Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  ..  3    5    7  ..  25
Автор: Тема: Українські письменники
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 6-8-2003 у 11:49


Цитата:
Графоманство закінчується тоді, коли людина починає усвідомлювати, для ЧОГО і для КОГО вона пише. Є мета, меседж, концепція. Нехай вона навіть звучить для початку як "творення нової української літератури на мощах Забужко"...


Не можу не погодитись :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 6-8-2003 у 11:55


Дякую. Юрку, але я хіба називала? :)



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-8-2003 у 11:58


Може б пан Юрій поділився б з нами "цікавим досвідом" спілкування з письменниками? Бо ж таку інтригу завів - краще б розповів щось...



Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Карашівський
Дійсний член
***



Повідомлень: 222
Зареєстрований: 13-3-2003
Місто: Україна
Нема на форумі

Настрій: вина і риби!..

[*] написано 7-8-2003 у 09:45
Будьте самостійними!..


А може б пан Олексій саменький спробував якось? Я вже ніби все сказав... ;)

2 fish
тобто? я читав. нарпиклад, про рибу :)




не беріть важкого в голову!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 7-8-2003 у 09:57


Пан Юрій такі слова каже: "Якби Ви були знайомі з творчим процесом письменника, то не задавали б таких нудних питань. Походіть на літ-вечори, зустрічі з письменниками... Вони Вам скажуть все без мене. Корисний досвід. "

Або ж: "Геніальна сентенція. Вас треба занести в енциклопедію якусь. Тільки от яку - я не знаю. Або "Пафос та словоблуддя українського народу", або "Неприший кобилі хвіст". Можливо, товариство підкаже ще якісь збірки "перлів всезнайок"?.. "

То мабуть пан дуууже розумний. То ж всі й заклякли - чекають коли пан поясне, поділиться досвідом навчить нерозумних - про що і як пишуть письменники, про що і хто спілкується на форумах....

Всі просять пана.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Карашівський
Дійсний член
***



Повідомлень: 222
Зареєстрований: 13-3-2003
Місто: Україна
Нема на форумі

Настрій: вина і риби!..

[*] написано 7-8-2003 у 14:00
На рахунок чиєїсь розумності


Не думав, що змушу Олексія комплексувати стосовно розумових здібностей. А говорили про письменництво...

Олексію, ти спочатку уважно перечитай власну біографію. Стосовно "розумності". А потім дійсно, спробуй потрапити на зустріч з кимось із письмменників. Ти ж, сарако, навіть не знаєш, про що ж тут більше написати, крім якихось "колючих" шпиньок на мою адресу...

Давай, попускайся легенько і займайся своїми справами, бо Андрій Пелещишин ще цю тему закриє :lol:

В тебе унікальний дар балакати не по темі. На кожен аргумент має бути контраргумент. Тоді можна сперечатися. А не "ну давай починай нас тут всіх вчити як дітей робити!.." Сам вчися. Для чого переводити час і гроші на пояснення?




не беріть важкого в голову!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 7-8-2003 у 15:15


Ну якщо вже перейшли на ти, то поїхали:
Не ти мене напускав, хлоп, не тобі й попускати, менеджер ти розумний. Чи може вважаєш що зайшов в інтернет, виліз на форум, побачив першу-ліпшу тему, всіх "попустив" і самий крутий на все село хлопець?

Власні месаги спробуй перечитати - окрім гонору навряд що знайдеш. Розум проявляється не в наїздах - а в аргументованості думки. Вирішив ту всіх чомусь повчити, вважаєш що розумний? Ну то давай! Я вже чекаю. Напиши щось своє, від себе - бо ж найзджати кожна шавка вміє. Досі бачу лише відмазки - "не збираюсь вчити, не буду писати" - то може й нема чого?

Здається якийсь ти компактний - замкнений та обмежений. Менеджер, словом.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 7-8-2003 у 15:37


Пацани, перестаньте. Можна не зважати на наїзди й ближче до теми?



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 7-8-2003 у 20:59


На особистості переходити не варто, але в мене про п. Юрія Карашівського склалося таке враження - це людина, яка вважає "Ось я зараз прийду і покажу вам, темним, світло в кінці тунелю"! Це враження склалося з першого повідомлення в закритій нині темі про Скрябіна, і з тих пір, на жаль, тільки міцнішає. Якщо деякі питання йому здаються нудними - немає нічого простіше, в ігнор їх! Не відповідати, та й годі. А постійно підкреслювати, що те у того зле, а в того ще гірше - то вже не дискусія виходить, а міні-реферат на тему "Планета Земля і швидкість її обертів навколо мене". Сприйняти іншу думку легко, якщо вона не висловлюється у формі "На цей рахунок існує дві думки, одна хибна, а друга - моя". Чи п. Юрій сам такий толерантний до інших думок та захоплень, що одні називає словоблуддям та "Не приший кобилі хвіст", другі - медико-еротичними термінами, що взагалі для мене, як плювок в лице. Він вважає, що має на це право? Це термін? Прекрасно! То нехай терпить аналогічне відношення і до себе.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
тихий вечір
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: до праці !

[*] написано 8-8-2003 у 13:14


Привіт усім!
не знаю шо тут ще додати, але щоб уникнути "розборок" з п. Юрієм скажу лише дві речі:

1. так я читав Воннеґута, я теж вважаю його великим і т. д. і я маю досвід (хоч і невеликий) спостереження за літ процесом і т. д.
Але що з того. Це складно в цьому всьому розумітися...

2. а ще я читав Моcкальця і не можу не зацитувати:
"І це важко. Але це чесно. Неможливо бути легким, неможливо мати власний простір, якщо ти опираєшся на ті або ті авторитети, якщо ти посилаєшся на когось, а не на самого себе. І справді: на кого можна покликатися? На кого можна покластися? Ні на кого. Відтак робота триває, січень закінчується сьогодні, а лютий розпочинається завтра".
Так от, хочу сказати, що мені байдуже хто пише прозу, сивий дядько чи одноліток. Навіть якщо там немає меседжу і це здається графоманством – якщо там є душа автора я це буду читати і насолоджуватись. Це ж наша література! Це ж все ілюстує певні процеси в нашому суспільстві. І чим більше таких ілюстрацій, тим краще. Я не буду казати що от тій-то книжки ще зарано писати, а от після того і того вас знудить під перший-ліпший трамвай :mad: і т. д.
розумієте?

наразі
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Карашівський
Дійсний член
***



Повідомлень: 222
Зареєстрований: 13-3-2003
Місто: Україна
Нема на форумі

Настрій: вина і риби!..

[*] написано 8-8-2003 у 17:10


2 Олексій
Попустись.

2 Наталка
Дякую за комплімент. Питання дійсно нудні. Тому я на них не реагую. І чого це тебе так зачіпає? Бачиш в моїх месагах гонор - ігноруй!!! Нема чого і нема кого (головне!) повчати.

Тихий вечір правду пише: все неоднозначне. І підхід в кожного різний. Комусь Карпа до шмиги, комусь ні. Література - це мінеральна вода. Випив - і освіжився... Але не кожна водичка смакує. Таке враження, що ви загіпнотезовані тут і в вас також існує дві думки: наша і неправильна. Колективізм=революція=тоталітаризм=стадні інстинкти=смерть особистості.
Поважайте особистість і вона вас не зачепить своїм ЕГО. Повага - це дистанція. Тримайте дистанцію, люде!!! :sing:




не беріть важкого в голову!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 8-8-2003 у 20:52


Цитата:
Першим відправив користувач Юрій Карашівський

2 Наталка
Дякую за комплімент. Питання дійсно нудні. Тому я на них не реагую. І чого це тебе так зачіпає? Бачиш в моїх месагах гонор - ігноруй!!! Нема чого і нема кого (головне!) повчати.

Поважайте особистість і вона вас не зачепить своїм ЕГО. Повага - це дистанція. Тримайте дистанцію, люде!!! :sing:


Повага - це як відображення в свічаді; якщо немає свічада, або у нього ніхто не дивиться, відповідно немає і відображення. Ігнорувати гонор... я б неодмінно так і вчинила, якби він поступово не переростав у зневагу.

Я вас не повчаю, п. Юрію. Для цього ви надто дорослий.
З усіх сил намагаюсь тримати дистанцію. :rolleyes:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
тихий вечір
Дописувач
**



Повідомлень: 95
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: ЛЬВІВ
Нема на форумі

Настрій: до праці !

[*] написано 8-8-2003 у 22:25


йой, пане Юрію не ту правду я пишу. не те я мав на увазі. і не траба перекручувати на свій манір.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 8-8-2003 у 22:44


Йой, люди!
та що ви вчепились за пана Юрія!
Мені пан Юрій зара є більш симпатичний ніж за часів його НБМ-редагування!
Редактором Він був набагато гіршим, самі можете пересвідчитись, прочитавши теми з розділу НБМ. А зар людина висловлює наразі свою думку, що я шаную!




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 8-8-2003 у 23:04


Цитата:
Першим відправив користувач Nazar
Йой, люди!
та що ви вчепились за пана Юрія!
Мені пан Юрій зара є більш симпатичний ніж за часів його НБМ-редагування!
Редактором Він був набагато гіршим, самі можете пересвідчитись, прочитавши теми з розділу НБМ. А зар людина висловлює наразі свою думку, що я шаную!


От я і кажу, що думку краще висловлювати, а не плюватись нею :o вже вибачте...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-8-2003 у 23:21


Прошу припинити, шановні друзі! Ви вже занадто відхилились від заданої теми.

А пана Юрія я прошу не займатися цілеспрямованим провокуванням інших учасників. Пригадую, як Ви модерували мертві тепер (по незрозумілим мені причинам) розділи НБМ, Вам не надто такі відвідувачі подобалися...

Якщо піде далі оффтоп, я буду змушений видалити штук 10-15 останніх повідомлень. Тему закривати шкода. Бо цікава




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 9-8-2003 у 00:16


Дуже прошу тих, хто читав "Кобзар 2000" братів Капранових, висловити про нього свою думку.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 9-8-2003 у 07:43


Ну я вже тобі казав... ще й тут напишу:
Що сподобалось:
1. Жива, цікава мова. Читається легко, невимушено, цікаво
2. Цікаві сюжетики (майже всі), реалістичність

Несподобалось:
1. Книжка недопрацьована - немає поєднюючої йдеї. ОДна маленька глава посередині могла "підняти" сюжет ще й у вертикаль, подарувати йому другий вимір замість порпання у "площині". То могло бути що завгодно - хоч розповідь про слизьку гидотну потвору яка завжди сидить в чорній хмарі і створює тих суккубів, вовкулаків...
2. Жіноча частина слабка - розраховано на.... ну незовсім обдарованих (даруйте, якщо когось образив). Дуже схоже на статті у жіночих журналах - чоловіки падлюки, а от вона - нещасна і тому стала відьмою....

Тому загальне в мене враження нейтральне - непогано попрацювали, але не допрацювали.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Карашівський
Дійсний член
***



Повідомлень: 222
Зареєстрований: 13-3-2003
Місто: Україна
Нема на форумі

Настрій: вина і риби!..

[*] написано 9-8-2003 у 11:56
Василь Шкляр, "Кров Кажана"


Львів. Видавництво "Кальварія", 2003 (С)

Виявляється, в нас є свої Булгакови! Хоча класики ніколи не зловживали еротикою, але між тим автор проявляє неабияку обізнаність із сатанинськими обрядами. Дуже живі образи малює... Фентез-детектив - так можна назвати цей дивний жанр.

Цитата:
Попереджував Андрій Пелещишин
А пана Юрія я прошу не займатися цілеспрямованим провокуванням інших учасників.


Попередження прийняте. Хоча з буркотінням в животі та почухуванням маківки всією п'ятірнею :cool:




не беріть важкого в голову!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 9-8-2003 у 20:47


п. Юрію Карашівському: Дякую за інформацію про новий роман Шкляра - дуже зацікавилась, куплю. :)
Олексію: назагал, я з твоїм враженням згодна. Як плюси, так і мінуси ти окреслив добре. Для оповіданні "Катеринка" я запропонувала мужу альтернативне закінчення: жінка залітає в квартиру і вбиває невірного чоловіка (як саме - то вже багато варіантів), а його коханка має hard time, пояснюючи міліції, що до неї в кватирку влетіла гола відьма і прибила любчика. Ну, тут або в’язниця, або психлікарня... :D :D Чоловік цей варіант вислухав, якось так засумував і сказав, що я дуже вже присікуюсь до авторської розв’язки :lol:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ingvar Olaffson
Академік
****



Повідомлень: 320
Зареєстрований: 14-10-2003
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: normal

[*] написано 2-11-2003 у 15:17


Подивився список.І засумував. Список дрібненьких письменничків. Отака вона укрсучлітература.

Укладачеві списка. Ви б туди хоч для годиться ввели Валерія Шевчука. Чи він за віком не проходить;):rolleyes:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 3-11-2003 у 00:08


Не погоджуюсь, з тим, що "ось така вона дрібненька укрсучлітература" :) Просто - і про це вже говорено - сто тисяч разів - письменники, молоді і не дуже, не мають підтримки від держави, я говорю навіть не про фінансування творів, держзамовлення і т.д., а про те, що не існує (вірніше, не виконується) певна квота - в якій ще країні 85% відсотків літератури - іншомовна? Тому з українських авторів пробиваються ті, яким є чим зацікавити читача, яким є що протиставити отій навалі. А добре це чи погано - теж, як дві сторони однієї монети... :)



Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 3-11-2003 у 09:09


Валерій Шевчук, безумовно, достойний бути у списку стократ більше, ніж Кокотюха чи Покаль... Мені надзвичайно смакують його химери. У той же час на енній книжці починаю відчувати в ньому вже певну передбачуваність. Це не тішить. Ніхто подібного не відчував?



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь
Академік
****



Повідомлень: 656
Зареєстрований: 13-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: порожній

[*] написано 3-11-2003 у 09:24


Давайте попробуєм сформувати аналогічне опитування для невітчизняних письменників. Тут самому визначитись з 10 дуже складно. Тому давайте, аналогічно до хіт-параду, свої пропозиції по 5 письменників. І на протязі місяця визначим 9-ку для опитування + хтось інший.

Увага. Для цього формується нова тема "Закордонні письменники".




ця земля збатогована вміє бути вічною () Ю. Андрухович \"Країна дітей\"
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ingvar Olaffson
Академік
****



Повідомлень: 320
Зареєстрований: 14-10-2003
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: normal

[*] написано 3-11-2003 у 10:45


Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Не погоджуюсь, з тим, що "ось така вона дрібненька укрсучлітература" :) Просто - і про це вже говорено - сто тисяч разів - письменники, молоді і не дуже, не мають підтримки від держави, я говорю навіть не про фінансування творів, держзамовлення і т.д., а про те, що не існує (вірніше, не виконується) певна квота - в якій ще країні 85% відсотків літератури - іншомовна? Тому з українських авторів пробиваються ті, яким є чим зацікавити читача, яким є що протиставити отій навалі. А добре це чи погано - теж, як дві сторони однієї монети... :)

Дорога Наталко,
квота тут не допоможе.Гарна книга дорогу до серця читатча знайде, якою мовою вона не написана. В 70-80 роки багато радянських інтелектуалів з Пітера та Москви підписувалися на україномовний "Всесвіт" аби почитати новинки світової літератури.
Той же Шевчук. Його книги завжди користуються попитом.
Загребельний також ринковий автор. Інша справа, що існує література, якою цікавляться кілька сот читачів. Для них справді потрібно зробити якісь преференції, ґранти там меценатство і тому подібне.
Щиро, Інґвар.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  ..  3    5    7  ..  25

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2922
Реклама: