Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Чи вважаєте Ви, що російськомовні зазнають утисків?
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-10-2005 у 15:54
Чи вважаєте Ви, що російськомовні зазнають утисків?


Піднімалися теми про білінгвізм українського суспільства, про державну мову, мову офіційну, статус обох мов, втручання Росії і т.д. Моє опитування: Чи вважаєте Ви, що російськомовні зазнають утисків? Опитування не обіймає всіх питань, так що висловлюйтеся після нього теж.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мартинів
Академік
****



Повідомлень: 467
Зареєстрований: 29-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: антирагульський

[*] написано 8-10-2005 у 17:06


абсолютно некоректно складене опитування



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 8-10-2005 у 17:07


...якщо людина суб*єктивно відчуває якісь утиски, то вона вочевидь їх
зазнає... моя мама відчуває... та й я теж якось боюся розмовляти російською,
наприклад, на базарі... :-((
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мартинів
Академік
****



Повідомлень: 467
Зареєстрований: 29-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: антирагульський

[*] написано 8-10-2005 у 17:16


Цитата:
...якщо людина суб*єктивно відчуває якісь утиски, то вона вочевидь їх зазнає...

Не обов"язково. Це може бути всього лише якась психічна аномалія... наприклад паранойя.

Цитата:
я теж якось боюся розмовляти російською,
наприклад, на базарі... :-((

І правильно! Я і всі мої друзі спеціально ходимо на базар із бейсбольними бітами в пошуках російськомовних дизайнерів :)

Темпіко, не смішіть людей




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 8-10-2005 у 17:40


...а біти при чому? :-)) ви просто скажіть тим бабцям, які вийшли з села, не
обважувати.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мартинів
Академік
****



Повідомлень: 467
Зареєстрований: 29-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: антирагульський

[*] написано 8-10-2005 у 17:49


:))) ну це ще смішніше ніж про біти :) Пофіг тій бабці, якою мовою говорить клієнт, її задача на клієнті заробити бобільше грошви, а отже однаковий ризик бути обваженим є у кожного відвідувача базару. Особисто я ніколи не використовую на базарі російську мову, але страждаю від тих бабульок регулярно :)



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-10-2005 у 17:50


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Мартинів
абсолютно некоректно складене опитування


В чому саме?




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 8-10-2005 у 17:53


...до мене приїздили знайомі з росії недавно, української вони не знають...
то ледве в кожному магазині до них принципово говорили українською,
навіть після того, як вони просили говорити російською, бо ніц не
розуміють... а це як назвати? :-))
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-10-2005 у 17:56


Державна мова - українська, при чому тут базар? У Конституції України, прийнятій Верх. Радою 28 червня 1996, зафіксовано: "Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України... Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом".

Отже, в чому справа? Що не так? Де не все грає?




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-10-2005 у 17:58


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...до мене приїздили знайомі з росії недавно, української вони не знають...
то ледве в кожному магазині до них принципово говорили українською,
навіть після того, як вони просили говорити російською, бо ніц не
розуміють... а це як назвати? :-))


За більше ніж півстоліття русифікації-звичайною ненавистю, яка цілком зрозуміла




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-10-2005 у 18:04


А ось що пишуть самі росіяни про двомов'я:

"Положительно показателен языковой урок Франции. Иностранные языки (в первую очередь, английский) здесь очень дозированы. Сразу угадывается и экономический, и политический расчёт. Жёстко отслеживается употребление в официальной письменной речи иностранных заимствований, ограничено число передач и фильмов иностранного производства на ТВ, — стало быть, шире открыта дорога своему искусству и деньги французов пополняют казну Франции. Браво! Всё очень цивилизованно и демократично!"

Це уривок статті з Литературной Газети http://www.litrossia.ru/archive/71/law/1668.html

Раджу прочитати повністю.




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Галина Лев
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 665
Зареєстрований: 29-9-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: файний

[*] написано 8-10-2005 у 19:59


Утиски російськомовних в Україні - це міфи! Я чую її щоденно. Жодного разу при мені ніхто не чіплявся до російськомовної людини навіть у Львові, а про інші міста можна вже й не згадувати. Дуже багато львів'ян спілкуються російською, особливо різні національності між собою чи сусіди на багатонаціональних вулицях. Для прикладу на усіх вуличках довкола площі ринок, де багато вірменів, греків, поляків та інших меншин, десятиліттями проживаючих у Львові, чомусь навіть етнічні українці розмовляють російською. Немає цієї проблеми і в інших великих містах на південь від Львова. Купа людей в Дрогобичі, Самборі, Трускавці(особливо) користуються вперто лише російською і ніхто їх не утискає. Навіть у споконвічно балакаючих українською мовою гірських селах є люди, котрі, скажімо, були скеровані на роботу ще в радянські часи і не бажають ніяк вивчити українську, то й там їх ніхто не чіпає. Кажу це не з ґазети чи радійо, сама маю повно таких знайомих по всій області.
Тому я можу зі спокійним сумлінням заявити: дискримінація, як і маленькі утиски російськогомовного населення в Україні, - це така ж правда, як і українська школа в кожному російському бодай великому місті, хоча нас там не менше, ніж їх тут.

На противагу цій темі завше мені в голові виникають моменти, коли я розтуляла рота в Києві чи Донецькій області. Слів не було, але погляди і гримаси, з якими ті "інтеліґентні" російськомовні продавці чи провідники мене обслуговували, принижують. Особливо цікавий трафуночок вйшов там же ж, на сході, в одній державній установі. Стоїмо в кабінеті трохи начальника, бо має нам з колегою дати якийсь папір. Дзвонить мені співробітниця зі Львова, беру я трубочку і починаю розмовляти своєю звичною мовою. До того я мовчала, тому все було гаразд. От начальниця послухала мене і так зовсім щиро каже: "Откуда же это у нас такая ушечка?" .
- "Я???" (встигаю мовити)
- "Ну я же это похорошему. У нас здесь есть некоторые, тоже разговаривают, но как то не так совсем".
Мені нічого не залишалося, як пожаліти ту пані і довести до її відома, що вони там такі ж и, а не що інше. Що себе треба поважати, а українську де ще повчить, як не біля мене.
Вийшли з тієї установи, і мій супутник каже: "А что у вас это унизительное слово? У нас это по хорошему говорят".
І тут вже зовсім стало їх шкода, бо ж люди просто втратили свою національну приналежність і гідність. Як можна так себе принижувати? Вони ж такі самі українці! Але що ж... Нічого їх там не цікавить, окрім роботи і заробітку, якогось там відпочинку і невеличкої гулянки. Там переконані, мабуть, що більш престижно "коверкать" російську, не перестаючи вживати всюди звук [г] замість [ґ], що їм, а не мені швидше надає відтінку отого "по-хорошему" застосованого слова-образи, котрим ще за царів любили нарікати. Може найближчим часом почнуть і "kabanje" з любов'ю застосовувати з поваги й відданості іншому сусіду?




Цінувати людей треба, поки вони поруч, бо потім пізно, і дуже вже болить.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 8-10-2005 у 22:51


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...до мене приїздили знайомі з росії недавно, української вони не знають...
то ледве в кожному магазині до них принципово говорили українською,
навіть після того, як вони просили говорити російською, бо ніц не
розуміють... а це як назвати? :-))

Ха-ха-ха.. Цікаво якщо я приїду в Москву і почну в магазині принципово говорити по українськи - чи хтось перейде на українську ? :lol: Скоріш за все мене при виході з магазину ще дєжурні мєнти проведуть в райвідділ для встановлення особи...Вони там нас надзвичайно люблять..

Продавці в кожному магазині не зобовязані знати всі мови львівських нацменшин.. Це звичайно буде плюс - якщо знають, але в цьому випадку говорити про якісь утиски просто смішно...

Голосував за перший варіант.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-10-2005 у 23:18


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Мартинів
абсолютно некоректно складене опитування


В чому саме?

Раджу глянути на оце

http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=571

Там я наводив свій погляд на те, як має виглядати опитування.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-10-2005 у 23:26


Дуже складне питання винесено в опитування. Україна на сьогодні настільки різна, що, думаю, єдиної відповіді не має.
Припускаю, що є випадки, коли російськомовні громадяни зазнають утисків або образ на побутовому та виробничому рівнях. Проте так само знаю випадки коли дискомфорт та ущемлення людині створює його українська мова.
Хоча на загал в мене складається враження, що справді серйозних проблем з утисками одних чи других немає.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 9-10-2005 у 07:04


до Андрія Пелещишина:

Так, я трохи некоректно це склав. Шкода, що не можна відредагувати.

Однак тема актуальна. Кожного дня в новинах питання про статус мов появляються. Це вже стало темою, яка проституюється нашими політиками, а також слабкою точкою України, на яку Росія постійно тисне. Тому, якщо це питання не буде вирішено раз і назавжди, цей підводний камінь буде постійно випливати. В мене теж враження немає, що серйозних проблем немає, тільки штучно роздута тема. Трафляє лише, що це питання постійно ставить в тупик наші делегації. Хоча останній виступ України на ПАРЄ став показовим.

Відповідь vovkи вважаю показовою - власне так будь-де в світі ставляться до іноземців. І немає тут ніяких утисків.

Згадав якраз анекдот-жарт, мені хтось розказав. Бруклін в Америці чи не єдина дільниця, а особливо Брайтон-пляж, з якої почали виселятися негри, із-за того, що туди заселили вихідців з радянського союзу. Ну і показова фраза, що одна представниця після відвідин магазину говорить подружці: "Ну шо ета такоє, ми уже здесь 5 лет живьом, а ані єшьо па русски не разґаварівают".

Наглість?




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 9-10-2005 у 07:37


...ну то нехай англійську вчать або німецьку, якщо просто не в стані
вивчити російську, хто ж проти :-)) у мене є колєжанка з прибалтики,
патріотка своєї країни і все таке (як і я), але нас чомусь не муляє
листуватися російською... та й вона дуже любить групу Кіно, Башлачьова,
Гребєнщікова... просто то вже якийсь тупа львівсько-галицька
зверхність, як на мене, коли пару слів російською про ціну, вагу і розмір не
здатні сказати... :-))
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 9-10-2005 у 11:02


>Ха-ха-ха.. Цікаво якщо я приїду в Москву і почну в магазині принципово говорити по українськи - чи хтось перейде на українську ? Скоріш за все мене при виході з магазину ще дєжурні мєнти проведуть в райвідділ для встановлення особи...Вони там нас надзвичайно люблять..

Біла гарячка. Український паспорт в Москві - найкращий документ, оскільки не вимагає реєстрації протягом 90 днів. Ще один сплутав любов до Батьківщини із ненавистю до сусіда.

Тенденція, мабкть.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 9-10-2005 у 14:59


Цитата:
Ярема П.
Відповідь vovkи вважаю показовою - власне так будь-де в світі ставляться до іноземців. І немає тут ніяких утисків.



Дурниці які! Ні в Німеччині, ні у Франції, ні в Швейцарії так не ставляться до іноземців.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Галина Лев
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 665
Зареєстрований: 29-9-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: файний

[*] написано 9-10-2005 у 16:00


Як "так"? В кількох останніх повідомленнях, на мою думку, немає чіткості, і через ланцюгові посилання можна геть заплутатись.



Цінувати людей треба, поки вони поруч, бо потім пізно, і дуже вже болить.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Громов Сергій
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 568
Зареєстрований: 27-1-2003
Місто: Львів кут площі Ринок
Нема на форумі

Настрій: Вже краще

[*] написано 10-10-2005 у 09:04


Висловлю свою думку.

По-перше, дійсно, опитування не є чітким, принаймі я для себе не знайшов прийнятної відповіді - і не відповів жодним із запропонованих варіантів. Бо тема болюча і серйозна. Варіантів відповіді мало б бути ..... близько 48'000'000 варіантів.

По-друге. Є досить місць, де взагалі говорити не хочеться, не то що державною чи нацміншинною мовою, наприклад - переповнена сихівська маршрутка. Там тяжко навіть когось слухати, не те що спілкуватися, а якщо ще бабуля у "час пік" їде просто у колективі, та ще й вимагає вийти де ніхто не виходить, ще й скандалить, ще й російською ....... я сам росіянин - але б :mad: (перепрошую, вислови пропустив).

Так що однозначно трактувати ситуацію вважаю недопустимим. Треба бути цивілізованою людиною і знати мов "скільки влізе" ((с) Не Пригадую Хто ) щоби вільно спілкуватися з людьми.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Captivitas
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1193
Зареєстрований: 15-9-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: біфуркаційний

[*] написано 10-10-2005 у 09:47


Перший варіант.
Хоча, також погоджуюсь з деякими моментами "галичанства" (про які йшлося вище). Бо на межі 80-х - 90-х російська переважно ігнорувалася (можливо, з метою самоідентифікації).
Зараз абсолютно інша ситуація.




Наша країна не настільки велика, щоби в ній розминутись(с) С.Жадан
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Чорнобиль
Академік
****



Повідомлень: 912
Зареєстрований: 11-3-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Агресивний

exclamation.gif написано 10-10-2005 у 09:56


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...до мене приїздили знайомі з росії недавно, української вони не знають...
то ледве в кожному магазині до них принципово говорили українською,
навіть після того, як вони просили говорити російською, бо ніц не
розуміють... а це як назвати? :-))


Мені сподобалось оце "ледве". Отже були магазини, де можна було порозумітись? Ось вам і вирішення проблеми. Ділові люди завжди гнучкіші. Тому завжди можна знайти місце, де до вас будуть ставитись як до повноцінного клієнта. Потім можна прийти як героїня Джулії Робертс в "Pretty woman" і похизуватись купою покупок. ;) Тобто показати деяким нашим галицьким впертюхам, що вони через дурниці втрачають гроші.
А в місцях компактного проживання нацменшин має бути нормативно врегульовано багато ширше вживання мови тієї нацменшини - от і все.




Виявити мудрість у чужих справах набагато легше, ніж у своїх власних. (Франсуа де Ларошфуко)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Баранік
Академік
****



Повідомлень: 716
Зареєстрований: 22-6-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-10-2005 у 10:10


Це звучить банально, але в Україні утисків зазнають саме україномовні громадяни, зазнають у всіх регіонах окрім звісно заходу нашої неньки. І дуже непросто мешкати україномовній людині в російськомовному середовищі. Звичайно можна сказати, що ніхто не утискає, говори якою хочеш, але психологічний тиск є шалений. Ще таке от хтось поїдьте на росію, і говоріть там українською, і що з того вийде? Утискають україномовних і в місті в якому я мешкаю, в Нікополі. Якщо не вірите, то приїздіть і побачите на власні очі. Словом це наша споконвічна проблема!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 10-10-2005 у 10:15


...були магазини, де продавці виявилися росіянами :-))
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4005
Реклама: