Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4  5
Автор: Тема: Білінгвізм українського (?) суспільства
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 9-2-2006 у 18:18


"Я рахую" це калька з російської від "я счітаю", мене завжди вдома переучували, щоб мені подібне в голову не влазило. До речі, я теж звертаю на таке увагу, дозволяє правильно оцінити наскільки людина інтелігентна.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 9-2-2006 у 19:34


>Городецький: "... Щодо мовного порогу - на мій погляд існують два аспекти. Перший - ставлення пересічних людей до Вашої мови. Не переймайтеся, вони приділяють цьому значно менше уваги ніж Ви самі. Другий - відповідати українською на російску мову... "

Тут э цікавий аспект щодо розмови в середовищі знайомих. Багато залежить від особистого авторитету. У мене багато колег з півдня-сходу, які навіть не всі етнічні українці, але зі мною вони стараються говорити українською. Особливо це "втішно",:baddevil: коли я телефоную комусь на "Тураю", а він говорить, повільно підбираючи українські слова




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 9-2-2006 у 21:34


до Hanor Narasson: Це називається "ефектом білої ворони". Полягає в тому, що коли в певне середовище потрапляє "біла ворона", завдяки тому, що вона відрізняється від інших якимось якостями, і не визнає правила поводження того середовища, середовище старається адаптуватися до нового члена, прийняти правила його гри. Інший варіант-ворона адаптується до середовища.
Ефект загально відомий, прикладів дуже багато. Я в школі спостерігав таку штуку з новачками, вони або осідали на дно, не висовувалися, або ставали в певному сенсі лідерами.
Я теж принципово не переходжу на російську, чим вимушую співбесідника переходити на українську. Часом така гра може тривати довго, якщо вже сильний впертюх попадеться.




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Городецький
Дійсний член
***



Повідомлень: 134
Зареєстрований: 10-11-2005
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-2-2006 у 13:28


до Hanor Narasson: а як щодо Ваших дописів на дніпровському міському форумі? :rolleyes:

До Яреми П.: мо' й так, ну, щодо "ворони". Але, як на мене, такий ефект ще дужче залежить від середовища. Середовище сприймає таку "ворону" як належне - адаптація не відбувається, більше за те, а що як він не перша "біла ворона" серед "зграї". Якщо ж середовище не сприймає "білість" новака - конфлікт.
Але в мовному питанні не все так: українська де-юре обов'язкова до вживання, отже україномовний новак має гарний карт-бланш перед середовищем. Але я й без того вчиняв би так само як роблю зараз!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 15-2-2006 у 14:33


до Городецький:
1. мова йшла про усне спілкування. Коли я моєму знайомому (між-іншим саме з Дніпропетровська) дзвону на "Тураю" - то прошу, щоб він говорив по-російськи - бо "лічильник" крутиться :sing:

2. А ще є форум, на якому я пишу англійською, а ще інший - шведською:lol: - просто там більшість користується саме тими мовами.




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
KDI
Дописувач
**



Повідомлень: 82
Зареєстрований: 9-5-2004
Місто: Україна, Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-2-2006 у 15:17


Hanor Narasson
А ще є форум, на якому я пишу англійською, а ще інший - шведською - просто там більшість користується саме тими мовами.
Ти що, не поважаєш нашої мови? Пиши там українською!!! :lol::lol::lol:
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 15-2-2006 у 15:53


Та писав би! Більш того, шведи вельми українську мову поважають, тому що національні кольори одинакові! ;) Тільки от, біда - не розуміють...:lol:



Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 22-2-2006 у 18:31


Отут наводиться вельми цікава таблиця стосовно володіння в Україні українською мовою. Почитаєш таку таблицю - і дивуєшся: чому у нас досі проблема???
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
spark
Дійсний член
***



Повідомлень: 202
Зареєстрований: 25-8-2004
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-2-2006 у 15:22


До речі, твердження добродіїв про домінування російської на сайтах не відповідає дійсності на всі 100%. Вони забуксували в 2001 році. Зараз картина помалу змінюється. Я намагався оцінити мовний аспект в Уанеті.
Відношеня по кількості сторінок десь 1,5 на користь російської. Погодьтеся, це не те, що ми бачимо на ятках преси. Там не 15 до 10, там 10 до 1 :(

Навіть статистика запитів до пошуківців дещо "українізується" з часом, особливо в освітніх темах. Наприклад "реферати" вже заптують заначно частіше, ніж "рефераты".
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
marco
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 752
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Львів, центр
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 15-5-2006 у 20:16


http://www.pravda.com.ua/news/2006/5/15/41748.htm




Компанія "ВебМайстерня" - професійна розробка веб-сайтів та впровадження TYPO3 CMS.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 17-5-2006 у 17:35


Для продовження обговорення наведу посилання на одну контраверсійну публікацію

http://www.rus-crisis.ru/modules.php?op=modload&name=News&f...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Городецький
Дійсний член
***



Повідомлень: 134
Зареєстрований: 10-11-2005
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-5-2006 у 10:11


Сергію, якось не дуже хочеться сперечатися з маразматиками ...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 25-7-2008 у 00:36


Цікаво, що змінилося за тих чотири роки (від 2004)? Є якісь дані?



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 28-7-2008 у 21:18


Змінилося??? Колєга от дав посилання на статтю на сайті ББС http://www.bbc.co.uk/languages/yoursay/200705/19235.shtml :

Loving Ukraine

I moved to Ukraine last summer, having tried a little to learn Russian before I came. I then spent about three to four months understanding very little of what was happenning, gradualy learning a little. I found I very quickly picked up simple things, was able to go shopping in the market. Lots of my friends enjoyed for a while practicing their English with me, everyone learns it in school and of the people I know many hope to learn more. I have now been here nearly a year, and speak Russian fairly fluently, which I really enjoy. I will soon be moving back to England and will really miss speaking Russian. An interesting thing living where I do, in Cherkasy, is the mix of Ukrainian and Russian. I have mostly learnt Russian, it's what my friends speak, but in schools nearly everything is taught in Ukrainian and I have visited villages where only Ukrainian is spoken, which can be really annoying, having spent so long learning Russain, to not be able to understand people so well. Soon im going to Moscow and it will be interesting to see how different the language is there. I know I sometimes use Ukrainian words and prases. I have a friend in Siberia who has learnt some Ukrainian and we enjoy trying to speak to each other using as much Ukrainian as possible.
Sent by: Fred Nicollson

(Я дещо повиділяв)




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 24-11-2011 у 20:31


Сьогоднішня стаття, роздуми про "маркери" суспільства, в якому ми живемо. Можна вважати статтю "потоком свідомості", але однак однозначно можна рекомендувати до прочитання: Маркер групи, або Хто не з нами, того я з'їм. Зрештою, автор задумується над питанням: а як відрізнити українця від неукраїнця?



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 24-11-2011 у 21:19


Цитата:
Сьогоднішня стаття, роздуми про "маркери" суспільства, в якому ми живемо. Можна вважати статтю "потоком свідомості", але однак однозначно можна рекомендувати до прочитання: Маркер групи, або Хто не з нами, того я з'їм. Зрештою, автор задумується над питанням: а як відрізнити українця від неукраїнця?

Двояке враження від статті...
Проблема існує і це сумно...
Але з іншого боку чомусь не дуже віриться, що в усіх бідах автора винна мова.
Щось не віриться, що україномовний українець навіть в Києві не знайде роботу, якщо він добрий фахівець... Про друзів і дружину мовчу взагалі - може не там шукав?
Зрештою можна переїхати в україномовні райони України і добиватися успіху там.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ірка Біла
Новак
*



Повідомлень: 22
Зареєстрований: 26-11-2011
Нема на форумі


[*] написано 5-5-2012 у 07:46
Через білінгвізм до русифікації: як двомовні громадяни стають російськомовними


Дані тривалих соціологічних моніторингів свідчать, що популярні в певних політичних колах ідеї двомовності України не витримують критики.
http://tyzhden.ua/Society/47410

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-7-2012 у 19:36


"Мовний" закон прийнято... І що тепер?





Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 3-7-2012 у 20:00


Цитата: Початково розміщене учасником Андрій Пелещишин  
"Мовний" закон прийнято... І що тепер?



Поки що виглядає на розгубленість...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 3-7-2012 у 21:52


... і байдужість... і імпотентність т.зв. опозиції.
Тре Юльку якось визволяти.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-7-2012 у 22:32


Найгірше, що знову усе зведеться до "акцій для своїх".
Ну почав Кириленко голодувати... Ну і що? Це що, має вжахнути Колесніченка чи Януковича? Смішно... Зате допоможе підняти рейтинг серед людей, яким небайдужа доля української мови..
Зараз не голодувати треба, а сідати в свої джипи та їхати на схід. Пояснювати, що цей закон - це обман виборця, це зайві витрати з бюджету, це спроба вкрасти в дітей простих східняків перспективу потрапити на престижну роботу в Київ, це окозамилювання на фоні економічного занепаду і близької бюджетної катастрофи...
Але для того треба іти і щось комусь пояснювати. А проблема в тому, що за останні 10 років ніхто не напружувався в агітацію за українське.. Так само до речі, як і за оте російське, яке пропагує Колесніченко.. Це ті граблі, на які вони зараз успішно стануть. Точніше не Колесніченко, а російськомовні інтелектуали.
Я щось на тему того, що всі тепер працюють "серед своїх" тут був нашкрябав
http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=9064

Мені здається, якщо би потратити енергію одного українця на агітацію іншого російськомовного перейти на українську в маштабах країни, питання було би зняте в корені раз і назавжди. Але значно цікавіше поливати лайном один одного в коментах на УП чи Корі, утверджуючи один одного в правильності власної позиції і вирощуючи ненависть до опонента.
Я не буду голодувати за українську мову, але буду хоч трохи займатися своїм здоровям, щоби виділятися в кращий бік. Не буду лізти на Беркут і російськомовних, бо ті люди мене і мою мову після того зненавидять. Не буду переконувати, що ця мова потребує якоїсь особливої державної підтримки, бо це породжує почуття другосортності..
Але я як і раніше, буду вести форум, де люди спілкуються тільки українською і який є взірцем толерантності та інтелігентості, хай інші комплексують. Буду, де можна, протегувати тим, хто як і я, цінує українську мову. Буду добрим другом для російськомовних і відкриватиму для них світ української мови та культури, може вони переорієнтуються врешті решт. Як не вони то їх діти.
Я в принципі в свому житті для української мови зробив по суті дуже мало. Усе, що я можу поставити собі в заслугу - це комфортна інтеграція в україномовне середовище 2-3 російськомовних (думаю, що з плавним їх переходом до української мови і в побуті) та успішний стимул і підтримка однієї-двох сімей з центральної України до переходу з російської на українську мову в своєму побуті.
Це ніби дрібничка, але торжество нації досягається такими речами і їхнею масовістю. І ніякий закон тут не зможе стати на заваді.

А ПР можна зрозуміти.. Коли рейтинг КПУ починає рости з практичного нуля до небачених за багато років чисел, донецька земля починає горіти під ногами, бо мандати можуть і тю-тю. А значить прийдеться ділитися, а ділитися ніхто не любить.
А інших способів, окрім як потеребити мовне питання, у ПР нема. Тобто вони є, але вимагають жертв. Матеріальних. А це неприпустимо :)

Ну а з другого боку, на місці людей, які вважають себе інтелектуалами і пропагують ідеї нового закону, я би вжахнувся. Тому що ця перемога є ненадійною з юридичної точки зору і вкрай компроментуючою з інтелектуальної.. Я би не тішився, якби наприклад закон про пріоритетний розвиток українського кінематографа приймався так, як цей... Це би означало дуже сумну перспективу для кінематографа...

Життя покаже, що і як. Але ще раз... Не закони визначають розвиток мови, а люди!




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-7-2012 у 20:21


викликало сумну посмішку
Цитата:
Тому закликав би наших опозиціонерів на всі мовні проблеми відповідати, що "регіонали" виконали свою передвиборчу обіцянку і зараз матері, дружини та діти, можуть оплакувати замордованих у відділках міліції близьких російською мовою. Старики на Сході та Півдні України можуть після виконання обіцянок "регіоналів" про "покращення життя вже сьогодні" спокійно російською мовою підраховувати пенсії, які вони мають розтягнути на місяць, щоби не померти від голоду. Десятки тисяч представників малого бізнесу та підприємці теж отримали можливість написати заяву про банкрутство та закриття своєї справи російською мовою, бо влада зробила все для цього. Про тотальні знущання та порушення своїх прав чиновниками, правоохоронцями, суддями всі громадяни, та особливо Лівобережної України, теж отримають право волати російською.

http://blogs.pravda.com.ua/authors/kushniruk/4ff414c9494ba/




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Соломія Федушко
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 1910
Зареєстрований: 7-7-2009
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: щаслива

[*] написано 6-7-2012 у 17:38


Уже 11 депутатів голодують за мову під Українським домом (http://www.pravda.com.ua/news/2012/07/6/6968248/)

І що вони цим кому докажуть? Треба було раніше щось діяти, а не зараз...




WebStyleTalk - дослідження Інтернет-комунікації

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-7-2012 у 20:18


Вже не голодують :)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
сумна
Академік
****



Повідомлень: 913
Зареєстрований: 24-12-2003
Місто: Сихів
Нема на форумі

Настрій: споглядальний

[*] написано 6-7-2012 у 21:43


Страшно дивитись, що Беркут витворяє з людьми в Черкасах. Просто нема слів.

http://www.pravda.com.ua/news/2012/07/6/6968266/
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4  5

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 3844
Реклама: