Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Побори на (чужу) церкву
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 16-2-2005 у 00:32
Побори на (чужу) церкву


Попереджаю зразу –не ставлю за мету в цьому треді нікого ні принижувати, ні вивищувати.
Щоби було ясно одразу - я греко-католик, не бідний (маємо свій власний магазин), до церкви ходжу приблизно так, як більшість з мого покоління – на Різдво і на Великдень, а ще тоді, коли буває важко на душі і хочеться побути самому, щоб ніхто не „діставав”. Кожного разу кладу на тацю або кидаю в скарбонку пожертву, відповідну до мого актуального фінансового стану.

Так от, протягом останнього місяця я тричі попадав у ситуації, коли не знав, як повестися.

1-а. Робочий день (не неділя, не празник). Заходить в магазин піп, за ним дяк, староста з тацею і півчі. Вітається відповідно до пори року: „Христос родився!” (я, звичайно, відповів: „Славімо Христа!) і далі, не спитавшись нічого, починає кропити і т.д. Я тут питаю: „Отче, а з якої Ви церкви?” Він того, звичайно, не очікував – збаранів і потім відповідає. Церква, як я і думав (по формі хреста легко це визначити) – Православна Московського Патріархату (Київського у нас в місті немає). Я тут набрався нахабства і кажу: „Отче, я греко-католик, і мій магазин освячує священик з моєї церкви, і то, коли я його запрошу”. Його, звісно, заціпило, і потім з такою злістю каже щось на кшталт того, що є тільки одна правильна віра, і, глядіть, не обманіться. На що я відповів: „ну, то йдіть з Богом!” – відповідно він, пирхаючи зі злості, забрався, траснувши дверима.

2-а. За пару днів заходить до магазину такий собі миршавий чоловічок і зразу приступає до діла, що: „Ми туво-во з такого-во села (назвав, воно в самбірському районі, кілометрів 40 від нас), ми тойво-во, часовню (так і сказав) хочемо побудувати, і я ходжу збираю гроші, вже сім тисяч зібрав-єм, а ше треба дев’їть, ото тілько-шо ваші сусіди в банку вже дали двухсотку. Ото туво-во маєте документи, креслення і лист від нашого батюшки”. Ну, дивлюся, хрест на кресленнях каплиці православний, але веду бесіду далі: „А що, церкви в селі нема?” – „Та є!” - „Ну добре, а парафіян скільки в церкві?” – „Та, троха є.” – „А що, не можете самі каплицю збудувати?” – „Та нє, то треба, щоби то ся презентувало, щоби хрест і купол були золоті!”. – „А з якої ж Ви церкви?” – „Та з (назвав)” – „А до якого єпархії належите?”

Відповідь була: „А Бог всьо-одно один, Православна наша церква, Московського Патріархату, а ви туво-во, ср... уніяти зажерлися!” Добре, що він по виразу мого обличчя зрозумів, що зараз я його візьму за шкірку і винесу геть, так що втік сам. Найцікавіше, що він ходить і до цього часу збирає. Правда, бідака, має напевне склероз, бо заходив до банку і до мене вже по третьому разу. В банку йому сказали, що вже давали, а як заглянув до мене – то одразу накивав п’ятами.

3-я. Стою у Львові на Чернівецькій, чекаю, поки набереться повна маршрутка, щоб поїхати додому. Підходить... ну як вам сказати... Напевне найбільш влучне слово - „юродивий”. П’янезний, заточується, лазить поміж людьми і настирно простягає свою долоню всім під самого носа – щоб подали. Коли підліз до мене ― я йому сказав: „Йди проспися – потім жебрати будеш!” Він так покрутив носом і проварнякав: „Я всё равно буду за тебя молится в Почаевской Лавре!»


Підсумовуючи, скажу, що до настирних приставань Баптистів у Стрийському парку я привик. Спочатку я твердо і впевнено говорив, що я греко-католик і вони відставали. Згодом це перестало діяти. Одного разу, коли присів на лавку передихнути, і хотів, щоб ЗОВСІМ НІХТО мене не рухав, а вони таки пристали – то сказав, що я мусульманин – у них, звичайно щелепи повідвисали. Але з подібними „місіонерськими поривами” Церкви, а не секти я зіткнувся вперше. І якщо в першому випадку я десь глибоко в душі ще чую якісь викиди совісті (бо серед моїх покупців очевидно є вірні і УПЦ МП і РПЦ, най би вже пып покропив хоч для них, якщо не для мене), то в другому мене обурило те, що парафіяни набралися нахабства і послали збирати гроші з інших, замість того, що збудувати скромну каплицю самим. Що до третього, то завжди подам справді потребуючому, але ніколи – п’яничці.




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 16-2-2005 у 10:04


А в чому проблема? Кожен для себе вирішує, як реагувати.
Взагалі, представники РПЦ часто досить таки нахабно себе поводять, зовсім не як служителі Церкви. Але це, знову ж, їх особиста справа, бо звіт здавати ми будемо кожен за себе.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 13-3-2005 у 19:17


Цитата:
Підсумовуючи, скажу, що до настирних приставань Баптистів у Стрийському парку я привик.


Сорі що втручаюсь, я тут побачив цей дещо старенький пост і вирішив відповісти... Я сам зі Львова, хоча вже рік в Києві живу. Пам'ятаю, що в Стрийському парку не Баптисти, а свідки єгови ходять переважно - чи щось змінилося? Чи то ви через незнання їх назвали Баптистами? Бо якщо давали книжечку "Вартова башта", то це все-таки свідки єгови...

Цитата:
Але з подібними „місіонерськими поривами” Церкви, а не секти я зіткнувся вперше.


Знову ж таки, якщо це були свідки єгови, то це секта, та Баптистів зараховувати до секти все ж не зовсім вірно імго...

Сам я з дитинства греко-католик, зараз більше ходжу до Євангельської церкви. Вважаю, що в нас у Львові люди через незнання і невизнання чужого часто таврують інші церкви, навіть не розбираючись, що до чого... Якщо є бажання, можемо на цю тему більше поспілкуватися.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 13-3-2005 у 21:36


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Efes
Цитата:
Підсумовуючи, скажу, що до настирних приставань Баптистів у Стрийському парку я привик.


Сорі що втручаюсь, я тут побачив цей дещо старенький пост і вирішив відповісти... Я сам зі Львова, хоча вже рік в Києві живу. Пам'ятаю, що в Стрийському парку не Баптисти, а свідки єгови ходять переважно - чи щось змінилося? Чи то ви через незнання їх назвали Баптистами? Бо якщо давали книжечку "Вартова башта", то це все-таки свідки єгови...

Цитата:
Але з подібними „місіонерськими поривами” Церкви, а не секти я зіткнувся вперше.


Знову ж таки, якщо це були свідки єгови, то це секта, та Баптистів зараховувати до секти все ж не зовсім вірно імго...

Сам я з дитинства греко-католик, зараз більше ходжу до Євангельської церкви. Вважаю, що в нас у Львові люди через незнання і невизнання чужого часто таврують інші церкви, навіть не розбираючись, що до чого... Якщо є бажання, можемо на цю тему більше поспілкуватися.


Щодо Церкви я мав на увазі УПЦ МП.

А щодо Стрийського парку, то баптисти чи єговісти – не суть настільки важливо. „Моя свобода закінчується там, де починається свобода іншої людини”. До „іншої людини” це так само відноситься.
Признаюся чесно, що я не був у захваті, коли наш парафіяльний священик прийшов „покропити хату” десь грубо по 10-й вечора...




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 27-3-2005 у 14:42


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
баптисти чи єговісти – не суть настільки важливо.


Дозвольте висловити свою точку зору на Ваше висловлювання. Не чіпаючи, якщо Ваша ласка, в даному випадку "агітування" за перехід в іншу церкву, а торкаючись лише доктринної відмінності, можна сказати наступне.

У IV столітті відбувся Нікейський собор, на якому було прийнято "Нікейський символ віри" - відомий для нас більше як молитва "Вірую". Промовивши лише цю молитву людині, Ви можете перевірити, чи в одне і те ж вірите.

Баптисти (як і православні, римо- і греко-католики, євангелисти і т.д.) визнають "Нікейський символ віри", а свідки єгови - ні, бо не вірять в триєдиного Бога, а свою церкву вважають в єдиноправильну.

Тому-то, на мою думку, не варто чесати усіх одним гребінцем і вішати ярлики, навіть не намагаючись розібратися, що й до чого. І пробачте, що так пізно відреагував на Вашу відповідь.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 27-3-2005 у 20:50


2 Efes
Взагалі кажучи, таки варто "чесати всіх під один гребінь", бо не вважаю, що Бог і Аллах - це різне (різні?).

Але посудіть самі. Ви сидите на лавочці в парку, відпочиваєте і не бажаєте аніякого спілкування. А тут хтось починає настиливо "агітувати". Чи станете ви зрівнювати Ваш і його Символ Віри? (с): "Сомлєваюсь я однако..."
Так що для мене всі, хто хоче втрутитися в моє приватне життя - хоч Буддисти, хоч Баптисти, хоч Єговісти, хоч Православні, хоч біле братство - під один гребінь чесані :baddevil:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
llb
Новак
*



Повідомлень: 5
Зареєстрований: 3-10-2003
Нема на форумі

Настрій: примхливий

[*] написано 28-3-2005 у 12:58


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Попереджаю зразу –не ставлю за мету в цьому треді нікого ні принижувати, ні вивищувати.
Щоби було ясно одразу - я греко-католик, не бідний (маємо свій власний магазин), до церкви ходжу приблизно так, як більшість з мого покоління – на Різдво і на Великдень, а ще тоді, коли буває важко на душі і хочеться побути самому, щоб ніхто не „діставав”. Кожного разу кладу на тацю або кидаю в скарбонку пожертву, відповідну до мого актуального фінансового стану.


шановний - на тацю ж кладеться пожертва не відповідна, а як мінімум десятина від вашого фінансового становища

і ще - чому вас так дратує церква московського патріархату чи баптисти ???
кожна людина має право на вибір віри.
не хочете - не давайте грошей - це ж ваше право, але вже аж так ганити церкви і віросповідання, які Ви не розумієте - все таки не варто.
тому що навести схожих прикладів багато на греко-католицьку церкву ( саме церкву, а не віру) можна не менше.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 28-3-2005 у 18:44


Цитата:
Оригінальне повідомлення від llb

шановний - на тацю ж кладеться пожертва не відповідна, а як мінімум десятина від вашого фінансового становища


Одна десята від 100 грн відрізняється від однієї десятої від 1229 грн, але і та й інша відповідні загальній сумі (Лінк на підручник арифметики для 3-го класу на цей раз не даю:lol:). Тому моє пожертва саме відповідна фінансовому стану, і у всякому випадку ніяк не менша 1/10.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від llb
і ще - чому вас так дратує церква московського патріархату чи баптисти ???

Мене дратують люди, які вмішуються в моє приватне життя.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від llb
тому що навести схожих прикладів багато на греко-католицьку церкву ( саме церкву, а не віру) можна не менше.


(с) Факти в студію!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
jaguara
Академік
****



Повідомлень: 471
Зареєстрований: 6-2-2004
Місто: Польща-Україна
Нема на форумі

Настрій: катастрофічний

[*] написано 28-3-2005 у 20:36


Приклад -- не знаю наскільки вдалий. Якось отримала віршованого листика від місцевої греко-католицької громади із настирливим закликом скинутися по стольнику-два отцю на машину, яку він нещодавно розгепав, і чогось треба було то зробити протягом тижня, і взагалі, люди, ну що вам важко, ви ж стипендію маєте, а отець ні, зате раз на півроку може когось десь відвезе -- будьмо вдячні! ім"я нам не легіон, але пару штук зібрати можемо... чесно -- я того не зрозуміла. Навіть враховуючи, що мені ніколи не залежало на різниці католик-православний. Єдине що не стверджуватиму, що отець був в курсі тої ініціативи.
Власне, я маю що сказати ще з цього приводу, але не хочу втягатися в суперечку -- бо може вийти суцільний не надто віротерпимий офтоп. Бо насправді я теж зовсім не хочу нікого і нічого ображати і принижувати.




...а получаєцця, рибочка ти моя, один сплошной кантєкст. (с) Іздрик
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 29-3-2005 у 10:07


Цитата:
Оригінальне повідомлення від jaguara
Приклад -- не знаю наскільки вдалий. Якось отримала віршованого листика від місцевої греко-католицької громади ...


2 jaguara
Шановна Пані(Панно)! А до якої конфесії Ви самі належите? Чи не до тої ж греко-католицької?
(остаточно, відповідати не обов'язково)

Тут є такий цікавий момент. Я ж теж написав, що не був у особливому захваті, коли наш панотець прийшов освятити хату після 10-ї вечора.

Але!...

Для аналогії, щоб легше було зрозуміти - уявіть картину: Ніч, діти вже сплять. І тут приходить рідний тато. Просто так, поспілкуватися... Ваша реакція? - "Тату, заходьте, але тихенько, бо дітей побудите!" А припхався хтось із сусідів? "-сусіде, ми вже спимо, ідіть собі з Богом!"

Є різниця у ставленні до людей ближчих і дальших.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від llb
... церкви і віросповідання, які Ви не розумієте...


От млин*! Так зразу й не розумію! Тільки от цікава історія виходить. Я ні разу не чув від католицького ксьондза чи рабина: "Ти не розумієш..." Але чомусь всі "місіонерські пориви";) у Стрийському парку так чи інакше зводяться до "Ви не розумієте і тільки ми вам можемо допомогти зрозуміти..." І піп з УКЦ МП чомусь казав, що є тільки одна "правильна віра"... Чи може то мені тільки здається, що так говорять представники Церков, які є в Україні неканонічними?

А щодо "розуміння і відрізняння"... Попробуємо довести ситуацію до екстремуму, щоб зтало нарешті зрозуміло;) .

Отже: той самий парк, та сама лавочка, так само на ній сидите. От різниця - ніч. І до Вас підсідає два типи з пропозицією, з якої стає ясно, що заповідь "Не пожадай добра ближнього свого!" є не для них:o .

Чи хтось розуміючий стане виясняти, чи вони войовничі атеїсти, а чи просто неосвідомлені агностики? Отож-бо!:P:D:P:D:P:P:P:D

--------------------------
* (спеціально для модератора) - Млин - то така будівля, в якій збіжжя мелють на борошно - не подумайте чого іншого:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
jaguara
Академік
****



Повідомлень: 471
Зареєстрований: 6-2-2004
Місто: Польща-Україна
Нема на форумі

Настрій: катастрофічний

[*] написано 29-3-2005 у 14:23


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
2 jaguara
Шановна Пані(Панно)! А до якої конфесії Ви самі належите? Чи не до тої ж греко-католицької?
(остаточно, відповідати не обов'язково)

Та чого вже там -- УАПЦ, але на відсутність тут даної, коли припікає, ходжу до місцевої православної польської митрополії.




...а получаєцця, рибочка ти моя, один сплошной кантєкст. (с) Іздрик
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 29-3-2005 у 14:37


Люди, якщо не важко, можна в приват, але поясніть мені будь-ласка, різницю між УАПЦ, УПЦ КП і УПЦ МП. І, якомога ширше, будь-ласка і, якщо можна без політики. Мене то направду цікавить.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 29-3-2005 у 20:31


Цитата:
Оригінальне повідомлення від jaguara
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
2 jaguara
Шановна Пані(Панно)! А до якої конфесії Ви самі належите? Чи не до тої ж греко-католицької?
(остаточно, відповідати не обов'язково)

Та чого вже там -- УАПЦ, але на відсутність тут даної, коли припікає, ходжу до місцевої православної польської митрополії.


2 jaguara
В такому випадку прошу від мого імені прийняти вибачення за моїх можливо не дуже делікатних єдиновірців.




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
jaguara
Академік
****



Повідомлень: 471
Зареєстрований: 6-2-2004
Місто: Польща-Україна
Нема на форумі

Настрій: катастрофічний

[*] написано 29-3-2005 у 20:55


От Вам, шановний авторе треду, й відповідь -- я певна, серед тих, хто належить до УПЦ МП теж є ті, хто скажуть "прийміть наші вибачення за деяких наших нетолерантних єдиновірців". Питання ж в людях, а не приналежності, правда?



...а получаєцця, рибочка ти моя, один сплошной кантєкст. (с) Іздрик
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яндрух
Заблокований




Повідомлень: 823
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-3-2005 у 22:50


Попри те, як Hanor Harasson попервах нам усім тут себе представив як непересічну особу, було порушено дуже актуальну і насущну проблему. На завуальовані посягання на свободу бути особистістю в нашому теперішньому сьогоденні дехто воліє закривати очі: мовляв, толерантно треба ставитися до людей різних вірувань, боронь Боже там образити їх якимсь "косим" слівцем чи висловитися в їхню адресу надто різко.
То правда, що наш галицький нарід священників, ксьондзів мають ледве що за богів: і як прийде якийсь "чужий" з іншою парохії, щоб "покропити хату", то навіть не завдасть собі труду такий вуйко поспитатися, звідкіля будете, отче.
То добре, що, напр., стараннями отця-настоятеля храму Різдва, що навпроти к-ру Довженка в Сихові, ще задовго до Різдвяних свят була доступна всім анкета на предмет приналежності до тої чи іншої парохії: можеш собі ходити до того храму, який тобі милий, але кропити оселі (і збирати пожертвування від цього) має приходити отець від строго визначеним церковним урядом храму.

На Сихові щонеділі в період часу ранок-пообіддя розпочинаються "велике полювання", або "лови за людськими душами": на мисливську стезю виповзають із своїх молитовних домів, стікається звідусіль специфічний континґент сучасних книжників - в народі їх називають "свідки єгови", баптисти, ше якось там, - про яких колись один Іван сказав не інакше, як "гадюче поріддя" (авжеж, виповзає...). (Відразу передбачу можливе зауваження Андрія Пелещишина: але пане Андрію, правді треба дивитися в очі і називати речі своїми іменами).

Коли в неділю йти на службу, напр., на 11 год (де ймовірно правитиме сам отець-настоятель), то ще далеко від храму на вас чигатимуть двоє циганчуків, що під виглядом жебракування горланять українських пісень. І головне, дехто там кидає їм якісь копійки. А ті далі ревуть на весь Сихів. А "люди йдуть до церкви", точно як ото ходили кілька сторіч тому назад на панщину, не подаючи ані пари з уст. Цікаво, що в їхніх - тих "людей, що йдуть до церкви" - душах ся творить в ту хвилю, як вони проходять повз тих двох шмаровозів, які ше дужче починають рипіти? Але завдання Служби і полягає в тому, щоб слово вибілило людське нутро від усякого нашарування... І таке "вибілювання" не проходить безболісно. Чи не тому весь той люд йде до церкви, як на панщину? "Не хочу, але йду, бо там є «хліб щоденний»... Тому добре, коли той чи інший вийде опісля бодай з трохи іншими очима... Але та де! По дорозі додому повз вас гурмами проходитимуть оті "бізнесмени" з течками в руках, з дітьми за руку, на ходу помахуючи кількасотковими гривневими банкнотами (чесно, сам бачив: то ніби так приваблюють, вербують) і давай майстерно перестрівати вправно вихоплену з потоку "жертву" і нав'язувати їй сього разу вже своє слово: дехто опускає очі і йде далі (що в душі його ся творить в ту хвилину?), дехто на хвилю затримується і дістає в нагороду оті їхні книжечки, дехто по-рагульськи починає зводити все на жарт... А ті йдуть далі... Потім назад вертають... на черговий прохід сихівським корзо... І так триває протягом усіх чотирьох служб до обіду, а тепер, коли день довший, навіть, певно, і на вечірній.

Я колись "по молоді" теж устрявав у "дискусії" з ними, надто із молодими симпатичними їхніми представницями... але як бачив, шо краля (байдуже що "баптистка" чи ше якась там) не "клеїться" ну ніяк - е-е, махав рукою і йшов собі: зазомбовані, одно слово.

Тоді я мав такий люд за "заблудлих овець". Нині ж, як на теперішнє свої судження, для мене вони вже "вовки в овечих шкурах". "Бійтеся вовків в овечих шкурах, що вночі можуть вдертися до кошари", колись було таке сказано. Тобто, перефразовуючи: в хвилину, коли душа ваша спить, коли сумління ваше приспано, коли ви не чините спротиву вдертися вам у голову, вас можуть небезпечно "потурбувати".

Якось прийшов молодий послушник до свого наставника і питає: мовляв, порадьте, отче, яку молитву змовити проти скаженого пса. Той ані на хвилю не завагавшись, відрік, що, мовляв, візьми собі ліпше доброї гальмаки.
Авжеж, я тут не закликаю ані лупцювати отих "бізнесменів з течками в рукам", ані посилати їх далеко-далеко... Але коли ти просто притлумлюєш ув собі свої почуття від зустрічі з ними, через те що, мовляв, толерантно треба ставитися і т.д. і т.п., то чи не даєш ти їм доброї нагоди покерувати твоєю свідомістю в потрібному їм напрямкові? З істотами такого роду потрібно розмовляти на їхній мові! Як не маєш бажання "поспілкуватися" із ними, красно подякувавши за одержану ту їхню книжечку (яка вже стала твоєю!), ти можеш на їхніх очах її порвати і кинути від себе подалі. Будьте певні, в їх очах засвітиться вогник неспокою.
Не дайте керувати собою!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 30-3-2005 у 00:09


Думаю пан Яндрух все трохи ускладнив.. Незнаю, до мене наприклад пристають деколи, але щоб то було часто і настирно - не можу сказати.. Ну спитають на вулиці щось - той що ? Це те саме що хтось запитається котра година..
Якщо не хочеться заводити розмову, то ніхто за Вами не буде йти і проповідувати .... Я в таких випадках говорю, що вибачте, але якось іншим разом..




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Дмитро Тарасов
Адміністратор
********



Повідомлень: 328
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: спокійний

exclamation.gif написано 30-3-2005 у 11:32


Пане Яндрух!

Роблю Вам зауваження.

Висловлювання
"...про яких колись один Іван сказав не інакше, як "гадюче поріддя" (авжеж, виповзає...)... З істотами такого роду потрібно розмовляти на їхній мові! "
- суперечать не тільки правилам Форуму Рідного Міста (які Ви зобов'язались дотримуватись при реєстрації!), а і законодавству України. :mad:

Нагадую, що на Форумі Рідного Міста заборонені будь-які дописи які ділять людей на 1, 2, ... сорт за національними, релігійними, расовими, мовними чи іншими ознаками.

Відповідно до християнської традиції (якої Ви пане Яндрух напевно притримуєтесь) зазомбовані як і хворі потребують співчуття та допомоги а не зневаги, образ чи ігнорування.
Якщо Ви вважаєте людину зазомбованою - допоможіть їй одужати.

Надалі прошу всіх припинити узагальнені та провокативні обговорення віруючих різних конфесій та напрямків і (ящо є що сказати), повернутись до першого питання.
Наскільки я розумію, перше питання має організаційно-фінансовий характер.

PS
Пропоную також припинити офтоп, за виключенням можливих вибачень перед віруючими від пана Яндруха.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-3-2005 у 16:15


Цитата:

Надалі прошу всіх припинити узагальнені та провокативні обговорення віруючих різних конфесій та напрямків і (ящо є що сказати), повернутись до першого питання.
Наскільки я розумію, перше питання має організаційно-фінансовий характер.

Думаю, що розповідь про те, як сектанти намагаються відділити духовно слабких людей від громади християн повність відповідає темі “побори на чужу церкву”. І ці побори куди страшніші за матеріальні втрати.


Цитата:

Незнаю, до мене наприклад пристають деколи, але щоб то було часто і настирно - не можу сказати.. Ну спитають на вулиці щось - той що ?

І часто, і настирно, і навіть не на вулиці, а вдома у жертви. А якщо людина не може сказати ні “геть, гадюче поріддя”, ні навіть “вибачте, але якось іншим разом “, то приходять і приходять

Ця тема дуже актуальна!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 30-3-2005 у 16:18


А якщо людина скаже "Будь-ласка, не приходьте більше", то не прийдуть.
Головне - диференціювати свої бажання. Для когось і УПЦ сектанти а для когось УГКЦ.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
jaguara
Академік
****



Повідомлень: 471
Зареєстрований: 6-2-2004
Місто: Польща-Україна
Нема на форумі

Настрій: катастрофічний

[*] написано 30-3-2005 у 16:59


дістанеться нам всім від модераторів...
отож: кожен вільний вірити у що хоче, якщо навернення інших у цю віру передбачено самою вірою -- ну, то проблеми її прихильників. вони ж не вогнем і мечем навертають. А якщо хтось не може сказати "ні" -- то теж його власні проблеми.
тут як на мене питання глобальніше -- більшість людей мають внутрішню потребу у щось вище вірити. за часів совка релігія була замінена культом вождя, після його розвалу вірити так само тре, а релігія не така вже й сформована. Традиція теж далеко не скрізь збережена в часі. Відповідно народ намагається реалізувати ту потребу різними способами, шукаючи відповідного для себе, і якщо кому ближчий інший варіант віри, аніж, наприклад, мені, я не маю права його засуджувати -- то особиста справа кожного. ну, до часу, доки не приносяться криваві жертви...




...а получаєцця, рибочка ти моя, один сплошной кантєкст. (с) Іздрик
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-3-2005 у 17:22


Цитата:
А якщо людина не може сказати ні “геть, гадюче поріддя”, ні навіть “вибачте, але якось іншим разом “, то приходять і приходять


Категорично не згоден

По-перше, якщо відмовити, то не чіпляються
По-друге, нічого страшного не є - сказати людині, "вибачте, я не розмовлятиму з Вами". 3 секунди. Якщо раз на тиждень - 3*50=150 секунд в рік=2,5 хвилини в рік. Не найстрашніша втрата часу. І нерви цілі, і душа не замазана образою іншої людини
По-третє, Ви що думаєте, що аж так новоявлені місіонери комунікують між собою, що якщо Ви образите одного, то інші про це знатимуть? Наївно

Щодо мене, то мушу сказати, що священники та активісти церковних громад частіше дзвонять мені в двері, ніж Свідки Єгови. Я вже не говорю про колядників, які можуть подзвонити в двері о 6 годині ранку (і збудити річну дитину) та церковні громади, які ходять колядувати, і можуть так чоловік десь 10-15 внестися в твою хату.

Так що не потрібно неприйняття чужої віри ховати під видом боротьби за приватність та проти втрат часу.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 30-3-2005 у 17:37


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Категорично не згоден

По-перше, якщо відмовити, то не чіпляються
По-друге, нічого страшного не є - сказати людині, "вибачте, я не розмовлятиму з Вами". 3 секунди. Якщо раз на тиждень - 3*50=150 секунд в рік=2,5 хвилини в рік. Не найстрашніша втрата часу. І нерви цілі, і душа не замазана образою іншої людини
По-третє, Ви що думаєте, що аж так новоявлені місіонери комунікують між собою, що якщо Ви образите одного, то інші про це знатимуть? Наївно

Щодо мене, то мушу сказати, що священники та активісти церковних громад частіше дзвонять мені в двері, ніж Свідки Єгови. Я вже не говорю про колядників, які можуть подзвонити в двері о 6 годині ранку (і збудити річну дитину) та церковні громади, які ходять колядувати, і можуть так чоловік десь 10-15 внестися в твою хату.

Так що не потрібно неприйняття чужої віри ховати під видом боротьби за приватність та проти втрат часу.


Андрію, не все так просто і невинно. Так, я вмію сказати "ні", і то тактовно, але водночас так, що більше до мене не підійдуть. Але хто захистить моїх близьких? Маю двох колєгів, в яких жінок обробили Свідки Єгови. В обох випадках кобіти просто забули про сім'ю, зрештою, одна відповіла свому чоловікові цитатою, що родинні зв'язки не важливі, важлива є духовна рідність. Кобіти дому не тримаються, дітей не пильнують (!) - в сенсі практично не спілкуються і діти їх не цікавлять, гроші з дому віддають на свою общину.

Звичайно, це не "вогнем і мечем". Але це зруйновані людські долі, зокрема дитячі. Хто за це відповість, коли ми всі толерантні до людей іншої віри і не хочем називати речі своїми іменами? І хто гарантує, що когось з моїх чи Ваших близьких завтра теж не витягнуть з родини?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-3-2005 у 17:46


п.Олексію, думаю, УПЦ чи УГКЦ до сект відносити не будемо. Це християни – традиційна для нас релігія. Свідки ж Єгови – не християни; хоча б тому, що не визнають Ісуса Христа Богом.

п. Jaguarо, дійсно, людина створена Богом так, що має потребу вірити в Нього. Але таки не все рівно у що вірити! І якщо “народ намагається реалізувати ту потребу “ і слухає тих, хто краще вміє заманити у свою злочинну організацію, то хіба мовчати, поки не приносяться криваві жертви? А якщо я буду , скажімо, свою потребу в грошах задовільняти крадіжкою, то це нормально поки я нікого не мордую?

П.Андрію Пелещишин
Не те, що комунікують між собою, а подають звіти про те, з ким , які і скільки часу проводились заняття. А мова, взагалі-то, не про боротьбу за приватність та втрати часу, а про те, що лідери сект використовують продню потребу людини у вірі для досягнення своїх цілей, котрі далекі від релігії. А рядові члени в результаті отримують збитки як в матеріальному плані, а основне - в духовному.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-3-2005 у 17:54


Олесю, я згоден, що зле коли сім'я руйнується. Але то що, Свідки перші придумали? А якщо хтось в монахи піде зі сім'ї? Що такого не буває? Буває.
А що сім'ї руйнуються, бо один греко-католик, а другий - православний? Або один християнин, а другий нехрещений. Що не буває? Може зараз і не буває, але років з 10 тому - бувало.
І я знаю сім'ї, які збереглися тому, що хтось з членів сім'ї став Свідком (зокрема перестав пити і бити дружину).

Я не підтримую і не захищаю Свідків. Але я хочу сказати, що будь-яка релігія в принципі оперує категоріями, які зі звичайним життям мало кореспондують. І це напевно природньо і логічно. Адже релігія не є слугою суспільства та господарки. Релігія ставить себе вище над ними.
Інакше це не релігія, а просто якісь обряди.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
jaguara
Академік
****



Повідомлень: 471
Зареєстрований: 6-2-2004
Місто: Польща-Україна
Нема на форумі

Настрій: катастрофічний

[*] написано 30-3-2005 у 18:05


ну от власне... а я саме зібралася з"їжджати з розмови, де кожен лишиться при власній позиції :) і кожен певною мірою має рацію.



...а получаєцця, рибочка ти моя, один сплошной кантєкст. (с) Іздрик
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 3470
Реклама: