Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: XML замість Flash
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

thumbup.gif написано 19-1-2003 у 23:51
XML замість Flash


Flash давно викликає заперечення у творців ідеології WWW. Тепер вони пропонують заміну: SVG та SMIL - офіційні стандарти векторної та анімованої графіки, базовані на XML, від W3C - головного розпорядника стандартів Web.

Чи щось получиться - питання складне, проте поки що ініціативи W3C є успішними (не випадково W3C активно останнім часом підтримують такі потужні фірми, як Microsoft, Sun, Netscape, Аdobe та Oracle)

з демками від Adobe можете познайомитися тут

http://www.adobe.com/svg/demos/main.html

Але перед тим потрібно встановити переглядач (розміщено там же)

PS Мені сподобалося





Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-1-2003 у 21:59


Особливо цікавий там приклад з хімії – зразу і ChemicalML і його трансляція за допомогою XSLT у SVG.

Настійливо раджу студентам, що слухали цього року мої спеціальні курси по Вебу та відкритих системах, з ними ознайомитися.!!!




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Реплікант10322195
Дійсний член
***



Повідомлень: 104
Зареєстрований: 22-1-2003
Місто: Газова школа-виставка
Нема на форумі

Настрій: Божественний

[*] написано 19-2-2003 у 18:37


Знаете, коли я бачу "потрібно встановити переглядач", пропадає всяка охота щось дивитись. Бразера має бути достатньо.




Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну,
Певно, в цьому і є та найважча провина моя. (c) С.Галябарда
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Реплікант10322195
Дійсний член
***



Повідомлень: 104
Зареєстрований: 22-1-2003
Місто: Газова школа-виставка
Нема на форумі

Настрій: Божественний

[*] написано 19-2-2003 у 18:41


Соррі.
бразера = бразера = browser (IE, Mozilla, etc)





Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну,
Певно, в цьому і є та найважча провина моя. (c) С.Галябарда
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-2-2003 у 19:23


Я ж написав - альтернатива Флеш, а не HTML. А Флеш вимагає також додаткового перглядача. Крім того, стандарти XML повільно але впевнено завойовують уми розробників броузерів. Тому я думаю, існує імовірність, що стандарти типу SVG та SMIL будуть підтримуватися безпосередньо броузерами.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Panda
Дописувач
**



Повідомлень: 43
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-2-2003 у 23:37


Приємно бачити форум на хорошому технічному рівні,
нехай і трохи з пафосними дискусіями.

Але мені особисто таке місце було необхідно де було б можна спокійно балакати.

ОК про Флеш.

Розмови про встановлення плейера додатково це пусте -
Всі давно мають Acrobat Reader та QuickTime встановлені додатково і не жу-жу.

Флеш і справді розглядається зараз як непогана альтернативна платформа для веб аплцікацій які можуть однаково показуватись на компютерах, мобільних пристроях, ПДА..

SMIL як стандарт хороша річ, але реалізація під різними броузерами може відрізнятись і знову несумісність.

Флеш і SVG це тема для Флейму, але Масromedia є ближча до користувача чим Adobe/ тому я ставлю на те що Флеш виживе SVG
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-2-2003 у 23:26


Все вірно, поки що абсолютна перевага на стороні Флеш. І прихильникам XML-стандартів потрібно ще багато працювати над їхньою популяризацією.
Проте серед переваг пропонованого підходу виділяється наступна:

З’являється універсальний механізм показу різноманітної інформації за допомогою лише одного SVG-переглядача та XML-процесора. Флеш плейер лише прокручує флеш. І все. А тут можна зробивши (а швидше знайшовши готовий – скоро їх буде багацько) XSLT-транслятор, розробник зможе використовувати вузькоспеціалізовані високоефективні мови з якісним представленням семантики предметної області (типу того ж ChemicalML) і успішно їх візуалізувати за допомогою SVG. Це і хімія (ChemicalML), і математика (MathML), економіка і управління (BPML), астрономія та безліч інших застосувань.

При такій комбінації на клієнті потрібен лише XML-процесор з підтримкою XSLT (хоча б той же IE5 і вище) та SVG-переглядач. На сервері розміщаються сторінки на довільній XML-мові та XSLT-транслятор з неї у SVG (та бажано у XHTML).




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Panda
Дописувач
**



Повідомлень: 43
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-2-2003 у 23:39


Флеш з 5ої версії підтримує загрузку даних в форматі XML.
Візуалізувати він теж в стані (цим і займався з самого початку)

Флеш спільнота чекає, коли вийде любительський проект аплікухи DENG, яка буде парсити a W3C compliant XHTML / CSS / XForms.
http://claus.packts.net/deng/articles/madrettor/

--------------------------------------------------------------------------------

Тому я би не говорив що хтось когось витісняє в звязці XML - Flash , а навпаки доповнює.

XML розвинулась як структурована мова опису даних. А от щоби ці дані переглянути у зручний для користувача спосіб, тут Флеш може прийти на домопогу.

Я особисто цікавлюсь XML як засіб опису користувацього інтерфейсу. А Флеш зчитує ці дані з XML і відображає.

Коли інтерфейс описаний на XML, то це добре для його портабельності для різноманітних пристроїв.

А не розкажете мені трохи більше про SVG і які в нього переваги перед SWF? Я про це SVG майже нічого не знаю.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-2-2003 у 00:58


SVG – мова з серії XML, детальніше з нею можна познайомитися на w3.org. Сам не працював, тому тонкощів не знаю. Та й з SWF не доводилося.
Головне – це можливість перетворення в SVG з інших XML форматів. А те що флеш зчитує дані в XML-форматі вирішує далеко не всі проблеми, бо універсального парсера XML не може існувати в принципі.
Тобто коли нам потрібно відобразити XML в “плоскому” виді – нам стають на допомозі броузери (або їх замінники типу вказаного Вами флешного DENG), які відображають XML на базі CSS, або транслятори XSLT в стандартний XHTML.
Таким чином можна спробувати вивести на екран наприклад хімічну (ChemicalML) чи математичну (MathML) формулу, описати бізнес-процес (BPML) або журнальну статтю (ArticleML)
Але якщо ми захочемо вивести дані у специфічному виді, вказані підходи нам не допоможуть. Тоді нам стане у пригоді конвертор не в “плоский” XHTML а в “красивий”, “динамічний”, “активний” та “об’ємний” “флешоподібний “SVG+SMILE.
Таким чином ми отримуємо чудове рішення – формула (чи інша інформація) записується на зручній зрозумілій мові (типу згаданих вище), і виводиться як у традиційному “плоскому” вигляді, так і при потребі – у складному контекстно залежному графічному. Причому варіантів виводу є безліч.
Якщо ж потібна дистрибуція інформації – знову – перетворення в RDF (ще один стандарт) і тп.
Ключовим моментом тут є як Ви помітили – XSLT, але якраз його підтримують на сьогодні практично усі браузери та багато іншого ПЗ.

Усе виглядає підозріло гладко та красиво – але насправді можливо так воно і є. Все таки над XML-технологіями багато розумних людей працювало тривалий час.

Вертаючись до питання переваг SVG на Флеш - SVG є елементом цілого комплексу добре продуманих технологій, що крутяться навколо чарівної абревіатури XML.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-2-2003 у 01:19


Цитата:
Першим відправив користувач Panda
...тому я ставлю на те що Флеш виживе SVG

Я б не ставив на продукт від комерційної фірми (Macromedia) в порівнянні зі XML-стандартами, які просуває W3C.
Думаю, що з часом Флеш-плейр перетвориться на один з варіантів SVG-плейєра.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

thumbup.gif написано 21-2-2003 у 01:25


    Цитата:
    Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
    Я ж написав - альтернатива Флеш, а не HTML. А Флеш вимагає також додаткового перглядача. Крім того, стандарти XML повільно але впевнено завойовують уми розробників броузерів. Тому я думаю, існує імовірність, що стандарти типу SVG та SMIL будуть підтримуватися безпосередньо броузерами.

    Відповідь на це дають анонси з http://www.w3.org/AudioVideo/

  • Internet Explorer 5.5 by Microsoft supports many of the SMIL 2.0 draft modules including Timing and Synchronization, BasicAnimation, SplineAnimation, BasicMedia, MediaClipping, and BasicContentControl
  • Internet Explorer 6.0 by Microsoft includes implementation of XHTML+SMIL Profile Working Draft
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Panda
Дописувач
**



Повідомлень: 43
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-2-2003 у 23:08


-SVG----

Не, я дійсно про SVG мало що знав.
Думав це формат векторної графіки від Adobe. але не знав що це XML подібна мова.

Думав це бінарний формат.

Google на тему 'SVG versus Flash'
http://www.google.nl/search?hl=nl&ie=ISO-8859-1&q=flash+ver...

повертає статті 2001 року одні, думаю уже це вказує на те, що подібні розмови на нашу уже виникали в минуломму, але усі ці розмови уже в минулому.

Скажімо так конвертери з SVG в SWF існують
http://www.flashdeveloper.nl/g_SVG_conversion.html

тому можна використувати їх разом.
Я думаю XML мова опису векторної графіки - це дуже добре.

Почав було плейер тягнути SVG Viewer 3.0, а він 2.2 Метри. Не слабий такий розмір для користувача на dial- up.

---SMIL----

SMIL : Цікаво що SMIL підтримує також Real Player g2. Я бачив презентацію SMIL у нас на лекції... у цього стандарту теж хороші види на майбутнє, як медіуму для streaming video

--RDF-RSS---
RDF - RSS формат, це просто клас! найкраще що мені трапилось на очі з технологій минулого року. Використовую інтенстивно для формування своєї ленти новин, настроєної під мене.

Той же http://www.feedreader.com

Флеш парсить XML а як показувати дані це уже на ваш розсуд. От як Флеш може і парсити RSS - RDF формат, що уже було зроблено і представлено пару варіантів.

Я надаю перевагу особисто зараз PHP парсеру RSS-RDF.

--- Решта--
Здорова ідея хімічні формули представляти в 3д анімації, беручи дані з ChemicalML, а бізнес процеси діаграмами
BPML.

Просто поки це вузькі області знань, я не в курсі про рендерери XML в цих стандартах. Можливо уже було зроблено кимось.

--SOAP------
А що ви думаєте про SOAP? ось це дійсно революційний підхід.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-2-2003 у 01:09


Цитата:

Google на тему 'SVG versus Flash'
http://www.google.nl/search?hl=nl&ie=ISO-8859-1&q=flash+ver...

повертає статті 2001 року одні, думаю уже це вказує на те, що подібні розмови на нашу уже виникали в минуломму, але усі ці розмови уже в минулому.

Просто хлопці з W3C спішити не люблять, а якщо серйозно то активне просування таких технологій раніше було неможливе в силу багатьох факторів, а зараз навпаки фортуна трохи до них розвертаєтся (в першу чергу почали підтримувати серйозні фірми)
Цитата:

Здорова ідея хімічні формули представляти в 3д анімації, беручи дані з ChemicalML, а бізнес процеси діаграмами
BPML.

Просто поки це вузькі області знань, я не в курсі про рендерери XML в цих стандартах. Можливо уже було зроблено кимось.


В тому то й і суть технології XSLT - достатньо однієї-двох мов з якісних редерингом для різних ситуацій (SMIL, XHTML ..), а усе інше проблема трасформатора XSLT. І не потрібно тоді окремого рендерера для кожної мови (чим фактично займалися виробники софту для клієнтів Вебу останніми роками)

Цитата:


--SOAP------
А що ви думаєте про SOAP? ось це дійсно революційний підхід.


Він революційний лише в комплексі з іншими XML-технологіями. Інакше просто не може застосовуватися. Штука хороша.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-2-2003 у 01:24


Лінки по темі
http://www.schemasoft.com/gcatools/gca2html/Output/05-05-02.html

http://www.xml.com/pub/a/2000/03/22/style/

А цей мене просто вбив - конвертація з ChessML (для шахів) в SVG
http://people.w3.org/maxf/ChessGML/




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Реплікант10322195
Дійсний член
***



Повідомлень: 104
Зареєстрований: 22-1-2003
Місто: Газова школа-виставка
Нема на форумі

Настрій: Божественний

[*] написано 9-3-2003 у 23:09


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Я ж написав - альтернатива Флеш, а не HTML. А Флеш вимагає також додаткового перглядача. Крім того, стандарти XML повільно але впевнено завойовують уми розробників броузерів. Тому я думаю, існує імовірність, що стандарти типу SVG та SMIL будуть підтримуватися безпосередньо броузерами.

Хотілось би. Наскільки ймовірна ця ймовірність? ;)





Я любив вас усіх, та найбільше любив Україну,
Певно, в цьому і є та найважча провина моя. (c) С.Галябарда
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Panda
Дописувач
**



Повідомлень: 43
Зареєстрований: 19-2-2003
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-3-2003 у 12:22


Повертаючись до теми "воєн" між SVG та SWF форматами.

Ось сьогодні дуже поважна стаття з'явилась по тематиці
(анлійською)

http://www.macromedia.com/devnet/jd_forum/jd026.html
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-4-2005 у 21:10


NBSP // Журнал для вебмастеров » Adobe покупает Macromedia

Адобе таки купило Макромідію. Це може актуалізувати використання стандарту SVG для подання векторної графіки в Інтернеті.
Адже саме Адобе є основним "двигуном" даної технології. А сама технологія є альтернативою Flash, яким тепер також володіє Адобе.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 487
Реклама: