Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4    6
Автор: Тема: Ставлення до Біблії
Андрій Шпачук
Дописувач
**



Повідомлень: 67
Зареєстрований: 27-1-2007
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-8-2011 у 13:53


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  
А в російському і старослов*янському весь час тільки люблю. Цікаво чи є на англійській мові варіант перекладу з використанням різних відтінків слова любов, на зразок like, love, need, adore ?

А відтак переклад словенського монаха, брата Томаша в моїй літературній інтерпретації:

« Як вони вже поснідали, то Ісус промовляє до Симона Петра: Симоне, сину Іоанна, чи ти любиш мене понад усе? Той каже Йому: Так, Господи, відаєш, що люблю Тебе, але як брата, і не достойний я назвати свою любов безмежною, бо ж тричі відрікся я від Тебе! Промовляє йому Ісус: Потребую пастиря вівцям Моїм!

І говорить йому Він удруге: Симоне, сину Іоанна, чи ти любиш Мене насправді як брата? Так, Господи, Ти відаєш все. Люблю, та не можу похвалитись братерською любов*ю, бо не був з Тобою до кінця, як належить братові! Промовляє йому: Щирі твої слова. Пастимеш вівці Мої!

Втретє Він каже Йому: Симоне, сину Іоанна, чи любиш Мене як друга? Засмутився Петро, що спитав його втретє. І він каже Йому: Ти бачиш найпотаємніші куточки моєї душі і відаєш, що люблю Тебе…(?)! Промовляє до нього Ісус: Паси вівці Мої! »


Думаю, щось в цьому є. Христос використовує слово АГАПЕ, а Петро ФІЛІО.




\"Протверезіться правдиво, та й не грішіть, бо деякі Бога не знають, говорю вам на сором!\". (1Кор.15:34)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 11-8-2011 у 08:41


"Зазвичай наводять порівняльну характеристику кількості списків (рукописних копій) канонічних і неканонічних книг (перших налічується тисячі, а других - мізерна кількість), згадують про те, що на час Соборів (починаючи з Нікейського у 325 р. після Р.Х. і далі) канонічні книги були широко розповсюдженими і авторитетними. Це бібліографічний бік питання. А ще є інший бік питання - паралельні місця, річ у тім, що місця з канонічних книг Біблії взаємно цитуються в інших книгах Писання, а неканонічні у Біблії ніде не згадуються.
Та я скажу ще й про особистісний бік питання. Коли читаєш книги певного автора багато разів, а крім того ще й спілкуєшся з ним, то з часом починаєш дізнаватися про його характер, розуміти потроху його особистість і впізнавати його твір навіть з кількох слів, так само як і починаєш відрізняти підробку. Так от, апокрифи - не від Нього, і це говорять зрілі у вірі люди, а не лише мої особисті враження."

Вищенаведена цитата Юрія Марківа з теми "Ви спасенні?"

Хочу показати, що так звані неканонічні книги цитувались авторами канонічних:

"І Анголів, що не зберегли початкового стану свого, але кинули житло своє, Він зберіг у вічних кайданах під темрявою на суд великого дня."
(Юда 6)
Це точні слова з Книги Єноха, котру ранні Християни вважали невід"ємною частиною
Святого Письма. Про це писав автор (знову ж таки неканонічного) Послання Варнави. Її їдеями оперує Апостол Петро. На неї посилались Климент Александрійський, Оріген і Тертулліан.
І ця, Книга Єноха, поряд з багатьма іншими не влаштовувала чомусь Імператора Констянтина, тому й зникла зі Святого Письма на Нікейському Соборі. А в ній є надзвичайно багато Божественної Мудрості!!!




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-8-2011 у 13:21


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич
 
Хочу показати, що так звані неканонічні книги цитувались авторами канонічних

І це щось доводить? Якщо один автор (правильний) використав слова іншого автора (не зовсім правильного), - це зовсім не означає, що правильний згідний у всьому з не зовсім правильним!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 11-8-2011 у 13:51


Чому Ви вважаєте Книгу Єноха неправильною?

Де і як Ісус, Апостоли і перші Християни висловлювались проти викладеного в Книзі Єноха?

Чи, може було в якогось Папи Римського, котрий, наприклад, відправляв рицарів в хрестовий похід на Християнський Константинополь - Божественне видіння? з наказом знищити деякі книги Святого Письма - а я цього не знаю. Розкажіть!




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 11-8-2011 у 14:31


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  
Чому Ви вважаєте Книгу Єноха неправильною?

Де і як Ісус, Апостоли і перші Християни висловлювались проти викладеного в Книзі Єноха?

А де і як вони висловлювались проти "Капітал" Марка Енгельса, чи наприклад журналів "Вартова Башта" ?..:D
Та Біблія яка дойшла до нас сприйматєтся християнами вірою, бо написано "що нічого не забереться і нічого не додасться" (про Слово Боже - Біблію), тому віруюча людина сприймає лише ту книгу яка дойшла до нас, бо вірить що Бог не допустить щоб звідти щось дадалося або щось віднялося. Люди які не вірять - починають шукати історичні факти або докази, а віра на тому не грунтується.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 11-8-2011 у 15:47


Бог допустив до існування "Капіталу" і "Вартової Башти" і до змін в Біблії.
Дав нам розум і вольную волю - користуйтесь!
От ми й докористувались, що Біблія пошматована, неграмотно переведена, що допускає двозначність і приводить до боротьби конфесій в середині Християнства за право називати себе істинним віросповідачем, приводить до ворожнечі, підігрітої заангажованістю Церкви державною політикою...

Впевнений. Відповіли вже Богу ті, що відняли частину Слова Божого, що не боялись гніву, голосуючи на Нікейському Соборі...
Я намагаюсь повернути втрачене, і, маючи розум і волю, шукаю факти і докази, щоб Віра моя і Ваша грунтувалась на повноцінному Святому Письмі, а не на кусочках, дозволених нам імператором Констянтином.




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 12-8-2011 у 07:38


Правильно кажете Бог допустив, але і дав нам вибір - якщо хочете користуйтеся тими книжками, але чи це буде правильно? Так само можна сказати і про наркотики і весь інший бруд, він є...але чи користуватися чи ні - вибір за вами.
Так само з Біблією - Бог допустив її в такому обсязі, читанні і т.д. як вона зараз є. Якщо ті люди відняли книги - значить так було вгодно Богу. Тепер вибір за кожним віруючим - слідувати за Богом і вірити в те Свтяе Письмо яке є зараз у нас, чи поставити себе вище за Бога і почати шукати факти, докази або іншими Словами - "Бог, Ти написав, що нічого не додасться і не відніметься, але та Біблія, що я зараз маю - вона не правильна, Ти (Бог) допустив так, що багато книг втратилося, тому я мушу зараз шукати і відновулювати Святе Письмо, щоб моя віра грунтувалася на тих фактах і доказах яких я відновлю і буду мати повноцінну Біблію, а не тому що пропонуєш мені Ти зараз".
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Шпачук
Дописувач
**



Повідомлень: 67
Зареєстрований: 27-1-2007
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-8-2011 у 10:39


А в чому проблема? Так, ми маємо багато перекладів (і навіть недосконалих) Святого Письма, а також ще більше трактувань. Я вважаю, що тих книг, що входять в склад Біблії, людині достатньо, щоб пізнати, хто є хто (Бог- Творець - святий, людина - грішна). Стосовно так званих неканонічних книг, то деякі конфесії їх називають другоканонічними... (про апокрифи тут мова не йде). Не знаю хто і що шукає в тих книгах, або якісь втрачені книги, як до нас не дійшли... Але того, що людина має - достатньо! Для мене, наприклад, ключове місце таке:"Багато ж і інших ознак учинив був Ісус у присутності учнів Своїх, що в книзі оцій (думаю, це можна віднести не лише до Євангелії згідно Івана) не записані. Це ж написано, щоб ви ввірували, що Ісус є Христос, Божий Син, і щоб, віруючи, життя мали в Ім'я Його!" (Iван.20:30,31)



\"Протверезіться правдиво, та й не грішіть, бо деякі Бога не знають, говорю вам на сором!\". (1Кор.15:34)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 14-8-2011 у 17:52


Цитата: Початково розміщене учасником Demyan  
Правильно кажете Бог допустив, але і дав нам вибір - якщо хочете користуйтеся тими книжками, але чи це буде правильно? Так само можна сказати і про наркотики і весь інший бруд, він є...але чи користуватися чи ні - вибір за вами.
Так само з Біблією - Бог допустив її в такому обсязі, читанні і т.д. як вона зараз є. Якщо ті люди відняли книги - значить так було вгодно Богу. Тепер вибір за кожним віруючим - слідувати за Богом і вірити в те Свтяе Письмо яке є зараз у нас, чи поставити себе вище за Бога і почати шукати факти, докази або іншими Словами - "Бог, Ти написав, що нічого не додасться і не відніметься, але та Біблія, що я зараз маю - вона не правильна, Ти (Бог) допустив так, що багато книг втратилося, тому я мушу зараз шукати і відновулювати Святе Письмо, щоб моя віра грунтувалася на тих фактах і доказах яких я відновлю і буду мати повноцінну Біблію, а не тому що пропонуєш мені Ти зараз".


«Пути Господни неисповедимы» …Допустив Бог і те, що знайдені, і далі і далі знаходяться цілі Євангелія і фрагменти, і, мабуть не для того, щоб закопати їх назад. Наприклад Євангеліє від Петра знайдене в могилі монаха, в руках його. … Восьме століття, … вже давно канонізовано все і вся, а монах, найсвятіше, що мав, - просив покласти собі в могилу…

"Віра - це те що людині як особистості ніхто не може позволяти ніхто не може забрати додати відняти чи ще щось. Віру людина вибирає сама в що вірити в що не вірити і все. Жоден президент жоден папа жоден асторнавт не має права казати - можете вірити в це а в це ні.
А ті хто слухають когось тих хто каже в що вірити - це маріонетки..мені шкода таких людей.
Я можу прислухатися до висновків, до доказів, до пояснень - і відповідно них сформувати свою віру...а якщо людина слухає іншу яка каже їй в що вірити а в що ні .....ну що ж слухатйе тоді й далі а я буду вільним у виборі віри"

Пане Demyan. це Ваші слова з іншої теми.

Людині просто необхідно і корисно знати те, що було і є насправді, а не ковтати вінегрет, котрий приготували для нас політики. (як всі зраділи, коли нарешті зникли Кучмівські «темники» і з телебачення полинула звичайна, правдива інформація)
Тертуліан писав, що Книгу Єноха єврейський Синедріон викинув з Танаха ще в першому столітті, після Розп*яття, за пророцтво в ній приходу Сина Божого, а Християни на Соборі, під тиском політиків, (імператора Костянтина, Юстиніана…) просто взяли собі, особливо не задумуючись, такий варіант...




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 14-8-2011 у 18:01


Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Шпачук  
А в чому проблема? Так, ми маємо багато перекладів (і навіть недосконалих) Святого Письма, а також ще більше трактувань. Я вважаю, що тих книг, що входять в склад Біблії, людині достатньо, щоб пізнати, хто є хто (Бог- Творець - святий, людина - грішна). Стосовно так званих неканонічних книг, то деякі конфесії їх називають другоканонічними... (про апокрифи тут мова не йде). Не знаю хто і що шукає в тих книгах, або якісь втрачені книги, як до нас не дійшли... Але того, що людина має - достатньо! Для мене, наприклад, ключове місце таке:"Багато ж і інших ознак учинив був Ісус у присутності учнів Своїх, що в книзі оцій (думаю, це можна віднести не лише до Євангелії згідно Івана) не записані. Це ж написано, щоб ви ввірували, що Ісус є Христос, Божий Син, і щоб, віруючи, життя мали в Ім'я Його!" (Iван.20:30,31)


Я знову наголошую. Ніякої єресі в Апокрифах і неканонічних Євангеліях немає. Це придумали мужі Церкви-політики.

Читаючи, і правильно розуміючи їх, ми стаєм тільки духовно багатшими! А ще, набагато більше дізнаємось про історію світу, та релігії.!




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 14-8-2011 у 22:30


Щодо книги Еноха і дій імператора Костянтина, який "вилучив її з канону"...

Енох у книзі Буття названий людиною, що "ходив з Богом" (Буття, 5 розділ, вірш 24). Книга Буття датується ХІІІ-ХІІ ст. до народження Христа. Після цього, близько VI століття до народження Христа, відбулося встановлення першого старозаповітнього канону, здійснене первосвящеником Єздрою. Для цієї книги у каноні Єздри місця не знайшлося.

Цар Птолемей II Філадельф (285—246 рр. до народження Христа) вирішив придбати грецький переклад Біблії для своєї бібліотеки в Олександрії. Так народилася Септуагінта - "переклад сімдесяти старців". Для книги Еноха в цьому перекладі також місця не знайшлося.

Отже, на цю книгу "мав зуб" не лише імператор Костянтин, а ще й Єздра і "сімдесять старців". Чому? Та бо книга Еноха датується лише І-м століттям до народження Христа, цитувати її можна скільки завгодно, від цього її авторитет не зміниться.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 14-8-2011 у 23:30


Юрій! Не все зрозуміло з формуванням Тори, а відтак Старого Заповіту. В Танаху Книга Єноха випадково, через якусь помилку, просто так не появилася. Є багато наукових праць, де говориться про її, настільки древність, що і Єздра не міг цього осягнути.
А в Ефіопській та Коптській Християнській Церквах Вона фігурує і понині в Старому Заповіті. Чому? Я не говорю вже про протистантів.

А Птолемеї були язичниками, і невідомо за яким принципом вони збирали Іудейські книги, або чи не згоріла повна версія сімдесяти старців при найфатальнішій в історії людства пожежі.

Юрій! Ви, очевидно набагато краще знаєте вже тему. Я ж тільки почав її докладно вивчати. З задоволенням буду читати всі Ваші заперечуючі моїм теоріям дописи. Та всеж відважусь попросити: Може Ви знаєте хоч якісь, нехай не дуже достовірні, з точки зору сучасного релігієзнавства факти про Книгу Єноха, - розкажіть. Для мене це дуже важливо!




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 15-8-2011 у 14:09


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  


Людині просто необхідно і корисно знати те, що було і є насправді, а не ковтати вінегрет, котрий приготували для нас політики.
Тертуліан писав, що Книгу Єноха єврейський Синедріон викинув з Танаха ще в першому столітті, після Розп*яття, за пророцтво в ній приходу Сина Божого, а Християни на Соборі, під тиском політиків, (імператора Костянтина, Юстиніана…) просто взяли собі, особливо не задумуючись, такий варіант...




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 17-8-2011 у 21:11


Яким Він і духам, що в в'язниці були, зійшовши, звіщав;
вони колись непокірливі були, як їх Боже довготерпіння чекало за Ноєвих днів, коли будувався ковчег, що в ньому мало, цебто вісім душ, спаслось від води.
(1Петр 3:19,20)

Масоретський текст:
& הִי * בְנֵי־הָֽאֱ
א, רְ- ׃ 2 וַ ִ  לָהֶֽ
ד  ת יֻ ְ  נ בָ
ה  י הָֽאֲדָמָ  נֵ רֹב עַל־ ְ  לָ  ד" ל הָֽאָ ָ  י־הֵחֵ % ִֽ & 1 וַֽ יְהִי
4 ד5 וָה לֽאֹ־יָ 6 אֹמֶר יְה - ׃ 3 וַ
חָֽר / ר ָ 0 ל אֲ ֶ %ֹ מִ  י0ִ" נָ & לָהֶ
ח, קְ- ה וַ ִ 2ָ  בֹת הֵ  י טֹ % ִ  ד" ת הָֽאָ ָ  נ/ אֶת־ ְ
:; בָאָרֶ
י הָ  לִי < פִ2 נָֽה׃ 4 הַ ְ 0 ָ  רי ִ7 אה וְעֶ ְ מָיו מֵ ָ " יָ
י ר וְהָ 7 א בָ ָ
ה 8ַ 0ַ / ְ  לָ" לְעֹ & חי בָֽאָדָ ,ִ
ר
ה @ ה ָ A ֵ  לָהֶ
ד וְיָלְ  ד" ת הָֽאָ ָ  נ/ אֶל־ ְ & הִי * י הָֽאֱ , נֵ/ ְ
בֹא B ר יָ 0ֶ5 אֲ 4 כֵ6 אַֽחֲ רֵי־  וְגַ ? הָהֵ  מי ִ -ָ /ַ
׃D י הַ ֵֽ 0 אַנְ ֵ  לָ  ר מֵע 0 אֲ ֶ  רי Eִ/ֹ 8 הַ ִ
2
Септуагинта:
1 καὶ ἐγένετο ἡνίκα ἤρξαντο οἱ ἄνθρωποι πολλοὶ γίνεσθαι ἐπὶ τῆς γῆς καὶ θυγατέρες
ἐγενήθησαν αὐτοῖς. 2 ἰδόντες δὲ οἱ υἱοὶ τοῦ θεοῦ τὰς θυγατέρας τῶν ἀνθρώπων ὅτι
καλαί εἰσιν ἔλαβον ἑαυτοῖς γυναῖκας ἀπὸ πασῶν ὧν ἐξελέξαντο. 3 καὶ εἶπεν κύριος ὁ
θεός οὐ μὴ καταμείνῃ τὸ πνεῦμά μου ἐν τοῖς ἀνθρώποις τούτοις εἰς τὸν αἰῶνα διὰ τὸ
εἶναι αὐτοὺς σάρκας ἔσονται δὲ αἱ ἡμέραι αὐτῶν ἑκατὸν εἴκοσι ἔτη. 4 οἱ δὲ γίγαντες
ἦσαν ἐπὶ τῆς γῆς ἐν ταῖς ἡμέραις ἐκείναις καὶ μετ᾽ ἐκεῖνο ὡς ἂν εἰσεπορεύοντο οἱ υἱοὶ
τοῦ θεοῦ πρὸς τὰς θυγατέρας τῶν ἀνθρώπων καὶ ἐγεννῶσαν ἑαυτοῖς ἐκεῖνοι ἦσαν οἱ
γίγαντες οἱ ἀπ᾽ αἰῶνος οἱ ἄνθρωποι οἱ ὀνομαστοί.

Синодальный перевод:
1 Когда люди начали умножаться на земле и родились у них дочери, 2 тогда сыны Божии
увидели дочерей человеческих, что они красивы, и брали их себе в жены, какую кто
избрал. 3 И сказал Господь [Бог]: не вечно Духу моему быть пренебрегаемым человеками
[сими], потому что они плоть; пусть будут дни их сто двадцать лет. 4 В то время были на
земле исполины, особенно же с того времени, как сыны Божии стали входить к дочерям
человеческим, и они стали рождать им: это сильные, издревле славные люди.

Перевод М.Г. Селезнева1:
1 Людей на земле становилось все больше. У них рождались дочери, 2 и, видя красоту
дочерей человеческих, сыны Божьи брали их себе в жены, кому какая понравится.
3 И сказал Господь:
– Мое дыхание в человеке – не навсегда. Он всего лишь плоть, и пусть срок его жизни
будет сто двадцать лет.
4 В ту пору (как и позже) были на земле исполины, ибо сыны Божьи приходили к дочерям
человеческим, а те рожали от них детей. Богатыри былых времен, они прославили свое
имя.

Переклад Огієнко:
І сталося, що розпочала людина розмножуватись на поверхні землі, і їм народилися дочки.
І побачили Божі сини людських дочок, що вродливі вони, і взяли собі жінок із усіх, яких вибрали.
І промовив Господь: Не буде Мій Дух перемагатися в людині навіки, бо блудить вона. Вона тіло, і дні її будуть сто і двадцять літ.
За тих днів на землі були велетні, а також по тому, як стали приходити Божі сини до людських дочок. І вони їм народжували, то були силачі, що славні від віку.
(Бут 6:1-4)

Це всього маленький фрагмент з Буття, та від Петра, через котрий можна, і потрібно віднестись до Книги Єноха серйозно, бо ці речі там розписані дуже об"ємно!
Або викинути і його з Біблії, - і мати чистий спокій!




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 20-8-2011 у 06:33


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  
Юрій! Не все зрозуміло з формуванням Тори, а відтак Старого Заповіту.

Юрій! Ви, очевидно набагато краще знаєте вже тему. Я ж тільки почав її докладно вивчати. З задоволенням буду читати всі Ваші заперечуючі моїм теоріям дописи. Та всеж відважусь попросити: Може Ви знаєте хоч якісь, нехай не дуже достовірні, з точки зору сучасного релігієзнавства факти про Книгу Єноха, - розкажіть. Для мене це дуже важливо!




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 21-8-2011 у 07:39


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  

Тертуліан писав, що Книгу Єноха єврейський Синедріон викинув з Танаха ще в першому столітті, після Розп*яття, за пророцтво в ній приходу Сина Божого, а Християни на Соборі, під тиском політиків, (імператора Костянтина, Юстиніана…) просто взяли собі, особливо не задумуючись, такий варіант...


Пане Ігор, не полемізуватиму з вже померлим Тертуліаном, однак хотів би Вас попросити наводити джерело, з якого Ви берете інформацію. Месіанських пророцтв у Старому Заповіті настільки багато, що відповідно до Вашої логіки (чи то пак псевдо-тертуліанської) з канону повинні би були вилучені книги Ісаї, Єремії, Даниїла, Осії, Захарія, Псалтир...

Повторюсь - наводьте джерела, будь ласка. Ваша система світогляду нагадує лист з Простоквашино - одне взяли звідти (те що писав Пес), інше звідти (те що писав Кіт)... і все разом зовсім не тримається купи.

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  

Може Ви знаєте хоч якісь, нехай не дуже достовірні, з точки зору сучасного релігієзнавства факти про Книгу Єноха, - розкажіть.


От уявіть собі, що в році так приблизно 2411 виходить у світ книжка Ігоря Мацевича, котрий жив у 2011 році. Як будуть на неї дивитися, коли розрив між живою людиною і "його творивом" складає 400 років? А між Енохом з книги Буття і "книгою Еноха" ще більший часовий розрив. От вам і факти.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 21-8-2011 у 08:35


Пане Юрій. Зекономте мені, будь-ласка час, підскажіть де я можу ознайомитись з авторитетним науковим твердженням, що Книга Єноха написана всього за 100-200років до Різдва. Чи ще в якийсь інший час.

Я ж тим часом підберу збірку праць, що Вона ровесниця П"ятикнижжя.




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 21-8-2011 у 15:05


Пане Ігор,

при бажанні візьміть з Біблійної хронології роки життя Еноха відповідно до книги Буття (622 - 987 рр. від створення Адама).

Далі пропоную Вам полемізувати з авторами статей вікіпедії, наприклад я взяв ось такі мови:

українська http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0_%D0%95%...

Код:
Книга Еноха — апокрифічний збірний апокаліпсис
приписуваний допотопному патріархові Еноху,
але складений десь у 167-64 рр. до Р. Х.



польська http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99ga_Henocha#cite_note-RD-0

Код:
Jest ona kompilacja tekstow powstalych miedzy 170 r.
przed Chr. i koncem I w. po Chr.



хорватська http://hr.wikipedia.org/wiki/Knjiga_proroka_Henoka


Код:
Autorstvo knjige pripisano je Henoku,
sedmom patrijarhu, a napisana je u 2. ili 1. stoljecu pr. Kr.


Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 21-8-2011 у 16:01


Ех, пане Юрій. Ви як хорший знаток Біблії і бібліографії могли б запросто змінити дані Вікіпедії, тим паче, що посилається вона на далеко не наукові праці. Це не істина в останній інстанції.

Амусин:
"Древнейшая рукопись Септуагинты дошла до нас в списке IV в. н. э. Эти краткие сведения позволяют понять научное значение найденных в кумранских пещерах рукописей библейских книг. Кумранские рукописи библейских книг, выполненные палеоеврейским и квадратным письмом, представлены различными версиями и редакциями: протосамаритянской и самаритянской версиями Пятикнижия; версиями, оказавшимися прототипом Септуагинты; протомасоретской и редакцией, близкой к масоретской, а также смешанными типами. Кумранские библейские рукописи датируются IV в. до н. э. — I в. н. э. Это значит, что древность рукописной традиции Библии отодвинута на 13—14 столетий в глубь веков"

Це вже майже доказ на Вашу користь.

Амусин:

"Следовательно, блестяще подтверждается выдвинутая на основании археологических и палеографических данных гипотеза, согласно которой кумранские рукописи были спрятаны в пещерах до 68 г. н. э. — времени захвата римлянами района Кумрана. Но в таком случае дата 68 г. н. э. является одновременно также terminus ad quern их написания. Иными словами, теперь можно считать бесспорно установленным фактом, что спрятанные в кумранских пещерах рукописи написаны до 68 г. н. э"

Мещерський:
"Поэтому вполне понятно, что книга Еноха пользовалась признанием и распространением в раннехристианской среде. Цитата из этого памятника читается в одном из канонических новозаветных произведений — в Послании апостола Иуды (стихи 14—15). Однако с дальнейшим развитием церковного иерархического строя и догматики эта книга не только оказалась за пределами канонической литературы, но была объявлена «отреченной» и подверглась преследованиям со стороны ортодоксальной иерархии...
...Все это требует более подробного специального изучения. Но и теперь уже мы можем с полной несомненностью утверждать, что первооснова того апокрифического произведения, которое впоследствии оформилось в виде славянской книги Еноха, возникла в эпоху, близкую по времени и по идеологии к той, когда создавались памятники Кумрана. Это древнее, ессейское по своей направленности произведение, которое условно могло бы быть названо «Протоенох 2», впоследствии было, по всей видимости, использовано в какой-то древней еврейской книге, которая, по нашим предложениям, могла явиться архетипом славянского Еноха."

Одним словом, знайдені в Кумрані фрагменти Книги Єноха датують одним махом за компанію з "Уставом Кумранської общини", котра тут, ніби-то проживала в 4ст. до н.е.-1ст. н. е. Дата 170р. до н.е. не підтверджена абсолютно нічим. Я вже в цьому вдруге переконався.

А от звідки вона взялася в Ефіопії, першій в світі Християнській державі, - можу тільки здогадуватись поки, що:

Її, Книгу Єноха, разом з іншими священними текстами, та Ковчегом Завіту, міг в Аксум привезти син Соломона та цариці Савської Менелік...

І я маю надію, що Ви пане Юрій навіть аргументовано заперечуючи таку версію, тільки підштовхнете мене до подальших пошуків істини! Але в мене прохання: краще допоможіть!






Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 21-8-2011 у 17:05


Пане Ігор, подумайте і дайте відповідь на запитання - чому на Тридентському соборі в 1566 році, коли ряд книг віднесли до почесного списку Deuterokanon, книгу Еноха проігнорували?

Також хотілося би почути по суті, що саме Ви очікуєте від так званої "народної канонізації" книги Еноха?

Можливо, ваша відвертість викристалізується настільки, що Ви поділитеся, до якої церкви / конфесії / віри Ви себе відносите і чому?

Та найбільш цікаво, як саме Ви особисто можете "ніби зі сторони" охарактеризувати Вашу сукупність напрямків дописів - буддизм, Ісус в Індії, канонізація апокрифів, відсутність впевненості у спасінні, створення єдиної християнської церкви (я щось пропустив?)...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 21-8-2011 у 18:17


Тридентський собор бул одним з найважливіших соборів в історії Церкви, оскільки основною метою його була відповідь Реформації. - Вікіпедія.
Все більше країн відривалось від впливу Ватікану і з цим якось треба було боротись..., - Де їм було до святості Книги Єноха. !

Від "народної канонізації" неканонічних Книг та Апокрифів я розпочав пошуки загубленої людьми єдності в Бозі, на противагу намаганням розділити Християнську церкву на все більш ворожі конфесії. !

Я Хрещений нелегально за Совєтів Греко-католицьким священником вдома.
Вінчаний Римо-католицьким теж вдома, теж нелегально. Ходжу часто і до катедри, і до Собору св. Юра, а до сповіді часто їжджу в Зарваницю, а так до монахів в Церкву Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії на Франка 56.

Дуже шкода, що Ви шукаєте в моїх дописах якийсь підтекст.




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 21-8-2011 у 18:35


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  

Від "народної канонізації" неканонічних Книг та Апокрифів я розпочав пошуки загубленої людьми єдності в Бозі, на противагу намаганням розділити Християнську церкву на все більш ворожі конфесії. !


Відверто кажучи, доволі дивний спосіб Ви собі обрали. Хоча ціль цілком біблійна:

"А кажу я про те, що з вас кожен говорить: я ж Павлів, а я Аполлосів, а я Кифин, а я Христів. Чи ж Христос поділився? Чи ж Павло був розп'ятий за вас? Чи в Павлове ім'я ви христились?" (перше послання до Коринтян, розділ 1, вірші 12 і 13)

Отже, чи не навколо Христа гуртуватися християнам? До чого ж тут власне апокрифи? Як саме, в який спосіб Вам у цьому допоможе книга Еноха (Ви самі знаєте відповідь на це питання?) ?

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  

Дуже шкода, що Ви шукаєте в моїх дописах якийсь підтекст.


А от не шукайте підтексту в моєму пошуку підтексту ;)
Нічого особливого нема у питанні "Quo vadis?", а радше у більш розширеній його версії "звідки і куди йдете?". Це допомагає в пошуку точок дотику, як мінімум.

Звичайне поєднання греко- і римо-католицизму такого результату "на виході" зазвичай не дає... А от такий вінегрет з відвідування храмів вказує як мінімум на відсутність глибокого спілкування з конкретним особистим духовним наставником у церкві, плюс видно певний вплив езотеричної літератури (виправте мене, якщо я помиляюся).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 21-8-2011 у 19:03


А я кажу, що кожен з Вас говорить: я Римо-католик, я Православний, а я Греко-католик, а я Протестант, а я Христів. Чи ж Христос поділився? Чи ж Бенедикт був розп"ятий за Вас? Чи в Алексія ім"я Ви Христились?...

Десь між Каноном і Апокрифами є щось загублене, що, можливо дасть відповідь, як відкинути приналежність до конфесій і об"єднатись заради Любові Христової...

І сповідатись ходжу до монахів редемптеристів тільки тому, що знайшов там істинну любов до Бога і до грішної людини, котра потребує розради... Нехай Бог простить тих священників, котрі в Церкві св.Юра не ... не буду грішити розповідями про недостойність деяких священників. ... Чого їх вчать у семінаріях не знаю, але мені (окрім монахів) не траплявся священник, котрий знав би хоча б частину того, що знаєте Ви. І навчити чогось вони просто мене не могли.





Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 21-8-2011 у 19:54


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  

Десь між Каноном і Апокрифами є щось загублене, що, можливо дасть відповідь, як відкинути приналежність до конфесій і об"єднатись заради Любові Христової...


А ось це "можливо" на підставі чого Ви вивели? Ціль Ваша гарна, а от інструмент її досягнення... Щось же мало Вас наштовхнути на цей напрямок роздумів? То що стало джерелом натхнення? Чи чули Ви про вислів "важко знайти в абсолютній темряві сплячу чорну кішку, особливо коли її там нема" ?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 21-8-2011 у 20:17


Використання всіма Християнськими конфесіями практично одного Канону вже проявило себе як інструмент, неспроможний об"єднати їх. Повинна на світ виплисти якась інформація, котра своєю силою мудрості зможе змусити схаменутись всіх Християн.
Нехай це смішно виглядає, але, якщо сучасна наука вголос признає неправомірність теорії еволюції розвитку, як видів, так і суспільства, а признає циклічність цього розвитку. Признає загибель допотопної високорозвинутої цивілізації, то можливо, хоча б зі страху перед реальною загрозою загибелі, людство отямиться і почне шукати шлях до об"єднання в любові, а не роз"єднання з неприязні.
А Книга Єноха (та й безліч не Біблійних джерел) - крок до розуміння цієї проблеми в першу чергу Християнами.




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4    6

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2603
Реклама: