні. Одна справа складати гроші на житло живучи з батьками, чи тулячись по кутках. А інша живучи у власному житлі поступово його виплачувати.
Але іпотека противна ісламу, бо там проценти, а проценти - тяжкий гріх. І тому, для правовірних пропонується слідуюча схема. Не менше 20% вносиш в ісламський банк (далі ІБ). ІБ купує вибраний тобою будинок. Далі, ІБ підписує з тобою лізингову угоду на тих же 20-30 років. Умовно, припустимо, помісячні платежі ті ж самі, що і при іпотеці. І через 20-30 років будинок твій. Ніби майже все те ж саме. Але...
Маса юридичних проблем, як от перепланування будинку, ремонт, здача всього будинку, або частини в найм і т.д., бо будинком, до закінчення строку лізингової угоди володіє ІБ. Але то все квіточки. Уявіть собі , що ви вилачуєте свій будинок банкові по іпотечній схемі, а він раптом банкрутує, а таке буває навіть і з неісламськими банками. Ну найгірше, що може статися, це те, що не буде кому далі виплачувати. Переживем?
А тепер уявіть собі, що ви лізуєте "своє" житло в ІБ, а він банкрутує. Що з вами стається?... Правильно майно ІБ йде з молотка, в тому числі і ваша квартира, яка належить ІБ. І куди ви потрапляєте після, скажімо 10-15 років виплат?... Правильно, на вулицю. Єдиною втіхою буде тоді, що платили ви грошики не Маммоні, а "ісламсько-ментальній структурі".
Але іслам вчення гнучке тому на http://muslim-investor.com/mi/scholar-answers.phtml дехто Юсуф Талал ДеЛоренцо(шарітський радник для Dow Jones Islamic Index?!) , каже, що є виявляється фатви, що дозволяють, в крайніх випадках, навіть мусульманам користуватися іпотекою. Бо як він сам каже про ІБ <The fact is, however, that such companies are very small, and the risk of dealing with them is so high> і далі <So, in real terms, It appears that generally speaking reasonable "Islamic" alternatives are still not available in most Western countries. Under these circumstances, your seeking conventional financing is perfectly acceptable>
Тобто, іслам ісламом, як хочеш житло купити, то тримайся подалі від "ісламсько-ментальних структур".
Я не буду тут розписувати "переваг" ісламського фінасування бізнесу. Каріма досить лінків дала, хто цікавиться -- рекомендую. Одне скажу, там справи, ще веселіші ніж з іпотекою.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 7-8-2003 у 10:32


http://www.islamic-banking.com/index1.htm#D
Цитата:
The customer agrees to a monthly payment to the bank of which a component is for the use of the bank's share of investment and another for customer's own equity share.

Або я чогось не розумію, або ріжниця просто в тому як це назвати? Чи виплата відсотків (інтересу кредитора), що заборонено Шаріатом - чи "плата за користування банківською часткою інвестиції"?
Що скажуть присутні тут фахівці-банкіри? Крім того, мені не зовсім зрозуміло, як мусульманські банки взаємодіють із західними, враховуючи базове розходження в поглядах. Чи, знов таки, питання лише в тому, якими словами в угоді передати термін "інтерес"?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 237
Реклама: