Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3    5  ..  25
Автор: Тема: Українські письменники
тихий вечір
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: до праці !

[*] написано 6-7-2003 у 15:58


:) я б усе-таки викинув... Забужко наприклад.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Гриця
Дописувач
**



Повідомлень: 60
Зареєстрований: 18-5-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Співаю!

[*] написано 16-7-2003 у 10:35


Здається(принаймі з тих що я прочитала) що всі сучасні трохи переборщили.В Андруховича відчувається якась кудинейшло ідея, а решта - вже надто всі супероригінальні. якісь ніби перегони - хто шо напише пооригінальніше. Пробачайте за таку неупередженість.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 16-7-2003 у 13:34


??? а що в тому поганого?



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
otarban
Новак
*



Повідомлень: 29
Зареєстрований: 15-7-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: озадачений

[*] написано 18-7-2003 у 16:32


Я в трансі :) Люди, ви не зарано ховаєте українське не-поцмодерністичне письменство?
Запевняю вас, що
Валерій Шевчук більший письменник за Любка Дереша
Павло Загребельний - за Василя Кожелянка
Ліна Костенко - за Оксану Забужко
і навіть думаю, що Юрій Мушкетик більший письменник за Юрія Покальчука...

То не є застаріла, безнадійна і непотрібна література; то просто література, яка не відхилилась у нео- та пост-модерністичний степ. Ви заперечуєте її як таку?

Я автоматично проголосував за Андруховича :))))
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Гриця
Дописувач
**



Повідомлень: 60
Зареєстрований: 18-5-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Співаю!

[*] написано 18-7-2003 у 17:57


Та погано те, що таке враження, всі підряд помішані на божвіллі і сексі і алкоголі. Література вимирає.Епоха така? ну, тоді НЕХАЙ!Якщо воно так є, то так тому і бути.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
тихий вечір
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: до праці !

[*] написано 18-7-2003 у 22:34


Отарбану:
розумієте, у всьому винна школа. Ті шкільні програми, вчителі, манера вивчення, кут зору на твори були (принаймні для мене) такими примітивними (огидними) що склалися стереотипи, які не сприяють (і ще довго не будуть) визнанню тих письменників (Мушкетика, Загребельного і т. д.)
це звичайно суб’єктивно...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 19-7-2003 у 00:35


"всі підряд помішані на божвіллі і сексі і алкоголі. Література вимирає. Епоха така? ну, тоді НЕХАЙ"

2 Гриці: Перепрошую, а що ж ви читаєте? Згодна з тим, що книжковий ринок (не в значенні "базар";) завалений трупами безвинно вирубаних дерев, та повірте мені, як людині, котра трохи вариться у цьому середовищі, не все так безнадійно. І не вимирає якісна література, а просто їй дуже важко пробитися на поверхню того моря макулатури, яке нині маємо. Ще Оскар Уайльд сказав, що немає аморальних книг, а є книги, написані добре, і ті, які написані погано. Звужувати сучасну українську літературу до понять "божевілля-секс-алкоголь" все одно, що зводити людьське життя до віх "родився-вчився-помер". Це теж правильно, але чи є це ВСЯ правда? Епоха така? Ні, вибачте, я переконана, час створюється людьми. Станьмо іншими - і епоха буде іншою. Демагогічне гасло (або придуркувато-романтичне, як кому більше подобається :), але то є факт такий - ми творимо своє оточення. Може, якщо ми будемо критичніше ставитись до доріг, які ми вибираємо ;), то не буде звучати оте безнадійне "нехай"... Що то значить - "нехай"? Яке ще "нехай"? Нехай конає в конвульсіях культура, а ми декадантськи зітхнемо "О, така епоха"? Якщо хочеш щось змінити - змінюй! Принаймні, будеш знати, що зробила усе, що від тебе залежить!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
тихий вечір
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: до праці !

[*] написано 19-7-2003 у 03:22


Шановна Гриця
- ні не всі підряд :)
просто забудьте на деякий час про Андруховича й Іздрика і ваші занепадницькі думки зникнуть самі собою.. :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
otarban
Новак
*



Повідомлень: 29
Зареєстрований: 15-7-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: озадачений

[*] написано 19-7-2003 у 11:46


2 тихий вечір

Хммм... Аргумент щодо шкільної програми - дуже поширений; але ж ми не віримо у фройдизм, то як ми можемо вірити в те, що дитячі травми змушують розумну, розвинену й самоактуалізовану людину відкидати величезний масив якісної літератури?
Антонича ви визнаєте, бо його любить Андрухович :) А Вінграновського або там Тичину - нє. А Стуса ви визнаєте? Стус, як на мене, перший український постмодерніст (це можна навіть обґрунтувати), але ж його вчать у школі... А Ліна Костенко теж стала жертвою шкільних жахів?

Я не кажу про літературу 19 століття; це окрема тема, її взагалі можна не любити й не читати з принципу, бо вона створювалась в умовах зовсім іншої свідомісної парадигми. Але наші українські шістдесятники, література Розстріляного Відродження, зрештою, наші сучасники поза "Станіславським феноменом" - вони що, нічого не варті?
Що тоді є українська література?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 19-7-2003 у 12:24


якщо чесно, Стуса в школі ми чомусь вивчали досить-таки побіжно. Я взагалі не пригадаю, що там було. Ну реферат, біографія (і то в курсі історії України), а які вірші читали - хоч убий не згадаю. Так шо Стус навряд чи асоціюється у мене особисто зі шкільною програмою...
Тичину відкрила для себе сама - щось дуже подобалося, як на мої тодішні смаки...
Але загалом мабуть, так. Незалежно від того, яка була вчителька. Просто прочитане невчасно - такі й висновки. Зі шкільних уроків я тоді винесла українській літературі цинічний дитячий вердикт: сентиментальна шо соплі по коліна і геть усе про те як пан виграв наймичку.

ps. приємно тепер і тут тебе бачити. ;)




карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
otarban
Новак
*



Повідомлень: 29
Зареєстрований: 15-7-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: озадачений

[*] написано 19-7-2003 у 12:44


2 fish

Ну аякжиш, раз уже закликали, то я і тут повиступаю :)))
Я про тебе особисто і не кажу, бо не сумніваюсь, що ти знаєш як Ту, так і Ту українську літературу. А може, навіть і Тууууу, про яку я скромно мовчу, тобто про "премодерністичну".
Я собі думаю, що предмет "українська література" не має права на існування. Повинна бути "історія української літератури", а також вільне "читання". На читанні діти нехай би вчилися читати і оцінювати, добирати і вдуплятися; на історії - зубрили біографії і періодизації. Але це окрема тема.

З іншого боку, якби вони дітям не вбивали цвяхи в голову змалку, то як би вони дітям довели, що, приміром, коломийково-примітивний Тарас Шевченко є Найкращим Українським Поетом? Хіба можна давати маленькій людині право вибору й оцінки? :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
тихий вечір
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: до праці !

[*] написано 19-7-2003 у 14:11


... Так, справді, Стуса в школі майже не було.. Так, він повинен визнаватись..
Але в школі відверто спаскудили ту літературу. Серйозно. Це справді було прочитане невчасно.
А щодо сучасної - то хіба тут не простежуються різниця між поколіннями (хай навіть у 4-5 років, не говорячи про 10-20). Станіславський феноменен на те і "феномен" щоб ілюструвати ці процеси.
І чому ви кажете шо не визнається "не-поцмодерністична" літ-ра? Вона просто не така популярна. Навіть ті ж самі Медвідь чи Моcкалець ... - про них просто на кожному кроці не говорять.
А поділ на сучасне і "минуле" все ж робити варто і справедливо. Хіба сучасному українському читачу (чи як там його називають) видаються актуальними не-сучасники? Напевно шо ні. От і не читаються вони.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
otarban
Новак
*



Повідомлень: 29
Зареєстрований: 15-7-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: озадачений

[*] написано 19-7-2003 у 14:26


2 тихий вечір

:) Не знаю, коли ти закінчив школу, тобто - чи давно... Але з роками враження можуть трансформуватися. Спробуй, може, щось перечитати з зіпсованого шкільною програмою? Крім того, література ХХ століття вивчається в 11 класі, в пору тотального забивання, а в нас вона взагалі закінчилась на Ліні Костенко.

Щодо популярності, ти теж трошки не так ставиш акценти. Так, усі знають ім'я Андруховича і майже всі його читали; так, народ переважно прочитав "Польові дослідження" Забужки, рівно як і "Зелену Маргариту" Пиркало або "Ключ" Шкляра, хоча я б не сказав, шо то є література високої проби, як "Стежка в траві" Шевчука. Але український аванґард (до якого чи й можна тепер зараховувати неомодерністів/Бубабістів) є популярним серед тисяч і друкується тисячними тиражами; звісно, звісно, читачі його - "луччі люди".

Ставити знак "=" між постмодернізмом і сучасністю є жорстока помилка. Український постмодернізм - не період, а окремий дискурс, який прийшов до нас із запізненням і мав дуже специфічне, фрагментарне, "креолізоване" втілення. Світова свідомісна парадигма вже проминула постмодернізм і вступила в якесь нове... мгм... :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
тихий вечір
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: до праці !

[*] написано 19-7-2003 у 14:41


ну в принципі все так. звісно.

А те, що тиражі тисячні означає що визнання є, просто ці прізвища не потрапили до опитування...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Гриця
Дописувач
**



Повідомлень: 60
Зареєстрований: 18-5-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Співаю!

[*] написано 19-7-2003 у 20:16


Наталка: я пишу, але шо з того? а читаю шестидесятників, і покищо не деградую. а чим я зможу збагатитись від Андруховичів- Іздриків? Красною мовою??Глибоко-філосовськими ідеями та моралями? Історією? Чим?Пробачайте за емоції. І всерівно років так через нн дехто з них вивчатиметься у школах як "література 20 21 ст."
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 19-7-2003 у 22:59


Гриця: Чим ти можеш збагатитися від того чи іншого письменника або поета, можеш знати лиш ти сама. Що до того, буцімто ніхто з них не вивчатиметься в школах - ну, перше, це ще бабця надвоє ворожила, а по-друге, школа... о, школа - то круто! То серйозний показник! Я в школі не вивчала Олександра Олеся, я навіть не знала, що є такий поет, а нині щиро вважаю, що, як лірик, він АС Пушкіна за пояс заткнув, як кажуть ті маленькі друзі, що верещать під моїми вікнами російських блатних пісень, "льогко"!

"я пишу, але шо з того?"

А шо з того має статися? Це ж добре! Пиши. :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Гриця
Дописувач
**



Повідомлень: 60
Зареєстрований: 18-5-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Співаю!

[*] написано 20-7-2003 у 21:25


що ж я тоді маю зробити, щоб потім знати, що все зробила? (Про Олеся файно сказала, влучно!)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 20-7-2003 у 22:12


Просто бути собою, Грицю. І в творчості і в житті. :) І не здаватися, якщо відчуваєш - те, чим займаєшся, твоє. :) Знаєш, я, коли починала писати прозу, вважала десь так, як ти - куди мені пробитися, і нічого нового я не скажу, і нащо мені ровера :D наново придумувати, і взагалі... все погано... але не писати не могла. Папір переводила зі вражаючою впертістю :D А коли мені зателефонувала координатор "Коронації Слова" і сказала (цитую) "давно я не читала такого світлого і романтичного твору", я розплакалась. Від щастя і від того, що оті недоспані ночі, оті кола під очима, ота зима на картоплі, щоби грошей вистачало на картріджи, на інтернет, на папір і каву, отой постійний напівнепритомний стан - все не дарма. Бо, принаймні, одна жінка цілу ніч (бо сказала, що читала запоєм) була щасливою. Що вона не дарма згаяла час. Що вона сміялась і плакала над романом, у який я вклала душу, і від того - від її добра - мені теж було добре.
(Вибач за патетику, прошу, на мене інколи находить :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 21-7-2003 у 08:04


Гм... це мабуть в чомусь і добре, особливо як початок, але я особисто ніколи не купую книжечок Коронації (хоча літературу суч укр письменників перечитую з маніакальною впертістю, все, до чого лапи доходять і на що копійок стає), - можливо, упереджено, але ставлюся до того, що видається під цією маркою, як до чтіва. Зрозумій, це не спроба тебе образити, а лиш засторога.



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 21-7-2003 у 12:23


Угу. Застрогу прийнято, тільки від чого вона, я так і не зрозуміла. Від того, щоби перестати писати "чтіво" (це від слова читати?) і почати писати розумні речі, від яких у людей прогресує головний біль? Я не вмію, не хочу і не буду того робити. Я не філософ, я просто люблю життя і пишу про те, що мені подобається. Твоє право на упередження я підтримую, але навряд чи я стала б узагальнювати одним епітетом твори, з якими я не знайома. І мені байдуже, чи валяється книжка на кожній розкладці, чи її читають просунуті люди :) Я не на цьому базую свою думку. Доки роман (повість, оповідання) не прочитаний, нічого сказати я не можу. :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Гриця
Дописувач
**



Повідомлень: 60
Зареєстрований: 18-5-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Співаю!

[*] написано 21-7-2003 у 13:58


класно! Успіху далі! але мені здається вірші важче сприйняти. чи може й ні. можна запитати що ти написала? це можна десь придбати?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Odarka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1970
Зареєстрований: 17-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: вже йде до зими

[*] написано 21-7-2003 у 14:41


Я тут читала, що ви тут понаписували - треба підняти нову тему, кого потрібно чи не потрібно вивчати у школі з українських поетів.
Щодо Тичини та Вінграновського-вони мої улюблені поети-я їх навіть напамять цитувати можу.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 21-7-2003 у 19:04


"але мені здається вірші важче сприйняти. чи може й ні"

2 Гриця: я б сказала, що все залежить від рівню прози та поезії, а ще - від чутливості людини, яка це сприймає. :) І ще одне... вірші зараз важко надрукувати, справді цікаві є, я такі речі чула, що в мене аж мороз по шкірі біг, а от з видруком - проблеми. Не знаю, як у Львові, а в Києві крутять по всіх FMах, у багатьох газетах є також реклама такого собі Юхніци. Вірші не читала (окрім одного, на календарику, що кинули у поштову скриньку. Саме цей нє :o ) Але ж така потужна рекламна кампанія... навіть на фірмі один чоловік, який у поетичному розвитку зупинився на дитячих віршах Агнії Барто, питався, чи я не знаю, що то за Юхніца. То ж хлоп або сам нє бєдний, або має дуууже багатих спонсорів. Тобто в цьому проблема, на жаль, але талантів багато :)
А що до мого роману... має вийти десь у листопаді, ще не скоро, і можеш мені повірити, я вже хочу, щоби був листопад! Божевілля! :D Я обіцяла Форуму примірник, а де один, там два, три і т.д. (десь до 10, бо більше не вийде. Мені обіцяно щось 65 авторських примірників :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 21-7-2003 у 19:27


Цитата:
Першим відправив користувач Odarka
Я тут читала, що ви тут понаписували - треба підняти нову тему, кого потрібно чи не потрібно вивчати у школі з українських поетів.
Щодо Тичини та Вінграновського-вони мої улюблені поети-я їх навіть напамять цитувати можу.


Я чув, що твори Андруховича будуть включені для вивчення у шкільну програму!




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


info.gif написано 21-7-2003 у 19:37
Ще про Андруховича та шкільну програму


Планується вивчати у школі "Рекреації". Але Андрухович проти цього:
"А я ненавиджу школу і всі наші традиційні вчительські ідіотизми. Поцікавлюся, чи можу я скористатись можливостями авторського права і повернути все на місце. Хай дітиська вивчають письменників правильних, лауреатів і теде - Пашковського, Римарука, Герасим'юка. Навіщо калічити юні душі авторами переверзійними?"

З інтерв'ю Андруховича газеті "Ратуша", №35, 2003




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3    5  ..  25

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2922
Реклама: