Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Гоголівська академія
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 14-6-2005 у 13:37
Гоголівська академія


Не знаю, чи саме в цей розділ пасує запропонована тема, але мені здалося, що це є найближчим за суттю. Отже:

В інтернеті з'явився новий проект - "Гоголівська академія". Цей сайт розроблений видавництвом "Зелений пес" (із яким я, до речі, мала честь співпрацювати). Підзаголовок сайту - "Від рукопису до книжки". Підзаголовок говорить сам за себе - сайт розрахований на молодих письменників, які публікують тут твори й отримують на них рецензії. На відміну від решти подібних сайтів, тут працює, так би мовити, професійний рецензент, тобто крім відгуків простих костистувачів/відвідувачів, автори можуть розраховувати на отримання принаймні однієї професійної рецензії. Крім того, є рубрика "Статті", в якій публікуються корисні поради авторам в плані літературної майстерності - як поетичної, так і прозової.

Без семніву, сайт корисний, адже більшість молодих авторів блукає в літературі наосліп, доки вперше не потрапить у видавництво і не попрацює з професійним редактором. Тут за професійного редактора виступає "Гоголівська академія".

Щоправда, є й дрібні недоліки сайту. Наприклад, нема пошуку творів за автором або за назвою твору, нема можливості алфавітного розташування творів, не можна проглянути всі рецензії - рецензії прикріплені тільки до творів і окремо їхній пошук не передбачений. Крім того, книжка Кокотюхи й Розумного про ТА "500", "Смолоскип" і 90-ті роки чомусь винесена в розділ "Художні твори/Проза", хоча до художніх творів вона має найменший стосунок. Направду ця книжка краще б себе почувала в розділі "Статті".

Але, зрештою, це дрібні зауваження. Загалом сайт дуже перспективний. Я знаю, у нас є на форумі автори, які вже опубліковані (й по кілька разів:)). Хотілося б почути їхню думку про новий проект.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 14-6-2005 у 14:06


Пані Наталю, величезне Вам дякую-предякую за лінк! В принципі, ця тема пасує також до розділу "Культура". :rolleyes:
Насправді, проект дуже цікавий, гадаю, його оцінять не лише молоді автори, але й ті, що по кілька разів :saint: публікувалися. ;) У мене особисто, приміром, є один роман, який я (ну, то й не дивно) дуже люблю. У любові до нього я не самотня, але ось проблема - філолог, який читав цей роман, купу зауважень до нього дав, а я не згодна. Вірніше, згодна, але не з усіма. І можливість почути інші думки, як простих читачів, так і професійного рецензента для мене просто неоціненна.
Поки що все - пішла далі нишпорити по сайту. :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 14-6-2005 у 15:16


Пані Наталю, добре, що вам сподобалося:)
Що стосується філолога, який читав твір: краще давати читати редактору видавництва. Там теж буде купа зауважень, але, принаймні, там ви будете точно знати, що від вас вимагається і навіщо. Якщо дозволите: про що роман?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 14-6-2005 у 15:24


О, це фентезі, або, як я його сама називаю, казка для дорослих дівчаток. ;) Це роман про ельфів, навіть про ельфіків :saint:, а основна дія відбувається в Карпатах. Ельфи у мене трохи нестандартні, але менше з тим, які вже вийшли :sing:
От я, власне, і хотіла б почути також і редакторську думку - може, цей мій опус легше викрасить та вибросить, як казали моя бабуся, а може - й ні. Цікаво просто. Бо поміж усіх моїх творів, цей - дійсно мій улюблений. Не знаю чому. Не можу пояснити. :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 14-6-2005 у 17:16


Треба його братам Капрановим вислати у серію "Алфізика". Там редактор Надія Кудринецька, якщо не помиляюся. Тел. (044) 467-50-24. Варто з нею поспілкуватися. Якщо надумаєте, удачі! :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 15-6-2005 у 16:43


Дякую щиро, обов’язково спробую. :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 3801
Реклама: