Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Беслань
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-9-2004 у 12:27
Беслань


Взагалі, обговорювати те діло мабуть і пізнувато - все вже закінчилось. А може й вчасно - можна спробувати влаштувати щось по типу розбору польотів.

Особисто я в деталі операції не заглиблювався з кількох причин:

1. Деталі подібних операцій Росія не розповсюджує і розбираться в їхній брехні - не велике якесь задоволення

2. Я звик до терактів за участі росіян (навмисне не кажу - в Росії) і якихось особливих емоцій у мене вони не викликають - я давно зрозумів що Росія воює, хоча й не зрозумів хто саме воює і за що - чи то Путін за свій рейтинґ чи то люди за свою незалежність, чи то мусульмани за шмат території.... Але в будь-що то війна і війна ця не моя. І мене вона не стосується, бо я не є громадянином Росії і, що характерно, не збираюсь їм бути.

Проте, звісно, у мене виникають певні непорозуміння у співставленні новин, які до мене таки доходять. Ось їх мені і хочеться тут обговорити:

Зокрема:
Якщо я правильно розібрався в географії Кавказу, Північна Осетія є грузинською територією і мені ніяк не збагнути яким чином у даних подіях там можуть бути присутні російські інтереси. Як відомо, в Осетії дислокуються лише російські "миротворці".
Звідси у мене і подальші непорозуміння виникають: чому проблему вирішували представники РФ? Чому, власне, вимоги висувались до РФ? А може вимоги визнати Ічкерію стосувались лише Північної Осетії (в чому, думаю, проблем нема, якщо йдеться про життя сотень дітей, бо Осетія взагалі не визнана світовим товариством і може визнавати кого хоче без будь-якої шкоди собі)? Чи може до Грузії (тоді б конфлікт вирішувала грузинська сторона)?

З цього одразу напряму випливає наступне: а звідки ми знаємо які і кому вимоги висувались взагалі? За офіційною версією "Бойовики, які захопили заручників у школі міста Беслан (Північна Осетія), вимагають визнати незалежність Чечні. Таку інформацію оприлюднив президент республіки Північна Осетія Олександр Дзасохов у ході сьогоднішньої зустрічі з батьками захоплених дітей."
Але так само батькам казали що штурму не буде, мені пригадується.... Так що в подібні промови віриться важкувато і неохоче.

Якщо ж повернутися на пару тижнів назад, то мені пригадується певний поступ у спробах грузинів і осетинів у вирішенні конфлікту, який намагалися перервати "невідомі бандити", що обстрілювали дипломатів на території Осетії. З огляду на це напрошується версія про провокацію з боку зацікавлених сторін. І ці сторони для мене особисто очевидні: Росія отримує співчуття з приводу теракту на території сусідньої держави.... Осетію визнано Росією? Непогана комбінація, якщо згадати, що Росія не витратила на неї жодного військового рубля.

Питання, питання, питання.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Grabchuk
Академік
****



Повідомлень: 489
Зареєстрований: 30-9-2003
Місто: 130 км на південь від Львова
Нема на форумі

Настрій: Чемний

[*] написано 6-9-2004 у 13:13


Мені не зрозуміло, чому "Північна Осетія є грузинською територією ", а не, допустимо, осетинською, але як боротис зі всім цим тероризмом у мене відповіді немає.
Нвпевно не готовий ще бути президентом....

Блін.




Нас багато, але посад нам малувато:)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Volodymyr
Академік
****



Повідомлень: 468
Зареєстрований: 3-9-2003
Місто: гостомель
Нема на форумі

Настрій: в очікуванні...

[*] написано 6-9-2004 у 13:38


Північна Осетія - республіка в складі Російської Федерації, і є її суб*єктом.
Південна Осетія - автономія у складі Грузії. Є самопроголошеною республікою. У конфлікті з офіційним Тбілісі десь з початку 90-их років. Чому такий розподіл між двома крахнами - не знаю...

Беслань розташована у Північній Осетії, на території Росії.




він побачив сьогодні у себе в оці
вчорашню сльозу...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 6-9-2004 у 13:59


...мене дивують заяви *тероризм – це все там, мені до
того справи нема*... у будь-який момент це може
поширитися на територію України... та й навіть поза цим
такі заяви – вияв крайнього егоїзму... :-((
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-9-2004 у 14:43


2 Володимир
Дуже дякую, мені по географії кол. Все тоді прояснюється.
Оце я видав :o

2 Темпіка
Може і егоїзму, але за всіх хвилюватись здоров`я не стане.
Тим більше перейматись через втрати під час військових конфліктів, де смерть далеко не випадкова.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
JumpingRat
Дійсний член
***



Повідомлень: 212
Зареєстрований: 1-9-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-9-2004 у 15:07


Хтось із класиків колись написав - "Не питай, по кому гуде дзвін.."
Мені теж багато чого незрозуміло в подіях в Беслані, але слід зауважити, що ісламський терроризм - поширюється і не виключена імовірність, що колись з цим зіткнеться й Україна (тьху-тьху, звичайно).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-9-2004 у 17:48


Сьогодні прочитав ось це:
http://www.korrespondent.net/main/101953

І так гидко стало.. Чи довго ще буде Росію терзати кооператив "Путін-Басаєв"?
Яке має відношення вибори губернаторів до боротьби з тероризмом? А одномандатні округи - то терористичні школи? Чи "общєствєнноє собраніє" грудьми закриє дітей від куль бандитів? У мене зараз справді бракує слів. Що в чоловіка інших аргументів не знайшлося для організації політреформи? Чи то вже у звичку з 1999 року увійшло? Треба щось зробити (на виборах перемогти, губернаторів потиснути ...) - сигнал кращому підпільнику всіх часів і народів Шамілю, а той вже організує..
І чи не тому його з оточеного Грозного в 2000-му випустили? Хто ж би ще поміг політреформу провести?

Господи, убережи Україну від такої напасті!




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 13-9-2004 у 19:58


Осетія була єдиною територією, на якій переважну більшість становили осетини. У 20-х роках, утворюючи Грузинську РСР, до неї приєднали Абхазію, Аджарію, частину Осетії, можливо ще якісь території.

Російські миротворці дислокуються у Південній Осетії з часу припинення першого грузино-осетинського конфлікту (1992 рік).

Як я зрозумів з інформаційних повідомлень, штурму дійсно не планувалося і не було. Вибух у школі, скоріше за - випадковість або наслідок активних дій когось із заручників. Внаслідок вибуху і загинула більшість заручників: їх поховано під уламками. Після вибуху почалася безладна стрілянина з обох боків, внаслідок якої загинули решта заручників, декілька бійців спецпідрозділу ФСБ "Альфа" та частина бойовиків.

Конфлікт має відношення до грузино-російських відносин лише з тієї точки зору, що підвищує загальний рівень напруги на Північному Кавказі.

Відповідь на питання "хто у цьому зацікавлений ?" читай у книзі Збігнева Бжезінського "Велика шахівниця" (написана, якщо не помиляюсь, у 1997 році і неодноразово видана в Україні). Зважаючи на окремі положення цієї роботи, я погоджуюся з Tempik'ою, що ці події будь-коли можуть поширитися на територією України.

Щодо статті у Кореспондент.net, то певні тенденції у внутрішній політиці, яку проводить Путін, простежуються вже десь з другого року першого терміну його президенства.

Варто згадати, що його перемозі на перших виборах активно сприяв виборчий блок "Ведмідь", очолюваний міністром з питань надзвичайних ситуацій Сергієм Шойгу. Активісти цього блоку були авторами передвиборчої програми Путіна на перших виборах. З нею мало хто знайомився, але вона являла собою революційний синтез ліберальних економічних ідей та консерватизму політичних поглядів. Поступово зазначений блок, шляхом об'єднання з іншим політичними рухами. перетворився у партію "Єдність", пізніше "Єдина Росія". Практично нікого з тих, хто забезпечував перемогу Путіна на перших виборах у "Єдиній Росії" немає. Шойгу поступово усунули від керівництва партією та й від участі у публічній політиці, фактично, теж. З посади його не знімають лише тому, що немає ким замінити. Навіть, у суспільній свідомості МНС та Шойгу - це вже синоніми.

На фоні цих процесів (чи ці процеси відбувалися на фоні) поступово відбувався крен внутрішньої політики Президента Росії до абсолютної централізації державної влади та зосередження її в одних руках.

Зазначена у публікації подія - лише логічне завершення того, що відбувається у Росії десь з 2001 року.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 14-9-2004 у 08:27


Книгу Бжезінського колись читав. Щось не пригадую, щоб там говорилося про зацікавлених в убивствах мирних росіян, чи осетинів. Так само не бачу вигоди з цих терактів ні для чеченів ні для росіян. Але, принаймні одного росіянина, що користає з терактів можу назвати -- це кагебіст, що працює зараз президентом Росії.

Досить просто згадати, що зміцнення його влади відбувалося після кожного гучного теракту. Після вибухів будинків в Москві і Волгодонську "сортирний мочильник" Путін чудесним чином з прем"єрського крісла пересідає у президентське. Безлуздий "рейд" невідомих терористів в Дагестан виправдовує другу чеченську війну ім. Путіна. Вірніше бойню, де тільки російських віськових полягло від 8-ми до 12-и тисяч. Я думаю, що помноживши це число мінімум на 10 отримаємо кількість чеченів--жертв цієї "сортирно-мочильної миротворчої операції". А заодно це приблизно кількість потенційних терористів-смертників, що по своїх первісно-общинних законах будуть робити "кровну помсту" росіянам. Але who cares? Коли влада в Росії зважала на жертви? Теракти ж працюють на Путіна. Після, влаштованої за його наказом, газової душогубки Норд-Оста, закручуються гайки в рештках того, що було колись незалежними ЗМІ Росії, і реальною політичною опозицією. В результаті, той же Бжезінський дуже влучно зауважив "- зараз я не знаю, хто буде наступним президентом України, я не знаю, хто буде наступним президентом США, але я знав до виборів в Росії, хто буде наступним президентом Росії, і це мені говорить дещо."(http://www.kandydat.com.ua/proyav.cgi?ID=12)

І от, нарешті, твердолобий Путін зоркестрував Бесланську бойню. Зауважте, що і для бандитів і для їх нещасних жертв події пройшли по найгіршому сценарію. Найкращий з можливих варіантів розіграв гебешний "мочильник в сортирах". По перше: уникнув любих переговорів з терористами. По друге: "гей-би" не віддавав непопулярного наказу про штурм. По третє: нашукав поміж побитих "гей-би" бандитів арабів, негрів, корейців, українців, казахів,... і це крім своїх інгушів, осетинів, чеченів (список націй, що пішли "терористичним походом" на Росію весь час оновлюється і пульсує, тому точності не гарантую), тим самим пропихаючи Росію в список жертв не своєї кривавої колоніяльної політики, але "міжнародного тероризму".

Ну, а з виборами губернаторів, то просто шедевр. І скажіть, після цього, що для Путіна ~400 загиблих і ще стільки ж покалічених завелика ціна для прибрання до рук, ще одної гілки влади.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 14-9-2004 у 10:25


Ростиславе, у таких книгах не використовуються прямі твердження, це не статут Збройних сил и не бойовий наказ.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 14-9-2004 у 12:24


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Сьогодні прочитав ось це:
http://www.korrespondent.net/main/101953

І так гидко стало.. Чи довго ще буде Росію терзати кооператив "Путін-Басаєв"?
Яке має відношення вибори губернаторів до боротьби з тероризмом? А одномандатні округи - то терористичні школи? Чи "общєствєнноє собраніє" грудьми закриє дітей від куль бандитів? У мене зараз справді бракує слів. Що в чоловіка інших аргументів не знайшлося для організації політреформи? Чи то вже у звичку з 1999 року увійшло? Треба щось зробити (на виборах перемогти, губернаторів потиснути ...) - сигнал кращому підпільнику всіх часів і народів Шамілю, а той вже організує..
І чи не тому його з оточеного Грозного в 2000-му випустили? Хто ж би ще поміг політреформу провести?

Господи, убережи Україну від такої напасті!


Ай да Путін, ай да.... :o




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 14-9-2004 у 14:21


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Що в чоловіка інших аргументів не знайшлося для організації політреформи?


Та вочевидь, не знайшлося. Путіну і так "сльози мєшають говоріть". Проблема лише в тому, що сльози ці - крокодилячі. І здається мені, що привид дуже модернізованої монархії, такої собі абсолютної влади у Росії рекордними темпами обростає плоттю. Відмазка ж залізна є - терористи. Під них, як під "водочку-с", все піде. :mad:




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 15-9-2004 у 08:10


Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
Відповідь на питання "хто у цьому зацікавлений ?" читай у книзі Збігнева Бжезінського "Велика шахівниця"

Ростиславе, у таких книгах не використовуються прямі твердження, це не статут Збройних сил и не бойовий наказ.
п. Сергій, я свою думку про те, хто користає з терактів висловив.

А ви спочатку кажете шукати відповідь в книзі "Велика шахівниця", потім слушно зауважуєте, що книга ця не статут Збройних сил, що очевидно є дуж-же глибокою думкою. Тут я з вами не можу не погодитися. Навіть додам, що книга ця також не Біблія, не Талмуд і не Камасутра, а ровер то не пательня +
Цитата:
Першим відправив користувач Наталка
Асоціятивний ряд можна продовжити:
Кит - не риба, риба - не м’ясо, старість - не радість, маразм - не оргазм, Кучма - не письменник
Але від цього все ж не стає ясніше, що за страшна таємниця сокрита в цій книзі , якою ви тут так заінтригували, сподіваюся не тільки мене, і як вона повязана з темою про Беслан.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 21-9-2004 у 17:12


СПЕЦОПЕРАЦИЯ В БЕСЛАНЕ ПРОШЛА УСПЕШНО. ПРОТИВ ЖУРНАЛИСТОВ
ОБСЕ заслушал отчет, вызвавший шок у международной общественности
http://2004.novayagazeta.ru/nomer/2004/69n/n69n-s11.shtml

ОТКАТ
Президент использовал трагедию в Беслане как повод для прекращения демократического эксперимента в России
http://2004.novayagazeta.ru/nomer/2004/68n/n68n-s00.shtml

Первые трое суток сентября еще раз показали, что моральный и интеллектуальный уровень обитателей Кремля не позволяет надеяться на то, что Беслан больше не повторится.
http://2004.novayagazeta.ru/nomer/2004/67n/n67n-s00.shtml

ЛОЖЬ ПРОВОЦИРОВАЛА АГРЕССИЮ ТЕРРОРИСТОВ
Впервые город был оцеплен по всем правилам чрезвычайного положения только на следующий день после штурма
http://2004.novayagazeta.ru/nomer/2004/65n/n65n-s00.shtml

ТЕРРОРИСТЫ-БЕССМЕРТНИКИ
Невозможно по понедельникам брать взятки, а по вторникам заниматься усилением режима
http://2004.novayagazeta.ru/nomer/2004/65n/n65n-s07.shtml
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 18-10-2007 у 18:16


http://www.obozrevatel.com/news/2006/8/29/132479.htm
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 19-10-2007 у 11:42


найстрашніший тероризм - державний...
проти нього бандитики з бомбочками можуть сховатися...




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 7-9-2014 у 20:13


...теракт в Беслане был выгоден, чтобы запугать терроризмом народ и, спекулируя на этом страхе, свободно и мощно усилить власть президента, отменив выборы губернаторов и установив ту самую вертикаль власти.
http://sprotyv.info/ru/news/4628-strashnaya-pravda-beslana




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 16-7-2017 у 17:40


Страсбургский суд признал, что детей Беслана убил русский спецназ
http://sprotyv.info/ru/news/kiev/strasburgskiy-sud-priznal-chto-det...




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 2991
Реклама: