Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: День науки (разом з питальником)
Надія Баловсяк
Академік
****



Повідомлень: 334
Зареєстрований: 6-8-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-5-2006 у 11:04
День науки (разом з питальником)


Шановні колеги!
по-перше, вітаю всіх із днем науки. Бажати можна дуже багато, але я всім побажаю одного - щоб нам не заважали. А решта ми зробимо самі - без допомоги ми вже стільки років обходимось...

А по-друге, колеги, є прохання - я готую статтю про День науки для одного видання. Чи не була б ваша ласка відповісти мені коротко на три запитання:

1. Як і навіщо ви потрапили у науку
2. Що для вас виявилось найскладнішим
3. Якими на ваш погляд повинні бути перші кроки держави по підтримці науки

Дякую!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-5-2006 у 11:10


1 - з кількох причин
- мені видалося, що наука є гарним способом самовдосконалення і професійного росту
- певною мірою по інерції (мій батько був відомим ученим)
- мені сильно рекламували наукову діяльність як перспективний шлях у житті
А потрапив просто - запросили до сусіднього вузу на навчання в аспірантуру

2
- Проявляти ініціативу в виборі теми та проведенні досліджень. Довелося певний час "блукати в темряві", поки не вийшов на чітке бачення основного напрямку досліджень
- існувати в матеріальному світі на ті гроші які платили

3 Думаю, основні кроки мають бути в першу чергу в напрямку розвитку вищої освіти та покращання її фінансування.
Інше важливе - це поступова системна переорієнтація науки в напрямку прикладних принципово самоокупних досліджень




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 24-5-2006 у 12:06


1. Як і навіщо ви потрапили у науку
Як - Рідна кафедра запросила в аспірантуру, а авторитетні для мене люди (їх приклад та слова) переконали погодитися з пропозицією.
Ше одним позитивним фактором був фактор дуже хорошого колективу.
Навіщо - доповнення набутих знань та здобуття нових, професійний ріст

2. Що для вас виявилось найскладнішим
абсолютно погоджуюся з тезами Андрія про вибір теми та проведення досліджень, та й матеріальна сторона мала б бути кращою...
Для людини в якої є сім'я, виживати на таку зарплату неможливо :(. А друга робота, як правило, забирає занадто багато ресурсів.
3. Якими на ваш погляд повинні бути перші кроки держави по підтримці науки
Думаю держава має показати, що наука і працівники їй потрібні, стимулювати перспективні дослідження. Зокрема збільшити фінансування для покращення технічної бази, зарплати працівникам. При цьому варто проаналізувати перелік існуючих наукових напрямків/досліджень, виокремити стратегічні, які повинна фінансувати повністю держава, стосовно інших - проводити пошук спонсорів, які б фінансували ту чи іншу сферу з метою отримання спеціалістів (чув від шведів, що великі компанії такі як Ерікссон та Нокіа повністю фінансують відповідні напрямки наукових досліджень).




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-5-2006 у 13:18


1. Як і навіщо ви потрапили у науку
- Після школи будучи студентом в мене не було бажання йти в науку, але напевно передалися гени від батька. І взагалі батьки до мого наукового майбутнього ставилися дуже позитивно.
- В мене був вибір між наукою і роботою в бізнес-структурах. Я вирішив, що в науці я матиму можливість самореалізуватися та професійно вдосконалюватися.
- Зіграв момент випадковості (а може закономірності) - я в потрібний час в потрібному місці познайомився зі своїм майбутнім науковим керівником.

2. Що для вас виявилось найскладнішим
- Не стільки вибір теми (в широкому розумінні), як проведення перших змістовних наукових досліджень за цією темою. Тобто спрацював принцип паровоза - дового розганявся, але якщо вже розігнався, то їхав швидко.
- Матеріальна сторона не давала спокійно жити. Але, слава Богу, батьки завжди казали - "Ти вчися, якщо маєш на це бажання, а гроші заробляти завжди встигнеш".
- Піврічна процедура захисту досить сильно фізично і морально вимотує. Тим більше, що мені тоді довелося вирішувати ще проблеми Андрія Пелещишина (ми разом проходили процедуру захисту), оскільки в нього тоді була зламана нога, і він не міг ходити. А в період захисту набігатися треба було досить.

3. Якими на ваш погляд повинні бути перші кроки держави по підтримці науки
- Якщо чесно, то першим кроком мало б бути недопущення до тої ситуації в науці, яка була в 90-их роках (особливо в першій половині). Тоді фінансово науковця прирівняли до прибиральниці. Але це назад не повернеш.
- Держава повинна зупинити будь-які експерименти над наукою і освітою. В нас була нормальна система освіти. Мені цілком вистачило 10 років школи та 5 років університету + 3 роки аспірантури. Хіба за теперішні 12 років школи краще вчать дітей?
- Питання оплати праці повинно змінитися кардинально. У Польщі професор заробляє 3000 євро за місяць, читаючи 2-3 лекції в тиждень. Скількі місяців необхідно працювати нашому прфесору, щоб отримати ці 3000 євро? Я вже не говорю про оплату праці наших вчителів. Це просто знущання.
- Перспектива України не в металургійних комбінатах чи вугільних шахтах, а у розробці наукоємких технологій. В цьому плані науковий розвиток ІТ-технологій має велике майбутнє.
- Держава повинна змешнити зайву бюрократію щодо науки. Науковець повинен займатися науковими дослідженнями, а не папірковою роботою.
- В цілому держава має відповісти на одне просте питання: чи потрібна їй наука? Чому вугільна галузь має великі дотації, а наука принаймні на половину недофінансовується? Я не проти шахтарів, в них тяжка і дуже небезпечна робота. А сучасний світ - це світ високих та інформаційних технологій.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4534
Реклама: