Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3  4
Автор: Тема: Про сповідь.
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 30-4-2004 у 09:05


Цитата:
Першим відправив користувач Aндpiй
Бога ж не має, ви розумна людина, поміркуйте

Я цього не казав.

Цитата:
Першим відправив користувач Aндpiй
Тільки не кажіть, що знайшли бога поза церквою, бо їх там дуже багато


ОХ :o як пан мене налякав....
Оце цілу ніч не спав і думав де ховався Бог допоки не з`явилось християнство. І що стало з тими моїми пращурами, які народилися по Різдві, чули про християн але християнами не були... чи будуть вони врятовані? Може ви скажете які у них шанси? :D

А якщо серйозно, вчора Ростислав у бесіді дуже цікаво розділив церкву людську і Церкву Христову.
Мені треба над цим подумати.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Chrobak
Новак
*



Повідомлень: 13
Зареєстрований: 26-3-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: незворушний

[*] написано 30-4-2004 у 11:08


Зауважив що часто учасники навколорелігійних балачок хочуть бути «Мудрою дівчиною» з відомої казки. Але з християнством не вийде бути «ні босим ні взутим».
Тобто християнство, чи зокрема, католицизм, православ’я — мають цілий комплекс доктринальних елементів, які мусить сповідувати той хто став членом тої чи іншої християнської Церкви, без жодних виключень. Не можна бути частково вагітним, а частково ні.
І друге. Якщо хтось не визнає якогось з основних елементів християнської доктрини то автоматично виключає себе поза християнство і тоді питання сповіді для нього не актуальне.
Тому дивно що люди, які як виглядає, не є християнами в прямому розумінні цього поняття (бо християнином можна бути лише в Церкві-інституції а не поза нею) розводяться про сповідь чи інші важливі для християн речі.
Так само можна переконувати жидів у непотрібності обрізання а мусульман що Магомет не пророк Аллаха
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ivanko
Дописувач
**



Повідомлень: 41
Зареєстрований: 25-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 30-4-2004 у 11:25


Цитата:
Першим відправив користувач Chrobak
І друге. Якщо хтось не визнає якогось з основних елементів християнської доктрини то автоматично виключає себе поза християнство і тоді питання сповіді для нього не актуальне.
Тому дивно що люди, які як виглядає, не є християнами в прямому розумінні цього поняття (бо християнином можна бути лише в Церкві-інституції а не поза нею) розводяться про сповідь чи інші важливі для християн речі.
Так само можна переконувати жидів у непотрібності обрізання а мусульман що Магомет не пророк Аллаха

Я вважаю, що варто розмовляти на ці теми, навіть якщо ти не християн, не жид або мусульманин. Чому? Часто люди шукають Правди і використовують до цього всі можливості. Кожний, хто залишається на місці і не зростає духовно - сповзає. Думаю, що ця розмова має велике значення. Питання сповіді багатьох хвилює. Дехто махне рукою, дехто починає копати глибше і через своє прагнення доходить до духовних глибин... А скільки людей (навіть християн) взагалі не думає про це. Прийшов Великий Піст, то піду до сповіді, щоб мама не мучила... (ось один з прикладів)
Зрозуміло, що можна не погоджуватися зі мною, але якби не було обговорення на ці теми з невіруючими або тими, що сумніваються, то ми могли би самі скоро стати як сухе листя на дереві. Згадайте час Реформації. Все почалося з того, що в Католицькій Церкві всі мислили одинаково і "інакодумаючих" відправляли до "пекла". Хоча й реформатори зайшли трохи задалеко, але їх задум був непоганий і для Церкви також приніс користь.
А яка твоя думка щодо сповіді? :saint:




Українській молодіжний сайт \"Зустріч\"
http://www.zustrich.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 30-4-2004 у 11:27


Бачте, пане, я ж нікого не переконую, я намагаюсь отримати відповіді на свої питання.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Chrobak
Новак
*



Повідомлень: 13
Зареєстрований: 26-3-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: незворушний

[*] написано 30-4-2004 у 11:45


Розмовляти, звісно потрібно. І шукати відповіді на питання.
Але завжди нас переслідує небезпека шукати не «Істину» а оправдання своєї актуальної ситуації (чи то відносно Бога чи, наприклад у стосунках із ближніми). І тому часто Бога пробують «нагнути» на «свій образ і подобу», а так як це не дуже вдається то ми кажемо: «але і вони такі самі (напр. священики) і навіть гірші».
Щодо сповіді то це великий дар і допомога для християн. Через сповідь примирюємося з Богом відновлюємо єдність з ним. Бо через гріх ми часто від нього віддаляємося, а часом взагалі тратимо його з виду! Уявіть собі ситуацію грішника до Христа. Він не міг бути цілком певен, що його провина прощена і постійно очікував кари за своє відступство.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 30-4-2004 у 11:56


Так само як ми можемо зупинитись на тезі що Церква свята і критика її не припускається.
Але я точно не християнин у наданому розумінні. Я не вірю що єдиний шлях до Бога - християнська церква.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 30-4-2004 у 12:15


Олексію, в такому викладенні це трохи "неправильно" звучить - розділив. Я мав на увазі, що усі ми люди, які, кожен на своєму місці щось намагається зробити. А як уже виходить - яка тобі чи мені різниця? Основне, про що йшлося - це те, що не варта негативні часткові випадки переносити на загальний випадок, на усе ціле.
Якщо машина добре спроектована, але комплектуючі недосконалі, вона буде шкутильгати, очевидно. Але ремонт - це не ще більше руйнування, а намагання покращити те, що є.

Зрештою, надто мало вчора було часу на такі розмови. Та і бажання теж не дуже було :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Chrobak
Новак
*



Повідомлень: 13
Зареєстрований: 26-3-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: незворушний

[*] написано 30-4-2004 у 12:46


«Так само як ми можемо зупинитись на тезі що Церква свята і критика її не припускається.
Але я точно не християнин у наданому розумінні. Я не вірю що єдиний шлях до Бога - християнська церква.»

Християни вірять що Церква свята не тому що до неї приймають лише святих. ЇЇ святісь насамперед випливає з її суті . Тобто з того що вона є інституцією встановленою Богом і що її природа є «боголюдською». Тобто вона є не лише тим що ми бачимо в нашій земній реальності а навпаки наша «земна» Церква є своєрідною присутністю Церкви всеобіймаючої — «небесної».
А так як Церква встановленна для спасення грішників то в «земній» її іспостасі вони присутні. Де ви бачили лікарню без хворих?
Але від того вона не перестає бути святою (як цілість). Бо що би то був за Бог якби такі мізерні сотворіння як ми могли своєю гріховністю зруйнувати ним задумане. І критикують не Церкву як цільсть (не московську чи папську), а грішників які у ній перебувають.
Відносно другого твердження, то християнське вчення каже що у Церкві є «повнота засобів спасення» і тому для християн немає потреби шукати інших шляхів до Бога.
Якщо ви так не вважаєте то шукайте, правда не відомо до якого бога так можна дійти?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ivanko
Дописувач
**



Повідомлень: 41
Зареєстрований: 25-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 5-5-2004 у 13:51


Цитата:
Першим відправив користувач Chrobak
А так як Церква встановленна для спасення грішників то в «земній» її іспостасі вони присутні. Де ви бачили лікарню без хворих?
Але від того вона не перестає бути святою (як цілість). Бо що би то був за Бог якби такі мізерні сотворіння як ми могли своєю гріховністю зруйнувати ним задумане. І критикують не Церкву як цільсть (не московську чи папську), а грішників які у ній перебувають.

Власне про це йде мова. Люди часто критикують конкретних людей, а не цілу Церкву, але потім переносять цю проблему на цілісність і не звертають уваги на добро, яке приносять набагато більша кількість добрих священиків. Чи ви зустрічали священиків, з якими можна порозмовляти та сповідатися як другим Христом?




Українській молодіжний сайт \"Зустріч\"
http://www.zustrich.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 5-5-2004 у 14:20


Є Дерево. Воно хворе і має гнилі галузки. Багато гнилих галузок, та й стовбур біля кореня не виглядає міцним. Те, як воно виглядає, суперечить тому, що під ним написано. А написано на ньому: це міцне і потужне дерево. Це єдине дерево, що росте вгору. Всі інші дерева - гнилі, хто полізе вгору іншим деревом, до неба не дістанеться.

Якщо на цьому дереві і справді так написано, то я на нього навряд лізтиму.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 5-5-2004 у 17:08


репліка гілки:
http://www.livejournal.com/users/blau_kraehe/2460.html

blau_kraehe @ 2004-05-03 23:09:00

Про державну ідеологію. У моїх мізках, здається, щось повернулося. Чи це здається?

...Її особистість і її справа ставлять перед нами деякі дуже актуальні питання, що можуть перекинути переконання, що дісталися занадто легкою ціною. Те, що віра не має і не повинна мати ніякого відношення до політики, крім віддаленого й опосередкованного..., що чудо не може постійно бути присутнім у подіях повсякденного життя - ці і їм подібні твердження нині стали чи ледве не недоторканними догмами як для невіруючих, так і для освічених християн. - А. Сикари. Про Жанну Д’Арк.

Суспільства без ідеології не буває.
Мені досить довго здавалося, що прийнятною ідеологією в наш час є освічений гуманізм для усіх, присмачений сіллю християнства для тих, хто захоче прийняти останнє. Мені здавалося, що християнство, як державотворча ідеологія, у наш час не тільки неможливе, але і не потрібне. Що взагалі суть християнства не в цьому.
Але я поступово приходжу до розуміння наступного.
По суті та ідеологія Квирина, що я зображувала (*/rem. from dr.Trollin/ мається на увазі у своїй книзі*), заснована на атеїстичному гуманізмі. Так само, як ідеологія радянських утопій. (Це поняття ширше, ніж «комунізм», тому що останній ще припускає суспільної власності на засоби виробництва). У принципі, воно непогано виглядає – суспільство гуманне, усі задоволені, ті що прагнуть духовності мають можливість бути чи християнами чи відправляти будь-яі культи, ніхто нікого не пригноблює. Сама держава до релігії індиферентна (наприклад, Дозорна Служба НЕ заснована на християнських принципах, хоча там 80% бійців – християни, і сама по собі ДС цілком може вивчати езотеричні методики за принципом – аби працювало).
Але недавно довелось прочитати «Гуманістичний маніфест», і стало викристалізовуватися розуміння: атеїзм як основа державної ідеології недовговічний.
Чому? Та тому, що невидимий світ існує. Нехай деякі, нехай половина, ну 30% людей його відчувають. Духовність так само реальна, як от цей комп'ютер чи котлета, з'їдена за вечерею. Так, в області розуму довести існування чи Бога чи навіть загробного життя, напевно, неможливо. Може, і нерозумно. Але варт людині мало-мало зіткнутися зі світом ірраціональним (пережити серйозне потрясіння, відчути горе, щастя, розчулення, здивуватися світові) – існування «чогось такого» перестає бути під сумнівом, його вже і не треба доводити.
Скажімо, я взагалі слабко вірю в загробне життя, позначається виховання. Але у випадках, коли вмирали близькі мені люди, я анітрошки не сумнівалася в існуванні цього життя. І конкретні знаки були, і взагалі – просто з'являється тверда впевненість. Звідкись.
Можна цілком закрити свою душу і заборонити собі випробувати які-небудь почуття, чому-небудь дивуватися і т.д. Але це вихолощує життя і робить її безрадісним.
Атеїсти, як правило, все одно люди не байдужі. Вони так чи інакше відчувають той світ.
А раз відчувають, то їм потрібні (у різному ступені, звичайно) якісь пояснення, якесь додаток «усього цього» до життя.
Як же з радянською епохою – начебто б епоха чистого атеїзму, останнім часом навіть точніше – атеїстичного гуманізму. Але цей час і не протривав довго, і духовність там дуже навіть була насправді. Це була псевдорелігія «марксизму-ленінізму». Тобто всі містичні відчуття людей для розуму – пояснювали «абераціями психіки», а для душі – уміло направляли в потрібне русло відданості Батьківщині-партії-Леніну. Мене особливо вразило наступне. Мій син, що не розуміє російської мови, якось прослухав пісню «І Ленін такий молодий, і юний Октябрь впереди». Запитав – про що це? Я щось замимрила – складно ж пояснити. Він трохи послухав і сказав: А-а... а я думав, це про те, що в Біблії написано.
У свідомості дитини ця музика була саме духовною.
Є відома пісня Окуджави про барабанщика – то там узагалі немає жодного радянського атрибута. Про що ця пісня?


Встань пораньше, встань пораньше, встань пораньше.
Только утро замаячит у ворот.
Ты увидишь, ты увидишь, как веселый барабанщик
В руки палочки кленовые берет.

Будет полдень хлопотливый и звенящий.
Звон трамваев и людской водоворот.
Но прислушайся – услышишь, как веселый барабанщик
С барабаном вдоль по улице идет.

Грохот палочек, то ближе он, то дальше.
Сквозь сумятицу и полночи туман.
Неужели ты не слышишь, как веселый барабанщик
Вдоль по улице проносит барабан...

Про що це?! Про пробудження духу. Про те, що важко розчути крізь сум'яття музику Сьогодення. При чому тут узагалі радянські реалії? Ця пісня належить Вічності (хоча дана естетика, звичайно, може бути і не кожному близька).
Але псевдорелігія СРСР була аж занадто грубою, проголошуючи примат розуму над усім, у той же час не могла бути прийнята по-справжньому розумною людиною. Тому і звалилась, після спроб її перегляду й облагороджування «шестидесятниками», бардами, комунарами, фантастами... У їхній інтерпретації комунізм був уже не тою псевдорелігією, не пасував він для того, щоб направляти духовність у потрібне русло...
І зрештою перетворився в «атеїстичний гуманізм». А така ідеологія нежиттєздатна. Позаяк не містить у собі релігії, тобто ніяк не пояснює і не направляє релігійні імпульси людей. І не випадково: 1. Єфремов у підсумку звертається до йоги і агні-йоги, 2. у Стругацких прекрасний новий світ закінчується появою люденів (надлюдей, Нової Раси за Блаватською), що – геніально! – аж ніяк не виглядає тріумфом людства, навпаки, ця страшна подія, 3. Крапивін узагалі розробляє чисто эзотеричну теорію, у якій присутні «діти з незвичайними здібностями» - начебто цілительськими, різноманітні світи, Всесвіт як кристал, навіть якась «вчена» Валентина фон Хафен, у якій угадуються риси деякої Олени фон Хан (дівоча прізвище...). І так далі. Народ уже усерйоз відноситься до цієї теорії як до езотеричного навчання. 4. Колишній комуніст - учитель-новатор Щетинін - зовсім уже впадає в езотерику, його школа стає відвертою сектою.
І так далі, тощо. Атеїстичний гуманізм завжди переходить у езотерику. Неминуче. Це самий логічний шлях. «Наука відповість на всі питання, людина – вища цінність у Вселеної» (гасло атеїстичного гуманізму). Далі людина якимсь чином починає розуміти, що світ інший все-таки існує. Виходить, що саме логічне в цій системі світогляду? «Світ іншої треба досліджувати науковими засобами, людина залишається вищою цінністю, а виходить, той світ треба поставити на службу Людині». Бог? Звичайно в цій системі він виноситься за дужки. Мвляв, Бог десь дуже високо і далеко, Він взагалі Абсолют, якого ніщо особливо не хвилює, і навіть не зрозуміло, є чи Він узагалі, чи цікавиться людьми. Чи ж Бог розлитий у природі, я бог, ти бог і усі навколо бог. Тобто Бог як би і є, але його як би і немає. А всі інші істоти іншого світу так чи інакше служать людині як вищій цінності, тому що інакше і бути не може (а якщо не служать, виходить, вони негарні, але їх можна змусити служити).
<skip>
До чого я це все? Сьогодні просто читала чергову книгу про святу Жанну, і навіч раптом представила все це – солдати, прапори, військові перемоги – і зрозуміла, що християнство – воно реальне, у реальному житті, зараз і тут. Що це не хоббі якесь додаткове (робота, родина, культура-мистецтво, телевізор, родичі, ну ще й у церкву треба сходити іноді). Що воно наше суспільство сформувало, побудувало буквальним образом – от так, як у випадку святої Жанни й у багатьох інших випадках. А потім наступив атеїстичний гуманізм, що плавно переходить у езотерику. Тобто «нейтральним», як мріють автори «Гуманістичного маніфесту» суспільство ніколи не буде. Воно стане або християнським, або езотеричним. Ну є ще варіант, скажемо, тотальної ісламизації, менш ймовірний.
Самі по собі атеїстичний гуманізм і релігійна індиферентність держави – непогані. Тільки от вони не можуть бути такими – з неминучістю велика частина населення стане езотериками. На цьому, очевидно, світова історія завершиться.

dr_trollin 2004-05-04 14:52
дуже небезцікавий текст, але, імхо, трохи тезистний.
цебто - видається не цілком продуманим. Здорове-то зерно є...

зокрема
"– з неминучістю велика частина населення стане езотериками"
треба уточнити - що в наших умовах стане.
а в інших...

blau_kraehe 2004-05-04 21:57
Ну звичайно, не продуманий. Так, у принципі, перше, що в голову прийшло. Був би продуманий, лежав би не тут :))

//треба уточнити - що в наших умовах стане.
а в інших...//

Не зрозуміла - а в яких не стане? Цебто? При наявності святої Інквізиції?

dr_trollin 2004-05-05 01:19
ні. Не при наявності (кгм... святійшої) Інквізиції, а
при виникненні/(нехай "вибиванні" їх) умов для зменшення рівня несвободи особистості.

Отут "несвобода" не соціальний/кримінальний термін, але "тактико-технічний".
Маю на увазі "стругатськоподібну" волю творчості/розвитку.
Релігія, эзотерика й інші - річ гарна. Місцями - так навіть життєво необхідна.
АЛЕ! ті форми її, що зараз наявні... Скажімо,- не уникнуть модифікування _поважнійшого_.
Ймовірно в напрямку, що сполучає
оголошене Бредбері в його Марс.хроніках
і інших різноманітних ідей уплітання в реальність реалій світу/світовідчування, що відрізняється від нашого
-- в напрямку модифікування до взаємопроникнення.

Принаймні то мені, як фізику таке почувається (хоч, _поки-що_, і не бачиться).

blau_kraehe 2004-05-05 02:33
Дивлячись наскільки далеко зайде "модифікація". На певному рівні модифіковане християнство перестане бути таким і перетвориться у варіант тієї ж Нью Ейдж.
Узагалі релігія - це не те, що легко піддається зміні і якось залежить від "рівня свободи особи".

dr_trollin 2004-05-05 17:59
я, властиво, мав на увазі Рівень _Технологічної&Інтелектуальної/Творчої_ Свободи




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Chrobak
Новак
*



Повідомлень: 13
Зареєстрований: 26-3-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: незворушний

[*] написано 6-5-2004 у 08:06


...Чи ви зустрічали священиків, з якими можна порозмовляти та сповідатися як другим Христом?



На щастя таких священиків я знаю. Хоч не буду перебрщувати і казати що хтось з них другий Христос. Христос є один (вчора, нині і повік) і ніхто не може бути другим ідентичним з ним.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ivanko
Дописувач
**



Повідомлень: 41
Зареєстрований: 25-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 6-5-2004 у 19:16


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Є Дерево. Воно хворе і має гнилі галузки. Багато гнилих галузок, та й стовбур біля кореня не виглядає міцним. Те, як воно виглядає, суперечить тому, що під ним написано. А написано на ньому: це міцне і потужне дерево. Це єдине дерево, що росте вгору. Всі інші дерева - гнилі, хто полізе вгору іншим деревом, до неба не дістанеться.
Якщо на цьому дереві і справді так написано, то я на нього навряд лізтиму.

Дорогий Олексій, я недавно бачив цікавий образ-малюнок. На ньому намальовано дві дороги:
1- вузька, але проста, на ній трохи є каміння, часом колючі кущі, нею йшли декілька людей, на кінці неї лежав хрест над прірвою, з якої йде дим...
2- широка дорога з дуже урізноманітненою рекламою, вказівники на кожнім кроці, великі маси людей один наперед другого ідуть, вона плавно, як автостради, повертає убік і униз, завершується вона у тій самій прірві, звідки валить дим...

яку дорогу ти би вибрав?

До dr.Trollin
Не розумію для чого ти помістив це повідомлення у темі про сповідь?




Українській молодіжний сайт \"Зустріч\"
http://www.zustrich.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 6-5-2004 у 20:11


2Ivanko
-1- помістив по досить стислій асоціаціїї...
повідомлення таки не про сповідь, але, імхо, меж офф-топічності не перевищило

-2- високо цінуючи досить гарний притчеподібний текст відповіді на притчеподібне запитання добродія Olexiy, все ж таки вважаю, що відповідь таки не цілком вірна.

мова ж (знову ж таки імхо) іде не про тернистість шляху,
цим ще пожна пожертвувати
(обідранною шкірою/взуттям/серцем/попаленною душею),
якщо є певність у тій кладці, що через прірву

але ж мова про ТТХ того символу віри,
що через прірву перекинуто.
саме ж він
(той символ/знак, що над прірву піднесе)
імхо є "деревом" Olexiy.

а шлях... що шлях...




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яндрух
Заблокований




Повідомлень: 823
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-5-2004 у 15:37


Пробігши очима увесь тред, далі вповні анічогісінько не читав (тобто, не слухав) із того всього пустослів'я!
Мені просто дивно, що тут цьому приділилося стільки уваги й часу!
Не може бути нічого найпростішого, пов'язане зі сповіддю, рівно як із молитвою!
Адже ми просто зі щирого серця позбуваємося усього того неґативу, котрий нас, іноді, аж переповнює. У випадку "молитви", ми просто "спілкуємось" напряму зі своїм Батьком - що є складніше, погодьтеся, через оті негативні (лихі) думки, що не дають максимально сконцентрувати усю свою увагу. А під час "сповіді" ми вивільнюємо своє серце Батьковому земному посередникові - отцеві, котрий бачить цей світ трохи глибше, аніж ми, і який, в свою чергу, жертвує себе задля того чи іншого "раба", допомагаючи йому (з більшою ефективністю, виражаючись по-сучасному) звільнитись від тягару.
Мені здається, усе, що пов'язано із духовним, не вартує того, аби його надмір ускладнювати. Ось де треба речі приймати справді на віру! Це надто інтимно; це, власне, ті "правдиві перли", зазіхаючи на котрі (жонглюючи ними, "як дітко місяцем";), є небезпека потрапити у ще більшу пастку.
"Дискусія" (подекуди, навіть гостра перепалка!), поперед мене, ні до чого не призведе - це звичайнісіньке (що так притаманне нам!) "переливання з пустого в порожнє".

А ліпше було б надати персональний топик одному отцеві, що "засвітився" раз був тут, із запитаннями йому про все, що турбує та непокоїть нас.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Шпачук
Дописувач
**



Повідомлень: 67
Зареєстрований: 27-1-2007
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-5-2007 у 10:00


Цитата:
Що таке дійсне ПОКАЯННЯ? Хто із смертних не чув цього слова? Проте, немає іншого догмату віри, який був би оточений такою кількістю мінливих розумінь, як догмат покаяння. Найпоширенішою помилкою в цьому питанні є той століттями укорінений погляд, що "покаятися перед Богом" означає пригадати і перерахувати Йому свої гріхи, пороки і злочини (неначебто Бог не знав або забув про них), які ми зробили у минулому або в рабстві яких гріхів, поганих звичок і різних пороків ми знаходимося зараз. Люди вважають своїм обов'язком нагадати Богові, хоч би один раз в рік, про свою страшну перед Ним заборгованість, не маючи в серці своєму анінайменшого бажання розплатитися з боргами, звільнитися від злих звичок, які "сповідають", явних і таємних гріхів, дрібних і великих недоліків. Той, що "кається", зізнається в тому, що він живе в гріху перелюбства, пияцтва, паління, займається сумнівними і навіть явно злочинними справами і інше і, "відбувши чергу", залишається протягом всього подальшого року тим же п'яницею, прелюбодієм, обманщиком, брехуном, нечесним ділком і т.ін. Чи можна таку "сповідь" визнати дійсним покаянням? Чи такого покаяння чекає Бог від грішника, що кається? - Звичайно, НІ! Згідно Св. Писання, слово "покаяння" означає "внутрішній переворот", "крутий поворот"... Йшов власним шляхом, йшов, віддалявся від Бога, але зробивши крутий поворот, пішов назад, почав наближатися до Бога. У грецькому оригіналі слово "метанойа" (покаяння) складається з двох коренів: "мета" - зміна і "ноїма" - мислення, і означає "зміну думок, мислення". Святе Письмо вчить, що від нашого мислення залежить "спосіб нашого життя": "Бо які нещирі мисли в його, такий і він..."(Пр.23:7). У цьому сенс справжнього покаяння! Зміна мислення, що наступає у момент дійсного покаяння, здійснює радикальну зміну у всіх сферах нашого життя.
Покаяння - зміна (мислення) ставлення до Бога та до гріха, що в результаті призводить до зміни життя! Можна каятися в своїх вчинках, але при цьому не звертатися до Бога.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ксенія Ромул
Новак
*



Повідомлень: 4
Зареєстрований: 11-6-2007
Місто: lviv
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-6-2007 у 08:34


Привіт усім добродіям!!!!
вперше на цьому форумі, перечитала ваші словотворіння....і пішла шукати статтю про аборти.....та такої справді нема:(.
Якщо хто знає де вона, підкажіть, будь-ласка.
Заздалегідь дякую!!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-6-2007 у 10:43


http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=1164



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 26-6-2009 у 14:26


Парламент відхилив законопроект про дотримання таємниці сповіді: священників допитуватимуть
http://zik.com.ua/ua/news/2009/06/26/186384

Я так розумію, що священників, що відмовлятимуться від давання свідчень, можуть також притягувати до відповідальності.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 26-6-2009 у 15:21


Та ні, із цього приводу якесь законодавство є, ніби правильне, проте розпливчасте. Його просто хтіли уточнити, а не вийшло.
З іншого боку, це симптоматично - останнім часом БЮТ і ПР (іноді разом, іноді поодинці) поводяться так, ніби Бога за бороду вхопили. Як члени ЦК, обкомів і райкомів за Совдепії. Нічого не соромляться, нічого не бояться. Крім своєї вишестояшчої інстанції, яка - така сама.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 27-7-2009 у 23:23


:o Це святотатство якесь!!! До чого світ котиться, точніше люди?:(



WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 27-7-2009 у 23:30


До чого? Що хтось ховається за таємницю сповіді?



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 27-7-2009 у 23:43


Тут йдеться не про земне життя. Навіть найгірший грішник має право покаятись. Ми всі за цією таємницею ховаємось.



WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 28-7-2009 у 00:41


Розтлумачте фразу "Ми всі за цією таємницею ховаємося". І про яке неземне життя йде мова - поза нашою галактикою?



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 17-11-2009 у 00:14


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Розтлумачте фразу "Ми всі за цією таємницею ховаємося". І про яке неземне життя йде мова - поза нашою галактикою?

Не знаю, як ви... Але я, як віруюча людина, знаю, що за всі гріхи ми понесемо покарання перед Богом. Людський суд в більшості випадків не справедливий і як результат: багато злодіїв розгулюють на волі і є випадки, що й невинні люди сидять у тюрмі. А ваш вислів про чужу галактику вважаю зовсім не доречним.
Майже кожна віруюча людина іде на сповідь, щоб очистити душу від гріхів і має бути впевнена, що про них буде знати тільки Бог і священник, як посередник. І це практикувалось століттями! Невже, якась непутяща наша влада може на себе взяти таку відповідальність?
Зрештою, священник це та сама людина, і в деяких випадках більш грішна за будь-яку пересічну особистість. І священника теж можна примусити замовчати чи говорити те, що потрібно одній з сторін слідства та й, врешті-решт, підкупити.
Навіщо будуть потрібні священники, якщо довіритись їм не можна буде?
А фраза "Ми всі за цією таємницею ховаємося" полягає у тому, що, каючись у своїх гріхах, людина надіється на відпущення їх Богом і намагається у подальшому житті не повторювати їх. І тут якраз функцію посередника і свідка виконує священник. І так би мовити, кожна людина, звичайно, тільки та, яка ходить до сповіді і приймає причастя, ховає свої гріхи за таємницею сповіді.




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3  4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2543
Реклама: