Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3    5
Автор: Тема: Автономне опалення
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-9-2007 у 15:43


Цитата:
З 4 по 7 в палаці спорту "Україна" (екс-Спартак) проходить виставка "Опалення"


Якого місяця? Вересня, жовтня?




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 5-9-2007 у 15:52


вересня



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 5-9-2007 у 16:38


Мені просто цікаво - що ви хочете знайти на тій виставці?



Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 5-9-2007 у 19:15


Цитата:
Мені просто цікаво - що ви хочете знайти на тій виставці?

Так можна скзати про будь-що.

Ну якщо її проводять, значить для когось це цікаво. Хіба ні? :)

Сьогодні проходив поруч, помітив непоганий стенд з усілякою технікою для ремонту: дрельки, перфоратори, і купа інших прибудуї, призначення яких не зрозумів :) Вразила пила для бетону!
Думаю, така виставка цікава в першу чергу для тих хто будується чи планує.

Та й якби мої сусіди зініцювали перехід під'їзду/будинку на автономне опалення, я би був двома руками "За"; на виставці, думаю, можна побачити якісь ориґінальні рішення для цієї справи.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 25-7-2008 у 07:26


http://svetlovodsk.com.ua/forum/viewtopic.php?t=203
Деякі юридично-бюрократичні аспекти.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-7-2008 у 11:25


Цікава дискусія. Нам би такого юриста.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 19-5-2011 у 15:16


Янукович вирішив впроваджувати автономне опалення по країні, як це робилося на Закарпатті.

Загалом, ідея дуже навіть добра. Правда з статті незрозуміло, чи це кожен має ставити в себе вдома котел чи це будуть будинкові котельні. І чи мають це бути електричні системи чи на природному газі. У будь-якому випадку потрібно буде перебудовувати або газову або електричну системи міст. Це не питання року, а, мабуть, десятиліть. І що робити з ТЕЦами і закопаними трубами?
Уявляю, скільки будуть платити за центральне опалення люди, коли, наприклад, половина вже перейде на індивідуальне...





Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталя Муха
Новак
*



Повідомлень: 4
Зареєстрований: 10-8-2011
Нема на форумі


[*] написано 12-8-2011 у 11:22


Доброго дня! Допоможіть будь ласка вирішити питання. Я живу в старому польському будинку (2 поверхи). В нас в квартирі пічкове опалення. Мені цікаво знати, чи потрібен мені дозвіл на встановлення котла в квартирі?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Моравський
Академік
****



Повідомлень: 474
Зареєстрований: 17-8-2005
Місто: Львів
Нема на форумі


[*] написано 12-8-2011 у 14:55


дозвіл обов"язковий, плюс потрібний "Проект на встановлення та підключення", де буде вказано звідки газ і куди витяжка та ін... це за собою тягне виїзд фахівців на місце, огляд і т.д. Треба мати свої БТІшні плани квартири чи будинку... одним словом досить багато чого і мігренно!... Як українці це все залатвлюють то ми знаєм, чи не так?
хто дає такий дозвіл зараз не скажу бо не зовсім я з тим мав справу а батько... Напевне хтось на зразок Львівтеплоенерго , а також Газова служба (як вони там правильно називаються не знаю....)... гадаю не пропустив якусь службу, хоча, хто зна.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 12-8-2011 у 17:14


Дозволу не потрібно. Але потрібно багато чого іншого.
Роботи по переобладнанню опалення квартири мають бути виконані за проектом, складеним спеціалізованою проектною фірмою (з відповідною ліцензією) і погодженим з Львівгазом. Перед початком проектування належить отримати у тому ж Львівгазі техумови на підключення котла. Техумови видаються після надання інвентарних планів з перерізами димоходів і вентканалів.
Карочє, спочатку в БТІ за планами, потім в Львівгаз за техумовами, з техумовами до проектантів (погоджують проект вони самі), з готовим проектом до монтажників.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталя Муха
Новак
*



Повідомлень: 4
Зареєстрований: 10-8-2011
Нема на форумі


[*] написано 14-8-2011 у 18:33


Дуже дякую вам за поради! Буду пробувати щось робити. Сподіваюсь мені вистачить терпіння довести це все до кінця:)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Ришковець
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 164
Зареєстрований: 11-9-2006
Місто: Львів-Дрогобич
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-8-2011 у 17:32


Я також живу у польському 2-поверховому будинку. В мене також було пічне опалення, а при оформленні документації було менше мороки, тому що не потрібно було від'єднуватись від центрального опалення.
Поставив собі димохідний котел, але трохи незадоволений гучністю його роботи - чути запалювання газу, горіння і т.п. До того ж бажано спеціальним рукавом з фольги протягнути отвір димоходу від верхньої точки до нижньої (треба робити нижче від входу гофри з котла) і передбачити стікання конденсату зі стін димоходу через трубочку. Вслане цього я не зробив, тому що не мав певних знань.
Тому, щоб не мурдуватись із димоходами та гучністю роботи раджу ставити котел з турбіною, який трохи дорожчий, але працює суттєво тихіше за димохідний.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталя Муха
Новак
*



Повідомлень: 4
Зареєстрований: 10-8-2011
Нема на форумі


[*] написано 16-8-2011 у 08:44


Дякую за пораду! Обов"язково врахую вашу думку, коли буду вибирати котел.
Хотіла ще запитати, чи ви відчули різницю між пічковим опаленням та котлом?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Ришковець
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 164
Зареєстрований: 11-9-2006
Місто: Львів-Дрогобич
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-8-2011 у 19:49


Так, звичайно. Різниця відчутна, по-перше, економія газу не менше ніж у 3 рази, а звідси і грошей (в опалювальний період котел працює цілодобово правда у день в одному режимі, а вночі в іншому), і, по-друге, в квартирі дійсно тепло завжди.

Хотів додати до мого попереднього посту, що при встановленні димохідного котла необхідно робити обстеження димоходу (при потребі почистити), щоб отримати акт про належний стан димоходу. У моєму випадку таке обстеження робили працівники ЖЕКу, який мав на це ліцензію.

При встановленні батарей потрібно добре порахувати кількість тепла, яку вони забезпечують, в розрахунку 1 ребро на 1 м. кв.. З досвіду можу сказати, що виробники завищують цей показник, тому треба ставити більше ребер. На кожну батарею, як правило, ставлять, регулятор температури, тому можна буде скористатись ним, якщо буде зажарко.

Бажаю успіхів!




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Наталя Муха
Новак
*



Повідомлень: 4
Зареєстрований: 10-8-2011
Нема на форумі


[*] написано 31-8-2011 у 09:07


Дуже вдячна за вашу увагу до мого питання!:)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 31-8-2011 у 11:04


Не забувайте, що вже існують конденсаційні котли різних модифікацій, - в них ККД ще більший.



Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-8-2011 у 11:40


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  
Не забувайте, що вже існують конденсаційні котли різних модифікацій, - в них ККД ще більший.

Довідка: ККД - Кількість Купюр Доларових ;)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 31-1-2012 у 21:46


Цитата: Початково розміщене учасником Andreas  
Цитата:
vovka
Бо я вроді як чув від них що там запаюються стики і гарантія 50 років як мінімум.


Збрехали Вам, шановний. 8 років дає виготовлювач труб, а на змонтовану систему (там де стики є) дай Бог, щоб 2 роки дали.
Дійсно, найкраще такі труби прокладати відкрито вздовж плінтуса, а потім закривати з'ємною декоративною штучкою. І з'єднання найкраще таки механічне - не зварювання (пайка) і ні в якому разі не клей.

дослідив я то своє опалення. бо якраз робив ремонт цього року (точніше ше продовжую і прийшлось вникати у все).

труби ППР, а не металопластик. пайка. в них недолік є як виявилося - від високої температури стає їм зле. тому з централізованою систему опалення їх неможна ставити. а я собі на котлі більше 50 градусів наразі не виставляв - кажуть 50 років таки має служити. але чесно кажучи якби мав можливість то переробити, то я б більше тої пайки в бетон не заривав :( неподобається така ідея. сплю неспокійно )))

а от з приводу металопластика. забетонував так званий металопластик у стяжку для теплої підлоги. але там труба Rehau, зі сшитого полієтилену, з'єднань у бетоні немає, всі назовні біля змішувального вузла. письмова гарантія 10 років + 800 000 грн страховка від розриву турби і з'єднань. тут сплю дуже спокійно :D

ну і 2 місяці вже користуюсь автономним опаленням. наразі рахунок за тепло не перевищив 200 грн! за січень наприклад набігло 220 кубів газу. а це всього 160 грн!

при площі 95 квадратів, відсутності дверей, меблів, наявності вентиляції яка нагнітає 6 кубів воздуху в годину температурою -5 :o (треба це питання пофіксити) - вважаю це халявою. ну щоправда температура в квартирі +17 (на вулиці на протязі січня помоєму в районі 0 -2 було, зараз -12), більше нема сенсу підтримувати. думаю при +20 і обжитій квартирі - особо більше небуде.

наприклад батьки платять зараз за квартиру площею 77 метрів, і не сильно там вже і тепліше, ну +20 є.. небільше - короче шось 400 грн.

котел вайлант. стояв 5 років. запустив недавно. все працює. нічого не закисло і т.п. сьогодні підключив програматор до нього, настроїв +18 і включив теплу підлогу. подивлюсь чи дасть економію в наступному місяці.

в перший день тепла підлога газу жере як не в себе :) далі вже стабілізується розхід.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 31-1-2012 у 23:33


Володя, між +17 в квартирі, і +20 - дуже велика різниця. З точки зору системи опалення.
В мене в офісі, 71 кв. м, тепла підлога, Вайлент турбокотел, 24 кВт.
+15 градусів при несильному морозі - це 4-5 кубів в день, +17 - вже за 10 кубів зашкалить, а щоб +20 зробити - це вже 25 кубів тільки так.

Ну і порівнювати витрати в різних приміщеннях просто в лоб ніяк не можна, втрати всюди дуже різні.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Руслан Кравець
Дійсний член
***



Повідомлень: 249
Зареєстрований: 19-6-2002
Нема на форумі


[*] написано 1-2-2012 у 10:53


Ну і, крім площі, висоту стелі також варто враховувати. Обігрівається, все ж таки, об'єм.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 1-2-2012 у 19:42


Цитата: Початково розміщене учасником Руслан Кравець  
Ну і, крім площі, висоту стелі також варто враховувати. Обігрівається, все ж таки, об'єм.

в мене висота 2.7
в батьків 2.5

але в мене є вентиляція.

температура відпливу


температура припливу (через недосконалість конструкції, забирається частина того повітря яке щойно подалось, і рекуператор не сильно допомогає.. можна сказати що взагалі непрацює.)


за бортом було -12.2.

у витяжку добре так дме холодним через всю квартиру.. :) фактично видуває добру частину нагрітого повітря (6 кубів повітря т=-8 на годину = це під 150 кубів на добу. немало я б сказав. крім того цих установок 3 штуки.. 2 я заклеяв целофаном але не так щоб аж дуже плотно, поки немає міжкімнатних дверей бо протяг і розхід відразу більший.) .
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 1-2-2012 у 19:56


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Володя, між +17 в квартирі, і +20 - дуже велика різниця. З точки зору системи опалення.
В мене в офісі, 71 кв. м, тепла підлога, Вайлент турбокотел, 24 кВт.
+15 градусів при несильному морозі - це 4-5 кубів в день, +17 - вже за 10 кубів зашкалить, а щоб +20 зробити - це вже 25 кубів тільки так.

Ну і порівнювати витрати в різних приміщеннях просто в лоб ніяк не можна, втрати всюди дуже різні.


ну це зрозуміло що отак порівнювати неможна, але все ж прикинути можна. полюбому дешевше виходить з котлом. я ж зробив скидку і на вентиляцію, і на необжиту квартиру без дверей, і ще й на більшу площу і вищі потолки. як занесу меблі то об'єму який треба нагріти стане суттєво менше :)) зараз взагалі пуста квартира.

добре. в брата є 2 кімнатна, 78 кв.м. от щойно позвонив спитав :) за останній місяць платив за опалення 240 грн.
тепла підлога в нього площа десь 18кв.м., працює постійно. квартира вже обжита. потолки 2.7 (точніше вже 2.6, враховуючи гіпсокартон). будинок цегляний.
температура точно неможу сказати, треба поміряти, але не є холодно в хаті. по відчуттях більше чим в мене +17.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 1-2-2012 у 20:07


от я собі записую показники лічильника:
01.12.2011 332
22.12.2011 494
01.01.2012 584
08.01.2012 624
14.01.2012 656
18.01.2012 694
24.01.2012 730
27.01.2012 753
30.01.2012 780
31.01.2012 795
01.02.2012 806

30.01.2012 - включив теплу підлогу :) і відразу результат в 15 кубів. але то перший день бо йде посилений прогрів холодного бетону. сьогодні вже було 11 куба. в теорії з теплою підлогою мав би бути результат кращий чим з радіаторами. на практиці щось наразі так не получається. але от включив 30.01.2012 і думаю вже не буду виключати. подивимось на результат в кінці місяця. на програматорі налаштував +18.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 1-2-2012 у 22:25


При цих морозах я звернув увагу, що стає значно тепліше, якщо опускати "сонцезахисну" шторку. Всеж таки "радіаційні" втрати тепла через шкло - значні.



Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Max Yuzhakov
Дописувач
**

Фотографія користувача


Повідомлень: 87
Зареєстрований: 28-4-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-2-2012 у 00:27


Цитата: Початково розміщене учасником Hanor Narasson  
При цих морозах я звернув увагу, що стає значно тепліше, якщо опускати "сонцезахисну" шторку. Всеж таки "радіаційні" втрати тепла через шкло - значні.

:D це мабуть жарт такий, технічний...
взагалі важко сказати, треба розраховувати...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3    5

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4644
Реклама: