Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3
Автор: Тема: Замок на Замковій горі - ІІ.
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 26-1-2005 у 11:22
Замок на Замковій горі - ІІ.


Хто що думає з цього приводу?
Як відомо, наш стратегічний мер після невдалих спроб з "цілодобовою водою" хоче увіковічнити себе новим довгобудом, а саме побудовою замку на замковій горі.
У бюджеті міста вже закладено 1,5 млн.грн на проектну документацію.

Наразі відомо, що проект включатиме демонтаж копця, т.з. оглядового майданкича, перенесення в інше місце телерадіотранслянційного вузлу!, та ще багато чого.

Наразі ця ідея гостро критикується усюди, але як на мене - то вона доволі шляхетна, хоча дійсно не на часі.

Пропоную по обговоренні провести голосування за цю ідею.




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-1-2005 у 11:39


Підозрюю, що мова йде про освоєння коштів, які видаються (чи мають видатися) Львову з центрального бюджету на реконструкцію старої частини міста. Тому фрази (забігаючи наперед у дискусії) типу "краще би труби поміняв" можливо не зовсім правильні. Хоча по суті - правда в них є.

Щодо рекострукції - я на жаль не знаю в чому її суть, тому висловитися не можу. Проте мені складно уявити ВЗ без оглядового майданчика :( А якщо вузол переносити, то і вишку також? А як без вишки? Вона так гарно по ночах світить.
Крім того, наскільки я знаю, історики так і не мають достовірних даних щодо історичного вигляду замку, більше того, нема точних відомостей, де він стояв.
Ну і навіщо нам зараз цей діснейленд (іншого слова не знайду) здався?
До речі, а гору будуть розривати на дві, як було при Данилі?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 26-1-2005 у 12:08


Про Діснейленд. Може львівянам воно і не дуже треба, як киянам псевдобуцімтоМихайлівський, скажімо, або угорцям 90% їх потипупам`яток. А от туристам треба ;). Ви ж не забувайте - ви на кордоні ЄС, тепер бюргери до вас їздитимуть. Вам тепер сам Бог велів будувати діснейленди і шляхи до них і готелі навколо них.
Для прикладу - був я в Угорщині в якомусь "замку"... Я навіть не намагався назви запам`ятати. Він збудований з сучасної цегли а в середині його на стінах місцями висять картонки, на яких намальовані елементи інтер`єру, які могли тут знаходитись. Як вам? А також облаштований музей. І туристи вишиковуються в чергу щоб цей "замок" відвідати.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 26-1-2005 у 12:23


Цитата:
Першим відправив користувач Олексій
А от туристам треба ;). Ви ж не забувайте - ви на кордоні ЄС, тепер бюргери до вас їздитимуть. Вам тепер сам Бог велів будувати діснейленди і шляхи до них і готелі навколо них.


Пам'яток Львову і так вистачає, а оте бездоріжжя і відсутність інфраструктури відстрашить туристів від найпривабливіших діснейлендів. Тому ліпше приводити до порядку місто, і наразі обійтися без чергових ґлобальних прожектів.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 26-1-2005 у 12:28


Я згоден з Олексієм.
Але я не бачив проекту, щоби виробити якесь своє ставлення до цього проекту.

Ось ще лінк по темі.
http://www.umoloda.kiev.ua/regions/73/116/0/8579/




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 26-1-2005 у 12:30


Крім того, є багато цінних пам'яток, яким загрожує руйнування. От куди треба спрямовувати кошти, і то терміново.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 26-1-2005 у 12:37


Цитата:
Першим відправив користувач Олексій
Для прикладу - був я в Угорщині в якомусь "замку"... Я навіть не намагався назви запам`ятати. Він збудований з сучасної цегли а в середині його на стінах місцями висять картонки, на яких намальовані елементи інтер`єру, які могли тут знаходитись. Як вам? А також облаштований музей. І туристи вишиковуються в чергу щоб цей "замок" відвідати.


З тою ріжницею, що в Угорщині і в глухому селі нема проблем з водою (зимною і горячою), готелями, кнайпами, банкоматами і дорогами.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Odarka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1970
Зареєстрований: 17-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: вже йде до зими

[*] написано 26-1-2005 у 13:44


Ця ідея..дійсно зараз не дуже потрібна ЛЬвову..краще б воду пустили цілодобову...
Хоча...замок потрібна річ...особливо для розвитку ЛЬвівського туризму:)




я так довго мовчав
ти ж бо знаєш як важко було мені в сутінках
вустами вологими на добрі слова натрапляти
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 26-1-2005 у 13:57


Велике будівництво - один з найкращих способів, скажимо, не зовсім цільового використання коштів.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 26-1-2005 у 14:04


Це ми пам"ятаємо ще по покійному Кірпі.
Ще я десь літом чув у одній розмові з архітекторами, що то есдеки виділяють якусь суму... і тому аврал весь у тому, що є халявське фінансування. Але це мабуть слухи...
Десь у Поступі були коментарі що до цієї теми, але не можу знайти.




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-1-2005 у 14:51


Цитата:
Велике будівництво - один з найкращих способів, скажимо, не зовсім цільового використання коштів.

Ага :)
Цитата:
Вам тепер сам Бог велів будувати діснейленди і шляхи до них і готелі навколо них.

Щось я не пригадую якихось особливих Божих знаків з цього приводу. І в Грушеві коли Матір Божа являлася, що про діснейленди не говорилося.
А "історичний діснейленд" можна замінити, наприклад, аквапарком. У Львові зараз біда з басейнами. 50-метрового здається взагалі нема.


Цитата:
Хоча...замок потрібна річ...особливо для розвитку ЛЬвівського туризму

Ну по-перше, чи туризм є пріоритетним напрямком розвитку Львова? Чи громадяни вже так вирішили? Я, наприклад, проти!
По-друге, нормальний ремонт центру міста і вивіз сміття в значно більшій мірі міг би покращити імідж Львова для туристів, ніж якийсь "замок".




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 26-1-2005 у 15:01


До речі, мушу заперечити Андрієві. Реконструкція старої частини Львова, зокрема, передбачає і заміну інженерних комунікацій (труб і всього іншого) у тій самій частині. Питання це досить актуальне.

Плюс у нас, якщо не помиляюсь, більше 40 підпірних стінок, переважно у центральній частині, можуть завалитись у бідь-який час. Про стан забудови вже не згадую, що не рік, то раптове руйнування у 1-2 будинках.

Зважаючи на це, питання про відбудову Високого замку неактуальне, як на мене.

До того ж я не впевнений, що земля під радіотелепередавальним центром не належить до загальнодержавної власності. А саме так і є з переважною більшістю об'єктів, що мають стратегічне та оборонне значення.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 26-1-2005 у 15:13


Ну....
Я за замок.
Але за такий, який би з неба звалився і просто би був, гарний, старий, без затрат на консервацію і т.п. Такому замку я був би більш радий, ніж аквапарку (який би так само звалився б з неба) :) Тому прекрасно розумію сверблячку в одному місці у декого на рахунок цього питання:)
А от чи варто його будувати зараз - то думаю що не варто і не зараз.




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 26-1-2005 у 15:37


Я б напевно все ж до аквапарку схилився.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-1-2005 у 16:02


Цитата:
Але за такий, який би з неба звалився і просто би був, гарний, старий, без затрат на консервацію і т.п


На жаль, такого вже не буде ніколи. А муляж муляжем і залишиться. Тим більше, що, наскільки я знаю (а я трохи знаю, все-таки син археолога :) ) історики не можуть достовірно навіть сказати де знаходився замок, а не те, навіть, як він виглядав. Крім того, якщо вже зносити кіпець, то ідти до кінця - розривати гору на дві, як це було при заснуванні Львова. Адже сама нинішня гора (не тільки кіпець) - утворення штучне, людське.
Що я завжди цінував у Львові - це його справжню історичність без таких муляжів. А так не історія вийде, а якесь фентезі. Наступним кроком буде знімання на "новозбудованому памятнику старовини" серіалу "Ксена-принцеса-воїн"




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-1-2005 у 16:09


Цитата:
До речі, мушу заперечити Андрієві. Реконструкція старої частини Львова, зокрема, передбачає і заміну інженерних комунікацій (труб і всього іншого) у тій самій частині. Питання це досить актуальне.

Може й так. Напевно що так. Просто я мав на увазі, що при виділенні таких цільових коштів з держбюджету місцева влада має обмежену свободу прийняття рішення по використанню коштів і не може потратити на будь-що. Хоча це, звичайно, не дає їй права ті кошти тратити на абсурдні проекти.

З центра Львова уже зникло кілька старих будівель. Не знаю, яку цінність вони мали, але підозрюю що краще рятувати, те що є, а ніж будувати щось ТАКЕ

Про аквапарк я почав тому, що така річ (принаймні кілька нормальних басейнів в різних районах) річ абсолютно потрібна не тільки для гіпотетичних туристів а й абсолютно нормальним міщанам.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 26-1-2005 у 17:35


Пригадую "грандіозні" плани будівництва двоповерхових гаражів на місці, де зараз т.зв.вернісаж.
Дуже добре, що такі плани залишаються лише планами.
Товариство шанувальників м.Львова висловлювалось проти будівництва на Замковій горі. Слід думати насамперед, як зберегти те, що руйнується. Є купа нагальних проблем, хоча б стан балконів, що падають людям на голови.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 26-1-2005 у 17:44


>А "історичний діснейленд" можна замінити, наприклад, аквапарком. У Львові зараз біда з басейнами. 50-метрового здається взагалі нема.

А в Києві є? Якщо є, то один хіба. Питання в тому, що німець і француз поїдуть в україну не в аквапарки - уних є свої, а дивитись старовину і природу. Так було в Польші і Угорщині, коли вони були прикордонням ЄС, зараз цю функцію бере на себе Україна і в першу чергу Львів, як прикордонне і найбільш наповнене пам`ятками місто.
Хоча, без сумніву, без оновлення комунікацій (і шляхів, тобто), не обійтися, проте побудова туристичної інфраструктури саме це і передбачає. Будь-який збудований готель не буде готелем без цілодобового водопостачання, а значить в цьому районі воно буде створене. Так само із шляхами і стоянками.

Більша проблема у Львові (та і в цілому по країні, але чомусь на заході це впадає в око сильніше) у відсутності культури обслуговування клієнта. А це не вирішується фінансовими важелями, це виховується.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-1-2005 у 18:00


Цитата:
Питання в тому, що німець і француз поїдуть в україну не в аквапарки - уних є свої, а дивитись старовину і природу.

А хіба ми вже визначились, що нам так треба тут німця з французом?
Я вже писав в цьому треді, і напишу ще раз - коли і ким було прийнято рішення що пріоритетним напрямком розвитку Львова (у даному разі мене хвилює моє місто, хоча дане питання кожен може сформулювати щодо свого міста) є туризм?
Я - проти. Я не проти туризму. Я проти того, щоби стратегія розвитку мого міста будувалася з огляду на першочерговість розвитку туристичної галузі бізнесу.

Цитата:
Питання в тому, що німець і француз поїдуть в україну дивитись старовину і природу.

Це новозбудований муляж замку замість заповідного парку "Знесіння" мається на увазі? Я правильно розумію?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-1-2005 у 18:13


Кіпець до речі цілком історична та досить стара та оригінальна споруда.
А львівська вишка - то взагалі маленьке диво як на мій смак. Особливо вночі. Звичайно по формі то не Ейфелева вежа, але не думаю, що багато міст мають гору з вишкою в центі міста.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 26-1-2005 у 18:16


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Може й так. Напевно що так. Просто я мав на увазі, що при виділенні таких цільових коштів з держбюджету місцева влада має обмежену свободу прийняття рішення по використанню коштів і не може потратити на будь-що. Хоча це, звичайно, не дає їй права ті кошти тратити на абсурдні проекти.

Знов мушу зробити невеличку ремарку. Кошти з держбюджету, особливо коли йдеться про будівництво, виділяються (реально) після погодження проектів та кошторисів з відповідними міністерствами та держкомітетами. Тому місцева влада має повну свободу дій, звичайно у певних межах. Як раз про це я і вів мову. Можна привести до ладу інженерні комунікації, щоб під час масових заходів не провалювався каналізаційний колектор на центральному проспекті, як це було на пр. Свободи у День Європи (якщо не помиляюсь, свято називалось саме так), а можна "повітряні" замки будувати. Головне підготувати документацію.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 26-1-2005 у 18:17


Андрію, я ж не відстоюю цю позицію, я її озвучую просто. Я сам проти побудови Михайлівського в тому вигляді в якому він є і ще багато проти чого. Але туризм і прибуток від нього і орієнтація на нього - реальність, яку не можна не брати до уваги. Львів буде розвиватись саме як туристичне місто, просто тому, що іншої альтернативи у міста зараз нема. У цього, безперечно є негативні моменти, проте є 2 позитивний аспекти і вони головні - це забеспечить приток грошей, похідною від цього стане, власне, розвиток міста - будуть відновлювати старі будівлі, скажімо... хоча і в дещо зміненому вигляді. Яскравий приклад - готель Національний в Києві.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-1-2005 у 18:43


Цитата:
вів буде розвиватись саме як туристичне місто, просто тому, що іншої альтернативи у міста зараз нема.

Це твердження спірне, але я думаю, пріоритети розвитку Львова є цікавим питанням, яке варто обговорювати в окремому треді. Думаю, я спробую почати такий тред. А може вже щось таке і було? треба пошукати.
Повернемося до ВЗ
Олексію, ти абсолютно вірно сказав, що
Цитата:
...німець і француз поїдуть в україну... дивитись старовину і природу.

Це правильно. І в такому разі пропозиція знести красиву історичну споруду (кіпець), зруйнувати частину древнього парку (заповідного парку "Знесіння" ) та ліквідувати досить екзотичну вишку - це, мяко кажучи, злочин проти туристичних перспектив Львова.
У Львові і без замку є що подивитися. Краще нехай би порядок на Цитаделі зробили. Там взагалі не одна а 4 чи 5 фортець. І багато хто з приїзджих їх бачив? От нехай хтось з нельвів'ян які тут бували з екскурсійною чи туристичною метою скаже - чи бував він на Цитаделі? Думаю, далеко не всі. І я би гостей міста туда би не повів. Бо там бардак. І фортеці в аварійному стані. Одна лишень в гарному стані, але туди не вступиш - "Електрон-банк" привітно дивиться на світ бійницями.
Ото може краще якось розумніше гроші тратити?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Нормалайзер
Академік
****



Повідомлень: 326
Зареєстрований: 27-9-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-1-2005 у 19:23


Найгірший, найдикіший прожект нашого часу, дикіший навіть за метро чи підземний трамвай...

Уважно гляньте, що коїться (чи вірніше - що коять) в центрі. Подивіться на це крізь призму закону про утворення історико-архітектурного заповідника... Амбітні нехлюї від архітектури руйнують ауру Львова...
Замок на Замку - то зле, чи зараз, чи - колись.




я заперечую проти будь-яких передруків моїх повідомлень з цього форуму будь-коли й будь-де, крім цього форуму
http://drymba.net/
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 26-1-2005 у 21:01


А я хворію замками.
І дуже шкодую, що австрійська влада знесла та розібрала замок, засипала яр між горами та збудувала копець.
На панораму міста можна було б дивитись з веж.
А Телевежа мені не подобається, хоча добре що бувають вибори і був Сагура, який її засвітив:) Але час експлуатації вежі не є невичерпний, корозія є корозія, і її все одно рано чи пізно прийдеться демонтовувати.
Але я не до того.
Головна думка - це також погоджуюсь, що ми не встані збудувати належний замок ні зараз, ні через 50 років, а це шкода...




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 3424
Реклама: