Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2  3
Автор: Тема: Папа Бенедикт XVI
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 26-4-2005 у 11:30


Олесю, а Варвара тобі вухо не ріже? І чому не Санта-ВАрвара? :rolleyes:
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Анастасія Кулакова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 463
Зареєстрований: 5-7-2004
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 26-4-2005 у 11:49


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Нанушка
А чому тоді монахи звуться бенедиктинці, а не венедиктинці? Тобто назва ордена не перекладається за східним обрядом?


Щодо назви монашого ордену можуть це пояснити тим, що це не ім'я, а назва, а імена змінюються згідно їх українських відповідників (хоча якраз імена-прізвища би не мали перекладатися).



Я знаю, що це назва, я не така дурна, як мої дописи. :lol: Але хіба ця назва не від імені Бенедикт походить? І якщо ми (за східним обрядом) будемо використовувати Венедикт замість Бенедикт, то логічно і назву ордена перекласти, хіба ні?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-4-2005 у 12:01


Я вважаю, що ім'я бажано максимально не перекручувати. Це в совдепії спеціально перекручували прізвища, щоб в кінцевому результатї всі стали русскімі.

А ім'я нового папи - Бенедикт XVI. Тому треба його так і називати.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 26-4-2005 у 12:13


>Це в совдепії спеціально перекручували прізвища, щоб в кінцевому результатї всі стали русскімі.

Це у вас від ненависті до совдепії в голові паморочиться, пане Паоло/Пабло/Пол/Поль/Пауль/Павел/Павле. :rolleyes:

>А ім'я нового папи - Бенедикт XVI. Тому треба його так і називати.
З вами не згодна українська греко-католицька церква:
http://www.ugcc.org.ua/ukr/press-releases/article;1615/

Якщо не подобається ставлення греко-католиків, то хоч латиною називайте - Бенедиктус. Хоча я не розумію чим ми гірші, скажімо, італійців, які називають його Бенедетто, або французів - Бенуа, або португальців - Бенто, іспанців - Бенедикто, або японців - Бенедікуто, та кітайців - Бен Ду?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 26-4-2005 у 12:39


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Це у вас від ненависті до совдепії в голові паморочиться, пане Паоло/Пабло/Пол/Поль/Пауль/Павел/Павле. :rolleyes:

В мене не паморочиться, але моє прізвище не раз хотіли перектутити. Моє ім'я є таке, як я його написав, чи то кирилицею, чи то латинкою. Але дискусія ця не про мене грішного, а про нового понтифіка.
Цитата:

>А ім'я нового папи - Бенедикт XVI. Тому треба його так і називати.
З вами не згодна українська греко-католицька церква:
http://www.ugcc.org.ua/ukr/press-releases/article;1615/
Якщо не подобається ставлення греко-католиків, то хоч латиною називайте - Бенедиктус.

Треба уточнити: я не згоден в питанні імені папи з офіційним інтернет-сайтом. Зауважу, що був цієї неділі на службі Божій в греко-католицькій церкві Володимира і Ольги, і священники відправляли за здоров'я нашого папи римського Бенедикта XVI.
Цитата:

Хоча я не розумію чим ми гірші, скажімо, італійців, які називають його Бенедетто, або французів - Бенуа, або португальців - Бенто, іспанців - Бенедикто, або японців - Бенедікуто, та кітайців - Бен Ду?

А хіба для того, щоб бути кращими, треба перектучувати імена? В українській мові є правила читання латинських імен. В латині - Бенедиктус, в українській - Бенедикт (закінчення -ус опускається).
І ще одне зауваження. Усіх перераховані вище варіанти починаються однаково, лише закінчення різні.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 26-4-2005 у 12:53


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Жежнич
В мене не паморочиться, але моє прізвище не раз хотіли перектутити. Моє ім'я є таке, як я його написав, чи то кирилицею, чи то латинкою. Але дискусія ця не про мене грішного, а про нового понтифіка.

Ну тоді остання ремарка - литовці теж всіх краять під одну мірку - Волковас, наприклад :)

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло ЖежничТреба уточнити: я не згоден в питанні імені папи з офіційним інтернет-сайтом. Зауважу, що був цієї неділі на службі Божій в греко-католицькій церкві Володимира і Ольги, і священники відправляли за здоров'я нашого папи римського Бенедикта XVI.

З вами не згоден Прес-секретаріат Глави УГКЦ. Очевидно, він не згоден і з тим, хто проводив літургію у вашій церкві.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Жежнич
А хіба для того, щоб бути кращими, треба перектучувати імена? В українській мові є правила читання латинських імен. В латині - Бенедиктус, в українській - Бенедикт (закінчення -ус опускається).
І ще одне зауваження. Усіх перераховані вище варіанти починаються однаково, лише закінчення різні.

Для того, щоб лишатися собою треба бути вірним собі.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 26-4-2005 у 14:59


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
Ну тоді остання ремарка - литовці теж всіх краять під одну мірку - Волковас, наприклад :)

Застереження на ремарку. Литовці (і латвійці, до речі) нікого не краять, бо то, що в їхньому варіанті на хвості - всього-то закінчення називного відмінку (от, між іншим, як в українській Павл-о), а корень слова залишається достатньо незайманим.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 26-4-2005 у 15:43


>Застереження на ремарку. Литовці (і латвійці, до речі) нікого не краять, бо то, що в їхньому варіанті на хвості - всього-то закінчення називного відмінку (от, між іншим, як в українській Павл-о), а корень слова залишається достатньо незайманим.

А у росіян -ов - закінченя прізвища. Кадир-ов. Корень залишається незмінним :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 26-4-2005 у 16:23


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій
А у росіян -ов - закінченя прізвища. Кадир-ов. Корень залишається незмінним :)

Це ми, звичайно, вже офтопимо, але хіба "-ов" - це закінчення, а не суфікс? (щоправда, я не фахівець у фільольогіях)

Як тоді зрозуміти структуру прізвищ:
Кадир-ов-ич
Кадир-ов-ськ-ий
Кадир-ов-ч-енк-о?
У слова може бути лише одне закінчення (або жодного) і стояти воно мусить - відповідно до назви - після всього іншого мотлоху.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Святослав
Дійсний член
***



Повідомлень: 166
Зареєстрований: 16-5-2004
Місто: Харків
Нема на форумі

Настрій: renfrogne

[*] написано 27-4-2005 у 01:05


Наразі - не про Кадирова (хай йому грець). :)
Тут, як на мене, маємо стикання двох традицій перекладу - світської та східно-церковної.
Річ у тім, що за східною церковною традицією (і це вже десь вище було написано) імена перекладаються через новогрецьку мову, де, зокрема, "бета" набула нового звучання як "віта". Відповідно, у церковних перекладах західних імен/назв/такого іншого ми взагалі не знаходимо звуку "б".
Інша річ - світська традиція перекладу, яка з часом модернізувалася і відокремилася від церковної. Тут ми можемо спостерігати правила перекладу як за прямим прочитанням, так і за транскрипцією оригіналу (бо ж не в усіх мовах літери вимовляються так, як у латині).
Отже, якщо переклад здійснюється не у східній церковній традиції, то правильніше українською вживати таки "Бенедикт".
Загалом, у різних мовах правила перекладу імен історично утворювалися залежно від шляхів розвитку мовознавства і перекладацької науки конкретного народу. Є цікаві ілюстрації цього, от, скажімо, Малґожата Тетчерова - це така собі чеська Маргарет Тетчер :). Але ж українською ми не кажемо "Маргарита Тетчериха" :D - трохи абсурдний, але показовий приклад.




Іду на ви!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 28-4-2005 у 09:47


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Святослав
Малґожата Тетчерова - це така собі чеська Маргарет Тетчер :).


Це вже мікс - ім'я польською, а прізвище з чеським -ова. Поляки перекладають імена, не змінюючи при цьому прізвищ (Єжи Вашингтон). Чехи і словаки не змінюють імен, але до прізвищ жінок додають кінцівку -ова.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aleksandra Fink-Finowicka
Дійсний член
***



Повідомлень: 158
Зареєстрований: 18-5-2004
Місто: Warszawa
Нема на форумі

Настрій: кохаю свого мужа!!

[*] написано 6-5-2005 у 10:30


Падруга мені вислала отаке щось:

:o ПАПА + РАТЦІНҐЕР=ПАПАРАТЦІ




\"Я жива! Я буду вічно жити!
Я в серці маю маю те, що не вмірає.\"

Леся Українка
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aleksandra Fink-Finowicka
Дійсний член
***



Повідомлень: 158
Зареєстрований: 18-5-2004
Місто: Warszawa
Нема на форумі

Настрій: кохаю свого мужа!!

[*] написано 6-5-2005 у 10:41


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Святослав
Малґожата Тетчерова - це така собі чеська Маргарет Тетчер :).


Це вже мікс - ім'я польською, а прізвище з чеським -ова. Поляки перекладають імена, не змінюючи при цьому прізвищ (Єжи Вашингтон). Чехи і словаки не змінюють імен, але до прізвищ жінок додають кінцівку -ова.


Та ні, Течерова - може бути також польськім призвіщем.
Імен не перекладається в нас напевно, хіба перед ІІ світовою війною так було, щоб перекладали імена.




\"Я жива! Я буду вічно жити!
Я в серці маю маю те, що не вмірає.\"

Леся Українка
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 6-5-2005 у 15:24


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Aleksandra Fink-Finowicka
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Користувач Олесь
Це вже мікс - ім'я польською, а прізвище з чеським -ова. Поляки перекладають імена, не змінюючи при цьому прізвищ (Єжи Вашингтон). Чехи і словаки не змінюють імен, але до прізвищ жінок додають кінцівку -ова.

Та ні, Течерова - може бути також польськім призвіщем.
Імен не перекладається в нас напевно, хіба перед ІІ світовою війною так було, щоб перекладали імена.

Факт! Оля мене випередила. Я от згадав старий польський гіт Януша Пшимановського "Czterej pancerni i pies". Був там такий персонаж пан Czeres'niak, так от його жінку кликали пані Czeres'niakowa.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Остап Дзондза
Новак
*



Повідомлень: 28
Зареєстрований: 26-5-2005
Місто: 60 км. від Західного кордону Галичини
Нема на форумі

Настрій: спокійний

[*] написано 29-5-2005 у 19:36


Думаю, Бенедикт буде природніше, більш Галицьке ім'я.

У Франка в Борислав Сміється був Бенедьо Синиця. Бенедьо - то скорочено від Бенедикт. Якби у вжитку було Ведедикт, Франко назвав би героя твору Венедьо.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 30-5-2005 у 13:19


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
адже
набагато простіш піти у церкву, помолитися, сповідатися і отримати
міфічне прощення, ніж піти попросити прощення у того, кого образив,
зкомпенсувати все це добрими вчинками і думками...


Перепрошую за офтоп!
Темпіко, якщо Ви підете до сповіді, і розкажете, що когось образили, то священик скаже Вам зробити в т.ч. саме те, що Ви написали - попросити пробачення в тої людини, компенсувати добрими вчинками тощо.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Чорнобиль
Академік
****



Повідомлень: 912
Зареєстрований: 11-3-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Агресивний

[*] написано 31-5-2005 у 09:17


А тим часом Бенедикт XVI як і очікувалось виявився не особливо яскравим папою і всі його досягнення пов"язуються з ... попереднім папою. От, останнім часом, Бенедикт набрав кілька балів прискоривши процес канонізації свого попередника. :saint:
http://www.versii.com/material.php?pid=8839




Виявити мудрість у чужих справах набагато легше, ніж у своїх власних. (Франсуа де Ларошфуко)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Баранік
Академік
****



Повідомлень: 716
Зареєстрований: 22-6-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-9-2005 у 12:17


Ну такий папа як покійний Іван Павло II народжуються раз на енну кількість років. Бенедикт XVI можливо ще проявить себе.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 11-2-2013 у 14:31


Папа Венедикт XVI зрікся з уряду

Дуже достайний вчинок, імхо.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Петро Гонсалес
Заблокований




Повідомлень: 215
Зареєстрований: 19-9-2012
Місто: Львiв
Нема на форумі


[*] написано 15-2-2013 у 16:33


Кілька думок і тут...
Чинний папа не зрікся: це планова рокіровка в лавах найвищого духовного кліру Церкви, порядок якої розписали ще задовго до смерті папи Івана-Павла II. Тому цього літнього вже священнослужителя обрали були папою тимчасово: на час суспільного моніторингу суспільства після тривалої доби духовного правління папи-попередника Івана-Павла. Тобто людські настрої, емоції, переживання мали вщухнути, адже правління папи Івана-Павла ознайменувалося кардинальним глобальним впливом на всю світову спільноту. Найвищі церковні очільники просто вижидали, поки стан суспільства не прийде до норми. Як і передбачалося, досягнути планки, поставленої папою Іваном-Павлом, було не в змозі. Планки в сенсі високого впливу на суспільство та неймовірного рівня довіри людського стада до свого пастиря. Тому і обрали нейтральну особу. Та й, зрештою, який з німця папа: "ай-цвай-поліцай", "алєс ґут", "Deutschland uber alles". Тому не дивно, що довіра почала падати, а з нею і авторитет Церкви. Люди у своїх поневіряннях та життєвих труднощах стали покладатися більше на себе, а не на Бога. Та й приналежність цього папи до німецької національності говорила сама за себе: образ виходця з високорозвиненої держави, яка уособлювала світову суперпотугу, зовсім не відповідав очікуванням широких народних мас населення у всьому світі, згідно з якими духовний наставник мав би бути як Христос з Назарету, який народився в бідній родині, убогій стаєнці, провадив асктичний спосіб життя і т.д. і т.п.

На мій погляд, Церкві сьогодні потрібен кардинальний відхід від усталених норм та звичаїв. З традицією потрібно порвати якнайшвидше. Щось на кшталт того, як у Америці відбуваються богослужіння в супроводі вокально-інструментального ансамлю, такого собі церковного ВІА. Перенести це у світовий вимір, але у пом'якшеній формі, бо всім не догодити. Модернізувати все і вся у Церкві. Побільше отаких шоу, як у випадку із цією намальованою на комп'ютері блискавицею, що влучила в шпиль. Людям вже то трохи приїлося оце видовище із димком, що виходить на обрання нового папи - потрібні яскраві небесні знамення! Сама особа папи мала б бути виходцем з країн третього світу, як, зрештою, і прогнозується: негр, папуас, монголоїд. Якщо вже білий, то радикально молодого віку, який би опирався на епатаж. Як на мене, рішення обрати на пост глави Греко-католицької церкви молодого Святослава Шевчука було блискучим ходом! Здається, Вселенська Церква взяла собі то на замітку...
new_black_Pope.jpg - 18kB
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 16-2-2013 у 12:40


Про "поліцай" і"ьубер алес" не догнав.



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 16-2-2013 у 13:33


Цитата: Початково розміщене учасником Петро Гонсалес  

На мій погляд, Церкві сьогодні потрібен кардинальний відхід від усталених норм та звичаїв. З традицією потрібно порвати якнайшвидше. Щось на кшталт того, як у Америці відбуваються богослужіння в супроводі вокально-інструментального ансамлю, такого собі церковного ВІА. Перенести це у світовий вимір, але у пом'якшеній формі, бо всім не догодити. Модернізувати все і вся у Церкві. Побільше отаких шоу, як у випадку із цією намальованою на комп'ютері блискавицею, що влучила в шпиль. Людям вже то трохи приїлося оце видовище із димком, що виходить на обрання нового папи - потрібні яскраві небесні знамення! Сама особа папи мала б бути виходцем з країн третього світу, як, зрештою, і прогнозується: негр, папуас, монголоїд. Якщо вже білий, то радикально молодого віку, який би опирався на епатаж. Як на мене, рішення обрати на пост глави Греко-католицької церкви молодого Святослава Шевчука було блискучим ходом! Здається, Вселенська Церква взяла собі то на замітку...

Петре, чи не приходила до вас така думка, що Церква - це шлях до Бога, а не розважальне шоу для людей, яким нічим себе зайняти в неділю вранці?
Аж здригнувся, як уявив собі отаке протестантське труляля в супроводі гітар і барабанів в Михайлівському, чи в нашій Лаврі. Не доведи дожити до цього...




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 16-2-2013 у 17:04


Цитата: Початково розміщене учасником Dmy  
Про "поліцай" і"ьубер алес" не догнав.

Я взагалі щось мало що догнала...
Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Цитата: Початково розміщене учасником Петро Гонсалес  

На мій погляд, Церкві сьогодні потрібен кардинальний відхід від усталених норм та звичаїв. З традицією потрібно порвати якнайшвидше. Щось на кшталт того, як у Америці відбуваються богослужіння в супроводі вокально-інструментального ансамлю, такого собі церковного ВІА. Перенести це у світовий вимір, але у пом'якшеній формі, бо всім не догодити. Модернізувати все і вся у Церкві. Побільше отаких шоу, як у випадку із цією намальованою на комп'ютері блискавицею, що влучила в шпиль. Людям вже то трохи приїлося оце видовище із димком, що виходить на обрання нового папи - потрібні яскраві небесні знамення! Сама особа папи мала б бути виходцем з країн третього світу, як, зрештою, і прогнозується: негр, папуас, монголоїд. Якщо вже білий, то радикально молодого віку, який би опирався на епатаж. Як на мене, рішення обрати на пост глави Греко-католицької церкви молодого Святослава Шевчука було блискучим ходом! Здається, Вселенська Церква взяла собі то на замітку...

Петре, чи не приходила до вас така думка, що Церква - це шлях до Бога, а не розважальне шоу для людей, яким нічим себе зайняти в неділю вранці?
Аж здригнувся, як уявив собі отаке протестантське труляля в супроводі гітар і барабанів в Михайлівському, чи в нашій Лаврі. Не доведи дожити до цього...

Мені труляля, власне, і на ТБ вистачає, через те і не дивлюся телевізор. А буде таке в церкві - перестану туди ходити. Гірше, якщо тільки почнуть бігати оті проповідники, що махають руками, роблять такі епілептичні рухи, і кричать "О!!! Сціли його, Господи!!!" - а юрба реве, як стадо віслюків. Питання віри та релігії досить складне, перепрошую, якщо когось зачепила, не хочу битися словесно за те, де ліпше, де гірше, але для мене (підкреслюю - особисто для мене) модернізація церкви за описаним сценарієм - це як узяти, скажімо, святу Софію, позривати бані з хрестами, штукатурочки веселенької дати, кислотного такого кольору - бо вже приїлися, трясця, ті білі стіни за тисячу років!!! І мозаїчні фрески прибрати, розмалювати стіни у стилі Енді Ворхола... Піде? А про обрання Папи - вибачте, я сміялася. Білий дим і чорний дим - то знамення небесне? Бо я думала, це, відповідно, є вже новий Папа, а чи його ще не обрали...




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 16-2-2013 у 19:53


Та ні, я розумію, що людина має суверенне та неподільне право на власну думку. З якою я маю таке саме право погоджуватися чи ні. І я користаюся своїм правом і назагал не погоджуюся. Але аргументацію так само в цілому розумію. Хоч і не підтримую.
Але ось це:
Цитата:
який з німця папа: "ай-цвай-поліцай", "алєс ґут", "Deutschland uber alles"
у мене зрозуміти не виходить.
"Eins, zwei Polizei" - це пісня MO-DO, якщо не помиляюсь; "Deutschland über alles" - гімн Веймарської республіки та Третього райха. Яким боком все це до папського престолу?
А про "alles gut" - взагалі суцільний туман: значить "va tutto bene" італійцям бути Папами не заважало багато століть, а "alles gut" німцю, чомусь, мало би. Цікаво, кому і чому може завадити українське "все ґаразд"?




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 16-2-2013 у 22:12


Щось є в словах пана Петра... Побачимо, як розвиватиметься ситуація.



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2  3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 3650
Реклама: