Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Маршрутки знову подорожчають ?!
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 27-5-2005 у 11:53


Ігоре, а я трохи вашої позиції не розумію, така логіка на рівні судження "хочете дешевого хліба - купіть собі млин" або "хочете грошей - йдіть брати банк"! Тут більшість із нас деякою мірою підприємці, і якщо ви хочете мені сказати, що досі автоперевізники Львова собі у збиток працювали, то вибачте, але я вам не вірю, а за таку якість послуг перевезення, яку я ві Львові отримала, шкода і 75 коп, та немає ради. А монополісти цим користуються. Не йдеться тут про рахування чужих грошей, ну як ви не розумієте, та й на прибутки перевізників ніхто не зазіхає, але вибачте, одна справа мати зиск, і робити з тим зиском усе, що заманеться - хоч сім’ю утримувати, хоч гарем, хоч пропивати, а інша - заради зиску залазити, по суті, людям у кишеню. Це як мене з майдану Незалежності до вул. Саксаганського (кияни в курсі, а для львів’ян скажу - це десь від великої сили гривень 15) хотіло таксі везти за сорок, бо... ну, думали, вочевидь, що не киянка. Але з маршруткою ситуація інша, і можете не сумніватися, що до цього часу ніхто з перевізників меценатом не був. А якщо ви, Ігоре, вас же цитуючи, "маєте досконалі відомості про амортизацію, затрати на експлуатацію маршруток", то поділіться ними у цій темі. Гадаю, цікаво буде не лише львів’янам. Бо є ще таке поняття, як співвідношення "ціна-якість", і стосується воно не лише товарів, а ще й послуг.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 27-5-2005 у 12:05


Мені здається, що істна десь посередині. З одного боку тяга до надприбутків серед наших бізнесменів є, як і у всіх інших наших людей, особливо в державі з зовсім нестабільним законодавством - невідомо, який сюрприз чекає тебе через місяць, а гроші вкладені і їх вернути треба (а може це взагалі кредит).
Думаю, що коли б всі вклали _власні_ гроші в якийсь бізнес, зрозуміли б, що це таке.
З другого боку таки якість перевезень не відповідає ціні, яку хочуть отримати підприємці. Дісно доречним є порівняння стану речей в Києві та Львові. Думаю, час заборонити використовувати траспорт, не передбачений для перевезень людей - хочеш займатись цим бізнесом, купуй відповідні автобуси. Нехай вживані - але відповідним чином підготовлені. Бо я дивуюсь, як в таку, як сьогодні, спеку не стається кожного дня десяток-другий серцевих нападів в пасажирів вантажних фургонів без будь-якої вентиляції - це свідчить лише про надзвичану стійкість наших людей.

Адже, Ігорю, це все рівно, якби УСІ виробники меблів почали робити їх з неякісного і невідповідного матеріалу, мотивуючи, що "попит породжує пропозицію" і "кожен товар коштує рівно стільки, скільки за нього просять і при цьому платять". Повинна бути АЛЬТЕРНАТИВА.

Нехай власники НОВИХ і (обов`язково!) призначених лише для перевезення людей автобусів можуть підняти ціну до певного рівня, а всіх власників гробів на колесах по борту - який сервіс, така ціна.

Існує ще такий момент - регуляція ринку. Стихійний ринок, який існує за вовчими законами капіталізму веде до руйнації суспільства і функція держави втрутитись і виставити чіткі рамки поведінки.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 27-5-2005 у 13:37


Ігоре, я маю таки добряче відношення до підприємництва, більше того у сфері послуг, тому у тому як надавати послуги щоб ними користалися люди я трохи петраю. Інша справа, що я далеко не монополіст. тому вимушений тримати і якість послуг, і ціни на відповідному рівні, навіть більше: якість в мене ого-го, а от ціни змушений тримати на рівні найнижчих на ринку, бо наразі бізнес не конче великий. Тому я прекрасно розумію перевізників. Але хто сказав, що автомобіль "Мерседес" нехай БУ, нехай напіввантажний, нехай напіврозбитий повинен окупитися за рік-два? Перевізники користуються одним - вони монополісти, альтернативи не існує, тому й женуть ціни все в гору і вгору. Невже в Києві (де доречі маршрути дорожчі і довші, і альтернативи більше, і ремонт авто обходиться дорожче, і т. д.) маршрутки привели до людського вигляду (знову ж таки не безплатно) і ніхто не збирається ломити ціну 1,50 грн. Невже там це вигідно, а в нас невигідно?



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Ко
Дописувач
**



Повідомлень: 48
Зареєстрований: 22-9-2004
Місто: парадмістя Львова
Нема на форумі

Настрій: пречудовий

[*] написано 27-5-2005 у 13:40


Наталю, якби я мав ті відомості - обов"язково поділився-б. але я їх не маю, знаю тільки те що їзда власним автом обходиться втричі дорожче за маршрутку (початковим вкладенням нехтуємо). але водночас і вдвічі швидше, безумовно комфортніше і саме тоді, коли мені треба :)

З меблями Росте якраз все дуже просто - чимало меблевих гігантів совіцького періоду (якщо таки не всі, принаймні я не знаю жодного який зараз зберігся) вимерло як тії мамонти - і саме через неякісні матеріали та низьку культуру праці. і дійсно, чого шурупи вкручувати, якщо їх можна забити молотком і при цьому меблі купують? :)

тут так і проситься аналогія: для чого купувати нові авта і школити водіїв, якщо і ці прекрасно приносять прибуток? і нічого не зміниться, поки кожен з нас не замислиться, а чи не варто хоча-б пропустити цю маршрутку і поїхати наступною, томущо ця має жахливий технічний стан / водій нахаба / палить просто в кабіні чи ще щось, що не подобається мені особисто? і звісно що варто робити тим водіям зауваження, скаржитись на них власникові а на власника - в управу. мо" й дійсно колись дочекаємо охайних авт, чемних шоферів і дешевий проїзд?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 27-5-2005 у 14:04


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Ко
З меблями Росте якраз все дуже просто - чимало меблевих гігантів совіцького періоду (якщо таки не всі, принаймні я не знаю жодного який зараз зберігся) вимерло як тії мамонти - і саме через неякісні матеріали та низьку культуру праці. і дійсно, чого шурупи вкручувати, якщо їх можна забити молотком і при цьому меблі купують? :)


Недоречно. Тоді розглядаємо ті роки, коли вони, оті меблеві гіганти, як і теперішні перевізники, були, фактично, монополістами (тобто, це не зовсім точно - монополістами, скоріше - у змові, свій до свого по своє). От тоді була така ситуація, як зараз з перевезеннями. І всі купували ті меблі, бо меблі треба, а АЛЬТЕРНАТИВИ нема.
Змінилося все, коли прийшла ота альтернатива, коли почалась ЗДОРОВА конкуренція. Тут теж повинна бути конкуренція - визначений державними органами (гарантом народу) рівнь сервісу, тендер для отримання права його надавати.
Інша справа, що держава повинна зі свого боку виконувати взяті на себе зобов`язання, а якщо ні, то дозволити не виконувати зобов`язання перевізникам. Це я про пільговиків.
А взагалі - риба гниє з голови і проблема тут починається саме в корумпованих державних органах, які найбільше жирують на власному народі. І найгірше - навіть найкраща нова влада не зможе тут одразу навести порядок, бо єдиний вихід - просто взяти всіх тих хабарників і до стінки. Інакше від корита їх не віддереш, воно ж з цього живе, і добре живе!




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 27-5-2005 у 23:48


2 Ігор Ко
Взагалі-то я згоден з Вашою думкою про основні принципи ціноутворення. В теорії виглядає все дуже добре. Але є маленьке питання. У Львові є декілька фірм – перевізників з „маршрутками”. Напевно, всі мають різну собівартість перевезень – в когось більший офіс, в когось менший, зарплата персоналу різна, вартість обслуговування машин і т.д. Чому ж тоді вартість проїзду у всіх однакова?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Ко
Дописувач
**



Повідомлень: 48
Зареєстрований: 22-9-2004
Місто: парадмістя Львова
Нема на форумі

Настрій: пречудовий

[*] написано 30-5-2005 у 10:50


Вартість проїзду не просто однакова, а гранична. ті парканадцять фірм пепреважно не перетинаються на маршрутах - отже конкуренції як такої насправді немає. :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 30-5-2005 у 11:05


Власне у цьому і є проблема - немає конкуренції. Але у такій сфері як громадський транспорт конкуренція може бути тільки "на старті", тобто у процесі отримування дозволу. Хто зможе запропонувати найнижчі націнки, а звідси і найнижчі ціни - той має більше шансів отримати дозвіл. А вже кінцева ціна повинна бути у всіх однакова і узгодженна з органами влади. Щодо офісу і персоналу, то умовнопостійні витрати суттєво зменшуються з ростом обороту, тобто більше маршруток - менші втрати на офіс і персонал.
І взагалі, при сьогоднішньому стані справ перевізникам не конче мати великих приміщень і багато персоналу. Достатньо однієї кімнати і прихідного бухгалтера, хоча я можу і помилятися.




Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 30-5-2005 у 13:36


Цитата:
Вартість проїзду не просто однакова, а гранична. ті парканадцять фірм пепреважно не перетинаються на маршрутах - отже конкуренції як такої насправді немає. :)


Гранична? А границя та верхня чи нижня? Не можна більше брати, чи не можна менше брати? І чому ціна аж ніяк від відстані маршруту не залежить? І хто її рахував, цю границю?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 11-2-2013 у 23:19


читав що у німців в Берліні вартість проїзду 2.4-3.10 євро залежно від зони (причому з пересадками на протязі 2 годин на будь який транспорт - метро, трамвай, автобус).
денний анлім шось 6.5 євро.
тут детальніше http://wikitravel.org/ru/%D0%91%D0%B5%D1%80%D0%BB%D0%B8%D0%BD#.D0.A...

і мінімальна зарплата німця в середньому 7.50 євро. тобто 1440 на місяць.

а в нас мінімалка 1200 грн і проїзд 2 грн. ну десь та сама пропорція.
але рівень сервісу, графік, взагалі ж нема що рівняти.. мовчу про абонементи і знижки при купівлі кількох білетів. в нас на маршрутки будь які знижки в принципі відсутні. і ще й трансферний квиток десь заглох..

чому в нас нема абонементу і знижок на маршрутку ? чому не видають білетів ?

короче вміють тільки нити як все погано з року в рік ( http://city-adm.lviv.ua/portal-news/society/transport/209125-o-koza... - он вже GPS і wifi сильно на здоровя впливають.. а то трамваї.. а що буде коли візьмуться за маршрутки :)) ) , а толку недуже.
IMHO.

Про транспорт у Німеччині загалом:
http://texty.org.ua/pg/article/editorial/read/43133/U_nimeckyj_mist...

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олена Генералова
Дописувач
**



Повідомлень: 44
Зареєстрований: 22-12-2012
Нема на форумі


[*] написано 11-2-2013 у 23:29


То скільки тепер вони "запросять"? 2,50-3,00 грн?
Вже давно не їздила маршрутками.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 12-2-2013 у 01:09


Хочуть 3, але Садовий розродиться гнівними статтями і інтерв'ю, по-тихому сторгує на 2.50 і пасажири будуть раденькі, а рейтинг Садового зросте. Паралельно нам знову порозповідають про нові гарні автобуси, акуратно вбраних, культурних водіїв, дотримання графіку руху і всі будуть щасливі, бо як відомо "дурень думкою багатіє" :)

Міська влада банально могла б ввести процедуру продажу квитків (як для електротранспорту) у кіосках і водії, напр, могли б збирати квитки, а потім квитки вимінювались би на гроші - і це вже би був хоч мінімальний облік перевезень.
Бо наразі перевізники стверджують, що один автобус за день перевозить лише 400 людей. Думаю, це принаймні удвічі занижене число.





Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 28-5-2013 у 21:05


12 червня 2013року о 16.00 в каб.202 відбудуться громадські слухання щодо якості послуг, культури перевезення та можливості перегляду діючого тарифу на перевезення пасажирів в громадському транспорті м. Львова.

Повний текст на сайті Львівської міської ради: http://city-adm.lviv.ua/lmr-news/public-hearings/211407-hromadski-s...




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 28-3-2014 у 12:05


Скільки пам'ятаю маршрутки, стільки часу вартість проїзду піднімається за умови "покращення сервісу, дотримання графіку, нових автобусів", а в результаті все залишається як було, тільки ціна змінюється.

З кінця квітня будемо платити 3 грн.

Цитата:

У Львові таки піднімуть вартість проїзду у маршрутках до 3 грн

27 березня відбулось громадське слухання проекту рішення виконавчого комітету «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті». Отож, найближчим часом слід очікувати здорожчання проїзду у маршрутках до трьох грн.

Про це повідомив кореспондент IA ZIK.

Під час слухань, які бурхливо тривали кілька годин, перевізники вимагали негайного підняття тарифів – вже з 1 квітня. У свою чергу багато львів’ян зазначали, що не проти платити три грн за проїзд, однак перевізники мусять виконати елементарні вимоги – дотримуватися ПДР та графіків руху, дбати про чистоту автобусів та охайність водіїв.

За словами в.о. начальника управління транспорту і зв’язку Олега Вілюри, відповідно до законодавства, проект рішення про підвищення тарифів може бути затверджений на засіданні виконкому не раніше, ніж через 30 днів з моменту оголошення проекту рішення, тобто не раніше 27 квітня.

«Тариф три гривні не дозволить закупити нові транспортні засоби, але дасть можливість покращити якість надання послуг перевезення», – зазначив голова ЛОО «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» Іван Велійка.

У свою чергу голова комісії інженерного господарства, транспорту та зв’язку ЛМР Іван Гринда наголосив, що перевізники мають реагувати на вимоги мешканців. Він пояснив, що від моменту попереднього підняття тарифів, коли львів’яни вимагали від перевізників дотримання графіків руху, чистоти автобусів, боролися з курінням водіїв у салонах – досі нічого не змінилося.

«Керівники підприємств, наведіть порядок. Це елементарні речі», – наголосив Гринда.

Голова комісії також повідомив, що торік львівські перевізники отримали 5 млн грн з міського бюджету на компенсації за перевезення пільговиків, на 2014 рік передбачено у бюджеті 10 млн грн на ці потреби.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 3752
Реклама: