Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2  3
Автор: Тема: Давайте поговоримо про карти
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 19-7-2004 у 18:07


...і я мрію :-) колись у львові був клюб і курси спортивного бриджу, ніби при шаховому клубі...
жаль, таких курсів тепер нема. :-((
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 19-7-2004 у 21:02


Щось, Наталко, тільки нас рідне пре....
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 19-7-2004 у 21:24


Цитата:
Першим відправив користувач Grabchuk
Цитата:
Першим відправив користувач Роман Голощук
Я ще колись пробував грати у "справжній" спортивний бридж (чи брідж?). Навіть книжку з правилами десь надибав ;) Але щось з спільниками не склалося :(

Як враження від спортивного бриджу? Сам не грав ніколи, але чув позитивні відгуки і маю мрію навчитися грати.
А так, поки що, в основному "сижу" на преферансі.


Власне я зіграв тільки кілька "пробних" партій. І перші враження - гра досить "багатоваріантна" і дуже залежна від гри партнера. Взаєморозуміння має бут 100 відсотковим :)




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-7-2004 у 21:37


Маю питання:
А карти - це спорт чи культура?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 19-7-2004 у 21:47


Карти - це азартна гра ;)



Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 19-7-2004 у 21:52


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Щось, Наталко, тільки нас рідне пре....


Ага. :cool: Власне, що відьма, що п’яниця, що дурень - не надто складна гра, але захоплива. Генетична пам’ять відчувається.
А до бріджу я байдужа. :D




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 20-7-2004 у 09:20


В картах далеко не всі ігри азартні. Це, як на мене, безумовно культура.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-7-2004 у 10:49


Я думаю, що це вбивання часу :)
Є ігри розвиваючі, наприклад Го. Хех, я в комп`ютера навіть на найслабшому рівні ще ждної партії не виграв :) Мізки зле працюють, свідомості не вистарчає :)
І є ігри, як би це пом`якше... деградуючі. Ото власне ті, що для вбивання часу.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 20-7-2004 у 11:10


А є, Ростиславе, ігри для компанії. Хтось спілкується горілкою/пивом і політикою/пліткарством, а хтось горілкою/пивом і картами/доміно.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-7-2004 у 11:21


Я хіба заперечував проти існування можливості вбивства часу за попереднім зговором групою осіб? :D
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 20-7-2004 у 11:33


Та ну - деградуючі, це коли зовсім думати не потрібно, і то - може, якісь м’язи розвиваються чи рухи до автоматизму доводяться. :) А (імхо), навіть граючи в "дурня", потрібно щось аналізувати, передбачувати та запам’ятовувати (якщо хочеш виграти). :)
Я насправді в карти не люблю грати. Люблю розкладати усілякі пас’янси, ворожити люблю - хоча й кажуть, що гріх, це в мене теж від бабусі, але, здається, вже з рік зовсім карт до рук не брала... Ще чоловік, коли в Криму відпочивали, в "тисячу" грати навчив. Грали доти, доки я його не обіграла, бо тоді він сказав, що гра "дитяча". :) А ще колись грала з комп’ютером в преферанс, і одну партію виграла - не питайте, як, бо й досі правил не знаю, інтуіція, мабуть. Та решту - програла. :)




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 20-7-2004 у 15:17


...я вміла файно ворожити (у мене бабця взагалі долю по очах читала), але потім
почалися у мене всякі негаразди, я й кинула... а могла б уже й бізнес відкрити :-))) всякі
пані оляни б мали сильну конкурентку...
та шуткую я, шуткую :-))
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 21-7-2004 у 10:01


З самого дитинства складав пасянси - не жалію, батько навчив багатьом, в результаті в мене розвинулась логіка, послідовність думок та дій.... Також заспокоює нерви:).
Добра гра для колективу є Джокер - легко вчиться і як правило новачки виграють.
Непогано грати для тих хто не любить префіранса в Кінга - гра триває годинку, від 3 до 4 чоловік. Треба і подумати і знати кому і що підкинути.
Хто має дві колоди карт (по 54 штуки + джокери) рекомендую Канасту - можна грати на пари, значно цікавіше.
Є непогані ігри для багатьох але тут карти тільки для визначення вбивць, комісарів, мафії..... Наприклад порозслідувати вбивцю, або визначити мафію або стати кілером....ці ігри як правило дуже добре граються на природі, коли можна покричати, дуже втягують, а головне цікаво і смішно.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 21-7-2004 у 10:08


...а розкажіть-но якийсь пасьянс не на пів-ліжка, і на одну маленьку колоду на 52 (типу *корнерз*,
я його дуже люблю, але набрид), і щоб не дуже тре було рахувати (у прикладних математиків звичайно
проблеми з елементарною арифметикою :-)).... до речі, де тепер продаються ті маленькі карти пасьянсні
дорожні на 2 мікро-колоди в коробочці?.... бажано австрійські.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 21-7-2004 у 10:26


в сопртоварах на коперника є хороші але дорогі карти.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 21-7-2004 у 10:29


...а колись на князя романа був магазинчик?.... поруч з канцтоварами?... зайду туди :-))
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Анастасія Кулакова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 463
Зареєстрований: 5-7-2004
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 5-1-2005 у 13:16


Цитата:
Першим відправив користувач Olexiy
Сьогодні по 1+1 презентували зраночку в роліку нову книжку, присвячену українській традиції гри в карти.

Книжка називається Nехай козириться. Відсьогодні я її шукаю, хоча й не маю особливої надії - наклад аж 300 примірників.

Хто зможе допомогти придбати - з мене торт.

Ну а допоки давайте попатякаємо про карти :)

Хто які ігри знає?
Як називаються українською масті?
Ну і далі, далі, далі.

Чий ход?


Хоч і запізно, але я нарешті знайшла відповіді, бо ця тема для мене особисто виявилась цікавою. І хоча книжку (яка Вами вже була придбана) я так і не знайшла, проте деякі відомості всеж розшукала.
Київ у дореволюційній Європі вважався столицею картярства. За даними Анатолія Макарова, у 18-19 сторіччі поширеною було прислів'я "Варшава танцює, Краків молиться, Львів закохується, Вільно полює, а старий Київ грає в карти". Найвідомішіми київськими шулерами, що "потрапили" в історію, були Скорупський, Котюжинський, Росоловський, Окуліч. Зігмунд Котюжинський обібрав самого Ф.Ліста, який залишив у Києві чималеньку частку своїх фінансів.
Грали в такі ігри: фараон, діабелку, преферанс, вінт, бостон, "гру в три листка", п'яницю, дурня, невірного дурня, хвалька, скубки, лаву, манахвейку, шістки, джгут.
Карти називались: туз, корона, краля або виншик, хвалька, хлап або нижник, дев'ятка, вісімка, сімка, шістка.

А от як називалися масті, я поки що не знайшла.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 5-1-2005 у 14:26


Цю книжку можна замовити тут:

http://artvertep.dp.ua/shop/books/178/468.html

Я собі замовляла влітку, і мені привезли буквально на другий день. А можуть і по пошті вислати (післяплатою). Не знаю, чи вона ще є у них на складі, бо наклад був дуже маленький.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Анастасія Кулакова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 463
Зареєстрований: 5-7-2004
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 5-1-2005 у 15:32


Дуже дякую. Найсмішніше те, що книжку видано у моєму рідному місті, та ще й у типографії, послугами якої я користуюся як замовник.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 5-1-2005 у 15:54


До речі, до книжки додаються ще дві колоди оригінальних карт. Єдине, що цю книжку псує, - досить об'ємна реклама спонсора. Якось вона зовсім слабо вписується у контекст. Але що поробиш, коли грошей катма!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Філатов
Дійсний член
***



Повідомлень: 247
Зареєстрований: 23-12-2004
Місто: Кривий Ріг
Нема на форумі

Настрій: доброзичливий

[*] написано 5-1-2005 у 16:30


реінкарнація картярської теми...

"Віна - spades, хрест - clubs, кир - diamonds, каре - hearts."

ще за радянських часів був крем по голінню "Каре", здається "българський", то там "бубна" намальована, так може hearts - не зовсім каре? до речи чім вам бубна не подобається, раніше звичайний бубен і був здебільшого ромбічної форми, невже так принципово, щоб було несхоже на російську? навіщо запозичене "каре" замість власного "бубна"? до речи, непогано б знати етімологію, а в мене тількі російський етімологічний словник (хоча автор часто і густо щиро демонструє збереження праслов'янських і санскритських коренів саме в українській, білоруській, польській, сербській та інших мовах, не надаючи перваги російській). Чи не видавався етімологічний словник української мови? Я не маю на увазі її походження з Едемських садів.

"ех, скучаю по преферансу." - на гамбє спробуйте, на деякий час цікаво, але краще за столом, із друзями...

"Боже! Звісно! Я таки невіглас. "Забивати козла"..."
- не крайте серця, таки існує карткова гра "козел", навіть була комп'ютерна реалізація під МС-ДОС, невже ніхто не бачив...

"Карти - це азартна гра" - карти це не гра, Ви маєте повне право гратись ними у будь що, зокрема у комерційні ігри, а не обов'язково у азартні

" українській традиції гри " - як на мене, то якби китайці видавали про свої традиції карткової гри, то сяк і так... навіщо цей "квасний патріотизм" ? давайте тоді вже і про українські традиції карате та гри на сямісені, в нас що ?немає власних культурних традицій?

от я дуже поважаю Д.Лєсного, зокрема за особисте доброзичливе відношення до мене, але не розумію навіщо було називати дуже хорошу книжку "Русский преферанс" :P, невже за ломберним столом видно національну належність гравця?




З повагою, Юрій Філатов.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Анастасія Кулакова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 463
Зареєстрований: 5-7-2004
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 5-1-2005 у 17:37


Я вважаю, що ніякого "квасного патріотизму" тут нема. Справді, є виключно українські традиції, а є українські традиції використання запозиченого. І айкідо, і карате, і карти. Футбол та бокс вважаються англійськими забавами? Ну так, можливо традиції і корені цих видів спорта не є англійськими, а англійці їх запозичили. То ж не треба нам, українцям, займатися цими видами спорту! Не наші вони! От бойовий гопак - наше. Наше-то наше, але не ввели ще в програму Олімпійських ігор такого вида спорта. А щодо картярства - то тема на форумі присвячена тому (на мій суб'єктивний погляд), що якщо вже ми граємо (і не одне сторіччя) у карти, то було б не погано називати їх за українською традицією, а не російською. От нема українського аналога назви - бокс, а от щодо "подкидного дурака", так є "невірний дурень". Є "валет", але мені більш сподобалась знайдена мною українська традиційна назва - хвалька.
А якщо хтось підніме тему "про українські традиції карате та гри на сямісені", то й вона, можливо, для когось буте цікавою, буте обговорюватися, просто "спеців"- картярів на форумі більше, ніж каратистів.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 5-1-2005 у 21:55


Цитата:
Першим відправив користувач Користувач Олесь
Віна - spades, хрест - clubs, кир - diamonds, каре - hearts.
Дурня і п'яницю не знаю - вони в стандартний набір ігор Windows не входять, а інших забавок я на комп'ютері не маю. :(


Звиняйте, пане, але кир = французьке "кєр" (не знаю точно, як по-французьки пишеться), себто "серце" = hearts, (черви) а от каре - воно і у війську і в перукарні "каре":baddevil:, себто квадрат (бубни).

Взагалі в галицьких родинах називали "з-французька":
1-а - пік
2-га - треф (трефль)
3-я - каре
4-та - кєр




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 6-1-2005 у 08:39


піка - spades, хреста - clubs, дзвунка - diamonds, черва - hearts...
так казали діти на лавочці, коли ми тільки вчилися грати в дурня :-)
при цьому мені чомусь пригадується пісня стінга *shape of my
heart*

SHAPE OF MY HEART
Sting


He deals the cards as a meditation
And those he plays never suspect
He doesn't play for the money he wins
He doesn't play for the respect
He deals the cards to find the answer
The sacred geometry of chance
The hidden law of probable outcome
The numbers lead a dance

I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But that's not the shape of my heart

He may play the jack of diamonds
He may lay the queen of spades
He may conceal a king in his hand
While the memory of it fades

I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But that's not the shape of my heart
That's not the shape, the shape of my heart

And if I told you that I loved you
You'd maybe think there's something wrong
I'm not a man of too many faces
The mask I wear is one
Those who speak know nothing
And find out to their cost
Like those who curse their luck in too many places
And those who smile are lost

I know that the spades are the swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But that's not the shape of my heart
That's not the shape of my heart
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Філатов
Дійсний член
***



Повідомлень: 247
Зареєстрований: 23-12-2004
Місто: Кривий Ріг
Нема на форумі

Настрій: доброзичливий

[*] написано 6-1-2005 у 09:32


Цитата:
Першим відправив користувач Нанушка
Я вважаю, що ніякого "квасного патріотизму" тут нема. Справді, є виключно українські традиції, а є українські традиції використання запозиченого. І айкідо, і карате, і карти.


то ж бо і воно, що "використання запозиченого" - а далі у Вас йдеться про назви, тоді як я звернув увагу на слово "гра" - відчуваєте різницю? от ми з Вами сідаємо за один стіл, грати у преферанс, я розмовляю виключно російською, Ви українською, опоненти один серб, другий казах, у чому ми помітимо українські традиції ГРИ ?

Цитата:
Першим відправив користувач Нанушка
Футбол та бокс вважаються англійськими забавами? Ну так, можливо традиції і корені цих видів спорта не є англійськими, а англійці їх запозичили. То ж не треба нам, українцям, займатися цими видами спорту! Не наші вони! От бойовий гопак - наше.


якби Шева на церемонії вручення "золото м'яча" вимахував біло-голубим прапором і/або вигукував "Янукович - сила, англійці - могила, і взагалі вкрали ідею худболу у праукраїнців" то це і був би "квасний патріотизм", якби Вєталь вперто називав би себе "вихованцем та непереможним чємпійоном бойвого гопака" який саме через це поб'є будь-кого з "жалюгідних боксерськіх клоунів" то і це був би "квасний патріотизм"
і саме такими речами НЕ ТРЕБА займатися, навіть якщо їх буде включено у програму Олімпіад :lol:

пишатися нашими досягненнями може будь хто із співвітчизників, а "розводити манліхєровіну" (С) Я.Гашек про особливості українського підходу - даруйте, не треба, грайте наприклад у преферанс на турнірах - всі й так побачать досягнення. Добре відомий преферансистам Росії гравець "Василий Ульданов (рус. орф.)" обрав собі нік "Василь" - можливо українець? то й добре, але щось я не чув щоб він писав про українські традиції ГРИ, та й пан Григорій Іващенко-Дзвінковий за книжку якого йде вже нацятий допис назвав її "Nехай козириться! Гральні карти в історичному і культурному контекстах" - це ж можна лише вітати, бачите "гральні карти" у "контекстах" не вдає людина з себе знавця та непереможного майстра гри, який повчає, грай українською - аж тоді переможешь :lol:

шановних дописувачив прошу не ображатись, якщо мої жарти недотепні, а вельміповажних "впомірнювачив" прошу не видаляти й не переносити мої дописи зі своїх шляхетних очей ;)




З повагою, Юрій Філатов.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2  3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2809
Реклама: