Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Права і обов'язки покупців та продавців в супермаркетах
KDI
Дописувач
**



Повідомлень: 82
Зареєстрований: 9-5-2004
Місто: Україна, Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

exclamation.gif написано 14-2-2006 у 15:37
Права і обов'язки покупців та продавців в супермаркетах


Давайте тут будемо обговорювати ті аспекти, що стосуються купівлі продукції у львівських супермаркетах.
Думаю, тема повинна бути цікавою, оскільки, виявляється, мало людей знає (як і я сам) про те, що їх права регулярно обмежуються при відвідуванні супермаркетів, а населення юридично несвідоме.
Для затравки задам кілька запитань (тут і надалі пропоную обговорювати українське законодавство, а особливо (якщо такі наявні) - львівські подзаконні регулюючі документи, що стосуються роботи точок продажу):

1. Чи обов'язково здавати речі в камери зберігання?
Наскільки я знаю, це моє право, а не обов'язок.
2. У випадку втрати речей, що знаходилися в камері, чи повинен магазин компенсувати мені вартість речей?
Часто буває написано, що магазин відповідальності не несе, але, здається, це "утка", бо законодавство зобов'язує магазин слідкувати за недоторканістю моїх речей. З іншої сторони, як тоді взнати які саме речі у мене були і чи я не вигадую?
3. Чи має право охорона переглядати мої речі за вимогою?
Як мені відомо такі речі, робляться виключно міліцією; сам же охоронець немає жодного права хамити і тим більше навіть пальцем доторкатися до мене)?
4. Що робити, якщо я натрапляю на відмову видати мені книгу скарг і пропозицій?
Це документ суворої звітності, який по закону повинен бути виданий (як і ручка та стіл зі стільцем) по першій вимозі.

Давайте продовжимо цю цікаву тему, результатами обговорення якої можна користуватись щодня?
Може, панове юристи нам допоможуть?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 14-2-2006 у 15:58


Цікава тема. Ще я б хотів запитати а якщо я дивлюся банку з огірками, а хтось в той час мене пхнув возиком, банка впала і розбилася. Хто платить?
А ще мені не подобається ті дівчата які стоять особливо в відділі вин і радять. Наприклад я маю працю з багатьма винзаводами знаю що до чого безпосередньо від них. Порада мені не потрібна. Але вони іноді просто надокучають своїми порадами і культурно скажеш - ні дякую, ще ображається. Або як я замітив швидше за все вони пропонують те що треба продати супермаркету. Бо іноді вони наполягають на Шабських винах а потім дуже дуже рекомендують інкерман, через тиждень все навпаки, тобто як на мене вони просто ошукують людей які не розуміються на винах і виробників.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
KDI
Дописувач
**



Повідомлень: 82
Зареєстрований: 9-5-2004
Місто: Україна, Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-2-2006 у 16:14


До речі, як мені відомо, неправильний опис менеджером споживчих властивостей купленого товару грозить магазину великим штрафом. От тільки якось треба доказат, що саме ця людина саме це говорила.
Я правий?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 14-2-2006 у 16:27


Опис вони дають правильний, строго що написано заді на етикетці "попробуйте цю ізабелу, в неї насичений смак...поєднаний гармонійно з смаком..." тобто опис правильно і якщо я не знаю чого хочу то відразу думаю а чому б не взяти. І покупець ведеться і бере.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
marco
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 752
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Львів, центр
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 14-2-2006 у 20:10


Цитата:
Оригінальне повідомлення від KDI
1. Чи обов'язково здавати речі в камери зберігання?
Наскільки я знаю, це моє право, а не обов'язок.

Дуже помагає сказати в таких випадках: в мене там нотбук (цифровик, $2000, додайтещозавгодноцінне) - ви будете відповідати за нього? Переважно тоді кажуть - ні, проходьте так :-))
Цитата:

3. Чи має право охорона переглядати мої речі за вимогою?

Таке практикують в Фокстроті біля нового цуму - виходиш показуєш охоронцеві оплачений чек з печаткою - а він ще норовить в торбу залізти... Це при тому що окрім нього на виході турнікети з сигналізацією стоять.





Компанія "ВебМайстерня" - професійна розробка веб-сайтів та впровадження TYPO3 CMS.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 14-2-2006 у 20:53


Огляд ваших речей, зрештою як і вивертання кишень може відбуватися тільки з вашої згоди. Якщо охорона вас у чомусь підозрює, а ви відмовляєтесь дати переглянути свої речі (кишені та ін. ) Вони повинні запросити вас в окрему кімнату та викликати міліцію.
Недавно була передача по тв з цього приводу. Там кубіта вигарала судовий позов проти супермаркету бо її обшукала охорона при чому мужики а не кубіти (згідно законодавства огляд (обшук) має проводити людина одної статі)

Доречі. В "Метро" сигнальні турнікети спрацьовують навіть на деякі ключі і на мобілки. В мене вже кілька знайомих скаржились, що їх обшукували через це.
В одного при мені попросили вивернути кишені бо сигналка спрацювали.
Виявилось на мобільник.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4296
Реклама: