Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3
Автор: Тема: Містичний вальс
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 5-5-2004 у 10:22
Містичний вальс


Ніколи не писав рецензій і не думав, що почну. Але Наталя мене дуже здивувала, сказавши, що за їх публікацію ще й гроші платять! Ото, пишеш собі таку сварливу рецензію, (а які ж іще будуть найбільшим попитом користуватися в нинішньому світі?) і прошу. Опублікувати свій хороший твір - це, здебільшого, проблема, опублікувати ніяку рецензію - запросто...


Наталя Очкур. "Містичний вальс".

Я не знаю, як правильно пишуться рецензії, та й менше з тим. Як умію, так і пишу, тому, якщо хтось многоумний схоче засудити мене за стилістику - будь-ласка, нічого проти не маю.
Вже те, що взявши книгу в руки від неї важко відірватися, а це пережили і я, ще у Києві, після нашої зустрічі з авторкою, читаючи по дорозі в метро, що дуже рідко роблю, а потім, сидячи на кухні до першої ночі, хоча на наступний день мене чекала нелегка подорож до Львова за кермом автомобіля, і моя дружина, яка замість насолоджуватися чистим гірським повітрям, карпатською красою, не могла відірвати погляду від сторінок роману, стверджуючи, що стиль, мова, якою він написаний, якісь особливі, життєві, глибокі, дуже багато про що для мене говорить. Я не лінгвіст, звісно, напевно мало хто сприйме мої слова всерйоз, в крайньому разі літературознавці точно, не вмію я аналізувати літературні твори так, як цього навчають довгі п`ять років в різних університетах, але у мене є серце, яке завжди говорить мені - ось це річ істинна, вона сповнена світлом життєвого досвіду автора, переплетена стрічками його страждань, обмита болем його душі, а ось цей твір - він порожній, данина сьогоденню, бо автор не душу свою виливав, а йшов на поводу у натовпу, шукаючи дешевої популярності чи намагаючись будь що заробити на цьому гроші.
І ось це моє серце пізнало правдивість, яку вклала Наталя в кожен абзац, кожен рядок, кожне слово. Які справді передають те, що відчуває людина в цьому світі. І лише той, хто не пізнав страждання сам, хто через це байдужий до страждань інших людей може побачити тут те, чого насправді немає.
А роман чудовий, правдивий - про справді люблячі серця, про страждання, які ми приносимо собі та іншим, не будучи до кінця чесними, до кінця правдивими, до кінця вірними. Про те, що важливіше для людини і про те, як важко на його користь зробити вибір. Про силу, мужність, яку породжує у нас любов і про зраду, яка цю любов намагається убити. І про прощення, яке єдине не дає нашим серцям спорожніти та померти...
Чесно кажучи, насправді легше жити, коли отримуєш від Життя таке явне підтвердження, що не усім ще байдужі ті цінності, без яких ти не можеш ступити кроку, зробити подиху. Наталю, прийми мою велику вдячність за цей прекрасний подарунок! Твори, будь правдива до кінця, вірна до кінця і любляча до кінця! Це, напевно, принесе тобі чимало болю, але тільки так можна залишитися живою, справжньою Людиною.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Остап_М.
Академік
****



Повідомлень: 425
Зареєстрований: 26-3-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: так собі

[*] написано 5-5-2004 у 13:24


2 NetGuy:
Молодець!!!!
Взагалі то ти написав дуже класно. Не "сухо літературно" як дехто а живо і прогресивно. Просто файно виклав свої важення. А цікаво чи та книга вже є в нас в книгарнях??????
І ще одне, я теж іноді пишу міні-рецензії на книги, бо страшенно люблю читати, до Високого Замку і можу побажати тобі тільки одного.... читай, пиши, розповідай іншим про книгу!!! :) :) :)




Остап_М.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 5-5-2004 у 22:49


Окрім величезного "ДЯКУЮ!!!" можу сказати лише одне - автор, якому бодай раз у житті поталанило прочитати (почути) ТАКИЙ відгук на свій роман, може вважати, що не дарма він долучився до красного письменства.
У мене просто сльози на очах...
Ростиславе, СПАСИБІ. :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 6-5-2004 у 00:49


2 Остап_М.
Є! Я бачив у книгарні (забув як називається - бічна проспекту свободи біля самого оперного. Якщо стояти лицем до Опери, то ліворуч. Здається вулиця Фурманська, але я не певний. І думаю це не єдине місце. Нажаль не купив, не мав з собов грошей.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-5-2004 у 08:26


Е.... Аби все не виглядало так однокольорно, додам до веселки холодних тонів. Особливо зважаючи на зауваження про відсутність критики на форумі.

Я не можу висловити про цей твір такого захоплення, як NetGuy. Найбільше непорозумінь у мене виникло із певними сюжетними лініями та стилістикою їх викладення.

Більш докладно писав авторці приватно.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 6-5-2004 у 11:58


Стилістика стосується мови, а не викладення сюжетної лінії. Більш докладно писала в темі "Українські письменники". Додати можу лише дві речі: 1) - всім подобається тільки долар; 2) - якщо книга не подобається, дивись пункт 1.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 6-5-2004 у 12:28


А я додам, як інженер: ніяким напильником не виправиш конструктивні недоліки. В сенсі - якщо немає щирості, ніяка стилістика цього не компенсує.
Просто є речі, які треба читати головою, а є такі, які без серця ніяк не сприймаються.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Odarka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1970
Зареєстрований: 17-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: вже йде до зими

[*] написано 6-5-2004 у 12:57


А я ще й не читала :(
Але дуже тішуся за Наталку :))):sing::sing::sing:




я так довго мовчав
ти ж бо знаєш як важко було мені в сутінках
вустами вологими на добрі слова натрапляти
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Шевченко
Дійсний член
***



Повідомлень: 199
Зареєстрований: 5-4-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: 50/50

[*] написано 6-5-2004 у 13:00


Згоден з NetGuy. Я сам дуже здивувався, що текст мене настільки зачепив за живе, тому буду його захищати до останнього, не зважаючи ні на які академічні "вади". Навіть збираюся незабаром перечитати книгу ще раз :)



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-5-2004 у 13:42


В свою чергу хочу зазначити, що ніяка щирість не позбуде нікого права на критику. І ще додам, що без критики немає розвитку, хоча велику роль тут відіграє насамперед САМОкритика і здатність людини співставляти САМОкритику із критикою зі сторони.

Текст безумовно щирий, можливо надто щирий, якщо таке поняття взагалі існує.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 6-5-2004 у 13:57


Та ніхто тебе, о Холодний Критику, прав не позбавляє ;)

А щодо надмірної щирості - думаю, що ти неправий, бо недощирість нічим від її повної відсутності не відрізняється.
Сильний не боятиметься відкрити себе для ударів і покине чарівну поляну, щоб зійти сходами власної голгофи. Любов дає цю силу, а де є любов, там не місце обману.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Шевченко
Дійсний член
***



Повідомлень: 199
Зареєстрований: 5-4-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: 50/50

[*] написано 6-5-2004 у 13:58


Так: можливо, дещо занадто спрощене...
Так: можливо, деякі описи занадто затягнуті...
Це якщо підходити з точки зору Правильного Написання Стандартного Твору. Але в даному випадку плюси однозначно перекривають мінуси, до того ж потрібно брати до уваги, що це перша книга Наталки, а першою книгою такої якості не кожен автор похвалиться. Та й із самокритикою в авторки якраз все гаразд :)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-5-2004 у 14:08


Зважайте, ще пара дописів і наступні читачі роману матимуть упередження щодо його змісту.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 6-5-2004 у 14:17


А чого це вони ще досі його не прочитали? А нумо всі гуртом - до книжки! А то поціновувачам тут уже висловлюватись не дозволяють! ;)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Odarka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1970
Зареєстрований: 17-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: вже йде до зими

[*] написано 6-5-2004 у 14:30


Цитата:
Першим відправив користувач NetGuy
А чого це вони ще досі його не прочитали? А нумо всі гуртом - до книжки! А то поціновувачам тут уже висловлюватись не дозволяють! ;)


Не прочитала не через лінь або відсутність книжки, а через те, що роботи багато було, але з наступного тижня обов'язково прочитаю :D:saint:




я так довго мовчав
ти ж бо знаєш як важко було мені в сутінках
вустами вологими на добрі слова натрапляти
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Шевченко
Дійсний член
***



Повідомлень: 199
Зареєстрований: 5-4-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: 50/50

[*] написано 6-5-2004 у 14:51


А кажуть, у нас бестселлерів немає :) Та скоро того "Вальсу" днем з вогнем не знайдуть :D
А наступні читачі хай власне враження складають, ми ж їм не даємо установку "на добро" :lol:




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Староста
Новак
*



Повідомлень: 2
Зареєстрований: 9-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: передсвятковий

[*] написано 10-5-2004 у 15:01


Наталю!
Ваш роман супер!
Прочитав з великим задоволенням. Не звертайте увагу на тих хто критикує. Вони Вам заздрять!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 10-5-2004 у 16:55


Сміливо сказано :D
Маю на увазі - заздрість :D
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Шевченко
Дійсний член
***



Повідомлень: 199
Зареєстрований: 5-4-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: 50/50

[*] написано 10-5-2004 у 17:14


Фанати "Вальсу"! Робимо собі срібні каблучки, як описано у книзі (69) :D Нас поки що мало, але буде більше! Толкієністи вже є, а ми будемо очкуристи :) :) :)



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 10-5-2004 у 18:40


Ви пошаліли.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 10-5-2004 у 18:55


Є трохи. :rolleyes:
Та, принаймні, ідея оригінальна. :D
Я дякую всім за відгуки, за підтримку, за те, що ви в мене Є!
І (зізнаюся) маю описану мною ж каблучку. Ось. Можу надати зразок. :lol:




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 11-5-2004 у 08:56


Ну, ви таке скажете! Я просто гублюся в роздумах, що відповісти! ;)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Captivitas
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1193
Зареєстрований: 15-9-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: біфуркаційний

[*] написано 11-5-2004 у 10:13


Вчора закінчив читати цю цікаву річ, яка потрапила до мене не менш містично. Читати легко й приємно.

А срібні каблучки з левом теж варіант ;):);)




Наша країна не настільки велика, щоби в ній розминутись(с) С.Жадан
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 11-5-2004 у 10:26


Ось так і формується потрохи зовнішній вигляд форумця: чорна футболка, на грудях "Люби українське", на спині "Форум Рідного Міста - misto.ridne.net", на пальці відома тут срібна каблучка, ... ммм... Продовжуйте далі! :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 11-5-2004 у 13:34


Щодо персня маю певні застереження... :)
А от рутенський одяг головної героїні дуже цікаво було б приміряти!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2566
Реклама: