Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: сексуальність чи Асексуальність українців
Андрій Моравський
Академік
****



Повідомлень: 474
Зареєстрований: 17-8-2005
Місто: Львів
Нема на форумі


question.gif написано 28-10-2005 у 10:03
сексуальність чи Асексуальність українців


Мене надихнула тема "Як часто ви кохаєтеся"....
от і мої деякі думки...

до речі хтось помітив такий аспект питання.. детально не розкажу, але накину в загальних рисах....

Український народ завжди ховав усі тілесні втіхи від чужого ока... не скажу що ховав сексуальність... проте власне відповідника слова СЕКС у нас немає... у нас є дієслово КОХАТИСЯ... що часом не вживатимеш у тому ж контексті як СЕКС ( фраза "нам бракує кохання" абсурдна... говориш натомість "нам бракує сексу"..)

між іншим у народних піснях усе це гарно завуальовувалося образами... метафорами, порівняннми... і .т.д. художніх полотен небачив дуже відвертих... а так... трішки..
знову ж таки конкретних авторів не наведу бо не готувався... ця тема вийшла спонтанно... :-)

Хто які вияви сексуальності українців тут наведе? Історичні.... Сучасні... Хто що думає про це ? :-)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 28-10-2005 у 10:45


Цитата:

Український народ завжди ховав усі тілесні втіхи від чужого ока... не скажу що ховав сексуальність... проте власне відповідника слова СЕКС у нас немає... у нас є дієслово КОХАТИСЯ... що часом не вживатимеш у тому ж контексті як СЕКС ( фраза "нам бракує кохання" абсурдна... говориш натомість "нам бракує сексу"..)


І це добре, що ховав, бо це, як на мене, таки справа двох людей. Дуже особиста справа. Інша річ, що культури сексуальної немає через глупі пережитки совдепії, де, як пригадуєте, сексу не було. І через це багато страждань. Особливо жінкам дістається, як я бачу.
Стосовно "КОХАННЯ" і "СЕКС", то мені видається, що КОХАННЯ дуже глибоке, воно містить у собі всю повноту людських стосунків, передбачає шлюб, ну і секс теж. А СЕКС, сам по собі - це якесь безлике задоволення тваринних інстинктів.

Цитата:

Хто які вияви сексуальності українців тут наведе? Історичні.... Сучасні... Хто що думає про це ? :-)


Не можу нічого конкретного сказати щодо виявів сексуальності українців в історичному, так би мовити аспекті, але сьогодні вулицями наших міст і сіл ходить дуже багато виявів, здебільшого в коротеньких спідничках :) Думаю, сексуальність нинішніх українців здебільшого жіноча через відчутний брак чоловічої активності (ну дуже вже генофонд різні комуністи з фашистами понівечили).

Я надіюся, що це у нас не переросте у вигадану свободу сексуальних стосунків, так поширену зараз на заході і Україна й надалі буде одним з останніх пристановищ хоч якоїсь моральної чистоти в цьому відношенні.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 28-10-2005 у 12:24


Не скажи, що Україна пасе задніх, в нас теж цього достатньо, вистарчить по клубах тільки певних походити.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 28-10-2005 у 13:03


...яка моральна чистота українців... 12-літні дівчатка все ще вагітніють,
приміські кемпінги стогнуть сотнею екзальтованих голосів, а вулиця
Городоцька в темний час доби нагадує (як мені казали) Булонський ліс...
газета Ваш магазин рясніє оголошеннями про високооплачувану роботу і
житло для молодих дівчат, а також оголошеннями про *елітний відпочинок*...
знайомі іноземці розказують, що зустічали українських оль та марічок від
угорщини до індонезії, а також хвалять якість наданих послуг :-)))
натовпи українок все ще мріють вийти заміж аби за якого іноземця тільки
заради матеріальних статків (що по суті та ж прихована проституція), а
ви про моральну чистоту :-))))
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Моравський
Академік
****



Повідомлень: 474
Зареєстрований: 17-8-2005
Місто: Львів
Нема на форумі


[*] написано 28-10-2005 у 13:18


та не про моральну чистоту тепер.. я швидше хотів почути ІСТОРИЧНИЙ аспект питання... зрештую про сучасність - це теж дискусія...

... і я говорю не про пішлості (рос. пошльій... як перекласти найточніше?...)...я говою про вияв фізичного.. того чистого що притаманно Людині. про Секс у хорошому сенсі слова а не про "трахання"(перепрошую...)

На сьогодення легко говорити про негативні сторони аспекту... про негативне у сексі... як от згадала Темпіка...

А позитивне? хто це бачить?.. хто , наприклад, бачить виставку не просто оголених дівчат, а високохудожні твори... згадаймо Рембрандта... які чудові картини "пампушок".. :-) ... сучасне - це фотографія (для прикладу)... і де є в цій галузі КРАСИВІ і естетичні речі... ??? я намагаюсь провести тут паралель...

А позитивне?.. не можна про секс відгукуватияс як про щось дике і притаманне особам мало не звихненим... чи це є просто інстинкт... а може й дійсно це все варто ховати від чужого ока ... і показувати лише ледь-ледь... ну це залежить від художника-автора який це подає... і ментальності його..

Давайте розвиватимем цю тему у ПОЗИТИВНОМУ НАПРЯМКУ....
я ж не писав у темі "секс і клуби"... аспект є.. згоден.. просто, пробачте, боюся що ці думки підуть в одному напрямку...

Дякую Вам, форумчани за увагу.. :-)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 28-10-2005 у 14:44


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...яка моральна чистота українців...


Ай-я-яй, Темпіко, ну як можна бути таким "пісатєлєм, а нє чітатєлєм"? :)

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Україна й надалі буде одним з останніх пристановищ хоч якоїсь моральної чистоти в цьому відношенні.


Таню, я зовсім не ідеаліст і не сліпий. Просто в порівнянні з "цивілізованим" заходом з його "свободою особистості" наша країна таки відчутно вирізняється. І не останню роль в цьому відіграє християнська церква. Та ж Європа поставила на перше місце цінності не Божі, а людські, серед яких чільне місце за отим правом бути, ким хочеш і робити що завгодно, аби лиш не прищемляти право іншого на те ж саме...


До Андрій Моравський
Андрію, вам бракує фотографій оголених українок? :) Бо я напевно трохи іншим боком зрозумів ваш допис... :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 28-10-2005 у 14:50


...просто спілкуючись часто з іноземцями, які відвідують зокрема і наше
місто, а помаранчова революція зробила таки хорошу рекляму україні, я
з подивом взнаю, що наша країна входить ледве не у топ-тен країн
сексуального (чи як там його) туризму... :-)) ну типу таїланд, або як ото
угорщина в європі... але нічо, ми скоро угорщину доженемо і переженемо,
ми все ж чисельніша країна, а жіночого ресурсу у нас ого-го!... :-))))
і смішно, і сумно.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 28-10-2005 у 14:51


...ну просто це якось свідчить про сексуальну розкутість українок, чи як? :-))
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Моравський
Академік
****



Повідомлень: 474
Зареєстрований: 17-8-2005
Місто: Львів
Нема на форумі


[*] написано 28-10-2005 у 14:52


До Рост:
не потребую цього в такому контексті як ви це говорите... :saint:


власне приєднаюся до думки Роста.... Церква власне і формувала таку скритість..
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 28-10-2005 у 17:04


Імхо, сексуальна розкутість (себто розпущеність та доступність, як випливає з дискусії) і сексуальність - трохи різні речі. :saint::rolleyes:



Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 28-10-2005 у 18:01


...трохи різні, але ростуть з одного кореня... :-)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Анастасія Кулакова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 463
Зареєстрований: 5-7-2004
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 28-10-2005 у 18:37


У нас серед інших предметів викладали дуже цікаві - етнографію та народознавство. Так от на колоквіумах-семінарах ми порівнювали риси, звички, побут народів за допомогою виключно літературного спадку. І, згадавши дещо "з тих часів", можу сказати, що українці (саме українці загалом - і парубки і дівчата) беззаперечно у більшості своїй були і залишились сексуальні. "Несе Галя воду..., а за нею Йванко як барвінок в'ється" Не як кобель, а як барвінок! Та прикладів тьма-тьмуща.
А возьмемо російський фольклор "Живет моя отрада в высоком терему, а в терем тот высокий нет входа никому". І це не метафора. Російським дівчатам було "Домостроєм" заборонено навіть дивитися у бік хлопців, а не те, щоб по-під вишнями у садках до ранку обійматися-цілуватися! І що? Після обіймів по селах байстрюків було більше, ніж у Росії? Ну були, але й були весілля восени, а життя подружнє вже починалося з якимось досвідом. І згадайте та порівняйте тепер ще декілька українських та російських пісень. Там жінки "тужили", а в нас здебільшого ні. Я не закликаю до того, щоб йти заміж не дівчиною. У кожного свої уяви про цноти. Я просто абсолютно не згодна, що:
1. сексуальність обов'язково веде до розпусти
2. що сексуальність це погано
3. що українці Асексуальні
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 28-10-2005 у 18:49


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Нанушка
...Я просто абсолютно не згодна, що:
1. сексуальність обов'язково веде до розпусти
2. що сексуальність це погано
3. що українці Асексуальні


А я абсолютно згодна по цих трьох пунктах із незгодою Нанушки. :saint:




Це все наснилось мені - губи Його пахнуть літом;
руки Його ніжніші за будь-які весни. (с) Соломія Чубай.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 28-10-2005 у 19:02


..ну вот, а як же епохальна російська народні пісня *шумєл камиш*, там
про що?... :-))
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Баранік
Академік
****



Повідомлень: 716
Зареєстрований: 22-6-2005
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-10-2005 у 12:21


Скажіть, а люди котрі ще не кохалися взагалі, мабуть дещо по іншому дивляться на цю тему. Я так розумію, що всі, хто написав сюди вже мали такий досвід. Чи я помиляюся?
Взагалі як змінюється людина після "першого разу", і потім подальших разів. І чи змінюється взагалі?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Руслан Кравець
Дійсний член
***



Повідомлень: 249
Зареєстрований: 19-6-2002
Нема на форумі


[*] написано 31-10-2005 у 16:33


Перше, що спадає на думку, стосовно історичних проявів
сексуальності українців - Купальська ніч.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 31-10-2005 у 17:11


Я б додав, що фактично усі язицницькі обряди, які залишились після прийняття християнства, маютьт завуальований сексуальний підтекст. Тому, насправді, історичних проявів сексуальності в українців не менше, ніж в інших народів. Вже сам факт участі у багатьох обрядових дійствах представників обох статей про це свідчить. Бо колись саме під час таких свят люди зустрічались, освідчувались ... далі у кого як виходило. Решта часу просто зайняті усі були, заклопотані. Працювати треба було й виживати.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Галина Лев
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 665
Зареєстрований: 29-9-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: файний

[*] написано 1-11-2005 у 14:42


Слова у пісеньці :"не ходи на лису гору... " - це про туризм?
Якщо послухати безліч фолькльору, то вухи зів'януть від сексуального скерування, особливо в коломийках то зашкалює. Гуцули і бойки взагалі темпераментний нарід, там повнісінько таких тем. Колись в село своє вирвуся, заставлю сестру і цьоцю наспівати мені трохи і запишу то всьо бєзобразіє.:saint: Хіба в живописі чомусь не зображували того.




Цінувати людей треба, поки вони поруч, бо потім пізно, і дуже вже болить.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 1-11-2005 у 14:49


Те, що у живописі не зображували, може ще й зі способом сприйняття бути пов'язане.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 1-11-2005 у 14:55


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Галина Лев
Хіба в живописі чомусь не зображували того.

В живописі ні, але є чудова забавка з дерева - гуцул зі штанами. Є ще й гуцулка... :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 1-11-2005 у 15:10


...а є сороміцькі частушки в росії :-)) це хіба не прояв сексуальності?...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Галина Лев
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 665
Зареєстрований: 29-9-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: файний

[*] написано 1-11-2005 у 22:51


Згадали ми, що в живописі українці не згадували тілесних принад. Та йолки, а коли вони мали час на ню чи хентай? Як не від турків утікали, то з поляками товклися, то царю служили, то на колгоспах ґарували, то від голоду доходили, то німців виганяли... Тоді точно було не до сексу чи його зображування на полотні. Поміж тим у вільний час хтось встигав малювати образи та ікони, аби людям помагали позбутися тих усіх напастей. Все, що залишалося,- за тяжкою роботою чи на якому весіллі співаночки вигадувати і тішити себе ними.
Ну і крім того, стримувало вже згадане в цій темі виховання народу. Потім радянщина, попри всі недоліки, не давала б-тву поширюватись, от і вийшло, що ми буцім асексуальні.
Навіть у моїй голові чомусь отой корінь "секс" асоціюється здебільшого з якоюсь екзотичною зовнішністю або атмосферою, бо наших людей в еротиці поганенько бачу. Повторяюся, бо згадувала вже то в іншій темі, але факт.




Цінувати людей треба, поки вони поруч, бо потім пізно, і дуже вже болить.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 2-11-2005 у 07:39


...ну встигали українці розписувати собі комини і хатинки, вишивати та
вирізати на дереві... довгі сніжні зими, а що було робити?... думаю, не тому
дана тема не відображена у народних ремеслах, що часу не було...
просто (як говориться) ментальність інша.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Галина Лев
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 665
Зареєстрований: 29-9-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: файний

[*] написано 2-11-2005 у 16:38


Хатки прикрашали, бо то ознака чистоплотності, доброго виховання і культури господарів. То було таким же обов'язком, як самому вмитися, а еротіка - це вже інше.



Цінувати людей треба, поки вони поруч, бо потім пізно, і дуже вже болить.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 2-11-2005 у 18:05


Галино, вважаю й перше, й друге твердження дискусійними. Якщо перше правдиве, то не у всіх господарів такі хати були б, бо це, власне, від господаря залежить.
Щодо другого твердження, еротичні мотиви у культурі, зокрема живописі, на мою думку, є підсвідомі. Й вони так підсвідомо й проявлялися. Чому не можна вважати білий колір хат символом чистоти? Вмивання то теж певний символ.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4045
Реклама: