Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3
Автор: Тема: Жебрацтво
кецо
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 4-10-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-1-2003 у 14:01
Жебрацтво


На пр.Чорновола (біля готелю “Львів”) досить часто сидить молодий хлопець в паперовому ящику і просить милостиню. Все б було нормально – звичне наданий час явище, але він сидить так, що здається, що він без ніг. Насправді, я вже кілька раз бачив як він сам приходив і приносив з собою ящик, про-те жодного разу не бачив як він в нього сідав. Бачив тільки як він досить довго стояв і вичікував час, коли прихожих майже не було.
І можу поспорити, що таких “хитрих” бомжів більша половина.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чирка Олег
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 17-12-2002
Місто: Україна, Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-1-2003 у 09:49


Таких бомжів можна побачити на приміському і головному вокзалах, їх там особливо багато. Просять вони в приміських електричках. До електрички вони ідуть без костилів, несучи їх у руці. А там вже беруть костилі і притворюються що в них болить нога.

І не тільки бомжів можна побачити таких "хитрих", але й звичайних людей які притворюються, що їх пограбували, чі затопило хоча це далеко не є правдою. Вони ходять просити через проміжок часу - через 3- 4 місяці.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
кецо
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 4-10-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-1-2003 у 14:59


Я часто їзджу в трамваях і там раніше один чоловік на операцію своєї дитини просив десь протягом пів року. За такий час і померти можна.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 15-1-2003 у 17:42


От через таких всяких шахраїв, я і ніколи нікому милостиню не подаю. Це як в тій приказці
"Скільки вовка не годуй, а вуха виростуть менші ніж в слона". Тобто скільки грошей їм не давай, а як були жебраками так і залишаться.. Навіть уваги зараз на них не звертаю.. Хоча раніше мені навіть їх шкода було.. Але тепер.. На них роблять гроші всякі братки.. Привозять калік зранку а ввечері з грошима забирають.. Вже краще податки заплатити, хай допомагають ті кому ми їх платимо і тим кому це потрібно.

Зараз навіть священикам не можна довіряти. Недавно в газеті стаття була про банду з 3 священиків, які на сповіді дізналися про гроші.. Та й взагалі мені не подобається те, що дехто з священиків робить чуть не Бога. Вони такі самі люди як і ми .
А сповідатися будь кому я не маю ніякого бажання.

Ото правильно в тролейбусах розвішали наклейки, мол не подавайте милостиню - це погіршує умови проїзду.. Вже більше року висить.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

2cents.gif написано 15-1-2003 у 22:57


Так є справді бідні, а є й такі, що по 20-30 грн/день заробляють.
Подейкують, що це навіть поставлено як виробництво. Кожного ранку мікроавтобус збирає калік по Львову і розвозить на "точки" у центр міста, а ввечері по хатах. Виручку ділять. Бізнес.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
кецо
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 4-10-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-1-2003 у 12:27


Раніше в Експресі стаття була. Суть - журналіст передівся на жебрака, сів в центрі і просив милостиню, пізніже описав. Всього не пам"ятаю но точно пам"ятаю, що він за день зібрав понад 30 грн враховуючи що то було рік два тому назад, і що внього нема дозвіду і що його ганяли з місця на місце то сума не мала.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 16-1-2003 у 13:34


Це вроді Дмитро Синяк з Високого Замку це зробив.
Звідси і висновок можна зробити, що жебракам таке становище вигідне. Вони не хочуть працювати, бо навіщо напрягатися, якщо можна посидіти і заробити більше грошей чим на роботі...Я впевнений що навіть якби більшості з них запропонували таку сяку постійну роботу, то майже б ніхто не погодився.

Недавно якісь борці за права людини наїхали на Москву, щоб вона дозволила в станціях метро зимою ночувати бомжам і іншим подібним.. Москва звичайно не погодилася, і як на мене правильно зробила.

Незнаю, може то я неправильно дивлюся на речі, але у світі всякі борці за свободу тварин, зелені , власники авторського права , явно перегинають палку.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чирка Олег
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 17-12-2002
Місто: Україна, Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-1-2003 у 09:48



На рахунок бомжів то я важаю, що їм на станціях метро (залізничних чи автобусних вокзалах ) не є місце. В приміському електротранспорті їх останнім часом взагалі немає, а раніше їх було стільки, що неможливо їхати в вагоні.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 19-1-2003 у 19:24


Цитата:

На рахунок бомжів то я важаю, що їм на станціях метро (залізничних чи автобусних вокзалах ) не є місце

Ти що ЗНУЩАЄШСЯ??!?! По-твоєму мають зробити спеціальні місця для бомжів?!? Їх взагалі не має бути!!!
Треба дати їм дах над головою і тоді слово бомж зникне з нашого лексикону.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чирка Олег
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 17-12-2002
Місто: Україна, Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-1-2003 у 10:14



Цитата:

Text

Юра я з тобою цілком згоден. Їх взагалі не повинно бути. Дах над головою ще не все означає? Потрібно також гроші на харчування, щоб вони мали за що жити, тобто харчуватися.
Частина таких бомжів має дах, але не має за що харчуватися тож і ходять по вулицях шукаючи мусорні баки, "риються" в них.
Бачив одного разу як двоє бомжів билися за мусорний бак в якому знайшли якусь їжу.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яндрух
Заблокований




Повідомлень: 823
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-2-2003 у 16:55


Т.зв. бомжі, неповносправні, недієздатні, злодії, шахраї, вбивці є також Божими дітьми.
Окрім того, вони є таким собі знаряддям в руках Господа, "лакмусовим папірцем" для "нібито решти" людства.
Взаємопізнання себе в такий спосіб, співжиття між усіма членами Великої Родини і визначає ступінь зрілості людини для усвідомлення Вічного, неминучої зустрічі з нашим Творцем.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Націоналіст
Заблокований




Повідомлень: 6
Зареєстрований: 23-4-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-4-2003 у 11:26


Бомжі вони усі туніядці. Їх потрібно примусити працювати!!!
Інакше вони не мають права на ІСНУВАННЯ!
Якби моя воля я б зібрав їх в вагон, а вагон спалив!!!!




Nazi
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-4-2003 у 11:40


Заклики до насильства є строго забороненими на Форумі



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Націоналіст
Заблокований




Повідомлень: 6
Зареєстрований: 23-4-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-4-2003 у 12:20


Я не закликаю так робити , а лише пропоную. Можна їх просто настрашити



Nazi
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 23-4-2003 у 16:14


2 Націоналіст - ми так далеко заїдемо... Насильницькі методи не завжди дають хороші результати. Я так бачу, що корисні вони тільки в сукупності з іншими заходами і тільки в критичних обставинах.

Вихід з цієї ситуації бачу, в першому наближенні, один:
а) Створити ринок праці для таких людей, в рамках якого вони могли б заробити собі на хліб. В суспільстві є багато роботи, яку нІкому виконувати. І інваліди теж можуть працювати. І не треба закидати мені звинувачення в жорстокості - їсти зароблений своєю працею хліб - це щастя. Бачити, що ти приносиш користь - теж, а саме це важливо для інвалідів в першу чергу.
б) Паралельно організувати збір коштів для такої мети і роботу серед громадян для висвітлення суті цього проекту.

Якщо кожен відраховуватиме яку пару гривень, чи скільки вважати необхідним, в місяць на цю справу, не подаючи при цьому на вулиці, то проблема зрушить з мертвої точки.

Тільки вот реалізація, звісно, зашкутильгає. Бо корупція майже стовідсоткова. Хто б не взявся, майже всі почнуть паразитувати на цьому.
В тему пригадався фільм "Втеча з Шоушенка". Пам`ятаєте епізод, коли начальник тюрми створив загони арештантів для виконання певних видів суспільних робіт? Ото ж. Один з методів паразитизму.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Яндрух
Заблокований




Повідомлень: 823
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-4-2003 у 16:14


Взагалі-то, колись у Львові, тільки но випаде багато першого снігу, залучені міськими владцями бомжі (за разове харчування) без ніч вичищували місто від снігу геть до останньої сніжинки!
P.S. То Бунякови на замітку...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
кецо
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 4-10-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-4-2003 у 15:07


Якщо почитати дискусію з початку, то там йдеться, і я абсолютно згідний, що "посада бомжа" в багатьох випадках прибуткова. І нащо гнути спину, якщо можна попросити. Це звичайно не про всіх. Але де і як провести межу жім дійсно бідними і "баригами" які так заробляють і ніколи не будуть працювати.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 25-4-2003 у 08:34


2 кецо
Ти, напевно, неуважно прочитав мій постінг.
А я писав, що один з виходів - не подавати на вулицях, а на ті гроші створити ринок праці для бідних, в рамках якого вони могли б заробити на хліб. Це і проведе розмежування, тому що "бригади" працювати за невеликі гроші не підуть.
Правда, тут є мінус - ці всі "жебраки" все рівно ж працювати не будуть. І, цілком можливо, перекинуться на крадіжку чи ще щось таке.
Ех, от так завжди - одна проблема тягне за собою іншу і т.д. Тому всі проблеми можна вирішувати хіба всім суспільством в цілому. Або дуже маленькими кроками. Або оголосити стан "рятуйся, хто може"... Складно це все...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 13-8-2003 у 20:34
Потойбіччя, яке завжди поряд


“СЛАВА Ісусу Христу! Поможіть, люди добрі, хто скільки може! Мама хора, тато нас покинув, нас шестеро в сім’ї...” Майже щодня, і то не раз, доводиться вислуховувати в трамваях і тролейбусах такі монологи у виконанні осіб доволі ніжного віку. Ті читачі “Газети”, які громадським транспортом уже не користуються, а тілоохоронців ще не завели, теж мають нагоду поспілкуватися з юними збирачами “податків на милосердя” – з вікна свого авто, за столиками кав’ярень або в інших, інколи несподіваних місцях. А втім, у вільній Україні їх “професія” набула поширення серед різних вікових груп. Фаховими атрибутами “податківців” є демонстративність, нав’язливість, нахабне прагнення будь-що достукатися до людських сердець... Хоча, по суті, “серйозний” бізнес будує свою рекламу на тих же засадах.

Мабуть, переважна більшість жебраків ніколи не чули слова “етика”. Однак перед співгромадянами вони ставлять непросту етичну задачу. Бо з одного боку – мізерна частка вижебраних грошей дійсно йде на справи добра й милосердя. Основна їх маса буде витрачена, делікатно кажучи, нераціонально (алкоголь, наркотики, інші сумнівні “радощі”), ще й перерозподілена через соціальні структури вулиці на користь сторонніх, не раз зовсім небідних осіб (батьки, сутенери тощо). Зрештою, не той справді є нужденним, хто найголосніше волає: “Подайте!” Скільки разів доводилося спостерігати, як юні вимагачі, що з “непідробним” відчаєм голосили у вагоні про свою тяжку біду, потім виходили на зупинці веселенькими й відверто глузували з добросердих жертводавців.

А з іншого боку... Адже невигаданими реаліями нашого суспільстві є злиденність, безпорадність і покинутість багатьох бідолах, не один із котрих у царині освіченості, працьовитості, культурності дав би фору більшості ситих і облаштованих. Адже не існує чесної й переконливої для маленького прохача формули відмови! Цинізмом відгонять наші стандартні закиди на кшталт: “Треба працювати, а не побиратися!” (ніби безробіття геть зникло, всі зарплати “доросли” до прожиткового мінімуму, а виплачують їх регулярно) чи “Для таких є притулки, де всіх годують...” (?) тощо. Адже душа, натренована постійними “Ні!” голодним дитячим оченятам, хутко байдужіє до всякої чужої біди! А якщо ваша лепта дійсно порятує малюка від голоду або знущань садиста- сутенера? А якщо, зрештою, за моментом відмови спостерігали ваші діти – чому розумному, доброму, вічному ви їх потім навчатимете?..

Складна проблема злиднів і жебрацтва має багато економічних, соціальних, ментальних аспектів. Та передовсім це проблема неможливості реально допомогти нужденним. Адже жебрацтво існує навіть у найбагатших країнах із високорозвиненою соціальною сферою. Знаючи про це, все ж був заскочений, коли до оскоми звичне: “Поможіть, люди добрі!..” почув в одній з таких країн – і то від тітоньки, яка ніби ось тільки вийшла зі львівського трамвая... (поділюся досвідом, як здихатися приставучої євростарчихи: назвіться українцем! Здебільшого Україна позиціонується за межами географічної ерудиції таких осіб, а потенційні можливості українців як донорів єврожеброти залишаються нез’ясованими. В тяжких роздумах на цю тему я полишив за рогом цікаву співрозмовницю).

У заможній Європі жебраків не так уже й багато. Суто в економічному плані ліквідація цього явища могла би вписатися в кошториси урядових програм і доброчинних фондів для боротьби з бідністю. Однак річ не в кошторисах, а в несумісності соціальних та етичних структур Суспільства й Вулиці. Несумісності, яка майже виключає ефективну допомогу та співпрацю. Для Суспільства, яке проникло в глибини атомного ядра та секрети генетичних кодів, Вулиця залишається непрозорою, незрозумілою, недоступною.

Ця ситуація відтворюється й на рівні міжнародних відносин, набуваючи відтінків планетарного трагізму. Існує заможний Захід, де суперові авто й закордонні вікенди є атрибутами побуту більшості населення, і злиденний Південь, де сотні мільйонів не мають на щодень запевнених миски їжі та даху над головою. (10 млн. найнужденніших бангладешців можна зробити “міцними середняками” у своїй країні за ті лише кошти, які японці щорічно витрачають на гірськолижне спорядження!) Однак немає способу донести цю миску до рота голодного! На заваді конче стануть корупція влади, соціальне розшарування Вулиці, непорушні традиції перерозподілу й, не в останню чергу, ірраціональна реакція на допомогу самих голодних... Ось і постають перед світом цілі нації нужденними жебраками на глобалізаційних перехрестях: “Поможіть, люди добрі, в ім’я Христа (Магомета, Крішни, Будди – варіанти можливі)!..” Невмивану старчиху в зіжмаканій хустинці можна стрінути майже в кожній країні. Але не в кожній стає вона символом цієї країни, її іміджмейкером у світовій спільноті.

Володимир Вітковський – політолог, мешкає у Львові, vitkovsky@mailandnews.com
Джерело - Львівська газета




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталка
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 2594
Зареєстрований: 22-4-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: різнобарвний

[*] написано 13-8-2003 у 20:52


Згадалося, як, поминаючи бабусю, я простягнула жменю монет жебраку, молодому ще хлопцю, біля своєї церкви. У відповідь почула "Не давайте мені дріб’язок зранку, день поганий буде!" :(
Так, його відповідь - виняток. Та навіть після цього я не перестала подавати милостиню. По вагонах метро у Києві штовхається безліч людей - з газетами, книжками, мапами, ручками (один дідусь постійно торгує газетою "комуніст" і страшно кричить на мене, коли я називаю його фашистом або питаю його, коли ж нарешті з’явиться комуністична партія України, а не колишнього совка.) Багато також жебраків. І я подаю якось дивно - як каже мій чоловік - просто відчуваю, коли стиснулось серце, і тоді вже ні про що інше не думаю...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 14-8-2003 у 09:04


Ото добре отим інтуїтивницям.
А тут думай - "ху із ху" (с)
Але таки мені все більше в пику хочеться зацідити.
Певно попадаютсья такі ото от :(
Ділові... :-(




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 14-8-2003 у 10:09


Як не кажіть, а жебрацтво у нас.... лояльне та тихе.
Перші 10 років після війни жебраки ВИМАГАЛИ подать. Тобто підходило отаке смердисько і вимагало грошей. Як хто відмовляв - то вже за кілька хвилин відчував себе обі...ним у відносному і прямому сенсах цього виразного терміну.

Зараз вони просять - то хай просять, кому заважає?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
кецо
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 4-10-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-8-2003 у 12:09


Просто дехто просить, бо це його "бізнес", а декому дійсно треба цьо копійку, а відрізнити одних від інших досить важко.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 14-8-2003 у 19:44


>Просто дехто просить, бо це його "бізнес", а декому дійсно треба цьо копійку, а відрізнити одних від інших досить важко

В країнах Заходу всі люди гарантовано мають соціальний мінімум, якого достаньо, щоб мати якийсь дах над головою і прохарчуватися. Тим не менше жебраків і бомжів повно, особливо в великих містах. При чому, серед них важко побачити калік чи стариків. Це, як правило, фізично справні люди "продуктивного" віку. І точно, як і в Україні, коли на місце жебрака сідає перевдягнений журналіст, то виявляється, що "заробіток" виходить не нижче середньго в даній місцевості, а то і більше. Тобто, веду я до того, що жебраки були і будуть (їх, правда, свого часу, позбувся Гітлер, але ми би, напевно, не хотіли використати його досвід). Хочуть вони так жити -- хай живуть, а наше право і наш вибір -- подавати їм чи ні.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
кецо
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 4-10-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-8-2003 у 12:53


Але на їх "вудочку" ведуться як правило пенсіонери, які такби мовити співчувають "бідним".
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 414
Реклама: