Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Львів. Короткий фрагмент суб’єктивних відчуттів перетворений у наб...
Надія Баловсяк
Академік
****



Повідомлень: 334
Зареєстрований: 6-8-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 3-10-2006 у 15:11
Львів. Короткий фрагмент суб’єктивних відчуттів перетворений у набір маловиразних слів


Місто-легенда, західна столиця України, місто, в якому дихає історія і де найбільше збережене українське в Україні. Ці банальні, але досить точні епітети і порівняння зараз можна прочитати практично у будь-якому онлайновому виданні. Все це точно, але це не вже сказано-пересказано, говорено-переговорено.

Я ж хочу написати про інше. Мені вдалось цього разу поглянути на Львів з різних боків – не лише походити вуличками міста, проста подорож якими вже піднімає настрій, заряджає дикою енергією (не побоюся здатись неоригінальною – адже здається, Руслана вже про це говорила). Поспілкувавшись з людьми, подивившись на місто в день його свята, зазирнувши трошки за лаштунки того парадового Львова, який мені був представлений у попередні мої відвідини, я побачила, а скоріш, відчула трохи інший Львів. Можливо, цей Львів мені виявився ще ближчий, ще більш сприйнятний і зрозумілий.

Це місто, в якому унікальним чином поєднується європейськість і українськість у всіх їх найкращих проявах, які тільки можна уявити. Дивний, надзвичайний конгломерат націй, яким завжди був Львів, перетворився у саме українське з усіх українських міст, в якому присутні вкраплення безлічі європейських культур. Це відчувається у архітектурі, у диханні цих старих вулиць, ходити якими болять ноги, бо бруківка, якій декілька сотень літ, подекуди не витримує і всідається під тягарем сучасних авто... Це, здавалось би непоєднуване поєднання відчувалось у спілкуванні з львів’янами і у тому Львові, який був на вихідні. Місто непростих людей – визначення, яке я почула від одного львів’янина. Це треба знати, розуміти, усвідомлювати, чого не знає і не розуміє більшість України. Найбільш особливе серед звичайних міст України, найбільш незвичайне і незвичне для тих, хто хоче побачити Львів за один раз і відчути його. Це зробити неможливо за визначенням. Бо це Львів


P.S. Важко вибирався розділ для розміщення. Бо це трошки претензія на творчість, трошки - роздуми по результатам спілкування на зустрічі форумчан, трошки - враження від дня міста.

-----------------

дякую всім, хто був на зустрічі. Наскільки я не хотіла йти, настільки безліч задовлення отримала.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4830
Реклама:
http://www.inva-life.ru.