Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4  5
Автор: Тема: Автономне опалення
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 3-2-2012 у 10:31


Та що розраховувати - це очевидно. Крім того, утворюється додатковий повітряний прошарок між шклом і шторкою.


Цитата: Початково розміщене учасником vovka  


30.01.2012 - включив теплу підлогу :) і відразу результат в 15 кубів. але то перший день бо йде посилений прогрів холодного бетону. сьогодні вже було 11 куба. в теорії з теплою підлогою мав би бути результат кращий чим з радіаторами. на практиці щось наразі так не получається. але от включив 30.01.2012 і думаю вже не буду виключати. подивимось на результат в кінці місяця. на програматорі налаштував +18.


Ну ясний перець!!! :cool: А от якщо включити підлогу коли вона ще тепла, десь так у серпні, так і прогрівати не прийдеться!!!:lol:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 3-2-2012 у 13:48


Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  

Ну ясний перець!!! :cool: А от якщо включити підлогу коли вона ще тепла, десь так у серпні, так і прогрівати не прийдеться!!!:lol:


те що її невигідно включати "коли гості приходять" , як то робить мій електрик, при цьому жаліючись що щось дуже вже багато споживає - це зрозуміло. тому навіть в серпні в перший день вона з'їсть більше газу чим в наступні.

а так то підлогове опалення дає більшу економію чим радіаторне. за рахунок того що аналогічний комфорт буде при меншій температурі. це відомий факт.




наприклад я в кухні відмовився від радіатора. аналогічно великий коридор теж без радіатора. зате всюда тепла підлога.
і можу сказати що там знаходитися приємніше чим в кімнатах з радіаторами (нехватило грошей щоб зробити ТП всюда). рівномірне відчуття теплоти. а в кімнатах нерівномірне.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 25-1-2013 у 12:46


цієї зими опалюю вже повноцінно.
тримаю +22-23 в квартирі.
+ тепла підлога на 33 квадратах постійно включена (+27-28 на поверхні).
площа 95 метрів.
з меблів в квартирі один диван і один шкаф.

ітого за грудень заплатив 210 грн за газ.

показник лічильника 1495 станом на 31.12.2012
показник станом на вчора вечір (24/12/2013) був 1753.

станом на сьогодні за газ я маю оплатити біля 190 грн. ну ще до кінця місяця кубів 70 думаю натягне.. то ше 50 грн.. ітого більше 240 грн не вийде.

якби не постійна вентиляція - було б менше спалено газу. а так воно досить непогано з тої вентиляції тяне повітря в квартиру і з квартири (по квітці на підвіконнику замітно - листа колишеться чуть :)) ). рекуператор помоєму шось недуже помагає :))


а і ще забув. вищевказану температуру підтримую цілодобово. нічне зниження температури відключив на програматорі, так як котел треба чистити, і якшо програматор каже знижувати температуру то котел відповідно може всю ніч не включатися.. а на ранок з 3 спроб вже не запуститься і стає на помилку.. треба вручну перезагружати.. хоча було б цікаво чи то зниження щось реально дає.. все ж потім треба нагрівати посилено..
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 26-1-2013 у 00:09


Цитата: Початково розміщене учасником vovka  
хоча було б цікаво чи то зниження щось реально дає.. все ж потім треба нагрівати посилено..

Не рекомендовано для кам'яниць. В кам'яних/цегляних будинках стіни виступають теплоакумулятором. Це саме вони джерело тепла, їх гріють нагрівальні прилади - напряму випромінюванням, чи через повітря. Ти можеш зменшити температуру підігріву, але тоді стіни компенсують і віддадуть частину тепла. А коли підігрів збільшиш, стіни знову заберуть своє.

А знижувати температуру на ніч актуально для будинків з теплоізоляційними стінами, типу сендвіч-панелей, або дерев'яних. Там стіни тепло не акумулюють/віддають, тому можна різко міняти температурний режим за бажанням.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 11-2-2013 у 11:36


http://www.epravda.com.ua/news/2013/02/11/360860/
Цитата:
Про це пише "Ділова столиця".

Як повідомляється, чиновники запевняють, що нинішні тарифи для населення на теплову енергію покривають лише 70% собівартості послуг,

На їхню думку, щоб досягти економічно обгрунтованого рівня, плата за обігрів однокімнатної квартири повинна збільшитися на 75 гривень - до 303 гривень, двокімнатної - з 333 гривень до 443 гривень, а жителі трикімнатної квартири повинні платити не 441 гривень, а 587 гривень.

"Щоб абоненти теплопостачання масово не відмовлялися від послуги, чиновники вирішили посилити порядок переходу на індивідуальне опалення та ввести штрафи для тих, хто самовільно відключився від теплових мереж", - пише видання.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 11-2-2013 у 17:06


Чергове "покращання" :baddevil::baddevil::baddevil:



Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Тепловий
Новак
*



Повідомлень: 1
Зареєстрований: 5-7-2013
Нема на форумі


[*] написано 5-7-2013 у 15:37


Продаю та встановлюю котли нового типу - електричний котел ЕЛЕКТРОДНОГО ТИПУ (НЕ ТЕНОВОГО). Технологія тестована часом.

Особливі переваги:
1. ККД - 98 %, висока швидкодія нагрівання теплоносія, економічне споживання електрики, еккологічне використання- жодних викидів газів чи рідин. При експлуатації немає шкідливих викидів, сторонніх запахів і шуму. Температура теплоносія на виході електроустановки: до 95 ° C .;
2. Якщо в межах граничного споживання потужності електроенергії - не потребує погодження "Львівобленерго";
3. Не потребує погодження від "Львівгазу";
4. Малогабаритні розміри системи, при застосуванні в межах одного поверху та однієї квартири не потребує циркуляційного насоса;
5. Довговічний у використанні
а)гарантійний термін експлуатації - три роки;
б)термін експлуатації - тридцять років.
6. Ціна конкурентна - в 2-3 рази менша від газових, в 1,5 -2 рази менша від електроних ТЕНового типу.

Пропоную продаж, встановлення та/або модернізацію індивідуальної системи опалення:
Спектр послуг:
1. Створюємо пропозицію по модернізації вже існуючих робочих систем опалення (можливе становлення додаткового котла для альтернативного використання - котел електричний - ЕЛЕКТРОДНИЙ);
2. Створюємо пропозицію по встановленню індивідуальної системи опалення (нова технологія) - електричний котел (ЕЛЕКТРОДНИЙ);
3. Здійснюємо монтаж за погодженими проектами із власниками помешкань (Замовником). Проводимо роботи по наповненню системи теплоносієм - надаємо гарантійний термін на експлуатації змонтованої та запущеної системи терміном - один календарний рік..
4. Здійснюємо гарантійне та післягарантійне обслуговування систем:
а) гарантійне - безкоштовне для Замовника - при наповненні системи теплоносієм - термін один календарний рік.
б) післягарантійне - за кошти Замовника - по закінченні гарантійного експлуатаційного терміну на роботи встановлення, що складають один рік від моменту монтажу.

Хто має питання - пишіть та/або дзвоніть :
e-mail: iso.lviv@gmail.com ;
skype: iso_lviv .
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 11-7-2013 у 09:42


Привіт всім.

Цікавить точка зору шановних учасників форуму на наступну ситуацію. Намагаюся здійснити по можливості всебічний аналіз.

Хрущовка, останній поверх. Взимку холодно, влітку спекотно. Система опалення (підігрівання води електрикою для подачі в батареї опалення) розташована в останньому під'їзді, мій під'їзд - перший (в протилежному кінці будинку). Відповідно взимку в квартирах біля системи опалення цілком комфортно, а в мене - ледь дотягує до 18 градусів. Звісно, вікна замінив на металопластикові, що дало свій результат. Також за батареями встановив фольгу, що теж дало свій ефект. На черзі - більш щільні вхідні двері, засклений балкон.

Однак все одно в суворі зимові дні вмикаю електричний обігрівач. В результаті сумарні витрати на комунальні послуги взимку досягають 800 грн. на місяць. Щиро кажучи, сума витрат не є найбільш критичною, більше цікавить - які розумні кроки варто зробити, щоб вдома була стабільна температура.

Ізолювати стелю чимось схожим на пінопласт? Чи бувають екологічно безпечні види ізоляції? Чи є небезпека утворення грибка між стелею та ізоляцією?

Зробити конусоподібний "дашок" на даху будинку? Що з бюрократією (жек), яка може бути приблизна вартість робіт, доцільність з точки зору ефекту?

Замовити аналіз квартири тепловізором? Хтось мав такий досвід, має контакти, знає вартість, відчув ефект після ізоляції знайдених щілин?

Кондиціонери з автоматичною регуляцією температури? Наскільки це здорОво?

Інфрачервоні панелі на стінах? Хтось про них щось знає предметно?

Перехід на автономне опалення? Якщо говорити про відмову від централізованого опалення, то тут йдеться про багаторічну бюрократичну тяганину. І чи хтось це вже пройшов в реальному житті?

Викликати комісію і вказувати на недостатній рівень опалення? Моя мама це вже проходила, поки я був в Києві. Виглядає це так: після скарги систему опалення вмикають на такий рівень, що в квартирах біля цієї системи "Ташкент", в мене близько 21 градусу. Комісія приходить, говорить про неадекватність скарги, складають акт. Через день-два знову температура знижується.

Викликати незалежну комісію? Де таку взяти? Хтось мав досвід?

Встановлення автономного опалення додатково до існуючого централізованого? В принципі, таке можливо. Хотілося би знати варіанти і "прицінитися" на середньострокову перспективу.

Забити на ці проблеми, провести добру електропроводку в кожну кімнату, докупити гарні електрообігрівачі (плюс зволожувачі повітря, оскільки електрообігрівачі, наскільки мені відомо, нездорОво висушують повітря), платити більше за світло (ця стаття витрат не є для мене критичною) ?

Намагатися продати цю квартиру і переїхати в новобудову, оскільки говорити про цю ситуацію в хрущовці вже не має сенсу?

Взагалі буду вдячний за коментарі.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 11-7-2013 у 22:25


Якщо можливість поміняти квартиру є, то міняйте.
Якщо ж ні...

Чи є над вами стрих? Якщо ні, то вихід добудувати. Без нього не знаю, що може врятувати.
Хоч якийсь, навіть низький, влітку щоб добре провітрювався, взимку навпаки. Стелю тоді ззовні додатково термоізолювати.
Зсередини стіни чи стелю в кам'яницях термоізолювати не можна категорично, а тим більше пінопластом чи чимось подібним. Термоізолюють цегляні будинки тільки ззовні. Чим - варіанти різні. Від тієї ж кам'яної вати до спеціальних термоізолюючих штукатурок. Пінопластами і ззовні я б категорично не радив, не доведи яка пожежа, достатньо одного вдоху цього диму, щоб спалити легені.

Тому, якщо вже боротись за цю квартиру, то термоізоляція зовнішня усіх стін, організація стриху і термоізоляція стелі, теж зовні.
Встановлення дашків чи жалюзів на вікна з сонячного боку.

Кондиціонери - це зовсім не здорОво, так що треба намагатись обходитись без них.

Взимку, якщо термоізоляції не вистачить, щоб підняти температуру до бажаної, не знаю, чи буде економічно вигідно воювати за від'єднання від центральної мережі і встановлення індивідуального опалення. Тому що бюрократія, тому що проект на опалення (ну, може з огляду на останній поверх і можливість без проблем зробити свій димохід і вентиляцію, буде простіше, але то вже з газівниками говорити), вартість монтажу і всього обладнання.
Таки значно простіше доставити електронагрівальники. Я в офісі такі використовую. Основний тепловий фон робить тепла підлога, а коли треба підняти більше температуру в окремій кімнаті, вмикається такий конвектор з низькотемпературними тенами. Дуже ефективно і просто. Єдиний недолік - енергоспоживання. Менше, як на півтора кіловата, смислу ставити нема. А яких 3 нагрівачі в квартирі - це зайвих 5 кВт, чи витримає проводка, і квартирна, і будинкова, вона ж ніяк не розрахована на подібне. І якщо в квартирі її можна замінити, то в будинку ні.
Тому може і газовий котел доведеться "пробивати".
А потім, після підрахунків затрат, може так статися, що поміняти квартиру вийде цілком співмірно по грошах. Хоча продати останній поверх хрущівки...
Стосовно висушування повітря - так будь-який нагрівальний прилад це робить. Найменше тепла підлога, бо там температура її порядка 30-35 градусів, а усі батареї, конвектори, пічки - всі сушать. Потрібна просто продумана вентиляція, провітрювання.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 14-7-2013 у 17:31


Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Марків  

Кондиціонери з автоматичною регуляцією температури? Наскільки це здорОво?

кондиціонери для обігріву не призначені.. як побічна функція - воно працює але тако собі.. якщо це постійно юзати то термін служби зменшується і ефективність ніяка (енергії жере багато.. обмеження по температурі на вулиці). для обігріву є теплові насос воздух-воздух (типу як кондюк по формі, наприклад міцубісі zubadan) але і ціна там "трошки" вища.



Цитата:

Встановлення автономного опалення додатково до існуючого централізованого? В принципі, таке можливо. Хотілося би знати варіанти і "прицінитися" на середньострокову перспективу.

як варіант то тепловий насос воздух-вода..
але ціни там недружелюбні :)

вони на електриці (коефіцієнт до тепла порядка 3.5, типу на кіловат електрики получаєм 3.5 кіловати тепла).
ну і експлуатація може вийти дорогою при звичайних тарифах.. треба тариф як для електрокотла.

наприклад
http://www.daikin.com.ua/for-your-home/needs/heating/renovate-repla...
http://www.youtube.com/watch?v=g0nQplDoIWs


от я в перспективі думаю відмовлятися від газу і перейти на щось більш новітнє. навскидку такі от системи якраз те що треба, якби не ціна :)

видається що мороки менше чим з індивідуальним газовим.
видається що потрібно вибити тільки тариф як для електрокотлів (+3 зонний лічильник), і узгодити збільшення потужностей на квартиру (тут неясна ціна питання).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 14-7-2013 у 21:12


Цитата: Початково розміщене учасником vovka  
Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Марків  

Кондиціонери з автоматичною регуляцією температури? Наскільки це здорОво?

кондиціонери для обігріву не призначені.. як побічна функція - воно працює але тако собі.. якщо це постійно юзати то термін служби зменшується і ефективність ніяка (енергії жере багато.. обмеження по температурі на вулиці). для обігріву є теплові насос воздух-воздух (типу як кондюк по формі, наприклад міцубісі zubadan) але і ціна там "трошки" вища.



Цитата:

Встановлення автономного опалення додатково до існуючого централізованого? В принципі, таке можливо. Хотілося би знати варіанти і "прицінитися" на середньострокову перспективу.

як варіант то тепловий насос воздух-вода..
але ціни там недружелюбні :)

вони на електриці (коефіцієнт до тепла порядка 3.5, типу на кіловат електрики получаєм 3.5 кіловати тепла).
ну і експлуатація може вийти дорогою при звичайних тарифах.. треба тариф як для електрокотла.

наприклад
http://www.daikin.com.ua/for-your-home/needs/heating/renovate-repla...
http://www.youtube.com/watch?v=g0nQplDoIWs


от я в перспективі думаю відмовлятися від газу і перейти на щось більш новітнє. навскидку такі от системи якраз те що треба, якби не ціна :)

видається що мороки менше чим з індивідуальним газовим.
видається що потрібно вибити тільки тариф як для електрокотлів (+3 зонний лічильник), і узгодити збільшення потужностей на квартиру (тут неясна ціна питання).

Таке обладнання має один, але суттєвий недолік - вони гріють повітря.
Усі кам'яниці (будинки з каменю, цегли, бетону, тобто, з тепло-інерційними стінами) розраховані в першу чергу на інфра-червоний обігрів. Ідеал - це пічка, тепла підлога, ще конвектори, які не лише повітря гріють, але і випромінюють (я такі на селі поставив, у них теплообмінники чорного кольору і заховані під перфоровані накладки).
А усі технології, побудовані на нагріві повітря, розраховані на будинки зі стінами з термоізоляції (сендвіч-панелі, наприклад), і я би їх в кам'яницях не використовував. Тому що нагріте повітря стінам тепло віддає неохоче, неефективно. На відміну від інфрачервоних випромінювачів, з якими може бути отримано ідеал теплового комфорту - в будинку тепло, а повітря свіже, навіть прохолодне.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 14-7-2013 у 21:44


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Цитата: Початково розміщене учасником vovka  
Цитата: Початково розміщене учасником Юрій Марків  

Кондиціонери з автоматичною регуляцією температури? Наскільки це здорОво?

кондиціонери для обігріву не призначені.. як побічна функція - воно працює але тако собі.. якщо це постійно юзати то термін служби зменшується і ефективність ніяка (енергії жере багато.. обмеження по температурі на вулиці). для обігріву є теплові насос воздух-воздух (типу як кондюк по формі, наприклад міцубісі zubadan) але і ціна там "трошки" вища.



Цитата:

Встановлення автономного опалення додатково до існуючого централізованого? В принципі, таке можливо. Хотілося би знати варіанти і "прицінитися" на середньострокову перспективу.

як варіант то тепловий насос воздух-вода..
але ціни там недружелюбні :)

вони на електриці (коефіцієнт до тепла порядка 3.5, типу на кіловат електрики получаєм 3.5 кіловати тепла).
ну і експлуатація може вийти дорогою при звичайних тарифах.. треба тариф як для електрокотла.

наприклад
http://www.daikin.com.ua/for-your-home/needs/heating/renovate-repla...
http://www.youtube.com/watch?v=g0nQplDoIWs


от я в перспективі думаю відмовлятися від газу і перейти на щось більш новітнє. навскидку такі от системи якраз те що треба, якби не ціна :)

видається що мороки менше чим з індивідуальним газовим.
видається що потрібно вибити тільки тариф як для електрокотлів (+3 зонний лічильник), і узгодити збільшення потужностей на квартиру (тут неясна ціна питання).

Таке обладнання має один, але суттєвий недолік - вони гріють повітря.
Усі кам'яниці (будинки з каменю, цегли, бетону, тобто, з тепло-інерційними стінами) розраховані в першу чергу на інфра-червоний обігрів. Ідеал - це пічка, тепла підлога, ще конвектори, які не лише повітря гріють, але і випромінюють (я такі на селі поставив, у них теплообмінники чорного кольору і заховані під перфоровані накладки).
А усі технології, побудовані на нагріві повітря, розраховані на будинки зі стінами з термоізоляції (сендвіч-панелі, наприклад), і я би їх в кам'яницях не використовував. Тому що нагріте повітря стінам тепло віддає неохоче, неефективно. На відміну від інфрачервоних випромінювачів, з якими може бути отримано ідеал теплового комфорту - в будинку тепло, а повітря свіже, навіть прохолодне.


є теплові насоси повітря-повітря (це простіше в установці - фактично як кондиціонер), а є повітря-вода. от там по ссилці на відео якраз повітря-вода. тобто тепло береться зовні з повітря (до -20, -35 залежно від виробника), і далі по аналогії зі звичайним котлом - носієм тепла є вода, тобто радіатори, теплі підлоги, гаряча вода з крана і т.п.

ефективність виробітки тепла там різниться в залежності від зовнішньої температури. при -35 там не більше 2 коефіцієнт. а при +7 от бачив і 5 заявляють :)

охота спробувати, але ціна питання поки що відлякує.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 22-7-2013 у 13:24


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
...чи витримає проводка, і квартирна, і будинкова, вона ж ніяк не розрахована на подібне. І якщо в квартирі її можна замінити, то в будинку ні.


Власне замінив електричний щиток на сходовій клітці, поставив сучасні автомати. Майстер з аварійної сказав - при бажанні можна замінити проводку в будинку. Звісно, влетить в копійку, але можна. Як варіант, можна не міняти, а провести в хату ще одну фазу, на яку вішати лише обігрівачі взимку.

На черзі - відкоси після заміни вікон, потім більш щільні вхідні двері. Тоді планую взятися за заміну проводки в квартирі, щоб можна було використовувати всюди електричні конвектори або "уфо". Взимку дасться чути, чи цього досить, чи щось потрібно ще.

Щиро вдячний всім за коментарі.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 1-8-2013 у 16:28


Тим часом державою планується запуск пілотного проекту щодо знесення хрущовок. Цікаво буде на це подивитися (але на відстані).

Тиць!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-8-2013 у 10:23


Думаєте, там буде автономне опалення?



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 2-8-2013 у 11:06


Гадаю, основна проблема опалення в старих багатоквартирних будинках - у великій складності заміни труб опалення. Коли хтось з сусідів замінює самі батареї в хаті, то можна на смітнику помилуватися товстим шаром іржі і бруду всередині. Те саме робиться в самих трубах опалення, які на порядки важче чи навіть неможливо замінити в будинку, так що чим більша відстань до системи теплоподачі, тим складніше туди дотекти теплій воді.

Цілком можливо, що в новому будинку автономне опалення і не потрібне за умови грамотно зробленої системи теплоподачі.

Тільки от процес відселення мешканців для знесення хрущовок... не простий... не прозорий... не зрозумілий...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 3-8-2013 у 00:42


На заході досить популярні повітряні системи обігріву приміщень. Може є сенс ставити, якщо не автономне, то, принаймні, будинкові котли, які б гріли повітря.



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-8-2013 у 15:38


Здається, тему переходу на автономне опалення в Україні хочуть закрити остаточно
http://www.pravda.com.ua/news/2013/08/30/6996983/
Цитата:
Кабмін пропонує Верховнiй Радi ввести комплекс обмежувальних заходiв щодо переходу квартир на iндивiдуальне опалення i гаряче водопостачання.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Вiдповiдну iнiцiативу викладено у законопроектi №3142 "Про внесення змiн до деяких законодавчих актiв України щодо вдосконалення вiдносин у сферi теплопостачання, надання послуг централiзованого опалення та централiзованого гарячого водопостачання", зареєстрованому у парламентi 29 серпня 2013 року.
....

Законопроектом забороняється видача техумов на підключення до об’єктів системи газопостачання систем автономного та індивідуального теплопостачання.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 31-8-2013 у 12:50


-1-
ну закрити... ну більше будинків, що НЕ вибухнуть буде
(а то майстри... ой...)

-2-
більше буде таких ото "хоббістів"(тм)
http://vse.rv.ua/zhittya/1376896761-70-richniy-rivnyanin-znayshov-z...




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 31-8-2013 у 17:03


Цитата: Початково розміщене учасником dr.Trollin  
-1-
ну закрити... ну більше будинків, що НЕ вибухнуть буде
(а то майстри... ой...)


Це з якої радості?
Що, газ в квартири тепер заводити не будуть? Газові плити відмінять? Чи всіх заставлять поміняти на ті, що з автоматичним перекриванням газу, якщо полум'я загасло?
А котли тільки жорстко підключати дозволено, між іншим. На відміну від плит, які і шлангами можна.
Мовчу про автоматику сучасних котлів, які крок вліво - крок вправо - одразу відключаються і газ перекривають.
Тому з чим-чим, а вибухонебезпечністю зв'язку не вловлюю.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-8-2013 у 19:38


Коли ми говоримо про загрози, що несе автономне опалення для життя, потрібно дивитися з кінця (ІМХО звичайно).
Мені не дуже відома статистика щодо кількості жертв від вибухів газу, знайшов хіба ось це http://gazeta.dt.ua/LAW/vibuhi_gazu_chi_dopomozhe_nezalezhna_eksper...
Зі статті можна отримати розуміння, що мова є йде щорічно про сумну звичайно, але таки не вражаючу цифру у кілька десятків жертв. Зверну увагу, що це цифра саме жертв газу, а не автономного опалення! Тобто, і від поганої газової плитки і від інших причин. Думаю, навіть 50% якщо віднести саме на випадки автономного опалення, це вже буде забагато.
Але чому і кілька жертв не є вражаючою цифрою? Та хоча би тому що за офіційними даними ДАІ у 2012 році загинуло понад 5 тисяч людей!! Це не просто постраждало, а загинуло! Тепер питання. Чому держава бореться з таким "лихом", як автономне опалення, залишаючи неврегульованим питання автономного транспорту? Саме заборона автономного персонального автотранспорту в Україні дозволила би врятувати щороку до 5 тисяч життів!! Зверну вашу увагу, що і до автомайстрів у повній мірі можна застосувати оцінку "а то майстри... ой...)" (с) dr.Trollin
От уявімо собі, що уряд ініціює заборону персонального автотранспорту? Уявили? Думаю, що ні, бо це нереально і безглуздо. Хоч і обходиться країні в страшну цифру 5 тисяч смертей в рік.
Так чому, співмірну по значенню для більшої частини населення України, проблему якісного і дешевого опалення житла зводять тільки до питання порятунку тих кількох умовних жертв? Чому для авто це статистика, а для опалення - це все, повний капут?
Чому не заборонять зрештою приватні (читай автономні) сади? Я думаю, число людей, які протягом року падають з вишень і яблунь, отримуючи не раз дуже складні травми, у сотні раз перевищує оцю цифру для газу. Їм бачите, автономних вітамінів закортіло! А де дозвіл від компетентних служб, це ж загроза життю!
А ще бажано зимою заборонити на вулицю виходити. Автономні пішоходи нагло падають і ламають ноги. А Азаров ігнорує проблему, а життя людей під загрозою!!

PS А статистики щодо того, скільки сімей не наважилося народити ще одну дитину, бо бракує грошей (зокрема, може і через дуже великі витрати на комуналку), не буде ніколи. Та навіть статистики, скільки дітей захворіло, а може і померло, бо десь в холодну жовтневу пору центральне опалення таки не було включене..

Блюзнірство це з боку держави - свої кишенькові інтереси видавати за питання життя та смерті людей.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-7-2014 у 22:09


http://ua.korrespondent.net/business/economics/3388848-naftohaz-zak...
Нафтогаз закликає населення допомогти зберегти чотири мільярди кубометрів газу

Дуже правильна ініціатива. І дуже просто реалізована. Нехай уряд відкриє можливість ставити автономне опалення, без волокіти і хабарів бажано. І економія буде дуже відчутною.
Але ні, ми ніколи на це не підемо. Краще будемо кормити ворога і агресора, ніж дозволимо нашим людям обійтися без теплокомуненерго.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 9-7-2014 у 12:34


А якщо б ще розгорнути програму кредитування і виробництво якихось німецьких котлів в Україні, то можна було б незле і заробити.
Правда тоді питання виникне, що робити з тими ТЕЦами і квартирами, які не від'єднаються від центрального опалення...
Правда є нюанс, що ТЕЦ можна перевести на тверде паливо і тоді потреба в газі також зменшиться, а в квартирі котел на вугілля не поставиш.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олег Звінич
Новак
*



Повідомлень: 1
Зареєстрований: 28-10-2015
Нема на форумі

Настрій: Позитив

[*] написано 28-10-2015 у 15:00


Цитата: Початково розміщене учасником Тарас Ільчишин  
А яка фірма у Львові це робить? Котел мені рекомендували з турбо -- але що він собою являє я не знаю. Казали що коштує біля 700уе. бітареї -- біля 60уе за штуку.


Досить непогані котли виробляють в Івано-Франківську пелетні на твердому паливі http://ztek.com.ua/ua/kotly-vohnezar/kotly-na-peletakh.html , на цемуж сайті викладені котли Львівського виробника БоВо. По суті бово більше промислові хча роблять котли і на 50 кВт.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Петро Самойлов
Заблокований




Повідомлень: 9
Зареєстрований: 5-12-2015
Нема на форумі


[*] написано 16-12-2015 у 00:58


Тема переходу на індивідуальне опалення знову, як ніколи, актуальна. Автономне буде набагато економнішим, аніж наразі їм нараховують за опалення від централізованого теплопостачання, крім того, зможуть самостійно регулювати витрати газу
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4  5

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4644
Реклама: