Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4
Автор: Тема: Про сповідь.
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 27-4-2004 у 08:27


Цитата:
Першим відправив користувач Ivanko
Та й лікарі складають присягу Гіпократа, а скільки її переступає...


Неправда. Вони складали присягу радянського лікаря. Як зараз - не знаю, але напевно що не Гіпократа.
В ній, на відміну від клятви Гіпократа про аборти ніц не йдеться:

КЛЯТВА ГІППОКРАТА

Клянуся Аполлоном лікарем, Асклепіем, Гігією і Панакеєю і всіма богами і богинями, беручи їх у свідки, виконувати чесно, відповідно моїм силам і моєму розумінню, цю присягу і письмове зобов'язання: вважати навчившого мене лікарському мистецтву нарівні з батьками, ділитися з ним своїми достатками та у разі потреби допомагати йому в його нестатках; його потомство вважати своїми братами, і це мистецтво, якщо вони захочуть його вивчати, викладати їм безоплатно і без усякого договору; наставляння, усні уроки і все інше в навчанні сповіщати своїм синам, синам свого вчителя й учням, зв'язаним зобов'язанням І клятвою за законом медичним, але нікому іншому.

Я направлю режим хворих до їхньої вигоди згідно з моїми силами і моїм розумінням, утримуючись від заподіяння всякої шкоди й несправедливості.

Я не дам нікому смертельного засобу, що просять у мене, і не вкажу шлях для подібного задуму; також я не дам ніякій жінці абортивного пессарію.

Чисто і нехибно буду я проводити своє життя і своє мистецтво.

Я ні в якому разі не буду робити перетину страждаючим кам'яною хворобою, надавши це людям, що займаються цією справою.

У який би будинок я не ввійшов, я ввійду туди для користі хворого, будучи далеким від усього навмисного, несправедливого і пагубного, особливо від любовних справ з жінками і чоловіками, вільними і рабами.

Щоб при лікуванні - а також і без лікування - я не побачив чи не почув відносно життя людського з того, що не слід коли-небудь розголошувати, я промовчу про те, вважаючи подібні речі таємницею.

Мені, нерухомо виконуючому клятву, да буде надане щастя в житті та мистецтві, а також слава у всіх людей на вічні часи; проступаючому ж і даючому помилкову клятву да буде зворотнє цьому.


ПРИСЯГА ВРАЧА СОВЕТСКОГО СОЮЗА

Получая высокое звание врача и приступая к врачебной деятельности, я торжественно клянусь:

- все знания и силы посвятить охране и улучшению здоровья человека, лечению и предупреждению заболеваний, добросовестно трудиться там, где этого требуют интересы общества;

- быть всегда готовым оказать медицинскую помощь, внимательно и заботливо относиться к больному, хранить врачебную тайну;

- постоянно совершенствовать свои медицинские познания и врачебное мастерство, способствовать своим трудом развитию медицинской науки и практики;

- обращаться, если этого требуют интересы больного, за советом к товарищам по профессии и самому никогда не отказывать им в совете и помощи;

- беречь и развивать благородные традиции отечественной медицины, во всех своих действиях руководствоваться принципами коммунистической морали, всегда помнить о высоком призвании советского врача, об ответственности перед народом и Советским государством.

Верность этой присяге клянусь пронести через всю свою жизнь.


Цитата:
Першим відправив користувач Ivanko

А яка твоя думка щодо абортів?


Якщо це важливо для данної теми, то прошу: я вважаю що аборти доцільно робити коли дитина гарантовано не може народитися здоровою.

Хотілося б продовжити про сповідь.
Я не вірю що до мене промовляє Бог вийнятково вустами священика.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ivanko
Дописувач
**



Повідомлень: 41
Зареєстрований: 25-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 27-4-2004 у 13:42


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Хотілося б продовжити про сповідь.
Я не вірю що до мене промовляє Бог вийнятково вустами священика.

Я згідний з тобою в цьому. Бог промовляє до нас не тільки через священика, але на різні інші способи: через Своє Слово, написане в Біблії, життєві події, інших людей, читання книг... Але якщо мова йде про сповідь, то священик є служителем Тайни. Ісус Христос доручив виконування Святих Тайн своїм апостолам, а через них їх послідовникам. Святий Дух дає натхніння в часі сповіді.
Сповідь - це не просто психологічна розмова, а Свята Тайна, через яку Божа ласка діє в душі людини.

P.S. пропоную утворити нову тему про аборт і перенести повідомлення.




Українській молодіжний сайт \"Зустріч\"
http://www.zustrich.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 27-4-2004 у 15:01


Про аборти тут вже є тема.
>Сповідь - це не просто психологічна розмова, а Свята Тайна, через яку Божа ласка діє в душі людини.

Мабуть я занадто скептичний, але я можу вказати пальцем на тих священників (серед них є патріархи), до яких я б сповідатися ніколи не пішов. І, отже, в Святу Тайну через них я не вірю.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Odarka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1970
Зареєстрований: 17-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: вже йде до зими

[*] написано 27-4-2004 у 15:35


Мені здається, що проблема цих питань не в людях які б хотіли чи не хотіли сповідатися..а в тому. що ці люди втратили довіру до священників і не вважають доцільним ходити до сповіді не знаючи "чим цей священник дихає"...
Щодо аборту я вважаю. що священник чи єпископ не мають права вирішувати чи жінка мала робити аборт чи ні і за яких це було обставин...це палка в двох кінцях...і взагалі, чому священник має вирішувати чи відпускати гріхи чи ні?
Щодо друга - друг не завше вислухає, а навіть якщо вислухає то ніколи не має гарантії, що він чи вона не розповість це комусь іншому...
І я не вважаю гріхом. що люди живуть разом до шлюбу, краще пожити разом до шлюбу ніж потім через рік подавати на розлучення.




я так довго мовчав
ти ж бо знаєш як важко було мені в сутінках
вустами вологими на добрі слова натрапляти
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ivanko
Дописувач
**



Повідомлень: 41
Зареєстрований: 25-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 27-4-2004 у 16:20


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Мабуть я занадто скептичний, але я можу вказати пальцем на тих священників (серед них є патріархи), до яких я б сповідатися ніколи не пішов. І, отже, в Святу Тайну через них я не вірю.

Ось тут твоя помилка. Памятай, що священик є також людиною і може помилятися, має свої примхи, свої плюси і мінуси. Не варто всіх рівняти під одну палку. Я також не хочу йти до деяких священиків :saint: і іншим не раджу, але це не означає, що маю тоді дивитися на всіх одинаково. Поряд з тим знаю декілька священиків, які життям свідчать, ким вони є насправді.
Маленький приклад (хоча кожний приклад не може дослівно відобразити того самого). Ти пішов до стоматолога, але його робота тебе не задовільнила - зуб ще більше почав боліти. Біль тебе заставляє звернутися до іншого. Не будеш ти втрачати "бажання" поки не вщухне біль. Гріх робить в нашому серці великі душевні рани, тому людина йде до сповіді, аби їх позбутися. Так чому вона має з ними жити далі (їх назовні не відчуває, а совість то докучає).
До Святої Тайни Покаяння нікого силоміць не затягнеш, якщо ти переконаний в її непотрібності, то ніколи не звернишся до священика.




Українській молодіжний сайт \"Зустріч\"
http://www.zustrich.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ivanko
Дописувач
**



Повідомлень: 41
Зареєстрований: 25-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 27-4-2004 у 16:31


Цитата:
Першим відправив користувач Odarka
Мені здається, що проблема цих питань не в людях які б хотіли чи не хотіли сповідатися..а в тому. що ці люди втратили довіру до священників і не вважають доцільним ходити до сповіді не знаючи "чим цей священник дихає"...

Погоджуюся з тобою. Особливо це стосується тих, які виконують "ритуал" великодньої сповіді.
Цитата:
Щодо друга - друг не завше вислухає, а навіть якщо вислухає то ніколи не має гарантії, що він чи вона не розповість це комусь іншому...

Приятель інколи може дуже допомогти, але, як гарно зауважила Одарка, є певна небезпека розголошення. Найкращим варіантом є мати приятеля, який є священиком :saint: (ой черга вистроюється :lol: )




Українській молодіжний сайт \"Зустріч\"
http://www.zustrich.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ivanko
Дописувач
**



Повідомлень: 41
Зареєстрований: 25-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 27-4-2004 у 16:56


Цитата:
Першим відправив користувач Нормалайзер
чим же так вирізняється аборт від зумисного вбивства, що на уділяння розрішення за нього потрібен єпископ чи отець зі спеціальними повноваженнями? В чому ж полягає та окремішність аборту від убивста? І як співвідноситься оте виділення особливої тяжкості аборту як гріха з твердженням "Не судіть - і несудимі будете?"

На жаль наразі не можу знайти тему про аборт, тому відповім у цьому розділі (дайте, будь-ласка, адресу теми про аборти).
Аборт від інших вбивств відрізняється легковажністю, з якою до нього підходять люди. Про серійного вбивцю всі кричать, що це не гуманно, просто один жах :mad:, а з абортами? Жінка, яка "обслуговує" (перепрошую за слово, не знайшов синоніма) чоловіків і нищить кожне почате дитя, має "право" вважатися жінкою??? я вже не кажу матірю. Або лікар, який рекомендує видалити плід, оскільки там замість хлопчика є дівчина??? або йому "потрібно" органи на заміну :( У справі аборту потрібно поради не одного лікаря, але кількох...
Відносно суду над іншими, то це наші людські мірки. Я, як людина, можу собі оцінювати вчинки іншої людини, але не мушу, тому це є одною з причин таємниці сповіді, навіть якщо священик не уділив розрішення.
І ще одне. Ми цілий час говоримо про те, що священик може відмовити розрішення, але це не означає, що мусить. На початку цієї теми я вже говорив, що це стосується мирян тільки у випадку вчинення аборту. При чому дуже багато священиків має до цього право, особливо монахи.




Українській молодіжний сайт \"Зустріч\"
http://www.zustrich.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 28-4-2004 у 07:30


Цитата:
Першим відправив користувач Ivanko

Маленький приклад (хоча кожний приклад не може дослівно відобразити того самого). Ти пішов до стоматолога...


Тобто Церква (як організація) - лише мережа, перепрошую, центрів надання ритуальних послуг (доречи, платних)?
Не сподобався один "фахівець" - рули до іншого? Класно.
Як на мене, приклад не дуже коректний. Кожний священик - насамперед предстаник Церкви, а не рядовий працівник релігійного цеху.
Мабуть тому один "представник" легко може зневілювати всю організацію, що, власне, і відбувається.
Може Церква мусить якось сама піклуватись про те, аби КОЖЕН її представник був гідний довіри приходу, а не люди визначали хто справжній священик а хто поруч сидів? Оно, кажуть в Америці серед католицьких священиків процвітає педофілія, а папа дозволив після першого випадку не карати... Якщо це правда, що тоді можна сказати про Церкву, якщо у її голови таке ставлення до подібних речей?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ivanko
Дописувач
**



Повідомлень: 41
Зареєстрований: 25-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 28-4-2004 у 10:21


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Тобто Церква (як організація) - лише мережа, перепрошую, центрів надання ритуальних послуг (доречи, платних)?
Не сподобався один "фахівець" - рули до іншого? Класно.
Як на мене, приклад не дуже коректний. Кожний священик - насамперед предстаник Церкви, а не рядовий працівник релігійного цеху.
Мабуть тому один "представник" легко може зневілювати всю організацію, що, власне, і відбувається.
Може Церква мусить якось сама піклуватись про те, аби КОЖЕН її представник був гідний довіри приходу, а не люди визначали хто справжній священик а хто поруч сидів? Оно, кажуть в Америці серед католицьких священиків процвітає педофілія, а папа дозволив після першого випадку не карати... Якщо це правда, що тоді можна сказати про Церкву, якщо у її голови таке ставлення до подібних речей?

Перепрошую, Олексій, я ж написав, що кожен приклад "кульгає"... Який би ти привів приклад, який відповідав до цього? Ще раз наголошую, Сповідь - Свята Тайни, де усі наші закони втрачають силу і перед священиком сидить особа, з якою ніколи не можна поводитися як з клієнтем. Думаю це розумієш. І Церква - ми, а не лише керівники...
Щодо педофілії. Скільки разів Ісус казав пробачати???




Українській молодіжний сайт \"Зустріч\"
http://www.zustrich.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 28-4-2004 у 10:44


>Скільки разів Ісус казав пробачати???

Е-е-е-е..... взагалі-то священик теє, він духовний лідер громади, він сповідає, він (чомусь) посередник між приходом і Богом... Він приклад мусить показувати....

Пробачають нехай діти та їх батьки, а я того зрозуміти чомусь не можу. Ні з якого боку. Священик - лице Церкви (у моєму розумінні), тому коли чую чи бачу священика що робить неподобства, враження складається про всю Церкву а не про нього. Мабуть через це у мене віри в церкву не лишилось ніякої і взагалі.

Саме тому сповідатись якщо іти до священика, то навмання обираючи церкву, може Бог направить саме туди, куди варто йти сповідатись....
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

info.gif написано 28-4-2004 у 19:01


Цитата:

Пробачають нехай діти та їх батьки, а я того зрозуміти чомусь не можу. Ні з якого боку. Священик - лице Церкви (у моєму розумінні), тому коли чую чи бачу священика що робить неподобства, враження складається про всю Церкву а не про нього. Мабуть через це у мене віри в церкву не лишилось ніякої і взагалі.


У мене є знайомий лікар, дуже добрий спеціаліст. Це можуть підтвердити різні люди, багато вдячних пацієнтів. Одна з його поганих рис - він палить, і то дуже. Пане Олексію, то ви не підете при потребі лікуватися до нього, бо він своїм прикладом пропагує нездоровий спосіб життя хоч сам є лікар???
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 28-4-2004 у 21:25


Здається ми домовились що порівняння церкви і медицини не зовсім коректне.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-4-2004 у 21:36


Ми ж порівнюємо не церкву та медицину, а людей, які служать тій чи іншій справі
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 28-4-2004 у 22:05


Скажімо так, я б не пішов до психолога, який не може розібратися у своїх сімейних стосунках. Це порівняння більш коректне.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

info.gif написано 29-4-2004 у 09:06


А зустрівши багато таких психологів сказав би , що психологія як наука нічого не варта ?

До речі, якщо добрий психолог обов’язково має бути добрим спеціалістом, то священику це бажано , але мінімально для уділення тайни сповіді йому вистачає лише того, що він є священиком.
От привезли нам недавно замовлений на фірмі комп’ютер. То що, мені треба було роздумувати, як такий крутий комп міг привести такий некультурний та такий далекий від інформаційних технологій хлопчина? Звичайно хотілось би поспілкуватись з приємнішою людиною та задати деякі питання фахівцю. Але він таки виконав своє завдання – привіз комп’ютер, а моє захоплення високими технологіями в цьому випадку нітрохи не постраждало. ;)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 29-4-2004 у 09:32


То все коректно якщо прийняти тезу що церква - мережа пунктів надання ритуальних послуг. Мені хочеться вірити що це не так.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 29-4-2004 у 10:12


Якщо чесно, набридло припиратись, скажу прямо в чому вбачаю непорозуміння:

Як на мене, головна проблема тут полягає в тому, що як не крути, а християнство на шляху до Бога ставить перед людиною іншу людину (священика). І найгірше, що ця інша часто не сильно відрізняється від тої, що, власне, шукає. А іноді відрізняється в гірший бік. Тут можна суперечити і гнівитись, наводити докази, тощо, але ми завжди впиратимось в одну Істину - кращий священик за мирянина чи гірший визначає Бог і ніхто у світі не здатен однозначно сказати "так, ця людина ближча до Бога за цю", можлимо тому, що поняття ближче-далі в цьому випадку і неприпустимо використовувати.

Так навіщо заступати шлях? Чому відпускати гріх Господь збирається через іншу людину? Де сказано що це єдиний або взагалі можливий шлях спокути - покаятись іншій людині що, об`єктивно, відрізняється лише освітою? В Євангелії? Його писали ЛЮДИ. Як і інші євангелія, що, чомусь, вважаються апокрифами.

Не хочу зменшувати ролі християнських церков у розвитку духовності європейської цивілізації, проте, думаю, переоцінювати їх значення теж не варто, бо всі вони пройшли через політичну стадію розвитку і жодна з них не позбулась політичного забарвлення досі (тут маю на увазі традиційні церкви).

У наведених "умовах визнання розрішення важним" Церква грає роль у:
4. Сповідь - сам момент визнання своїх гріхів.
перед розрішенням священик повчає і каже виконати покуту. Це певне "надолуження" за вчинки. Може бути відмовити якусь молитву або зробити якусь добру справу. Цю покуту християнин має виконати після сповіді.

Все? Безумовно, дуже важлива роль повчання церкви (моя думка), і повчання мусять проводитись і, сподіваюсь, проводяться не лише при сповіді.

Все ж інше.... маю сумнів що до привілею Церкви визначати покуту. Церква має вчити а не карати.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

info.gif написано 29-4-2004 у 10:58


Дуже багато всього перемішано докупи. Зупинюсь на моєму баченні деяких моментів (застерігаю, я простий мирянин!)

Церква – це єдине містичне тіло, головою якого є Ісус Христос. А її “наземна” частина нехай буде в примітивно-звуженому розумінні мережею переговорних пунктів для контакту з Богом, місцем, де надприродні Cвяті Тайни можуть діткнутися матеріальної людини. А “обслуговує” це дійство уповноважена людина – священик, часто “гірший” чи неосвіченіший його “клієнта”.
А сила Святої Сповіді не в поученні священика, чи інших видимих її складових, а якраз в її надприродній суті.

Хто писав Євангеліє? Найточніше було б сказати, що Євангеліє писали гусині пера, чи там які були інструменти. Думаю, що людина, яка знайшла Бога, хоче бути інструментом в його руках. Апостолів надихав Святий Дух, якого справедливо вважаємо автором Євангелія.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 29-4-2004 у 11:39


Трішечки офтопного скепсису. Відповідати не обов`язково.

>Церква – це єдине містичне тіло, головою якого є Ісус Христос.

Котра з них???

>Апостолів надихав Святий Дух, якого справедливо вважаємо автором Євангелія.

Чому тоді не визнаємо за ним авторство апокрифів?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 29-4-2004 у 12:29


Я вважаю, що в питаннях віри людські розумування мало чого варті.
Це важко, але треба просто ДОВІРИТИСЯ, бо все є у Божих руках, і лише Бог бачить нас такими, якими ми є насправді.
Справжня віра – то віра дитяча, беззастережна. Вона не аналізує, а просто вірить.
Хто в наш час має таку віру? Напевно, лише діти і святі. Бо нам властиво сумніватися. Я, на жаль, такої віри не маю. Як в Біблії – “Боже, поможи моєму невірству”.
Мені імпонує думка Юрія Андруховича про те, що з віком людина схиляється до агностицизму. Хіба я можу знати і розуміти те, що є Божою справою? Якщо Бог посилає мені священика недосконалого, значить така Його воля.
З іншого боку, мені смішні ті люди, котрі в кожному своєму чханні бачать Божу волю.
Щодо сповіді – знаю по собі, що коли не дуже добре підготована, то потрапляю до рук строгого священика. Якщо ж маю щирий жаль і картаю себе немилосердно, то сповідь є легшою і дає більшу полегшу.
Треба довіритися внутрішньому голосу.
Я розумію, що моя позиція хистка. Ви скажете, що сліпа віра може завести на манівці, і будете праві...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-4-2004 у 13:49


To Olexiy:
Котра церква? Звичано, та єдина Христова Церква, яка об’єднує вірних всіх віків і стоїть непохитною скелею, пронизуючи простір і час. Питання до якого храму зайти? Думаю, що треба рішуче відкинути будь-які секти і вибрати одну з традиційних для нас конфесій і будете врятовані.

To Сумна:
Все гарно і правильно сказано. Не згідний тільки з тим, що в кожному чханні не треба бачити Божу волю. Сказано ж у Біблії, що всі волосини на голові людини полічені, і жодна не впаде без волі Бога. Тут тільки не слід забувати, що людина має вільний вибір у своїх діях і не плутати причину з наслідком. А сліпа віра до зла не доведе (чи ж добрий батько зловживатиме довір’ям дитини) якщо вона не спотворена, а це треба пильнувати, бо :baddevil: не дрімає.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 29-4-2004 у 14:35


Цитата:
Першим відправив користувач Aндpiй
To Olexiy:
Котра церква? Звичано, та єдина Христова Церква, яка об’єднує вірних всіх віків і стоїть непохитною скелею, пронизуючи простір і час. Питання до якого храму зайти? Думаю, що треба рішуче відкинути будь-які секти і вибрати одну з традиційних для нас конфесій і будете врятовані.


Так проблема в тому, що традиційні для нас конфесії занадто часто обзивають одне одного сектантами та відступниками. От наприклад при утворенні ГКЦ, ті, що "за" відлучили від церкви тих, що були "проти". А ті, що "проти", відповіли їм так само....
А якщо єпископи традиційних для нас конфесій між собою приходи просто "ділять", то можна до цих конфесій ставитись як до "єдиного містичного тіла"?

Якщо за весілля, хрестини, сороковусти ТРЕБА платити десятки гривень і ціни "плавають" в залежності від "рейтингу" храму, якщо церковні діячі пхаються аби постояти біля "трону" президента або місцевого голови то де поділись "віддайте Богу богове а кесарю кесареве..."?

Наші церкви, це люди. Для мене професор Г...щенко, який їде в автобусі на лекції читаючи Глушкова і не бере хабарів ніде і ніколи святіший за священика, який їде до церкви на новому мерседесі, і бере гроші за відправу.

Проте пан професор не вміє сповідати, от де халепа.

Цитата:
Першим відправив користувач Aндpiй
А сліпа віра до зла не доведе (чи ж добрий батько зловживатиме довір’ям дитини) якщо вона не спотворена, а це треба пильнувати, бо :baddevil: не дрімає.


Віра в Бога, треба зазначити, а не віра тим, хто ніби його представляє.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-4-2004 у 19:04


Бачу пане Олексію, що у вашому розумінні Церква не містить нічого надприроднього – все зводиться до культової споруди та священиків. А що можете сказати про Бога? лише що він є і не потребує посередництва священиків, та й усе. Не морчте собі голову – Бога ж не має, ви розумна людина, поміркуйте.:baddevil::lol:
Тому й вступився звідси дописувач Ivanko (який міг розповісти бажаючим про Бога краще ніж інші), бо щоб знайти Бога людина повинна цього хотіти, без цього їй не допоможеш.
Тільки не кажіть, що знайшли бога поза церквою, бо їх там дуже багато.:baddevil::baddevil::baddevil::baddevil::baddevil::baddevil::baddevil::baddevil::baddevil::baddevil::baddevil::baddevil::baddevil:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ivanko
Дописувач
**



Повідомлень: 41
Зареєстрований: 25-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 29-4-2004 у 20:47


Андрійку, ти трішки помилився :saint: Я звідси нікуди не втікав. Вчора в мене була тяжка і довга подорож, а сьогодні утримався від коментарів, оскільки побачив, що інші також цим зацікавилися. Але з зацікавленням далі слідкую "за перебігом подій".

До Олексія.
Чесно кажучи, тепер розумію, чому маєш таку відразу до Церкви. Можливо тут не місце обговорювати твою життєву ситуацію, тому дуже прошу і раджу порозмовляти з священиком, якому довіряєш і вияснити її.
Церква - це не "організація" священиків, а Містичне Тіло Ісуса Христа, творять його всі, причому миряни ставновлять її більшість. Чому ми боїмося (бо і я також) порозмовляти з особою, яка нас знервувала, чимось вразила. Переважно ці розмови тоді проходять з третьою людиною... Чому ми, християни, не хочемо порозмовляти спершу віч-на-віч з "неприятелем"? Можливо питання риторичне, але варте уваги.
Сповідь - надприродня дійсність, яка входить в часовий простір. Ти гарно зауважив, що небесний Отець прощає нам гріхи. У це не потрібно лише вірити, але і знати, бути переконаним, що в цей момент я віддаю свій бруд Господеві, бо Ісус Христос вже викупив його на хресті. У цей момент особа священика не має мені затемнювати моє визнання стану душі Богу.




Українській молодіжний сайт \"Зустріч\"
http://www.zustrich.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чарівник з міста Гамельн
Академік
****



Повідомлень: 495
Зареєстрований: 14-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-4-2004 у 22:13


Не хочу переривати Вашу плідну дискусію, але хотів би запитати одну річ в пана Андрія.

"Тільки не кажіть, що знайшли бога поза церквою, бо їх там дуже багато. [рій рогато-червоних смайліків]"

Чи не могли б Ви розтлумачити, що мали на увазі? Мені цікаво (-:

З одного боку в уяві малюється така собі картина апокаліптичного зоопарку, а з іншого виникає цілком логічне (в даному контексті) запитання: якщо їх там справді так багато, то чому ж не можна нікого з них (для себе) знайти?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2543
Реклама: