Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4
Автор: Тема: Свобода слова, етичність жартів і Кримінальний кодекс.
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-7-2004 у 13:22


Цитата:

Хіба у Вас не буває так, що співрозмовник говорить ніби і виховано, і цілком розумні коректні речі, а вам все одно неприємно з цією людиною спілкуватися?

Звичайно, що буває. Але я з цим стараюся боротися. Це сильно обмежує та створює зайві проблеми.
Олесю, тут заочне спілкування, тому усе-таки треба максимально отримувати інформацію з тексту, а не з "ірраціональних мовних шаблонів". І писати напевно також (це вже закид на іншу адресу - на жаль дописувачі не завжди враховують, що потім це читатимуть люди, які особисто їх не знаю, не бачать на живо, у тому числі не бачать жестів та не чують інтонації)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 13-7-2004 у 18:24


Люде! Бачте, як файно-то!! Все-таки число “3” – сакральне! Варто було третьому користувачу запропонувати прикрити тему, яко нецікаву та беззмістовну, і відразу нарід запостив. Та як! 36 повідомлень (майже стільки, скільки було перед тим) за неповні 15 годин. Купа нових нюансів! Нарешті, відповіді від Адміністрації!! Чи може поспільство в такий спосіб реаґує на пані Лесю! Тоді, хлопці, стулить пельки – вас все-їдно ніхто не слухатиме! :D
Також знайшлася нова забавка. Тепер кожний намагається зловити ближнього на порушенні найновішого ФоРуМського правила, звинуватити у пастках, провокаціях, додумуванні позиції опонента, а також у нехтуванні сімейними обов’язками і, може, навіть, у несплаті податків. Аж серце тріпоче, як читаєш. Приємно, що люди тут справді розумні, справжню ціну тому всьому розуміють, тому хапають одне одного за руку з посмішкою на смайлах. Можно навіть сказати полюбовно. Тому, гадаю, ми таки не посваримося. Ну, поб’ємось трохо, так це цілком можна назвати лікувальним масажем.;)

Не знаю, може якусь провокацію Сергій Беляєв (важко вже обходитися без згадування цієї з певного часу небайдужої мені постаті – може то ознаки наркозалежності?) і задумував (цит. Користувача Олеся), для себе маю арґументи як «за», так і «проти», але те, що його іменем незабаром будуть лякати дітей – цілком можливо: «А ну, швидко їж манну кашу, а то прийде Сергій Беляєв із Кримінальним кодексом!» – але, присягаюсь, я того на меті не мав. Шамо пришкакало… :o:P

Ну от, який уже довгий текст, а оскільки питань (зауважень, застережень), дотичних до мене також дещо піднакопилося, певно доведеться відповідати окремими постами, аби видавалося не так занудно (і пану Ігору легше читати – може відразу пропускати нецікаве)




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 13-7-2004 у 18:34


Як ведеться, почнемо з Головного
Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Щодо питань Dmy. Даю відповіді
1 - так, але я не хотів публічно Вас соромити, що Ви не в курсі що Гренландія не є незалежною країною. Якби мені таку "мульку" підкинули, я би більше з тою людиною постарався не спілкуватися.
2а - колись так, тепер ні
2б- див 2а
2в - моя особиста справа
2г- рахуйте самі, якщо хочете
3 - вони дорослі люди, це їх справа
4 - не до мене, але мені відповідь також цікава

Гадаю, що деяки відповіді можна було би й обговорити задля кращого порозуміння, бо мені позиція пана Андрія таки не в усьому ясна.

1 пункт – то взагалі окрема розмова. Кілька разів збирався «з’ясувати стосунки» :), але щоразу стримувала потреба у великій докладності та ґрунтовності. Тому постійно переношу на потім.

3 – «Вони»-то, звичайно, люди дорослі й мають право. Але я цікавився таки адмін~думкою щодо причин їх дорослого вчинку. ВАМ, пане Андріє, це не цікаво? ВИ рефлексуати не пробували, з якої це радості користувачів ВАШОГО ФоРуМу раптом потягло на подібний подвиг? ВАМ це дивним не здалося? Питання було саме про це.
Судячи з відповідей 2в, г – не цікаво, не дивно і пробувати не варто. Може, я якось і порахую ту кляту кореляцію, «якщо схочу» (майже цит.), але, боюся, тоді в мене може скластися враження, жи це не Ваш ФоРуМ, а мій, бо його уявні, реальні, а також евентуальні проблеми мене турбують більше за Вас. Річ у тім, що останніми місяцями таки почастішало тем, що заторкують «поведінкові» питання, причому піднімають їх цілком різні люди з різними характерами, досвідом і позиціями, відтак їх важко звинуватити у змові з метою руйнування дружньої форумської спільноти. Теми припиняються, а то і закриваються, а проблеми залишаються і за місяць-другий виповзають знову в іншій іпостасі.
Вам це справді байдуже?
Чи може пан Тарасов уже написав відповідну розвідку, де всі подібні речі розглянуто та проаналізовано, а нові факти лише шкодять?




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-7-2004 у 21:02


1 - можете не старатися. З Вами стосунки я не з'ясовуватиму. Незалежно від ступеня докладності та грунтовності.
3 - ні, ні, ні
2 в,г - Форум таки мій. Хочете робити якісь розвідки - робіть, але мені так видається, що Ви змарнуєте свій час та зусилля, коли так ретельно досліджуватимете мою поведінку на Форумі.
А що мені байдуже, а що ні - на такі питання я не відповідатиму в принципі. Тим більше публічно.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександра Бабяк
Дійсний член
***



Повідомлень: 209
Зареєстрований: 22-2-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива!!!!!!!!!!!!

[*] написано 13-7-2004 у 22:34


Ну і кашу я заварила... Якщо вірити Dmy... І якщо вдуматись...



Ваша Леся
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мартинів
Академік
****



Повідомлень: 467
Зареєстрований: 29-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: антирагульський

[*] написано 13-7-2004 у 23:09


Суєта



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 13-7-2004 у 23:28


деякі поправки (удоповнення/нагадування копірайту)
до посту Олександра Бабяк 13-7-2004 в 22:34
"Ну і кашу я заварила... " (с) Єлена Прекрасна
якщо не милюся...
:)




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександра Бабяк
Дійсний член
***



Повідомлень: 209
Зареєстрований: 22-2-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива!!!!!!!!!!!!

[*] написано 13-7-2004 у 23:42


Дякую!



Ваша Леся
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 19-7-2004 у 23:08


Я щойно поміняв пароль і з жодних причин передавати його вже НІКОМУ не буду. Те, що сталося є чудовим підтвердженням старого правила інтернету: НІКОЛИ не передавати НІКОМУ своїх паролів.
Щодо претензій і звинувачень то вони можуть бути адресовані, в цьому випадку, тільки мені, оскільки я це правило порушив, про що дуже шкодую. Оскільки з цим повідомленням закінчується моя відсутність на форумі, то постараюся відразу роз"яснити питання, які можуть виникнути в зв"язку з цим.

Чому з"явилося моє повідомленні від 25-6-2004 в 06:10 ? Бо, на той час, в мене склалося враження, що став небажаним гостем на приватній території.

Чому не став цього уточнювати чи виясняти? Бо це ІМГО легко могло перейти у сварку. Страх не люблю сварок і розборок, особливо з господарем і на його території.

Чому оголосив, що зникаю? Бо зникнення дописувача з форуму без попередження є ІМГО не чим іншим, як проявом неповаги до форуму і його спільноти.

Чому повертаюся? Дверима, в своєму повідомленні від 25-6-2004 в 06:10, я не гримав, ні з ким на прощання не сварився. Свого ставлення до форуму і форумців не міняв.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Ганущин
Модератор
****



Повідомлень: 492
Зареєстрований: 5-3-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Буде кращим

[*] написано 20-7-2004 у 09:04


To Rost
І правильно... Особливо у 4 абзаці
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 21-7-2004 у 08:47


Ура!
Як на мене, то всі пункти правильні:)
З поверненням.




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 21-7-2004 у 15:48


Цитата:
Першим відправив користувач rost
Я щойно поміняв пароль і з жодних причин передавати його вже НІКОМУ не буду. Те, що сталося є чудовим підтвердженням старого правила інтернету: НІКОЛИ не передавати НІКОМУ своїх паролів.
Щодо претензій і звинувачень то вони можуть бути адресовані, в цьому випадку, тільки мені, оскільки я це правило порушив, про що дуже шкодую

Судячи з тону, уявляю, як Тарасу влетіло. :mad: А він же ж ненавмисно і відразу проникся скоєним:
Цитата:
Першим відправив користувач polidrom
Так, тепер мені буде...

Тим паче, знову у всьому винна жінка: :D
Цитата:
а тут панна Бабяк, як раз підвернулася... Ну, а далі самі знаєте...

Ще як знаємо :lol:


Доречі, йому мій респект - без додаткової інфи
Цитата:
Вчуся в університеті Вікторії, Брит. Колумбія, Канада. Ростиславу допомагаю в його бізнесі

фіг би я зрозумів, жи він є членом "українського програмістського клану". А на ФоРуМі-то вже достобіса сидить. Шпійон, гля!




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 31-7-2004 у 14:44


Цитата:
Першим відправив користувач rost
Враховуючи побажання господарів цього форуму, переношу обговорення в нову тему.

А тепер, я хотів би, щоб користувач Сергій Беляєв відповів на моє запитання, що стояло в дискусії "Аж сльозу прошибає".

Там, нагадаю, йшло обговорення однієї, мяко кажучи, дебілуватої РR акції одного з кандидатів в президенти. Кандидата з багатим кримінальним минулим, про якеі завжди буде більше запитань ніж відповідей. Відбувалося обговорення з гумором. Сергій Беляєв, абсолютно безпідставно, ІМГО, втрутився в обговорення з своїми посиланнями на кримінальний кодекс України. Так, Україна не дуже демократична держава, особливо поки тут керують ті, що вже сиділи і ті, що ще сядуть. Але, з часів сталінщини, в нас не було випадків кримінального переслідування за гумор, навіть політичний. Так, кагебешна сволота по нашіптуванню своїх сексотів, одним з яких ІМГО був наш кримінальний герой, могла поламати людині кар"єру і зіпсувати життя. Однак навіть кагебісти не тягнули за гумор і теревені до криміналу. Тому, якщо вже хтось береться кваліфікувати, деякі висловлювання, як такі, що "потрапляють до сфери дії Кримінального кодексу України", то хотілося б знати, які статті Кримінального кодексу загрожували учасникам цієї теми. Бо інакше, це сприймається, як перехід до погроз (навіть, якщо назвати ці погрози попередженнями) за відсутністю аргументів.


Перепрошую, що тривалий час залишав цю тему без уваги. Великий обсяг роботи не давав можливості уважно слідкувати за подіями на форумі.

За цей час, як виявилось, rost встиг піти з Форуму і знов повернутися. Останній факт мене дуже втішив, бо інакше не було б кому давати відповідь.

Якщо відповідати суто на запитання, то, як Ви пригадуєте, у згаданій Вами темі була присутня така репліка jaguar'и:

(З марною надією) А може трускавки були отруєні ядохімікатами -- Луганщина все-таки ? І у неї насправді була благородна мета?

Не берусь аналізувати, чи то був жарт, чи ні. Зазвичай у віртуальному спілкуванні для позначення жарту використовують smile'ики. Тут вони не використовувались.

Тепер відповідь на Ваше запитання:

Стаття 346. Погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча
1. Погроза вбивством, заподіянням шкоди здоров'ю, знищенням або пошкодженням майна, а також викраденням або позбавленням волі щодо Президента України, Голови Верховної Ради України, народного
депутата України, Прем'єр-міністра України, члена Кабінету Міністрів України, Голови чи судді Конституційного Суду України або Верховного Суду України чи вищих спеціалізованих судів
України, Генерального прокурора України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Голови Рахункової палати, Голови Національного банку України, керівника політичної партії України, а також щодо їх близьких родичів, вчинена у зв'язку з їх державною чи громадською діяльністю, - карається позбавленням волі на строк до п'яти років.

Такі ж гарантії, між іншим, встановлені і для інших службових осіб та громадян.

Стаття 350. Погроза або насильство щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов'язок
Тільки термін до 2-ох років.

Причина, появи цього зауваження така.
Свого часу я започаткував обговорення на тему:
Яким був Ваш досвід спілкування з органами влади?

На мою пропозицію:
"Напевно всі ми у своєму житті стикаємося із владою. Хотілося б дізнатися, чи приємно нам з нею спілкуватися. Пропоную учасникам форуму висловитися з цього питання.

У коментарях бажано зазначити, з яким органом влади пов'язаний Ваш особистий досвід спілкування: державної влади (Президент, Уряд, Верховна Рада, обласні та районні державні адміністрації тощо) чи місцевого самоврядування (сільські, селищні, міські голови, ради різних рівнів та їх виконавчі органи тощо).

Можливо, хтось захоче подякувати чи "подякувати" комусь за роботу. Країна має знати своїх Героїв чи "героїв".

Власне, вільне висловлення думки щодо діяльності органів влади є одним із етапів на шляху формування громадянського суспільства."

Андрій Пелещишин та Дмиторо Тарасов відповіли зауваженнями:

"Хочу нагадати, що Форум не є місцем зведення особистих порахунків, і звинувачення конкретних осіб треба адресувати в компетентні органи а не публікувати в Інтернеті. Місцем зливу бруду Форум бути не повинен."

"НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ ФОРУМ ДЛЯ ЗЛИВУ КОМПРОМАТУ!

Давайте вчитися захищати свої права у судових та інших інстанціях! Треба колись починати!"

З цього я зробив висновок, що у Адміністрації форуму є вагомі підстави з пересторогою ставитися до певних зауважень у бік представників влади.

Між іншим, те, що Адміністрація висловила такі зауваження щодо мене, мало би переконати Вас, що переваг мені вони не надають.

Думаю, що надав досить вичерпну відповідь на Ваше запитання.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 1-8-2004 у 09:43


Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
Не берусь аналізувати, чи то був жарт, чи ні. Зазвичай у віртуальному спілкуванні для позначення жарту використовують smile'ики. Тут вони не використовувались.

Подібні проблеми подвигнули американських продюсерів, в свій час, ввести сміх "за кадром". Певна категорія глядачів теж не знала коли їм треба сміятися.

2Сергій Бєляєв.
Я бачу ви не до кінця проштудіювали ККУ, бо стаття 346 тут явно не підходить. Навіть "совєтский суд, самий гуманний суд в мире" не зміг би її присобачити до тих теревенів. Ну, від сили, статтю 62 УК УССР (антисоветская агитация и пропаганда) могли пришити. Але власне цю статтю з кримінального кодексу УССР в кримінальний кодекс України не перетягнули. Може комусь і шкода, але така цінна стаття залишилася лише в минулому.

ІМГО для людини з рівнем освіти вище 2-го класу має бути зрозуміло, що погроза це проголошення намірів причинити певний ущерб в МАЙБУТНЬОМУ. А репліка "може трускавки були отруєні ядохімікатами -- Луганщина все-таки ? І у неї насправді була благородна мета?", є в минулому часі. Високо ж ви оціюєте рівень українського суду, якщо ввважаєте, що він би міг застосувати таку статтю в цьому випадку. Хоч суддя теж державний чиновник, але він, хочеться сподіватися, слуга закону, а не прем"єра.

А от ваша репліка "Виступи під псевдонімом не страхують від кримінального переслідування. У адміністраторів форуму теж можуть проблеми виникнути." є не чим іншим, а погрозою і, як на мене, неприйнятним методом ведення дискусії.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 1-8-2004 у 20:49


2rost щодо А от ваша репліка "Виступи під псевдонімом не страхують від кримінального переслідування. У адміністраторів форуму теж можуть проблеми виникнути." є не чим іншим, а погрозою і, як на мене, неприйнятним методом ведення дискусії
як я вже десь вище по треду казав - то не зовсім так.
це не є погроза, але реальна оцінка ситуації, що склалася на території дії нашого Карного Кодексу і наших же ж правил/принципів його застосування.
Тому я би прийняв то за дружнє попередження.

Паче ж того-- таке попередження би слід прийняти до уваги ОСОБЛИВО у тому випадку, якщо ти плануєш боротися/борешся з ладом, дії котрого обі неприйнятні.
Бо ж нащо підставлятися _по_дурному_??

(опціонально -- нащо по дурному ризикувати можливістю проведення непровладної агіт-роботи через форум??)




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 2-8-2004 у 07:54


Пане доктор, про яку боротьбу з ладом ви пишете? Ми на ФоРуМі, а не на барикадах. Сподіваюся, що "якщо ти плануєш боротися/борешся з ладом" все ж таки жарт. Мені здається, що ні в інтересах дописувачів, ні адміністрації перетворювати ФоРуМ на політичну трибуну, а тим більше на засіб політичної боротьби.

Щодо, того погрожував чи попереджав п. Беляєв то границя між цими поняттями тонка. Хоча, якщо бути точним, то поскільки його посилання на ст. 346 ККУ, виглядають, явно притягнутими "за вуха", то виходить, що і погрози "кримінального переслідування" були просто безпідставним залякуванням.

Цікаво, до речі, чи знайдеться ще хтось, крім п. Белява, хто вважає репліку "може трускавки були отруєні ядохімікатами -- Луганщина все-таки ? І у неї насправді була благородна мета?" погрозою, та ще й такою, що суд в Україні (не УССР) би взяв її до розгляду?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-8-2004 у 11:26


Мені здається, що уже усі бажаючі висловили свої аргументи на користь тої чи іншої позиції, і тема себе вичерпала.
Тему закриваю




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2742
Реклама: