Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Коли телебачення в Україні буде на 100 % україномовним?
Ігор Луцький
Заблокований




Повідомлень: 383
Зареєстрований: 7-9-2004
Місто: м.Нікополь, Дніпропетровська обл.
Нема на форумі

Настрій: Спокійний.

[*] написано 23-1-2005 у 13:57
Коли телебачення в Україні буде на 100 % україномовним?


Я сподіваюсь що воно таки буде.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Луцький
Заблокований




Повідомлень: 383
Зареєстрований: 7-9-2004
Місто: м.Нікополь, Дніпропетровська обл.
Нема на форумі

Настрій: Спокійний.

[*] написано 23-1-2005 у 13:59


Треба ж мати совість і повагу до свого глядача нашим телевізійникам, та і взагалі мас-медійникам!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-1-2005 у 18:38


Ігоре, флуд та офтоп у Ваших дописах заставляє мене задуматися над доцільністю допуску Вас до його роботи в майбутньому.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Луцький
Заблокований




Повідомлень: 383
Зареєстрований: 7-9-2004
Місто: м.Нікополь, Дніпропетровська обл.
Нема на форумі

Настрій: Спокійний.

[*] написано 24-1-2005 у 11:13


Андрію, що ви так, я ж ніяких правил не порушую. Лише висловлюю свої думки.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-1-2005 у 11:23


Вибачте, але мені видніше. Більше того, мова йде не тільки про порушення правил, а взагалі про стиль дописування, який не пасує даному форуму.
Ви розміщаєте короткі, часто беззмістовні повідомлення (якім швидше місце на якомусь молодіжному чаті), періодично піднімаєте пусті теми, які ігнорують інші дописувачі. Причому піднімаючи ці теми, ви самі навіть не пробуєте щось змістовне в них дописати. Деякі Ваші повідомлення носять навіть анекдотичний характер.
Я бачу, що Ваші повідомлення починають викликати певне нерозуміння та роздратування в інших дописувачів.
В цьому разі я змушений порадити Вам або кардинально змінити стиль допису на більш змістовний або пошукати собі якийсь інший форум чи чат, де Ви могли б спілкуватися в вибраній вами манері.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Луцький
Заблокований




Повідомлень: 383
Зареєстрований: 7-9-2004
Місто: м.Нікополь, Дніпропетровська обл.
Нема на форумі

Настрій: Спокійний.

[*] написано 24-1-2005 у 11:31


Я зроблю висновки.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Луцький
Заблокований




Повідомлень: 383
Зареєстрований: 7-9-2004
Місто: м.Нікополь, Дніпропетровська обл.
Нема на форумі

Настрій: Спокійний.

[*] написано 26-1-2005 у 11:41


Бачте поставити цю тему мене спонукало те, що минулого року нацрада прийняла рішення про те, що всі телеканали, радіо, газети мають виходити виключно українською мовою ще 2004-го, потім відтермінували на 1 січня 2005, ну прийшло перше січня а результату немає. Те що пишуть внизу екрана рядки "український переклад", то це просто знущання. Питання в тому, хто змусить "наше" медіа заговорити українською, як у всіх нормальних країнах (Польща, Франція, Нідерланди і т. д.). Щось я не чув щоб у Великобританії щось мовилося французькою. А ви шановні дописувачі так не гадаєте? І яка думка з цьго приводу Андрія Пелещишина?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Анастасія Кулакова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 463
Зареєстрований: 5-7-2004
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 26-1-2005 у 11:49


Щодо Франції - не скажу, а от в Англії (місто Ройстон, неподалік від Кембріджу) маєте змогу дивитись канал (не стільниковий, а місцевий, на зразок нашого 5-го каналу) французькою мовою.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 26-1-2005 у 14:07


Я не філолог, але у тій самій Англії був період, коли вищі верстви користувались майже виключно французькою. Це, зокрема, зумовило запозичення як окремих звуків, так і великої кількості слів. І характерним це було не лише для Англії.

Держави і нації переживають різні історичні періоди.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 26-1-2005 у 14:12


І було це, здається, років 800 тому. :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 26-1-2005 у 14:49


Ну і що. От після 800-ої річниці незалежності й будем дивуватись, як таке могло бути.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 26-1-2005 у 16:55


Цитата:
Першим відправив користувач Ігор Луцький
Бачте поставити цю тему мене спонукало те, що минулого року нацрада прийняла рішення про те, що всі телеканали, радіо, газети мають виходити виключно українською мовою ще 2004-го, потім відтермінували на 1 січня 2005, ну прийшло перше січня а результату немає

А проти Нового року Нацрада сказала: "От тепер у нас буде новий Президент, тому виконання свого (чомусь саме цього) рішення ми призупиняємо, хай вони там розбираються."
Цікаво, до чого тут Президент, Нацрада, начебто, орган незалежний.

Щодо того, що в Англії колись розмовляли французькою, так сучасна англійська і є "сплюндрована французька" ((с) д'Артаньян), тобто місцево-французький суржик. Хто там зараз крім фахівців пам'ятає тодішні автентичні говіркі? Мені чомусь не дуже хочеться, щоб через 800 років українською мовою називали теперішній суржик, а справжню українську (навіть теперешню, яка ще не остаточно справжня) пам'ятали лише лінгвісти (кожний десятий лінгвіст), та й то приблизно.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 26-1-2005 у 18:03


Мова не є чимось сталим. Вважається, що українська літературна мова започаткована (умовно) Котляревським, але тоді вона відрізнялася від мови, якою ми користуємось зараз. Йде процес запозичення, утворення нових слів, словосполучень. Що буде вважатися справжнім через 800 років навіть найсміливіший прогноз не дасть відповіді.

А зробити телебачення україномовним можна хоч завтра. Власне, ніякої проблеми реалізувати рішення Нацради, крім небажання його реалізовувати самою ж цією радою немає.

Але це підхід подолання наслідків без дослідження причин.

Телебачення в Україні саме по собі стане 100% україномовним при 100% попиті глядачів на україномовний продукт.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 26-1-2005 у 19:13


Цитата:
Першим відправив користувач Сергій Бєляєв
Телебачення в Україні саме по собі стане 100% україномовним при 100% попиті глядачів на україномовний продукт

Це мені трохи нагадує анекдот совіцьких часів про те, як іноземним туристам пояснювали, чому в СССРі немає в продажу чорного кав'яру: нема, кажуть, бо попиту нема. Іноземці не повірили, так стали наші люди з ними біля прилавку, і за цілий робочий день ніхто з покупців того кав'яру не спитався. І правда, виходить - немає попиту.
За 2 законом термодинаміки ентропія системи, якщо ту руками не мацати, збільшується аж до хаосу. Тобто нікуди не дінешся - виховувати нарід треба і щодо україномовності, і щодо іншої якої якості. Це зветься пропагандою, і наявна вона на всіх обширах, інше питання: яка саме?
Власне, в чинних українських умовах українськість (і україномовність) - це не більше - не менше, а питання нацбезпеки. Все ще, нажаль.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 27-1-2005 у 09:57


Цитата:
Першим відправив користувач Dmy
Тобто нікуди не дінешся - виховувати нарід треба і щодо україномовності, і щодо іншої якої якості.

Беззаперечно. Але мовлення більшості загальнонаціональних каналів ведеться українською. Виняток становлять здебільшого фільми та серіали, які все частіше або перекладаються, або супроводжуються субтитрами.
Я все ж думаю, що питання мовлення українською є більш актуальним для регіональних компаній. На Львівщині ця проблема не є відчутною (не можу сказати, що її немає). А у інших областях - працюйте з місцевою владою і бізнесом. Територіальна громада має для того всі можливості.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Луцький
Заблокований




Повідомлень: 383
Зареєстрований: 7-9-2004
Місто: м.Нікополь, Дніпропетровська обл.
Нема на форумі

Настрій: Спокійний.

[*] написано 27-1-2005 у 11:25


Дужетяжко щось додати до вже сказаного, але в мене таке враження, що рідна мова потрібна не всій Україні. А якщо так, то яка ж може бути цілісність, яка єдність, от вам приклад сепаратизму. А взагалі все настільке запущено, що годі розібратися, але можна, але кому це треба? Якщо в СРСР російську мову насильно змушували вчити, то тепер треба змушувати вчити українську. А телебачення хороший вчитель, хоча й неправильний. Ще таке, коли наші делегації їдуть в Росію, то там розмовляють російською, коли російська делегація приїздить в Україну, то наші знову у нас же говорять на російській, ну і де ж тут рівність, де в першу чергу повага до себе як громадянина України, як людини. ДЕ!?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Болгарь
Новак
*



Повідомлень: 1
Зареєстрований: 13-3-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-3-2005 у 19:44


http://www.misto.ridne.net/images/smilies/singing.gif Дуже дякую за ці прості, і втім такі мудрі слова. Справді так хочеться хоч коли небудь відчути гордість за своїх лідерів, що дикламуватимуть Наше могутнє слово. наші східні сусіди нак полюбляють говорити про друдбу народів, єдність культури та інше безглуздя, а між собою частенько глазують з української мови. мене від такої неправди вже верне. Дуже цікаво було б подивитись як вони вчать "калинову" від перешкод взаємопорозуміння. :sing:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Карашівський
Дійсний член
***



Повідомлень: 222
Зареєстрований: 13-3-2003
Місто: Україна
Нема на форумі

Настрій: вина і риби!..

[*] написано 14-3-2005 у 10:04


Ніколи воно не буде повністю україномовним. Бо країна в нас не повністю україномовна. А навіть дуже багатонаціональна. Законо про ЗМІ навіть такого не передбачає. Тому погоджуюсь із Пелещишиним - тема, м'яко кажучи, дивна.



не беріть важкого в голову!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Луцький
Заблокований




Повідомлень: 383
Зареєстрований: 7-9-2004
Місто: м.Нікополь, Дніпропетровська обл.
Нема на форумі

Настрій: Спокійний.

[*] написано 14-3-2005 у 11:08


Треба заставляти "неучів" вчити мову і розмовляти нею, а може й треба примушувати, як Росія свого часу примушувала вчити російську мову всі 15 республік СРСР. І все ж таки це було не правилино, бо бачите поламало всю культуру тих країн. Росія - це імперія зла. І нам УКРАЇНЦЯМ з нею не по дорозі.



Другий - це лише перший серед програвших. (с) Нікі Лауда.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Анастасія Кулакова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 463
Зареєстрований: 5-7-2004
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 14-3-2005 у 11:31


Я слідкую за дискусією і ніяк не зрозумію, який зв'язок між вивченням української (примусовим чином або ні), знанням української та наявністю іншомовних телевізіних каналів. Я, наприклад, за допомогою російськомовних (НТВ+, РТР, СТС) та англомовних (CNN, BBC) каналів удосконалюю рівень знання цих двох мов та не втрачаю навичок грамотного спілкування, вимови. Хіба краще знати ВИКЛЮЧНО ОДНУ мову, нехай і державну, нехай і УКРАЇНСЬКУ???!!! Хіба гордість за рідне, українське виключає знання іншого? Я проти тго, щоб телебачення було на 100% україномовним!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Луцький
Заблокований




Повідомлень: 383
Зареєстрований: 7-9-2004
Місто: м.Нікополь, Дніпропетровська обл.
Нема на форумі

Настрій: Спокійний.

[*] написано 14-3-2005 у 11:36


Можна знати багато мов але гордий той хто не знає російської. Бо ця мова українців принижує. Так вже історично склалося. Я не вимагаю якоїсь підтримки, бо це моя субєктивна думка.



Другий - це лише перший серед програвших. (с) Нікі Лауда.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Луцький
Заблокований




Повідомлень: 383
Зареєстрований: 7-9-2004
Місто: м.Нікополь, Дніпропетровська обл.
Нема на форумі

Настрій: Спокійний.

[*] написано 14-3-2005 у 11:38


А канали, то хоча б центральні були на 100% україномовними.



Другий - це лише перший серед програвших. (с) Нікі Лауда.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Анастасія Кулакова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 463
Зареєстрований: 5-7-2004
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 14-3-2005 у 11:54


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Луцький
Можна знати багато мов але гордий той хто не знає російської. Бо ця мова українців принижує. Так вже історично склалося. Я не вимагаю якоїсь підтримки, бо це моя субєктивна думка.


АГА!!!! :) А ще гордий той, хто не знає польської!!!! Бо Україна багато років була під Польщею! А ще гордий той, хто не знає угорської! Бо Україна багато років була під Австро-Угорщиною! :) Якщо володієш тільки ОДНОЮ мовою, нехай і рідною, нехай і найулюбленішою, але одною, і не хочеш (або не можеш, або не здатний) вивчити будь-яку іншу - то це не патріотизм, це низький рівень освіти. :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 14-3-2005 у 12:06


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Луцький
Я не вимагаю якоїсь підтримки, бо це моя субєктивна думка.


Ти краще пиши речення в одному повідомленні, бо твоя суб`єктивна думка розмазується як шмарклі по щоках.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 14-3-2005 у 13:07


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Нанушка
... А ще гордий той, хто не знає угорської! Бо Україна багато років була під Австро-Угорщиною! :) ...


А я моцно гордий, що не знаю австрійської!!! (бо такої мови нема!) О! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 3416
Реклама: