Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Як карати дитину?
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

question.gif написано 28-2-2005 у 01:03
Як карати дитину?


Така собі неприємна тема для обговорення. Кілька питань в одному.
Чи карати дитину? За які вчинки? З якою метою? Як карати? З якого віку? Чи може карати дитини не батько чи мати?
Що говорить педагогіка і що говорить народна традиція? Чи не занадто ми трусимося тепер над дітьми?

До теми реальний анекдот свідком якого я був:
Колись в молодших класах школи мій однокласник щось вчинив погане. Вчителька йому перед уроком вичитує і каже:
- ременя тобі треба! Тебе тато ременем виховує?
- ні! - З трагізмом каже однокласник і всхлипує
- ну то я йому скажу щоби бив ременем!
- Скажіть щоби бив ременем! - з готовністю каже малий - бо він мене прутом від антени б'є!

Весело нам тоді було :D:D




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sergi Adamchuk
Академік
****



Повідомлень: 421
Зареєстрований: 29-7-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 28-2-2005 у 09:06


А наша дитина, коли ми її сваримо, все переводить на жарти.....
аобо каже "нічого не йозумію".....

абсолютно не піддається вихованню
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-2-2005 у 09:56


Власне, наскільки я розумію, для того і існують фізичні покарання - їх по означенню на "хі-хі" перевести складно і проігнорувати не виходить.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Круціфукс.
Академік
****



Повідомлень: 489
Зареєстрований: 4-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-2-2005 у 10:10


Пам'ятається, як колись пан Якушев розповідав нам на лекціях про "інтелектуальний батіг" (в контексті розповіді про патентовані винаходи). Можливо, пригодиться? :-)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 28-2-2005 у 10:27


Якщо коротко:

>Чи карати дитину?
Так, однозначно, бо будь-яка дитина шкодить і часто навмисне, аби надати шкоди :baddevil:

>За які вчинки?
Ну, власне, які заслуговують на покарання. Покарання жи теж різні бувають. Можна не купити морозива, а можна по сраці дати.

>З якою метою? Як карати? З якого віку?
З виховною :) => карати з того віку, коли дитина може усвідомити чим і за що її карають. В будь-якому випадку карати треба так, щоб дитина робила висновки. З власного дитячого досвіду можу запропонувати таку цікаву схему:
Перед покаранням батько/мати і дитина залишаються на одинці і узгоджують покарання. Тобто дитина може навіть торгуватись, виправдовуватись, обіцяти :). Після того, як покарання узгоджене, воно вводиться в дію. У мене то були "гярячі" (капцем по сраці). Торгувалися здебільшого за кількість.
Як на мене - ідеальна схема, тільки батько мусить бути терплячим, вміти пояснювати за що саме ввідбувається покарання і не зриватися на емоції.

>Чи може карати дитини не батько чи мати?
Мені колись дід, царство йому небесне, жалівся що зара діти вже не ті - як хтось з дорослих образить, одразу до тата біжать. Казав що в його дитинстві про покарання від дорослих батькам зазвичай не розповідали, бо вважалось що несправедливо дитину ніхто в селі не образить, і якщо вона ще й жаліється, то батько може лише додати :)
Звісно, це залежить від оточення.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 28-2-2005 у 10:59


Ми позбавили Остапчика на три дні компа, за те що він вкотре помалювв стіни. Зробив він це навмисно, в місцях захованих (за дзеркалом, за п"єцом) і знав, що цього робити не можна. Він ще досі згадує, як рахував дні - вже три місяці не з"являлось нових малюнків, і в мене з кишень не пропадали маркери.



Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Ко
Дописувач
**



Повідомлень: 48
Зареєстрований: 22-9-2004
Місто: парадмістя Львова
Нема на форумі

Настрій: пречудовий

[*] написано 2-3-2005 у 16:18


Назаре, юних художників не наказувати треба, а заохочувати.
я свому за схожих умов просто придбав величезну паку паперу і жменю олівців :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sergi Adamchuk
Академік
****



Повідомлень: 421
Зареєстрований: 29-7-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 2-3-2005 у 16:29


Я особисто думаю, що дитину бити не можна (це суто моя думка, хоча у деяких випадках я сам не стримуюсь).
До 2х років взагалі карати не можна (можна розмовляти і пояснювати), бо тільки з 2х років починається інтенсивне формування особистості, а до 2х дитина інтенсивно тільки привязуєтсья до батьків.

Заохочувати можна, пообіцявши там цукерочку чи ще щось, і відповідно карати появснивши, що ти цього не одержиш, бо тому то й тому то.

Але у цьому треба бути непорушним і послідовним.....




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 2-3-2005 у 17:17


А для чого карати?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 2-3-2005 у 17:42


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Ко
Назаре, юних художників не наказувати треба, а заохочувати.
я свому за схожих умов просто придбав величезну паку паперу і жменю олівців :)


З цим проблем нема - у мене взагалі всі папірчики в хаті замальовані фарбами, забороняємо лише по книжках - але творчості непідвладні межі, тому і виникають згадані вище ситуації. :D




Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
fish
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1592
Зареєстрований: 28-5-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: присутній

[*] написано 2-3-2005 у 18:42


Виховувати малих мені ще не доводилося, але зі свого дитинства пам"ятаю наймудріший варіант покарання від батьків. Він заключався в простому: нашкодила, придумай, як виправити. Після одного самочинства я півнеділі каструлю чистила. Пам"ятаю досі. Це краще за покарання, бо якщо тебе карають, ти не пов"язуєш свої вчинки з необхідністю виправляти ситуацію, а пов"язуєш їх з чимось геть непричетним до справи. Властиво, я і досі маю тверде переконання: якщо трапилася якась трабла, треба думати над тим, що робити, а не над тим, хто винен.



карнавал мусить тривати далі, інакше йому настане кінець
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 3-3-2005 у 12:43


Треба спочатку з'ясувати - навмисно чи ненавмисно зробила дитина вчинок.
Якщо ненавмисно, достатньо розмови. За що, власне, карати.
Якщо навмисно, то з яких причин. Діти часто вередують, тому що батьки на них уваги не звертають або з подібних причин (копіювання поведінки батьків у певних ситуаціях тощо). Тут знову ж перед тим, як думати про покарання, варто подивитись у дзеркало і замислитись, чи не гляне на вас звідти причина неслухняності вашої дитини.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 4-3-2005 у 11:29


Власного досвіду ще немаю, розкажу як моя сестра "боролась" з своєю дитиною. Пацан з малку дуже бешкетував і улюблено діло було зробити якусь капость. Не помагало ніщо: сварки, ремінь, капці, домашній арешт і т. д. Тоді один знайомий порадив не звертати на його капості уваги. Принципово не звертати. Дитина хоче шкодою привернути до себе увагу. І в більшості випадків їй це вдається.
Сестра послухала. Малий помалював стіни-вона зробила вигляд, що не помітила, малий зробив ще щось - реакція батьків нульова. Результат- за 2 тиждні малому стало скучно і він припинив робити шкоду.

Доречі, мене батьки ніколи не били.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Odarka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1970
Зареєстрований: 17-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: вже йде до зими

[*] написано 4-3-2005 у 14:34


І мене мама не била в дитинстві тепер жаліє...:baddevil:



я так довго мовчав
ти ж бо знаєш як важко було мені в сутінках
вустами вологими на добрі слова натрапляти
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Надія Горошкевич
Новак
*



Повідомлень: 1
Зареєстрований: 6-3-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 27-3-2005 у 16:50


Реагувати на погану поведінку та погані вчинки обов'язково треба. А от яким чином реагувати - справа того, хто опікується дитиною. Це можуть бути батьки, близькі люди, чи люди, яким не байдужа доля дитини.
Карати дитину необхідно адекватно ситуації. Якщо є можливість не застосовувати фізичного насильства - не затсосовуйте його.Фізичне покарання не виправить поведінки дитини.На деякий час можливо досягти слухняності, але за цим обов'язково буде іти прихований акт помсти. Коли ми б'ємо дитину, ми підриваємо в неї віру в людей. До того ж дитина вчиться бити та ображати інших, таким чином досягаючи мети - підкорити своїй волі та примусити інших робити те, чого прагне вона
Покарання не повинне завдати шкоди здоров'ю дитини - ні фізичному, ні психічному. Покарання має іти на користь, якщо таке взагалі можна сказати про покарання. Але чомусь той, хто карає завжди забуває подумати...
Якщо ви тільки сумніваєтеся -карати чи не - не карайте. Не треба карати про всяк випадок.
Не карайте за те, що сталось в минулому, тобто має строк давності. Краще не карати зовсім, ніж карати запізно. Такі покарання не приносять ніякої користі. Вони навіюють дитині минуле, не дають можливості дитині стати іншою.
Покарання повинно бути не за рахунок любові. Ніколи . Щоб не трапилось.
Якщо поганих вчинків декілька - покарання має бути одне за все одразу, нехай більш суворіше, але одне.
Ніколи не забирайте в дитини подарунків, які зробили самі або хтось інший.
Карати треба без приниження. Не підкреслюйте свою перевагу над дитиною. Інакше покарання буде сприйматися, як тріумф вашої сили над її слабкістю. Але це тимчасово.
Коли дитина поводиться погано запитайте в себе: "Що хоче моя дитина сказати мені своєю поведінкою?"
Погану поведінку умовно можно розділити на чотири основні категорії: увага, вплив, помста та ухиляння.
Мета - привернути увагу. Дитина ставить знак дорівнює між двома різними поняттями - бути в центрі уваги дорослого та відчуттям, що тебе люблять.
Головна відмінність мети "вплив" від мети "увага" - як поводиться дитина після зауваження. Якщо вона одразу ж припинила поводитися погано після зауваження - мета досягнута. Вашу увагу вона отримала. Але, якщо її поведінка стане гірше, це означає, що його мета -вплив. Спостерігайте в цей час за виразом обличчя дитини. Її погляд буде зухвалим, в ньому ви зможете прочитати приблизно наступне :"Може ти зараз і зможеш мене зупинити, але пізніше я все одно зроблю все так, як я хочу!"
Тому, перед тим як реагувати на погану поведінку або поганий вчинок дитини уважно поспостерігайте за вашою дитиною - за її виразом обличчя. А краще запитайте, чому дитина так поводиться. Свідомі вчинки дитина починає робити приблизно з 6-ти років.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 26-7-2007 у 09:51


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Надія Горошкевич
Свідомі вчинки дитина починає робити приблизно з 6-ти років.


Ой ні! Значно, значно раніше.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Вікторія Котлярова
Дійсний член
***



Повідомлень: 213
Зареєстрований: 25-12-2006
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: радію життю

[*] написано 26-7-2007 у 17:50


Цитата:

Ой ні! Значно, значно раніше.


Теж так думаю.

Мене карали кутком.

Ставили в куток коли просто так, а коли й на коліна. Й досі, як приїзжаю додому, з ностальгією поглядаю на той куток :)
Єдине, що батьки не помічали, що я таки туди якось вмудрювалась притягти ляльку, відпрошуючись на 3 хвилини в туалет.

Зате сестра відривалась по повній. В час коли були батьки на роботі, вона виконувала функції строгої мами (різниця у віці 7 років у нас). Якщо я щось шкодила, вона брала тоненьку звичайну білу нитку й прив"язувала один кінчик до моєї руки, а інший - до дверної ручки в коридорі. Причому нитку зав"язувала на бантик й точно виміряла відстань, щоб, у разі потреби я б змогла дотягнутися до телефону й відповісти на звінок.

Дуже переконливо роз"ясняла, що якщо помітить, що нитка не так зав"язана - буду вигрібати по повній. Й сама уходила гуляти з подругами. А я сиділа на нитці прив"Язана й думала про своє нещасне життя :)


Доречі, потім, коли трохи подорослішала, за цей метод багато разів вибачалась, хоча він таки був дуже дійовий :)




Робота в Києві - я тут живу :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 26-7-2007 у 19:55


"Карати дитину"... ДИТИНУ! Але ж придумали! Вас би, "каральщиків" спочатку хтось би покарав. Чи ви всі янголи?

Мої діти завжди розуміли звичайне слово. Але ж досягнути того розуміння, знайти потрібне слово - то ж яка робота! Ремінь в руки, чи комп на пароль - в сто разів легше.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 26-7-2007 у 20:16


Andreas
Іноді дитина сама свідомо йде на конфлікт, намагається самоствердитись в сім'ї за законами зграї - принижуючи слабшого. При цьому за слабшого маленька істотка сприймає добрішого, поблажливішого. Це природньо - діти дуже егоїстичні і, водночас, емоційні, їм треба скидати на щось агресію.

Саме з таких причин виникають, як от зараз у мого 2,5-річного сина, тези «бити маму», «ображати дівчинку», інші спроби вчинити назло.

Або ще дитина може випробовувати на батьках свою брехливість, інші не кращі якості.

Тему піднято не з метою вироблення універсального способу приниження малої людини, а з метою обміну досвідом, чи карати дитину? Якщо какрати то як і за що, щоб це мало бажаний педагогічний ефект? Ну, словом, подивіться самі головне повідомлення.

Я можу сказати абсолютно відверто - так, я я свого сина караю. Часто словом; іноді - словом, кутом, знову словом; рідко - словом, биттям, словом. В будь-якому випадку мій син здебільшого попереджений що може бути покараний і, що вже гарантовано - завжди знає за що покараний. Після кожного покарання ми миримось. Я дуже намагаюся бути справедливим з ним і вже потім добрим.

Звісно, моє виховання не складається з самих лише покарань - крий боже.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 26-7-2007 у 22:06


Цитата:
Оригінальне повідомлення від fish
якщо трапилася якась трабла, треба думати над тим, що робити, а не над тим, хто винен.


Справді, тоді все що зробила дитина набагато краще лягає у її пам"яті.
:saint:




З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 26-7-2007 у 22:20


:baddevil: А якщо дитина відмовиться виправляти?
У мене таке не раз було.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 27-7-2007 у 07:41


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
:baddevil: А якщо дитина відмовиться виправляти?
У мене таке не раз було.



Трошки покрутити вушка і залишити один на один з проблемою.... Голівоньку на плечах носить, нехай думає що робити :cool:




З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 27-7-2007 у 11:38


З якою проблемою, вибачте? Якщо дитя навмисне порозкидало, скажімо, квасолю по всій хаті. Для нього це проблема? Зовсім ні :-) Воно пограється і займеться чимось іншим. А на прохання прибрати відповість відмовою, для нього це не проблема, хоч і попереджали, що розкидати неможна.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 24-7-2011 у 14:59


Будь-яке фізичне покарання дитини, це брак у батьків уваги (часу), терпіння (педагогічних здібностей), любові (лінь і самозакоханість)...

Мене батько відлупцював один-єдиний раз в житті вже в 20-річному віці. (було за що)
Я маю четверо. (син і три доньки)
Не вдарив ані разу ні одне. Виросли хорошими, розумними і люблячими.




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 24-7-2011 у 21:19


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  
Будь-яке фізичне покарання дитини, це брак у батьків уваги (часу), терпіння (педагогічних здібностей), любові (лінь і самозакоханість)...

Мене батько відлупцював один-єдиний раз в житті вже в 20-річному віці. (було за що)
Я маю четверо. (син і три доньки)
Не вдарив ані разу ні одне. Виросли хорошими, розумними і люблячими.

Цілком підтримую ваші погляди щодо виховання дітей. :) Хоч ще не можу похизуватись статусом матері, але маю добрячий досвід у спілкуванні з дітьми. Будь-яку ситуацію можна вирішити без насильства і жорстокості.
Я дуже негативно ставлюсь до батьків, які часто кричать, звертаються жорсткими словами (часто нецензурною лексикою) і б'ють своїх дітей.




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 3508
Реклама: