Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Зразок порушення копірайту
Олег Воробйов
Дописувач
**



Повідомлень: 63
Зареєстрований: 16-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: чайний

[*] написано 8-9-2006 у 17:46
Зразок порушення копірайту


Шановні форумці!

Хотів поділитися з вами зразком порушення правил інтелектуальної власності http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=1730 при передруці з форуму.

Близько року назад я написав на форумі декілька повідомлень на тему чаю та чайної культури

http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=3556

Без жодного мого відома та без жоднного посилання та згадки автора, компіляція з цих повідомлень з незначними редакторськими правками була надрукована у газеті "Львівський залізничник" від 24 лютого 2006 року.

Ось лінк на саму газету
http://www.railway.lviv.ua/index.php?section=2&link=26

А ось на сторінку з цим матеріалом
http://www.railway.lviv.ua/gazeta/N8/6.pdf

Я спробую написати в редакцію, про результати доповім :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 8-9-2006 у 19:16


Обурливо, але нема на то ради... Єдине, то хіба заставити їх вибачитись і в наступному номері вимагати спростування.



Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Олег Воробйов
Дописувач
**



Повідомлень: 63
Зареєстрований: 16-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: чайний

[*] написано 8-9-2006 у 19:20


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Обурливо, але нема на то ради... Єдине, то хіба заставити їх вибачитись і в наступному номері вимагати спростування.

Так і пробую зробити. Побачимо...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 8-9-2006 у 19:43


З досвіду спілкування - емайл вони або не прочитають, або проігнорують. Краще телефонний дзвінок.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 8-9-2006 у 20:02


А ще краще - рекомендований лист з повідомленням про вручення.



Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олеся Козак
Дописувач
**



Повідомлень: 37
Зареєстрований: 21-12-2005
Місто: Лондон
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-9-2006 у 11:07


Боюся, що все це надармо. Люди вже у нас такі чи то країна - без дотримання всяких правил... "Написати в редакцію" - ні до чого не призведе, навіть до відповіді. З власного досвіду: не так давно одна маловідома львівська газета надрукувала мого вірша БЕЗ мого на це дозволу та й без всяких запитань взагалі. Хочу зазначити, що вірш був написаний з розпачу - після трагедії на Скнилові, і ні за які гроші друкуватися я не хотіла. Посилання на автора було, як то і має бути, АЛЕ - з вірша було викинуто ВІСІМ рядків, які я вважала найголовнішими і які найбільше зачіпали за серце! Можливо шановна редакція вирішила аж так не зачіпати серця читачів, чи що, але обуренню моєму не було меж, не так за недозволений друк, як за викинуті рядки... Думаю, буде зайвим писати, що намагання відстояти свої права ні до чого не призвели...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 9-9-2006 у 11:46


Обурливо? Так! Протизаконно? Ні!
Копірайт не дається "автоматом". За яким законом не можна повторювати одній людині те, що сказала (написала, проспівала і т.д.) інша людина? Захищайте свої права авторським свідоцтвом - "і буде вам щастє". Тоді ні писати, ні телефонувати не треба буде - до суду, а потім до каси за грішми компенсації.
А так, ще доведіть, що то Ви самі придумали, що на форумі написали, а не з Вікіпедії здерли, доведіть, що то Ваш вірш, а не сусідки Вашої по сходовій клітці, що доступу до Інету не має.
Питань моралі не чіпаю навмисне. Перемінчива то штука - мораль.

Цитата:

Люди вже у нас такі чи то країна - без дотримання всяких правил...

Чого то? Є правила. Але чомусь дотримуватися цих правил люди згодні лише тоді, коли вони на їхню користь.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-9-2006 у 14:45


Цитата:
Копірайт не дається "автоматом".

Копірайт дається автоматом. Якщо не обумовлено додатково, усі права належать автору. У випадку з Воробйовим його текст було використано іншими людьми в комерційних цілях.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 9-9-2006 у 16:25


Цитата:
Андрій Пелещишин
Копірайт дається автоматом.


Так, коли маємо справу з "кінцевим виробом" - книгою, піснею, статтєю, картиною і т.д. Але копірайт постингу на форумі?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 9-9-2006 у 20:17


...все, що ви викладаєте в інтернет, має фіксовану дату, автора... копірайт однозначно належить автору, навіть якщо не ставити значків і не наголошувати на цьому.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 9-9-2006 у 20:39


Хм... "Автора"... Знов ж таки справедливо, якщо Ви щось виклали (статтю, книгу, вірш) під власними паспортними даними, що може хтось підтвердити. Тоді Ви - автор, а те, що Ви виклали називається "публікація".
А "Темпіка" - то для закону не автор, а нік-"клікуха". І ніякому захисту з боку закону творіння цього ніка (постинги на форумах) не підлягають.
Але не все так погано! Закон так само не може покарати ніка, припустимо, за ненормативну лексіку, за заклики до терористичного акту і т.д.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 9-9-2006 у 20:40


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas

Так, коли маємо справу з "кінцевим виробом" - книгою, піснею, статтєю, картиною і т.д. Але копірайт постингу на форумі?


А поясніть мені різницю між постом на форумі і статею. За вашою логікою коли Олег Воробйов написав пост на форумі, то прав він на нього немає, а коли газета дослівно передрукувала цей пост і він перетворився на статтю, то тепер отримала всі права.

Трохи витягів із "Закону про авторське та суміжне право"
Так як визначення посту форуму не знаходимо ідемо від протилежного.

"Стаття 10. Об'єкти, що не охороняються

Не є об'єктом авторського права:

а) повідомлення про новини дня або поточні події, що мають характер звичайної прес-інформації;

б) твори народної творчості (фольклор);

в) видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру (закони, укази, постанови, судові рішення, державні стандарти тощо) та їх офіційні переклади;

г) державні символи України, державні нагороди; символи і знаки органів державної влади, Збройних Сил України та інших військових формувань; символіка територіальних громад; символи та знаки підприємств, установ та організацій;

д) грошові знаки;

е) розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності і на які поширюється право sui-generis (своєрідне право, право особливого роду). "

Пост не підпадає під жоден пункт, одже він підпадає під охорону цим законом. Тепер якже автор набуває своїх прав.

"Стаття 11. Виникнення і здійснення авторського права. Презумпція авторства

1. Первинним суб'єктом, якому належить авторське право, є автор твору.

За відсутності доказів іншого автором твору вважається особа, зазначена як автор на оригіналі або примірнику твору (презумпція авторства).

Це положення застосовується також у разі опублікування твору під псевдонімом, який ідентифікує автора.

2. Авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей.

3. Особа, яка має авторське право (автор твору чи будь-яка інша особа, якій на законних підставах передано авторське майнове право на цей твір), для сповіщення про свої права може використовувати знак охорони авторського права. Цей знак складається з таких елементів:

латинська літера "c", обведена колом, - ©;

ім'я особи, яка має авторське право;

рік першої публікації твору.

Знак охорони авторського права проставляється на оригіналі і кожному примірнику твору. ..."

Під постом Олега є його Прізвище і цього достатньо щоб він вимагав захисту своїх прав у суді.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 9-9-2006 у 21:01


Там є , до речі і ст.8 ч.1, де написано, що захищається. Захищаються твори. Постинг на форумі хіба твір? А так - все вірно. Грошовий знак - твір, що не захищається. Пісня "Гоп мої гречаники" - твір, що не захищається.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 9-9-2006 у 21:11


А що теке пост? Офіційного юридичного визначення то немає. А тому його можна віднести до Інших творів - є таке в тій же ст.8 ч.1.

Окрім цього в тому ж законі сказано, що захищаються і не закінчені твори.

Ну і нарешті газета порушили не тільки права Олега, але й власне самого форуму. В законі чітко виписано, що бази даних підлягають захисту. А що таке форум. Це є звичайна база даних інформаційних повідомлень із відповідним інтерфейсом.

Безумовно, що пости є різними. В розділі асоціації у нас пости є із одного слова, але ж Олег Воробйов написав дійсно великий за обсягом логічно завершений пост, який цілком, на мій погляд, можна вважати твором. Зрештою газета, яка його передрукувала теж важає його твором.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Andreas
Академік
****



Повідомлень: 813
Зареєстрований: 29-4-2004
Місто: Offenburg, Deutschland
Нема на форумі

Настрій: не дуже...

[*] написано 9-9-2006 у 21:29


Цитата:
Тарас Гулка
В законі чітко виписано, що бази даних підлягають захисту. А що таке форум. Це є звичайна база даних інформаційних повідомлень із відповідним інтерфейсом.


А от тут я на 100% згідний. Тільки давайте продовжимо, скажемо, що законний володар цієї бази даних - Андрій Пелещишин, він її придумав, цю базу даних, він платить за хостинг-трафік-електроенергію, що споживає ця база даних і газета порушила саме його права інтелектуальної власності. Він і повинен подавати в суд, бо порушені саме його права. І все чудово підпадає під дію закону.
А ми всі добровільно і безкоштовно поповнюємо цю базу даних своїми "безсмертними творами" без претензій на авторство.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 9-9-2006 у 21:30


Доречі ви все настоюєте, що пост не є твір.
Я заглянув у тлумачний словник

Твір - те, що зроблене, створене ким-небудь і реально цснує в тій чи іншій формі. Продукт творчої діяльності людини.

Джерело: Великий тлумачний словник української мови, Харків, Фоліо, 2005.

Так, що пост - це не що інше як цей самий твір, адже це продукт творчої діяльності.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 9-9-2006 у 21:37


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Andreas
А от тут я на 100% згідний. Тільки давайте продовжимо, скажемо, що законний володар цієї бази даних - Андрій Пелещишин, він її придумав, цю базу даних, він платить за хостинг-трафік-електроенергію, що споживає ця база даних і газета порушила саме його права інтелектуальної власності. Він і повинен подавати в суд, бо порушені саме його права. І все чудово підпадає під дію закону.
А ми всі добровільно і безкоштовно поповнюємо цю базу даних своїми "безсмертними творами" без претензій на авторство.


Було би саме так - "добровільно і безкоштовно". І ви самі замітили, що все підпадає під закон.

Але Андрій свого часу створив розділ Copyright, де чітко розписав кому які права належать. І наші "безсмертні твори" належать нам, а от наша з вами дискусія належить вже Андрію :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-9-2006 у 21:58


До речі, щодо прізвищ і ніків. Я звичайно прихильник "людської" ідентифікації , проте використання ніків не запечерує захист інтелектуальної власності. Таке явище як літературні псевдоніми існує з давніх давен.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-9-2006 у 22:02


Щодо захисту прав дописувачів. Я визнаю право дописувачів на їхні дописи, і якщо буде потреба я готовий свідчити на користь постраждалого форумця.
Уточнюю, що усі старі копіїї баз даних Форуму я маю, тому я буду певний чи те що є на Форумі в такому самому виді було і на момент до виникнення колізії.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олег Воробйов
Дописувач
**



Повідомлень: 63
Зареєстрований: 16-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: чайний

[*] написано 11-9-2006 у 13:04


Дякую всім за підтримку та цінні коментарі. Як не дивно, редакція зреагувала на мій лист. Я також вже спілкувався з ними телефоном і мені навіть призначили зустріч. Сподіваюсь не з метою моєї ліквідації :)

Далі буде :) ...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 11-9-2006 у 14:40


А хтось знає, яке у нас передбачене покарання за порушення авторських прав?



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 11-9-2006 у 16:42


Цитата:
Оригінальне повідомлення від tysovska
А хтось знає, яке у нас передбачене покарання за порушення авторських прав?


На 1+1 йде передача "Судові засідання із Ігором Годецьким" Недавно там була подібна ситуація. Суть: кубіта розіслала свою п'єсу по різних театрах із пропозицією купити. Театри відмовили, але з часом один вирішив поставити її (без відома авторки). Авторка дізналась і подала в суд. Вона просила 10% від кошторису вистави (кошторис 50 тис. грн). Суд задовольнив її позов і театр мав або виплатити 5 тис. грн. або припинити репетиції.

Я так розумію у скільки ви оціните свій твір - стільки і можна вимагати.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 12-9-2006 у 06:19


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олег Воробйов
Дякую всім за підтримку та цінні коментарі. Як не дивно, редакція зреагувала на мій лист. Я також вже спілкувався з ними телефоном і мені навіть призначили зустріч. Сподіваюсь не з метою моєї ліквідації :)

Далі буде :) ...


Ліквідація? сумніваюсь...
Успішного вирішення проблеми!




Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Олег Воробйов
Дописувач
**



Повідомлень: 63
Зареєстрований: 16-8-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: чайний

[*] написано 13-9-2006 у 19:10


Ну що Вам сказати... Нажаль завершити справу достойно не вийшло :( В дію вступив людський фактор. Зустрівся я з "автором" колонки - жіночка казала що її звільнять з роботи, просила не вимагати нічого від редакції, обіцяла, що це більше не повториться і т.п. На цьому моя принциповість і закінчилась :(
В результаті почуваєш себе ще гірше, ніж би просто тихо "схавав" це все відразу і не рухався. Вибачте, що всіх збурив.

P.S. Якщо ви не проти я це повідомлення (не тему, а лише це повідомлення) знищу за день-два.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-9-2006 у 19:24


Цитата:
В результаті почуваєш себе ще гірше, ніж би просто тихо "схавав" це все відразу і не рухався

Та ну, дурниці. Тепер будуть знати що це негоже так робити. А ви вчинили по совісті. І те що пробачили - також по совісті.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4763
Реклама: