Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  ..  3    5
Автор: Тема: Автономне опалення
Вадим Калашнік
Заблокований




Повідомлень: 7
Зареєстрований: 16-12-2015
Нема на форумі


[*] написано 30-12-2015 у 10:12


Нещодавно зважився поміняти опалення в квартирі. Одразу скажу, що установка опалення в двокімнатній квартирі, обійшлась мені більш ніж в 20 тисяч. Зараз ціни дуже підскочили. Ремонт мені робила бригада із служби заявок Розумний.укр. Після установки опалення мені також довелось розкошелитись на поклейку шпалер майже по всьому периметру, адже коли знімали старі труби, трохи забруднили і шпалери. Мій товариш говорить, я ще й легко відбувся, бо в нього коли робили ремонт підлогу на кухні перестилати довелося. Що ж зате тепер все добре автономне опалення працює як годинник.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ирина Карбенина
Новак
*

Фотографія користувача


Повідомлень: 13
Зареєстрований: 17-12-2014
Нема на форумі

Настрій: все добре

[*] написано 13-2-2016 у 03:59


Ми теж думали робити автономку, але як порахували при чому збільшити в два рази ніж раніше стояло у нас 6 секцій, які нічого не гріли. Зараз же все чудово, дуже навіть тепло, і автономне нам тепер ні до чого, та й окупається воно дуууже довго. У знайомих років як 5 стоїть, ніби й добре, але в теж час, ще себе не відбило, та й не скоро говорить)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Злата Радюк
Новак
*



Повідомлень: 1
Зареєстрований: 9-12-2016
Нема на форумі


[*] написано 23-12-2016 у 00:18


Притримуюсь думки, що в будинку потрібно встановити твердопадивний котел, його потужності має висатчити на весь будинок, а паливо можна готувати ще влітку.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 23-12-2016 у 10:28


Цитата: Початково розміщене учасником Злата Радюк  
Притримуюсь думки, що в будинку потрібно встановити твердопадивний котел, його потужності має висатчити на весь будинок, а паливо можна готувати ще влітку.

Такий котел може бути складовою частиною системи опалення, але не єдиним джерелом тепла. Їдете кудись на тиждень - залишите будинок без опалення?

На мій погляд, газовий котел з низькотемпературним теплоагентом (теплі стіни/тепла підлога) на сьогодні чи не найдешевша система. Можна сюди долучити твердопаливний котел, але вартість самого котла, додаткової автоматики, дрів - не так швидко окупиться. Єдине, система стає більш незалежною від газопостачання, в смислі, "а ну ж війна".




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 23-12-2016 у 18:07


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
система стає більш незалежною ... "а ну ж війна".

Справжню незалежність може забезпечити тільки гравітаційна циркуляція.
Ну ще вигадують різні чудасії типу живлення насоса від Пельтьє чи всілякі Стірлінги... Але то для любителів більше погратися, а не погрітися )))))




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 24-12-2016 у 00:25


Чому, грієшся поки граєшся :)

Помпа від пельтьє, оце збочення :) Люблю схиблених на голову, за ними цікаво спостерігати :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
VitalaIvanchenko
Новак
*



Повідомлень: 1
Зареєстрований: 16-1-2019
Нема на форумі


[*] написано 18-1-2019 у 23:27


Підскажіть який котел правильно вибрати, одноконтурний чи двохконтуний? Говорять, що двохконтурний не сильно хороший тим, що коли включають одночасно воду в деяких містях то відбувається різкий стрибок температури. Це можна пережити? На данний момент я вибрав такий Vitodens 100-w, але ще потрібно вибрати і бойлер, який підібрати під дану модель котла.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 19-1-2019 у 00:27


Цитата: Початково розміщене учасником VitalaIvanchenko  
Підскажіть який котел правильно вибрати, одноконтурний чи двохконтуний? Говорять, що двохконтурний не сильно хороший тим, що коли включають одночасно воду в деяких містях то відбувається різкий стрибок температури. Це можна пережити? На данний момент я вибрав такий Vitodens 100-w, але ще потрібно вибрати і бойлер, який підібрати під дану модель котла.

Маю у використанні два котли двоконтурні, vaillant і protherm panther.
Vaillant в офісі, ремонтується як не кожного року, то через рік. Може то мені такий попав, не знаю. Парапетний.
Протерм димохідний, за скільки вже років хіба один раз чистив давач вогню. І от цього року почав тиск скакати, скоріш за все треба розширювальний бачок підкачати.
Щоб були якісь особливі скачки температури... В нього виставлена температура води з крану 45°. Іноді буває, рідко, відкриваєш і починає текти гарячіша пару секунд. Але щоб це було проблемою, не сказав би. Щоб цього не було, треба відключити попередній нагрів. В нього є опція, тримати частину гарячої води в бачку, тоді, при відкриванні крану, скоріше тече тепла вода.
Ще у використанні маю три електричних бойлери, усі арістон на 80 л.
У використанні електробойлера є свій смисл. Для повного комфорту на сьогодні я би монтував систему з двоконтурним котлом і електробойлером.
Котел газовий гріє воду, коли її треба багато, там ванну набрати, чи мити чогось багато. У всіх інших випадках воду гарячу брати з бойлера.

І не забудьте змонтувати одразу терморегулятор десь в кімнаті, щоб температуру точніше виставляти. Я був здивований, але не всі знають, що для цього підходить будь-який терморегулятор, не обов'язково щось дороге і спеціалізоване. Типу такого: https://m.rozetka.com.ua/offer/4316086/
Не конкретно цей, я просто для ілюстрації.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 19-1-2019 у 09:59


Цитата: Початково розміщене учасником VitalaIvanchenko  
Говорять, що двохконтурний не сильно хороший тим, що коли включають одночасно воду в деяких містях то відбувається різкий стрибок температури. Це можна пережити?

Я зрозумів, що ви мали на увазі.
Просто це до нагрівального пристрою не має відношення.
Жінка миється в душі, а в той час чоловік відкриває холодний кран на кухні, в результаті жінку обдає окропом - ви про це?
Проблема в тому, що більшість сантехніків у нас безграмотні. А ще халявщики, яких цікавить лише оплата за роботу. Як вам потім користуватися цим всім їх не цікавить.
Помилка в тому, що монтаж системи водопостачання виконують одним перерізом труби. Очевидно, що чим більше відкрити кранів, тим більше впаде тиск в системі в цілому.
Щоб уникнути цього, потрібно монтувати водопровід, зменшуючи переріз труб. Наприклад, на вході дюйм, лічильник, фільтри, все дюймове, далі розгалуження на холодну гарячу, це уже три чверті, тобто на котел чи бойлер піде три чверті, а далі, на кожен змішувач, по півдюйма.
За такої схеми, при одному відкритому змішувачі, якщо відкрити другий, на першому відчутного падіння тиску не відбудеться.
Можна монтувати на колекторах, але це зайві затрати і зайві різьбові з'єднання, я б обходився без них, просто паяти чи монтувати перехідники на менший переріз.
Якщо на вході три чверті, як в більшості багатоквартирних будинків, тоді робити відповідне зменшення діаметрів. Але тут буде деяка проблема, оскільки труби діаметром менше ніж пів дюйма у нас не сильно поширені, доведеться пошукати.
Отакі реалії. Щоб мати грамотно зроблений ремонт, потрібно бути інженером.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-1-2019 у 13:29


У мене на дачі двохконтурний котел. Коли миєшся в душі (навіть якщо інші крани) ніхто не рухає, тепло йде "хвилями" - то загаряча, коли котел включився, то захолодна. Не знаю, чи це проблема з тиском чи з дуже якоюсь "грубою" системою керування нагріванням. З миттям посуду і тп - та сама ситуація.
Так як то дача, то дуже не заморочуюся, є як є :) . Але раз була була думка - може після котла повісити якийсь маленький бойлер чи щось подібне, у якому би вода змішувалася і ставала рівної температури і вже тоді йшла в систему.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 19-1-2019 у 15:34


Якщо котел постійно вмикається/вимикається, то або ти відкриваєш кран надто слабо для цього котла, або в принципі в тебе тиск заслабкий в системі для нього.
До речі, це одна з незручностей при експлуатації котла, завжди є певний мінімальний напір з крану, при якому котел буде горіти постійно і рівномірно гріти воду. І це завжди викликає деяку перевитрату води, ну і часто незручності, коли не потрібно такого напору.
Чому я і казав, що вважаю систему, в якій присутні і котел, і електробойлер зручнішою в побуті. Тільки не послідовно під'єднані, бойлер після котла, а незалежно, з переключенням триходовим краном. Треба більше води, ванну, наприклад, наповнити, перемикаєш на котел, а в нормальному режимі - декілька тарілок помити, душ прийняти - з бойлера.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-1-2019 у 17:27


Я повністю погоджуюся, котел і бойлер варто розділити. Просто в моєму випадку швидше мова би мала йти за якусь ємкість літрів 10-20, в якій вода змішується до одної температури. Просто бойлер - перше що прийшло до голови. Електрикою на дачі не дуже зручно, бо треба чекати, поки він загріється.
В особняку варто взагалі таку велику бочку для накопичення тепла ставити, за тисячу доларів :-)

Тиск малий, бо знову ж таки, система дачна, вода качається з криниці в такий бачок 30 літрів і автоматично час від часу підкачується.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 19-1-2019 у 21:19


В принципі, в мене така ж система, тільки не криниця, а артезіанська свердловина, з якої глибинна помпа накачує в 100-літровий гідроакумулятор. Автоматикою виставлено нижню межу 1,7, верхню 3,2.
Ну але в мене бойлер. На дачу не приїжджаєш на годинку, а за годину після ввімкнення уже нормально гаряча вода.
Може тобі автоматику підкрутити, межі спрацювання підняти?
А якщо помпа слабенька, теж можна поміняти.
Або взагалі, якщо вже купувати бойлер для змішування, то купити більший, і ним користуватись повноцінно.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-1-2019 у 23:11


У мене межі суттєво нижчі, це точно. Може й варто підкрутити. Але цей акумулятор у мене лише 30 літрів. Питання, чи йому від цього не стане зле?



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 19-1-2019 у 23:36


Можеш глянути на його характеристики, але від літражу точно не залежить. Так, як в мене, це типові значення.
Якщо прямо на ньому не написано, то погуглити по моделі.
І не забудь перевірити тиск повітря без води. В своєму я накачую 1,5.






Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  ..  3    5

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4644
Реклама: