Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4    6  ..  12
Автор: Тема: Форум видавців
Галина Лев
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 665
Зареєстрований: 29-9-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: файний

[*] написано 28-9-2005 у 00:25


Ну нарешті Ви вдома! Підкинула мамі я Вашенский "Учора і завжди". Уже зачитується. Сама ще не добралася. Треба десь виїхати подалі від сімейства і віддатися придбаним на форумі скарбам.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 30-9-2005 у 15:28


Кілька кумених замальовок з Форуму і взагалі.

***
На Рок-Екзистенції бачила Настуську Нехай - дівчину, яка опікується сайтом Кому Вниз. Вона познайомила мене з хлопцем зі своєї команди. Всього тих хлопців шестеро. Я запитую, мовляв, у вас так багато народу працює над сайтом? Хлопець: "Та ні, працює Настя, а ми - так, штатив носимо". Я: "Вшістьох штатив носите? Це як домовину!" Настуська задумливо: "Ти гот?"

***
Мартінка з кимсь розмовляє по телефону: "Я тобі записала два диски. Сподіваюся, ти розбереш, я намагалася писати розбірливо"

***
Галочка Ткачук дуже люююбить вживати де треба і де не треба звук "і" - була така мода не так авно: телефін-диктофін... крілик...
Отож, ми сидимо на презентації перекладацького проекту Скрипти-Inscriptis. Галя має подарувати дві книжечки Назарові Гончару, але досі не була з ним знайома ні очно ні книжково. Запитує мене. Я кажу, що то дууже прикольний поет, пише цікаво, але коли він говорить щось зі сцени, його слухати дуже важко, бо він вимовляє одне слово, довго думає, говорить друге і ще довше обдумує наступне. Галя, намагаючись мені допомогти, підказує:
- Тірмоз!
Пауза
- Торміз!

***
Олег Романенко, один з улюбюлених моїх новітніх авторів, образив Ніну Куріяту, заявивши їй, що він геніальний, а вона нє. Про то мені переказали спільні друзі. При зустрічі з Романенком намагаюся з"ясувати мотиви.
Олег вислуховує то з помітним здивуванням. Каже, що такого не було, не могло бути. Коли, в Ірпені? Ні, просто точно такого не могло бути.
- Галю, я ж в Ірпені п"яний не був?
- Не був. Стоп! Нє, один раз був. Точно! Саме тоді ти до них і пішов!

***
Фрази:
- Звичайно, в Києві тепліше. Ви там надихали.
- Подоляночка. Три дні не вмивалась, бо була у Львові.
- ...були Коробчуки і був ще Горобчук. Він їм не брат, він просто лисий.




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ZT
Дійсний член
***



Повідомлень: 215
Зареєстрований: 8-1-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: гуд )

thumbup.gif написано 30-9-2005 у 23:14


Цитата:
Оригінальне повідомлення від fish
***
На Рок-Екзистенції бачила Настуську Нехай - дівчину, яка опікується сайтом Кому Вниз. Вона познайомила мене з хлопцем зі своєї команди. Всього тих хлопців шестеро. Я запитую, мовляв, у вас так багато народу працює над сайтом? Хлопець: "Та ні, працює Настя, а ми - так, штатив носимо". Я: "Вшістьох штатив носите? Це як домовину!" Настуська задумливо: "Ти гот?"
***


– Клас. 5 з + ! :cool: :cool: :cool:
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 10-10-2005 у 13:15


Ще одне - і, як завжди, влучне й по ділу - інтерв'ю Олександри Коваль у "Дзеркалі тижня"

Цитата:
...Нещодавно в одній дитячій бібліотеці бібліотекарки з гордістю показували мені нові книжки Донцової, Полякової і якоїсь Єкатєріни Вільмонт, яку вони всі просто обожнюють. Здається, це улюблена письменниця всіх бібліотекарів України… Бібліотекарі пояснюють це підвищеним попитом на таку літературу, і я їх розумію, але не можу погодитися, що попит на масову російську літературу сумнівної якості має задовольнятися за рахунок наших податків, тоді як чудові книжки сучасних українських авторів залишаються невідомими, бо ви їх не знайдете ні в бібліотеках малих міст, ні навіть у бібліотеках більшості обласних центрів. Я вважаю, що держава має регулювати закупівлю імпортних книжок, обмежившись, можливо, тільки університетськими підручниками, науковою та довідковою літературою. Сучасну ж іноземну літературу можна купувати за рахунок меценатів або благодійних фондів…

Уся стаття: ОЛЕКСАНДРА КОВАЛЬ: «У ПРИЇЗД МАРІНІНОЇ МИ НЕ ВКЛАЛИ ЖОДНОЇ КОПІЙКИ»

Мене теж особисто страшно дратує ситуація, що за державні кошти (за мої податки!) бібліотеки закуповують переважно російські книжки, а не "Тореадорів з Васюківки", а обрані видавництва друкують у розкішному оздобленні чергову "Україну - не Росію" або монографію Литвина.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 14-10-2005 у 12:23


Цікава стаття, вибачте, що така довга й рос. мовою, але я її сканувала з газети "Комментарии", що нам у рекламних цілях приходить у офіс :)

Цитата:
ВО ФРАНКФУРТ СО СВОИМ ШЕВЧЕНКО

Писатели и издатели, продавцы книг и библиотекари, литагенты и журналисты съезжаются во Франкфурт, чтобы принять участие в самой крупной международной выставке-ярмарке. На площади в 190 тыс. м2 более 6 тыс. экспонентов из 113 стран представляют 380 тыс. книг и продукцию на электронных носителях. В этом году почетным гостем Франкфурта будет Южная Корея. Для Украины визит во Франкфурт очень важен, так как в эти дни может решиться вопрос о том, будет ли удовлетворена наша заявка на статус почетного гостя ярмарки 2008 года.

Как считается в книжных кругах, «погостить» во Франкфурте — почти то же, что принять олимпиаду. Во-первых, это стоит неимоверно дорого, ведь только презентационная программа обычно включает в себя около 200 культурных мероприятий, которые начинаются за несколько месяцев до ярмарки и заканчиваются едва ли не к Рождеству. Во-вторых, участвовать в ней невероятно престижно. И при правильной стратегии — довольно прибыльно, причем бизнес-урожаи собираются на протяжении нескольких лет после Франкфурта. О чем свидетельствует тот же книгоиздательский бум в соседней Польше, которая была почетным гостем в 2000 году. Но проваленный «почетный гость» Франкфурта — это не просто плохо, это — профессиональный волчий билет.

Поэтому очевидно, что для Украины потенциальный Франкфурт-2008 — сегодня скорее проблема, чем выгодный пиар и бизнес-ход. Осознавая это, уже в течение года украинская книгоиздательская индустрия ведет дискуссии о необходимости создания некоего «института книги». В обязанности этой общественной, а не государственной организации должна видеть пропаганда чтения в Украине и популяризация украинской книги за границей. В частности, готовясь стать почетным гостем Франкфурта, инициаторы создания института говорят о таком естественном и необходимом шаге, как программа поддержки переводов с украинского на иностранные языки. Аналогичные программы существуют во всех странах, заботящихся о своем международном культурном реноме. Именно такая программа, по оценкам экспертов, была ключевой в успешной польской стратегии представительства во Франкфурте.

Но, судя по всему, ни польский, ни российский опыт, ни соображения украинских книгоиздателей и экспертов для Государственного комитета телевидения и радиовещания, который в нашем государстве отвечает за книгу, не указ. Да и зачем, когда есть прекрасный, апробированный временем, действующий при любой власти метод — создание карманного госпредприятия.

Государственное предприятие «Дирекция фестивально-выставочной деятельности» создано при Госкомтелерадио в феврале этого года. До сегодняшнего дня оно организовало единственную экспозицию — коллективный стенд украинских издателей в Московской международной выставке-ярмарке. После чего выиграло тендер на организацию официальной экспозиции на Франкфуртской выставке 2005 года. Генеральный директор предприятия Анатолий Москалюк в интервью «k:» не скрывал, что это был классический «тендер для одного участника», стоимостью... в 399 996 гривен.

Как же официальная Украина будет убеждать всех в своей готовности «гостить» во Франкфурте через 3 года? Как удалось выяснить, в центре нынешней украинской экспозиции — как всегда роскошные фолианты. На этот раз «нашей гордостью» объявлена «Україна — козацька держава» — 12-киллогра-мовый фолиант в кожаной оправе. Не самый ходовой товар на книжных ярмарках... И, конечно же, Тарас Шевченко. «Мы хотим, чтобы люди, которые придут на выставку, узнали, что в Украине, кроме футболиста Шевченко, есть еще и поэт Шевченко», — настаивает г-н Москалюк.

«Первый шаг к тому, чтобы стать почетным гостем Франкфурта-2008, уже сделан, — говорит он. — Мы разработали проект стенда: у нас есть дополнительные витрины, витражи, панно 2x2,5 м с фотоиллюстрациями из нашей жизни».

А стоят эти витражи почти 80 тис. грн, т.е. пятую часть бюджета экспозиции. Очевидно, основную свою заслугу ГП «Дирекция...» видит в освоении выставочных площадей. Так, в прошлом году площадь стенда составляла 65 м2, в этом — 80 м2, в следующем году предполагают «осилить» 110 квадратов. Правда, замечают: «Если выставка понравится руководству Комитета и представителю из Кабмина». Адресат украинской экспозиции, по сути, назван. И он не изменился с прошлого года, разве что в три раза увеличился в размерах. В состав делегации войдут шесть человек. Это — председатель Комитета Иван Чиж, его заместитель, курирующий книгоиздание, Василь Шевченко, два представителя профильного департамента, от Кабмина — Лилия Никитина и переводчица-стендистка, которая будет встречать посетителей на стенде в украинском костюме и веночке.

Писателей не взяли по финансовым соображениям. «Я не мог взять на себя ответственность кого-то приглашать, не зная, будет ли финансирование», — не за свои грехи оправдывается Анатолий Москалюк. А изначально искушенную западную публику и издателей собирались поразить академиком-литературоведом Миколой Жулинским и поэтом-депутатом Борисом Олийником. Еще подумывали пригласить очень популярного в Германии Андрея Куркова, но потом справедливо решили, что «он и сам приедет».

Оправдание всех проблем — пожарные темпы: «франкфуртский бюджет», по словам г-на Москалюка, подписан 31 августа, а деньги переведены только10 октября утром.

Поскольку Франкфурт — ярмарка крупнейших бизнес-контрактов, и принимая во внимание наши притязания на 2008 год, естественно было бы ожидать от увеличившейся втрое украинской делегации деловых переговоров... Однако г-н Москалюк просветил корреспондента «1о>, что не запланировано ни одной встречи. «Не переживайте, мы возьмем своей простотой», — уверен он.

Безусловно, кто-то возьмет простотой, кто-то в очередной раз съездит во Франкфурт, кто-то подзаработает... А вот проиграют опять-таки имидж страны и перспективы развития отечественного книгоиздания. Вся надежда на то, что украинское присутствие во Франкфурте не ограничивается официальным стендом и официальной делегацией. Активно приглашают своих украинских авторов немецкие издатели. Правда, не так уж много наших писателей, которых издают немцы. Это Андрей Курков, Юрий Андрухович, Любко Дереш, Сергей Жадан, Оксана Забужко. Да и многие издательства: «Фолио», «Мистецтво», «Картография», а также книжная выставка «Форум издателей во Львове» уже не первый год представляют во Франкфурте свои стенды. На дистанции от официальной Украины. В этом году, несмотря на все надежды, что могло бы быть по-другому, снова получилось как всегда.

И это успокаивает и вселяет уверенность — нам не светит никакой Франкфурт-2008. А при таком «державницком» подходе и уровне профессионализма — ни 2012, ни 2015. Книгоиздатели могут спокойно вздохнуть и дальше пробивать себе дорогу на западные рынки собственными лбами. А Госкомтелерадио — посчитать государственную прибыль от официальных 80 квадратных метров и спланировать следующие 110 с еще большим размахом, большей делегацией и неизменными Иваном Чижом и Тарасом Шевченко.

Леся Ганжа
"КОММЕНТАРИИ", 14.10.2005


(виділення в тексті мої).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 19-10-2005 у 13:43


На продовження попередньої теми:
Цитата:
У Франкфурті-на-Майні відкрився найбільший у світі книжковий ярмарок, який триватиме до 23 жовтня. Цього року у ярмарку візьмуть участь видавці зі ста дванадцяти країн, які презентуватимуть близько ста тисяч нових книжок.
<...>
Франкфуртський книжковий ярмарок традиційно вважають найбільшим ярмарком контрактів для видавців усього світу. Приємно дивує те, що цього року з українського боку, окрім офіційної державної експозиції, буде представлений спільний стенд Львівського форуму книговидавців разом із недержавними видавництвами.

Джерело - Точка літературного кипіння
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 27-10-2005 у 15:24


Цитата:
10 - 13 листопада 7-ий книжковий міжнародний ярмарок "Медвін: Книжковий світ - 2005" В програмі виставки зустрічі з письменниками, поетами, оформлювачами, відомими людьми української культури і політики, День дитячої книги, День учбової літератури, День фантастики, День іноземних мов, конкурс на кращу книгу виставки. Експоцентр "Спортивний" (вул. Фізкультури, 1, Метро "Республіканський стадіон") Виставка працює: 10.00 - 18.00, неділя: 10.00 - 15.00 Вхід вільний.

Джерело e-Куфер

Такого свята, як у Львові, гадаю, не буде (бо я щорічно навідуюся на цю виставку, тож можу... е-е-е... прогнозувати), але має бути багато новинок за цінами видавництв.

Для тих, хто ще ніколи не був: коли ви заходите в приміщення інституту, то в першій будівлі - тільки частина виставки. Щоб потрапити в другий павільйон, шукайте стрілку, яка вкаже, як вийти у двір і перейти в іншу будівлю. Часто саме там - найцікавіше. Конференц-зала, де проходитимуть заходи, якщо правильно пам'ятаю, в першій будівлі.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 1-11-2005 у 11:14


Випадково натрапила на цікавенну інформацію по європейському книжковому ринку:
Ставки ПДВ на друковану продукцію в окремих країнах світу в (%)

Країна..............Книги....Періодика.......Стандартна ставка
Данія...................25.............25........................25
Швеція................25.............25........................25
Росія....................10.............20........................20
Німеччина.............7...............7........................16
Бельгія..................6...............6.........................21
Нідерланди...........6...............6........................17,5
Франція................5,5............2,1......................19,6
Португалія............5...............5.........................17
Великобританія...0...............0.........................17,5
Італія......................4...............4.........................19
Іспанія....................4...............4.........................16
Люксембург...........3...............3.........................15
Швейцарія.............2...............2...........................6,5
Норвегія.................0.............23.........................23

Як вам Британія і Норвегія?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Captivitas
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1193
Зареєстрований: 15-9-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: біфуркаційний

[*] написано 2-11-2005 у 12:19


Відлуння Франкфурту: Корея, як запрошений гість; скандал та секс - спогади про Гімлєра та фотоальбом за 250 євро аргентинського фотохудожника.

Україну вже "традиційно" представляли Ю.Андрухович, Л.Дереш та Курков зі своїми німецькомовними перекладами. А таж екс-киянка Юлія Кісіна зі своми 2 книжками: для дітей та "Тарантіно відпочіває".




Наша країна не настільки велика, щоби в ній розминутись(с) С.Жадан
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Галина Лев
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 665
Зареєстрований: 29-9-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: файний

[*] написано 3-11-2005 у 02:50


А хтось має і-мейл Віктора Андрійовича і сподвижників чи дупитатів(як їх лагідно називає моя суперова знайома)? :lol: Я би їм усю рубрику надіслала.
Коли беру в руки будь-яку книжку, надруковану в радянські часи, шляки трафляють при спогляданні ціни на палітурці. От для прикладу щойно озирнулась, і першою кинулась в очі "История зарубежной литературы. Средние века и Возрождение". Така собі книжечка на 415 сторінок з чорно-білими, але ілюстраціями, вища і ширша від стандартних, видавництво - "Высшая школа" Москва, 1978 рік. Студенти нашого універу досі користуються нею, бо нічого кращого за всі роки незалежності міністерство освіти не вигадало. І ціна її була 1 рубель, 70 копійок!!! Ну як тут не матюкатися??? І це при тому, що все одно держава студентів забезпечувала усім, а ми змушені були вишукувати отой антикваріат, купувати його уже не за 1,70, а якщо не знайшли, то копії робити теж не за карі очі.




Цінувати людей треба, поки вони поруч, бо потім пізно, і дуже вже болить.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 3-11-2005 у 12:24


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Галина Лев
А хтось має і-мейл Віктора Андрійовича ... :lol: Я би їм усю рубрику надіслала.


viktor@yuschenko.com.ua

Спробуйте достукатися... Але чи це щось дасть? :(




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Галина Лев
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 665
Зареєстрований: 29-9-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: файний

[*] написано 3-11-2005 у 22:10


Можна подумати, він сам її переглядає...:rolleyes:



Цінувати людей треба, поки вони поруч, бо потім пізно, і дуже вже болить.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 28-11-2005 у 12:50


До речі, десь у обговоренні промайнула думка, що непогано було б доручити представляти Україну на ярмарках за кордоном людям, які розуміються на цьому ділі і самі давно цим займаються. І ось така інформація:
Цитата:
Поступом у популяризації української книжкової справи за кордоном має стати Лейпцизький книжковий ярмарок 2006, куди Україна запрошена як головний гість. Із українського боку з німецькими організаторами співпрацюватиме «Форум видаців» на чолі з Олександрою Коваль, який готуватиме українську програму для цієї виставки. До зазначеного заходу готуються чергові видання української літератури, зокрема твори Миколи Рябчука та Оксани Забужко.
(виділення мої; джерело - "Дзеркало тижня")

Чесно кажучи, мені якось раніше не траплялася інформація про Ляйпцізький ярмарок, але, наскільки я розумію, Україна не вперше там представлена, позаяк тепер удостоїлася честі бути головним гостем. Хтось, може, має інформацію про цей ярмарок? Буду вдячна за будь-які посилання.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Галина Лев
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 665
Зареєстрований: 29-9-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: файний

[*] написано 29-11-2005 у 03:43


Ось, пані/панно(даруйте, не знаю) Тисовська: набрала в Ґуґлі Leipzig Buchmesse, і Ґуґль не пошкодував інформації. Вам подаю вже посилання на російськомовну версію сайту, де, сподіваюсь, є те, що шукають усі зацікавлені.

http://www.leipziger-messe.de/LeMMon/kalender_web.nsf/factsheets/B7...




Цінувати людей треба, поки вони поруч, бо потім пізно, і дуже вже болить.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 29-11-2005 у 09:19


Пані Галино, дуже дякую. Мені чомусь видавало посилання тільки на куценькі статті про виставку, і зовсім не давало посилань на першоджерело.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 19-5-2006 у 13:51
13 Форум видавців


13 Форум видавців у Львові відбудеться
14-17 вересня 2006

До Форуму залишилося 168 днів

Зараз проводиться всукраїнський конкурс "Книгоманія" - на звання кращого читача року (для дітей). Отут дається анкета. Щоправда, не написано, які саме часові рамки - бо конкурс проводиться спершу на місцевому, потім на обласному, а тоді на державному рівні.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 4-9-2006 у 12:46


ОРІЄНТОВНА ПРОГРАМА

Міжнародного літературного фестивалю у Львові - 2006


П'ятниця, 15 вересня

14:00
Відкриття Фестивалю, прес-конференція
КМЦ "Дзига", вул. Вірменська, 35

16:00
Дискусія "Межі Європи: геопоетика" за участі письменників, критиків, перекладачів
Королівський зал Львівського історичного музею, пл. Ринок, 6

17:30
Гепенінґ Літературне ґрафіті література+графіка+музика
Подвір'я Львівської Ратуші, пл. Ринок, 1

18:00
Авторський вечір Віктора Єрофеєва (Росія), ведучий - Юрій Андрухович
Духовний театр "Воскресіння"б пл. Григоренка, 5

19:30
Презентація Потяг до Польщі, презентація польського часопису "Потяг-76" за участі О. Бойченко, Ю. Андруховича,
Духовний театр "Воскресіння"б пл. Григоренка, 5

20:30
Вечір-тандем Мірослава Нагача (Польща) і Любка Дереша (Україна), ведучий - Остап Сливинський
Духовний театр "Воскресіння"б пл. Григоренка, 5

22:30
Літературний марафон "Перетинаючи кордони/Crossing borders", модератори - Сергій Жадан і Дорота Масловська
Духовний театр "Воскресіння"б пл. Григоренка, 5


Субота, 16 вересня

12:00
Вечір-тандем Маріуса Івашкевичуса (Литва) і Тараса Прохасько (Україна), ведучий - Остап Сливинський
Духовний театр "Воскресіння"б пл. Григоренка, 5

14:00
Гепенінґ Поезія з Ратушевої вежі
Львівська Ратуша, пл. Ринок,1

15:00
Авторський вечір Мартіна Полляка (Австрія), ведучий - Юрко Прохасько
Духовний театр "Воскресіння"б пл. Григоренка, 5

16:30
Вечір-тандем Дороти Масловської (Польща) та Ірени Карпи (Україна), ведучий - Сергій Жадан
Духовний театр "Воскресіння"б пл. Григоренка, 5

18:00
Вечір-тандем Інго Шульце (Німеччина) та Юрія Андруховича (Україна), ведуча - Оля Сидор
Духовний театр "Воскресіння"б пл. Григоренка, 5

20:00
Авторський вечір МІхала Вітковського (Польща), ведучий - Андрій Бондар
Духовний театр "Воскресіння"б пл. Григоренка, 5

22:00
Ніч поезії та музики нон-стоп, модератори - Остап Сливинський та Софія Андрухович
Духовний театр "Воскресіння"б пл. Григоренка, 5


Неділя, 17 вересня

12:00
Вечір-тандем Андрея Хадановича (Білорусь) і Віктора Неборака (Україна), ведучий - Назар Гончар
Духовний театр "Воскресіння"б пл. Григоренка, 5

14:00
Дискусія "Що таке Письменник: погляд із (пост-)постмодернової перспективи" за участі українських та іноземних письменників, критиків, перекладачів
Королівський зал Львівського історичного музею, пл. Ринок, 6

16:30
Вечір-тандем Томаса Бруссіґа (Німеччина) і Сергія Жадана (Україна), ведуча - Софія Онуфрів
Духовний театр "Воскресіння"б пл. Григоренка, 5

18:30
Авторський вечір Сєргєя Тімофєєва (Латвія), ведучий - Андрій Бондар
Духовний театр "Воскресіння"б пл. Григоренка, 5

20:00
Закриття Фестивалю
Клуб-кафе "Лялька", пл. Д. Галицького,1

21:00
Слем-десерт Майстер-клас слем-читання (Ілля Стронґовський)
Клуб-кафе "Лялька", пл. Д. Галицького,1

22:00
"Post-slam": мікрофестиваль поетичного слему
Клуб-кафе "Лялька", пл. Д. Галицького,1




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 4-9-2006 у 20:32


По радіво чув, що починається14 чи навіть 13. Коли точно?



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 5-9-2006 у 09:06


Наскільки я знаю, 14-го - перший день, закритий - тільки для учасників Форуму. А вже 15-го почнається Форум для відвідувачів.



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
ZT
Дійсний член
***



Повідомлень: 215
Зареєстрований: 8-1-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: гуд )

[*] написано 13-9-2006 у 22:27


Розклад Міжнародного літературного фестивалю у форматі Goolgle Calendar можна переглянути ось тут.
Можна підписатись на rss-канал (xml), а власники ґуґлівських екаунтів можуть додати цей розклад до свого розпорядку.

Має бути цікаво !)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 15-9-2006 у 14:58


Після однієї сьогоднішньої "автоґраф-сесії" закралося в голову питання:
Скільки ж всього міських голів отримає завтра книжку "Віаґра для мера" з дарчим написом: "Вельмишановному -ім'ярек- для покращення спроможності. Щиро. підпис" :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Особливо, якщо той голова переміг на останніх виборах "цікаво" :baddevil::baddevil::baddevil:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 20-9-2006 у 12:49


Почитайте, будь ласка, статтю на "УП" - мене пробило на сльозу. Цитую цілком, а то боюсь, що вони її зовсім знімуть. Я застала вже виправлений варіант, судячи з коментарів, було ще гірше.

Цитата:
Свято, схоже на похорон
Владимир Сиротенко (Вербицький) , для УП, 19.09.2006, 15:24


У Львові сонячно палало літо, що повернулося. Центр міста переповнений туристами, що розглядають стародавні замки й українських повнотілих панянок, котрі світять оголеними ногами, і чиї округлості вилітають із примарних убрань.

У центрі, біля Оперного, грають духові оркестри. Львів святкує, а на серці гірко. Гірко від вражень, отриманих після 13-го книжкового форуму.

Свято книги, як його називали. Цього року свято було більше схоже на похорон. Похорон книги. Недарма ж присутні на форумі книгопродавці масово скаржилися з телеекрана, що українці перестали читати.

Але саме українці тут не причому. Просто книги перестали бути доступними для середньостатистичних українців.

Колись, у перший день форуму, з раннього ранку біля кас з’являлися стометрові черги, а вулиця була забита автомобілями. Цього року за вказівкою влади рух транспорту було перекрито. Тільки от черг біля кас не було.

Раніше форум був Меккою для студентів. Цього року юних читачів зібралося не більше півсотні.

Форум був явно невдалим. Всім відомо, що ярмарки організують для виявлення особливостей попиту, цінової політики, пошуку нових напрямків, просування товарів у нові реґіони.

Як виглядав форум?

По-перше, палатки і ятки були розташовані в Палаці Мистецтв, потім – на подвір’ї, але на алеї, біля Оперного, видавці та продавці не стали виставляти свою продукцію. Або, просто-напросто, у Форумі брало участь небагато видавців і продавців. У двох-трьох наметах старими виданнями нагадували про себе ветерани визвольної боротьби й приватні підприємці, що торгували неофіційно.

На площі біля Ратуші, закритої для транспорту, наметів узагалі не ставили. Даремно, адже саме там люблять гуляти туристи.

Але, на жаль, туристи везли із собою не книги, а лише враження про наших дівчат, рубенсівські форми яких наочно свідчили про те, що голоду в Україні немає!

В приміщенні Палацу було людно лише біля супермаркету, у якому жваво торгували російськомовною фантастикою і детективами.

Нечисленна публіка, що блукала на другому поверсі, розважалася спостереженням за вчорашнім героєм Майдану, нинішнім міністром МВС із почтом.

Вітаючи колишніх однокурсників і численних знайомих, він, нарешті, дійшов до наметів "Критики" й "36,6", де вибрав кілька книг. Вибір, зроблений міністром, став визначальним і для його супроводжуючих і для юрби роззяв. Усім хотілося почитати те ж саме, що обрав для себе головний міліціонер країни.

Луценко похвалився, що планує закупити книжок на дві тисячі гривень. Думаєте, йому знадобилася масова допомога для транспортування вантажу й додаткові транспортні засоби?

Помиляєтеся! Разом із супроводжуючим та ще одним приятелем, книги були винесені в руках. Їх виявилося не так багато. Адже ціна нинішніх книжок розрахована тільки на міністрів та олігархів!

Більше знакових фігур у той день на форумі не спостерігалося. Зате на третьому поверсі українського хулігана Бузину оточили вороги-шанувальники з вимогою підписати його "Таємну історію України".

Серед шанувальників переважали поважні чоловіки й гладкі матрони з палаючими від замилування поглядами.

Українські видавці-реалізатори відверто нудьгували. Навіть біля близнюків Капранових із їхнім новим витвором еротичного змісту, людей було мало. Хіба що тендітна Ирен Роздобудько ледве встигала підписувати свої книжечки.

Єдиною яткою з доступним репертуаром виявився "Український письменник". Але цікавих новинок там не було зовсім. На мить зупинився біля цієї ятки похмурий Дмитро Павличко, презирливо гмукнув і попрямував далі...

Найбільшою популярністю користувалися технічні книги й книги з сільського господарства. Але література від видавництв "Техніка", "Технічна книга", "Колос", "Урожай" на форумі представлена не була. Говорять, що і видавництв цих уже немає.

Такі підсумки роботи влади. Це ж за цієї влади для дитбудинків книжки повинні здавати пересічніі громадяни, тому що жирні коти посадовці не мають коштів на бібліотеки й дитбудинки.

Це ж їхня влада сприяє тому, що дитяча книжка й підручники коштують 15-50 гривень. З подорожчанням газу й електрики дорожчає все: і комунальні послуги, і предмети першої необхідності. Тому книга вже перестає до них належати. Вона стає предметом розкоші!

Колись мій предок, автор гімну України, випускав книжки-метелики по 3 копійки, доступні всім. Але щось не бачив я на форумі таких книговидавців. Тому що в них, так само як і в їхньої влади, є тільки одна цінність – гроші!

Тоді, в 2004, Майдан повстав не проти Януковича. Він повстав проти кланової Урканії, на яку перетворилася Україна. А яку Україну будує нова влада?

Нам брешуть, що український народ перестав читати. Що в нас забагато інститутів. Це не ми перестали читати. Це їхня влада робить книжку недоступною.

І не інститутів у нас багато, в нас мало середніх спеціальних навчальних закладів! І не потрібно дорікати народ тим, що він одержав владу, котру обрав сам!

Хіба це народ складав списки кандидатів у депутати "Їхньої України", БЮТу й Реґіонів?

Повертаючися до теми форуму, зізнаюся: ваш покірний слуга зміг купити на ярмарку тільки 5 книг. І ті - російськомовні. Так, на ятках збільшилася кількість українських книжок, але це, в основному, повна графоманія.

Чому?

Тому що письменником в Україні бути непрестижно, і на гонорари письменницькі не вижити. Найпопулярніший український фантаст Андрій Дяченко, скажімо, приносить багатотисячні прибутки видавцям.

Автор поцікавився, чи вважає успішний і популярний письменник гідним свій гонорар. Виявилося, гонорар фантаста Дяченко складає не більше одного відсотка!

(Варто зізнатися, автор сам хотів видати власну книгу. За публікацію, виявляється, потрібно заплатити від 20 до 200 тисяч гривень і ніяких гарантій, що ці гроші повернутися хоча б частково. Довелося братися за переклад і видаватися в Росії).

Навіть скандально відомий Бузина на запитання, як живеться на гонорари, у відповідь гірко розсміявся.

"Гонорару на одне відвідування ресторану лише і вистачило. Живу на гонорари і зарплату в газетах. Вчора в "2000" написав, сьогодні напишу в "Сьогодні", а завтра – не знаю"...

Так, раніш я з нетерпінням чекав на книжковий форум, як справжнє й улюблене свято. Нині це свято нагадує похорон сподівань на краще життя, на справедливу владу і на заможну, Велику Україну…

Володимир Сиротенко (Вербицкий), для УП
Джерело

Навіть не хочу коментувати, у мене просто слів нема. Наш "автор, який сам хотів видати власну книгу", не знає, як звати фантаста Дяченка, не відає про серію класики від в-ва "Факт" по 3 грн., поняття не має, що дит. книжки "Зеленого пса" коштують не 15-50, а від 7 грн., і аж надто переймається рубенсівськими формами наших дівчат... Мабуть, якесь українське в-во нещодавно йому відмовило - от і результат.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь
Академік
****



Повідомлень: 656
Зареєстрований: 13-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: порожній

[*] написано 20-9-2006 у 13:39


Моє особисте враження про форум: людей на форумі було не менше як завше, а от книжки купляли дійсно менше. Черг не було, бо частину палаток перемістили в центр міста і дуже багато людей в Палац мистецтв проходило за запрошеннями, видно хтось масово їх роздавав. Щодо того, що книжок почали купляти менше свідчить, наприклад, презентація нової книжки Андруховича в студент. клубі універу Франка. Хоча людей як завжди було багацько, однак після закінчення презентації, лише близько 10 людей підійшло до автора за підписом. Яка причина? Знов моя думка: 1.книжки цього року на форумі подорожали, особливо це стосується дитячої літератури. 2. У Львові тепер є гуртовня книг, де ціни приблизно такі ж і купити книгу можна будь-коли протягом року у спокійній атмосфері без натовпу і іншої шумової давки на мозги



ця земля збатогована вміє бути вічною () Ю. Андрухович \"Країна дітей\"
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 20-9-2006 у 13:40


Наталочко, люба, та не переймайтеся Ви так! :D Ваше припущення вірне - цьому "пісатєлю" справді відмовило українське видавництво. І, наскільки мені відомо, не одне. :rolleyes: Роки зо три тому я мала нагоду прочитати якийсь опус цього «нащадка Вербицького» - аби він на мене до суду не подав, скажу завуальовано і лише особисті враження: низькопробна, низькохудожня (десь такого рівня, як наведена стаття) українофобська писанина з відвертим пересмикуванням та підтасовкою сумнівних фактів із плодами хворобливої авторської уяви. Видно, що автор глибоко ображений на весь світ за те, що його, такого геніального, такого непересічного, класного і взагалі – онука Вербицького, не друкують у невдячній Україні. Лейтмотивом того твору можна сміливо ставити фразу з «Гамлєта» Подерев’янського «Мій любчику, яка... хрінова жисть». Видавців, які відмовили йому, я дуже добре розумію, бо я такі речі видавала б за 200 тисяч у.о., ніяк не менше. Щоби потім було чим платити за судовими позовами - бо там усі, і сучасники, і давніше спочилі достойники добряче багном обмазані. Тіко автор у білому. :saint: А УП мене дивує. Я ще можу зрозуміти друк цієї т.з. статті, як альтернативний погляд на Форум видавців, врешті-решт, кожен має право на свою думку, але ж як кустарно вона написана! До речі, мені мої видавці сказали, що до їхнього стенду усі дні було не проштовхатися. І не тільки до їхнього.
А за статтю щиро Вам дякую. Я щойно від розчулення плякаль, а тепер ридаю і рву на собі сорочку від жалю – так шкода Бузину, що на свої гонорари лише раз до ресторану може втрапити, аж обридалася уся!:lol::baddevil: Аж серце мені розривається... :D А ось докір нашим книговидавцям, що у них одна цінність - гроші, мене вкурвив! :mad: Так забагатіли на авторах, що ой! Рядками дачі на Канарах будують, поруч із можновладцями! :mad: Утім, імхо, це зайвий раз доводить адектватність цієї писанини. :P




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 20-9-2006 у 14:59


Наталю, почитайте там на сайті коменти до статті. Виявляється, спочатку було так: "Колись мій предок Пантелеймон Куліш, автор гімну України..." Цього я зовсім не розумію - автор статті ж Вербицький, тобто нащадок Михайла Вербицького (що може бути, кхе-кхе, всяке буває), а Куліша втулив, бо статтю обкурений писав???



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4    6  ..  12

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2854
Реклама: