Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Центр "Десна" і військо взагалі
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 4-12-2005 у 10:57
Центр "Десна" і військо взагалі


http://vgolos.lviv.ua/articles/2767.html

Цитата:
Що робити з людиною яку направили у той радіотехнічний батальйон, а у неї у табелі лише одна трійка – фізкультури, все інше – два??? Що вона тут робить? Його мрія присмоктатись до корови на господарському дворі, чистити свиней і так дотягнути до дємбеля. Хоча бувають і фантазери. Один пацан з нудьги почав писати додому листи. „Над нашою частиною літають ворожі літаки”. Бойові дії. Він уже збив два літака. Через тиждень приїхала мама. Капєц.

Хлопці приходять додому з екземами. Зламаними руками, ногами. Їх привозять у трунах.
Кому потрібна така армія? Кому?

Той же центр „Десна”. Хлопаки гасають на танках вгашені. Встигли ще й привалитись парою корабликів шмалі. Може і той дядя, що пальнув по своїх, був п’яний? Обкурений?




There is no place like 127.0.0.1
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-12-2005 у 11:15


Цитата:
Що робити з людиною яку направили у той радіотехнічний батальйон, а у неї у табелі лише одна трійка – фізкультури, все інше – два??? Що вона тут робить? Його мрія присмоктатись до корови на господарському дворі, чистити свиней і так дотягнути до дємбеля.

А краще взяти червонодипломника з радіотеху, деквафікувавати його і змарнувати гроші на підготовку якого потратила гроші держава.
Вояки постійно говорять "дайте нам випускників вузів, ми з неодучками не можем працювати". Маразм




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 5-12-2005 у 10:37


Мені зовсім не віриться у обкурених солдатів в Десні.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 5-12-2005 у 11:27


Я б все ж трохи розділив різні питання, які тут поставлено:
По-перше, те що сталося у навчальному центрі "Десна" є наслідком або недостатньої поінформованості, або повної некомпетентності вищого військового керівництва. У нас побутує думка, що ми маємо непогану армію, але їй трохи грошей невистачає. Достатньо дати пальне, оновити озброєння, перейти на комплектування за контрактом і всі проблеми вирішаться. Це хибна думка. Як тільки починаються навчання з бойовою стрільбою - виникає якийсь інцедент. Якщо він великий, з загибеллю багатьох людей або виходить за межі полігону, то ми про нього дізнаємось. Якщо ні, то ніхто нічого не знає, все тихо. Я про це все написав до того, що весь офіцерський склад, прапорщики та надстроковики потребують серйозної перепідготовки, оскільки роки служби в умовах відсутності неперервного, налагодженого процесу бойового навчання призвели до їх фактичної дискваліфікації незалежно від фаху, класності, досвіду та терміну служби. Відповідно вони вже самі нікого підготувати не можуть. Наслідок - НП як тільки у людей опиняється в руках зброя. Чим зброя складніше - тим наслідки більші.

По-друге, причини "дідівщини", пияцтва тощо треба шукати не в армії а у суспільстві. Якщо людина пиячила до служби, вона це робитиме і під час, і після. Якщо хлопець, навчаючись в училиші чи технікумі прав в гуртожитку старшим шкарпетки, то і в армії він нестатутні відносини сприйматиме як абсолютно природні і нормальні.

По-третє, можна звичайно дискутувати щодо доцільності призову студентів-випускників, але якість призовних ресурсів вони могли б покращити суттєво. До того ж, думаю, скоре це питання постане. З переходом на термін служби 1 рік призовні ресурси швидше обертатимуться, отже реально треба буде призивати більше людей.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 5-12-2005 у 11:38


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Бєляєв
З переходом на термін служби 1 рік призовні ресурси швидше обертатимуться, отже реально треба буде призивати більше людей.


Чи не ліпше скоротити військо до розумної кількості?




There is no place like 127.0.0.1
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 5-12-2005 у 11:54


Та ми здається доскорочувались вже понад розумну кількість.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 5-12-2005 у 13:55


Проблема, як на мене, лежить власне у скороченні терміну служби і ліквідації одного призиву... Коли служив я було все зрозуміло: є молодий солдат, котрий служити не вміє і не хоче вміти, є солдат з певним досвідом, котрий вже навчився служити і втягнувся у службу, є бувалий солдат, котрий вже вміє все, або майже все але служити не хоче і він просто передає свій досвід молодим... Деколи єдиним доступним методом... Зараз залишилися тільки молоді, котрі потрапляють до армії, старших немає, навчити кому немає, вони нічого не вміють і вміти не хочуть, бо воно їм і не треба. Особосто я тепер вже зовсім не вірю в боєздатність армії... Раніше вірив у відносну боєздатність, бачив на власні очі технічний стан обладнання, на собі відчув, як навчають на ньому працювати і навіть вмів на ньому працювати, а зараз...



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Користувач Олесь
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1275
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Baden-Wurtemberg
Нема на форумі

Настрій: повстанський

[*] написано 5-12-2005 у 14:13


От тому я і кажу, чи не ліпше скоротити військо до мінімуму, але щоб це були професійні вояки?



There is no place like 127.0.0.1
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Василь Яворський
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1246
Зареєстрований: 4-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Відповідний

[*] написано 5-12-2005 у 15:48


Мінімум - поняття об"ємне... Професіоналізм - так... Я і руками і ногами за виключно професійну армію, але щоб вона така була, потрібно для початку створити умови, щоб люди хотіли у ній служити. От скажіть хто піде служити в армію, коли там не забезпечують житлом (а місце служби не обираєш), мізерна платня і т.д. Колись офіцер - це звучало гордо, а тепер офіцер і невдаха - синоніми. Чому? Чому офіцер Української Армії, щоб принаймні якось звести кінці з кінцями повинен ще десь підробляти? Коли держава буде взмозі утримувати армію на належному рівні, от тоді і потрібно робити виключно професійну армію. І не так як зараз: один призов, один рік. Я особисто навіть не розумію, навіщо тоді взагалі когось призивати, що встигне навчитися людина в армії за рік без старшого призову. Це те ж саме, що готувати економістів чи юристів за рік, при чому силами виключно викладачів, без впливу людей, котрі таке навчання вже пройшли.



Будні великого міста

На Диявола - з хрестом, на ворога - з мечем (с) Д. Донцов

Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 5-12-2005 у 18:46


Питання професійної армії в значенні такої, що комплектується за наймом, взагалі, думаю, не є актуальним для України. У світі всього дві держави (США та Велика Британія) мають такі армії. І те, що у нас ще з кінця 80-х вважають перехід до найманої (так точніше) армії єдиним шляхом її реформування, здається мені неправильним. А чому ми так само не обговорюємо територіально-міліційний принцип формування. Він, між іншим, виходячи з нашої військової доктрини (яка б вона недосконала не була), нам пасував би більше. Наша армія та й вся військова організація держави мають стільки глибинних проблем, що їх зміною способу комплектування не розв'яжешь.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4127
Реклама: