Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Астрологія
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 8-12-2006 у 16:25
Астрологія


Не знаюдо якої теми віднести цю, тому залишаю на россуд адміна.
Хочеться дізнатися наскільки шановні панове форумчани серйозно відносяться до астрології у всіх її проявах. Зокрема, останнім часом зацікавилась нумерологією - це наука (?) про індивідуальні цифрові вираження особистості (дата народження, цифрові комбінаціі ПІБ, особисті психоматриці...) Чи знайомий хто з цим і яке ваше ставлення в цілому до цього (наука або псевдонаука?).
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 8-12-2006 у 17:06


єрунда повна, тим більше в наш час - коли кожен другий важає себе якимось астрологом чи провидцем. Можливо є дійсно щось з тим повязане але в наш час важко знайти щось хороше і вірне - тьому невірю їм.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 8-12-2006 у 17:36


Не довіряю, хоча підозрюю, що щось в цьому є.



Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 8-12-2006 у 18:11


Чисто як математик вбачаю деяку долю ймовірності співпадання з реаліями. Числа таки дещо значать. Але схтльна половинити всю інформацію. Між іншим, нічого спільного з провидцями.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 8-12-2006 у 18:15


Ну як нічого спільного не раз читаєш мол провидець такийто займаюся атрологією по астрології і розкажу вам все майбутнє і вилікую від всього.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 8-12-2006 у 21:27


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Ну як нічого спільного не раз читаєш мол провидець такийто займаюся атрологією по астрології і розкажу вам все майбутнє і вилікую від всього

Просто фільтрувати треба, бо останнє із серії: "Що люди знаходять у тому Шаляпіні? Картавить, слова плутає, в ноти не потрапляє?" Виявляється, Рабінович по телефону наспівав.
Чи ще краще: "музика - це цілковите лайно! Особливо співи." Бо слухав я вчора Поплавського з Вєркою Сердючкою, так ледь не знудило.

Щодо тих, хто обіцяє вищенаведені, незлим тихим словом згадані речі, так люди заробляють, як можуть. Як Сердючка. (Доречі, астрологі не лікують, навіть від "усього".) Доки є попит серед дурників, що ведуться на такі оголошення і читають газети з "гороскопами" з однаковими прогнозами для всіх людей планети, яких угораздило народитися з 23 числа якогось місяця по 22 наступного (прибл. 600 млн), доти буде пропозиція "провидців".

Реально, це досить серйозні науки, що пережили тисячи, а дехто і десятки тисяч років. Дай Бог деяким із сучасних дисциплін, навіть внесеним до класифікаторів ВАК, протягнути хоч 1/10 від цього терміну. А тією же нумерологією ще Піфагор ретельно займався, а він, начебто, як шарлатан не позіціонується. Інша річ, чинний рівень відкритого знання, який навіть у начебто просунутих апологетів відповідає не більше, ніж дитсадковому. Про розповсюджувані брошурки я вже не кажу. Про газети і телевізор вже ... сказав.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 11-12-2006 у 15:43


Я абсолютно не асоціюю астрологію, провидців і нумерологію. Це, як на мене досить різні речі. Відносно Піфагора згодна. Маю декілька різних книжок по цій тематиці і відповідно роблю для себе висновки, беру щось середнє між усім. Виходить вірогідно...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Ришковець
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 164
Зареєстрований: 11-9-2006
Місто: Львів-Дрогобич
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-12-2006 у 16:47


На жаль, в наш час розвелося, по інакшому й не скажеш, тих "провидців" і "знахарів", як гною. Більшість з них це справді шарлатани. Наприклад, пропонують безкоштовні поради і таке інше, а натомість різні амулети, трави чарівні, ... по як мінімум 30 грн. Або й взагалі вхід платний - десь 50 грн. Всі знахарі, провидці, які беруть гроші, - справжні шарлатани. Люди, які мають дар від Бога, дійсно допомагають, але при цьому гроші не беруть.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 13-12-2006 у 16:14


Справа не в знахарях і провидцях. Просто мені здалося, що форумчани є людьми, наближеними до точних наук і нумерологія є частиною(??) точної науки (якої?)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 13-12-2006 у 17:42


Нумерологія є наукою близької до математики, так само як астрологія до астрономії, істерика до історії, ізотерка до ізотопів, садизм до садового мистецтва і т д. Мене смішать такі псевдонауки



Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 14-12-2006 у 15:37


Колись астрономія смішила інквізицію.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Остап Шумин
Академік
****



Повідомлень: 342
Зареєстрований: 19-5-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-12-2006 у 16:26


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Нумерологія є наукою близької до математики, так само як астрологія до астрономії, істерика до історії, ізотерка до ізотопів, садизм до садового мистецтва і т д. Мене смішать такі псевдонауки


Те що ми люди розумні не означає, що положення планет сонячної системи, на даний момент, на нас якимось чином не впливає. Ми - частинка світу де все дуже тісно зв’язано між собою. Хочемо ми цього чи ні, але і планети і сонце, мають на нас вплив.
Я не з тих людей які довіряють астрологам, але якась частинка правди в астрологічних прогнозах, як на мене, є. Люди досягли значних результатів в точних науках, в той же час не до кінця розібравшись в собі. Я не говорю про душу, чи, ще якісь абстрактні речі. Наприклад є багато хвороб, пов’язаних з психікою, про які вчені не знають не тільки, як їх лікувати, але й звідки вони беруться.
Я думаю відповідь на питання на скільки серйозна астрологія – ще попереду.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Aндpiй
Дійсний член
***



Повідомлень: 128
Зареєстрований: 30-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-12-2006 у 18:16


Цитата:

Хочемо ми цього чи ні, але і планети і сонце, мають на нас вплив.

Я, наприклад, люблю засмагати в промінні сонця. Взагалі багато наук розглядають такий вплив, кожна у своїй області.

Цитата:

Я не говорю про душу, чи, ще якісь абстрактні речі

Щось мені здається, що астрологія більш абстрактна ніж душа

Цитата:

хвороб... як їх лікувати, але й звідки вони беруться.

астрологи, здається, не вчать, як лікувати, а навіть, якщо скажуть звідки беруться, то користі буде небагато

Цитата:

Я думаю відповідь на питання на скільки серйозна астрологія – ще попереду

Особливо, коли виявиться наскільки небезпечно займатися астрологією
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 14-12-2006 у 20:02


Ох, мабуть, доведеться розлого - багацько нез'ясованих питань
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Нумерологія є наукою близької до математики, так само як астрологія до астрономії, істерика до історії, ізотерка до ізотопів, садизм до садового мистецтва і т д. Мене смішать такі псевдонауки

Продовжимо смішний ряд:
ал-хімія - "науковий" спосіб виготовлення самогону ;);
фізики - це фізкультурники, яким бракує культури;
філологі вивчають, як краще філонити;
недалеко від них пішли фахівці з моделювання, бо вони, кажучи латиною, ніхто інший, як симулянти;
а психологією займаються самі психі й олухі...
Люблю незнайомі слова, надто іншомовного походження.

Астрологія справді має дещо спільне з астрономією. Дехто з веселих і кмітливих астрономів називав першу позашлюбною дочкою другої. Щоправда, в упор не бажаючи чути заперечення - здивування: що ж то за диво таке, коли дочка в кілька разів старша за мамцю? Історично астрономія з'явилася, як інструмент для вирахування положень планет для потреб астрології. Наприклад, цієї позиції (о! парадигми) дотримувався такий "шарлатан", як Птолемей, в "Тетрабіблосі" якого астрономії присвячена одна вступна тоненька книжечка, а три інших, грубих ... зрозуміло. Справді, темні часи були.

Ближче до нашої доби загальної вищої (принаймні, середньої спеціальної) освіти. Абсолютно науковий (чит. раціоналістичний) приклад (без левітації, осяянь і контактерів). Із власного досвіду.
Потягло мене якось порахувати різні закономірності
аварій на вугільних шахтах Донбасу із груповими (не менше 5 чол) смертельними наслідками.
Точних цифірів зараз не пам'ятаю (якщо треба, можу підняти), але приблизно
за 10 років (3,6 тис днів)
сталося десь так 28 подібних аварій,
майже половина (13) з яких припала на другу фазу Місяця.
Довідка. Кожна фаза Місяця триває приблизно 1/4 частину синодичного місячного циклу (29,52 доби в середн.), тобто сподіване значення кількості аварій за гіпотези незалежності аварій від місячної фази (ну, справді, де Місяць, а де шахти, в яких вибухає метан?!) мусило становити 28/4=7.
Просунуті люди скажуть, що 28 - недостатньо велика вибірка, для якої допустима велика розбіжність фактичних значень. Їм можу запропонувати самім формально (всі цифри надано вище) з підручником статистики під пахвою перевірити гіпотезу незалежності згаданих двох подій. Я, звісно, перевіряв, але не хочу нав'язуватись.

Насправді (ми вас здивуємо?), астрологія - це не наука про Козераків і Скорпіонів-близнюків, навіть не про вплив на долю якогось небораки різноманітних сфероїдів, шугаючих бозна за скільки мільярдів км від нього. Астрологія - наука про цикли, їх співпадіння, накладення, зсув по фазі. Навіть Зодіак - це символічне відтворення циклу генезису певної системи. Смішно? Читайте книжки. Вдох-видох - цикл - вдох-видох, інь-ян, інь-ян. Так і діялектячимо.

Окремо 3 застереження.
1) Я все-таки застеріг би від аргументу: хтось там щось пророкує, хтось несе маячню по телевізору, хтось лікує від усього життя відразу, і всі тягнуть шалені гроші за вхід і ще більші - за вихід, тому все це суцільна маячня і контрреволюція.
Депутати за допомоги своїх радників-економістів приймають ацтойні бюджети, але на підставі цього факту далеко не всі вважають економіку лженаукою; соціологі перед виборами чого тільки не прогнозують, але ... (ну, із цими складніше); з тисячи рукописів, що подаються на всіма нами любимий конкурс "Коронація слова", 90% - суцільна графоманія, але це не означає, що української літератури не існує у природі; не буду повторюватися про співвідношення Поплавського і музики - це було на цій же сторінці.
То, що мене жодного разу в житті не збивав автомобіль, ще не означає, що подібні аіварії не трапляється у світі.
Тобто, якщо є контраргументи, давайте, але не такі.
2) До пані Корнелії. Насправді, астрологія, нумерологія, сігнатурологія (зокрема, фізіогноміка, хірологія та, навіть, графологія, як не дивно) пов'язані досить сильно. Фактично, це хвіст, хобот, вухо та нога слона для сліпих мудрагелів із притчі :).
3) Досить поширена хибна думка, що астрологія, нумерологія, що там ще? ага, хіромантія (2 Тарас Задорожний: останнє - це щось близьке до сексопаталогії :D), пов'язані з якимись передбаченнями та пророцтвами. Звісно, там є певні прогнози, але їх ніяк не більше, ніж в усіх інших дисциплінах, навіть у буденному житті. Ми щодня без усіляких астрологій робимо різноманітні прогнози розвитку подій чи не на кожному кроці, і ніхто нас ні в чому такому не звинувачує. Принцип простий і універсальний: чим краще ми розуміємося на чинній ситуації, на минулих подіях, тим точніше можемо екстраполювати розвиток подій на майбутнє. Оце і все провидіння.
Падумаєш, біном Ньютона!




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Остап Шумин
Академік
****



Повідомлень: 342
Зареєстрований: 19-5-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 15-12-2006 у 09:42


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Aндpiй
Цитата:

Я, наприклад, люблю засмагати в промінні сонця. Взагалі багато наук розглядають такий вплив, кожна у своїй області.

Я маю на увазі не червоний колір вашої шкіри, а, скажімо, гравітаційний вплив Місяця, думаю заперечувати такий ви не будете.

Цитата:

Щось мені здається, що астрологія більш абстрактна ніж душа

Добре, а що тоді таке душа, по вашому?

Цитата:

астрологи, здається, не вчать, як лікувати, а навіть, якщо скажуть звідки беруться, то користі буде небагато

Пояснюю. Астрологія не лікує людей. Людей лікують лікарі, але, якщо на даний час є хвороби, які ці лікарі не можуть не тільки вилікувати, але й точно пояснити їх суть, то може так само люди не до кінця обізнані в інших сферах.
Наприклад, ще пару століть тому, вас би успішно повісили за ті речі, без яких сьогодні людям не обійтись.

Цитата:

Особливо, коли виявиться наскільки небезпечно займатися астрологією

Поясніть, в чому Ви бачите небезпеку.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 15-12-2006 у 15:25


У нашому житті стільки приблизних вимірів, неточностей, що їй Богу таки хочеться хнайти істину в чомусь. Тобто, пізнаючи життя шукаємо те, що хоч приблизно може вкластися в якусь формулу (математики, ви мене розумієте!) для опису сутності нашої на Землі. Я сітко розумію, що такої формули (однієї) в житті нема, тому пробую знайти її складові в тому, що пропонує нам це життя.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 17-12-2006 у 00:10


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Продовжимо смішний ряд:
ал-хімія - "науковий" спосіб виготовлення самогону ;);
фізики - це фізкультурники, яким бракує культури;
філологі вивчають, як краще філонити;
недалеко від них пішли фахівці з моделювання, бо вони, кажучи латиною, ніхто інший, як симулянти;
а психологією займаються самі психі й олухі...
Люблю незнайомі слова, надто іншомовного походження.

Ви ще забули про таку науку як кібенематика - щось на порозі кібернетики та математики:).
А щодо основного питання гілки, то мене не цікавлять ні астрологи, ні цілителі, ні гороскопи, ні т.п. Бо зараз навколо цього 99% крутилься шарлатанство та бажання заробляти гроші. Але я погоджуюся з думкою, яка є тут в обговоренні, що ми є частинкою Всесвіту. І всі великі об'єкти (особливо Сонце, Місяць) постійно впливають на нас. Більше того, можливо (???) розміщення планет під час народження (чи зачаття?) людини якось впливає на цю людину протягом її життя (це ніби певні вхідні параметри для програми життя).





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 18-12-2006 у 17:44


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Жежнич
Ви ще забули про таку науку як кібенематика - щось на порозі кібернетики та математики:)

Не забув. Але на ФоРуМі з якогось дива :rolleyes: :( заборонено матюкатися.
Цитата:
зараз навколо цього 99% крутилься шарлатанство та бажання заробляти гроші

Це правда, хоча на цій підставі не можна робити висновки про істинність чи хибність певної галузі. Особисто мене цей народець, що "крутиться навколо" відверто дратує (якщо не вдається вчасно не звернути уваги). Щодо 99% не впевнений, але принципово ситуація така сама, як і для будь-якого виду діяльності, що може приносити прибутки.
Цитата:
можливо (???) розміщення планет під час народження (чи зачаття?) людини якось впливає на цю людину протягом її життя

І народження, і зачаття - це просто різні програми.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Капущак
Дійсний член
***



Повідомлень: 254
Зареєстрований: 14-9-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-12-2006 у 22:38


Гм... Місяць, велике небесне тіло, примушує підніматися воду в морях і океанах на десятки метрів два рази на день, але чомусь на людину -- на 3/4 водну істоту -- впливати не може, шарлатанство... Про інші небесні тіла й говорити нема що.

Алхімія -- лженаука, де це видано свинець пертворювати на золото? Вчені ядерщики, коли захотіли спробувати перетворити атом одної речовини на атом іншої, шляхом бомбардування ядра, взяли свинець і отримали радіоактивне золото -- точно як алхіміки, мабуть попались вчені-гумористи. А хіба мали ми хоч якусь користь від алхіміків? Взяти хоча б славнозвісного алхіміка Ньютона. (А хто, до речі, з освічених форумчан може зразу по пам'яті викласти суть трьох законів Ньютона? Є хтось в кого стане знань побороти "лженауку" в чесному диспуті?)
А хто знає, що є метою алхімії? Перетворення неблагородних металів в благородні, це так собі, супутні здобутки...

Астрологія -- морочить людям голови, відволікає від справжніх цілей. Скільки справжніх вчених постраждало за астрономію. Життя віддало. Наприклад Джордано Бруно (60 з лишнім трактатів на тему астрології й чорної магії і в одному трошки збочив в сторону астрономії).

А нумерологія? Беремо три цифри, наприклад масу тіла, зріст і пульс і видаємо рекомендацію скільки кілограмів треба скинути чи набрати. Та хіба можна так цифрами маніпулювати?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-12-2006 у 23:59


Я б не наводив як аргумент на користь астрології той факт, що декілька справжніх вчених постраждало в свій час від інквізиції. Бо майже ніде практично не говориться, скільки шарлатанів в цей час "косило" під справжніх вчених. Не пам'ятаю точних даних, але пригадую, що кількість таких вимірювалася тисячами в порівнянні з одиницями дійсно вчених. І я не впевнений, чи було б краще для нас тепер, якби не проводилися інквізиції тоді.

Крім того, чи всі наукові результати "справжніх" вчених є корисними. Наприклад, з точки зору науки дуже круто, що вчені просунулися у вивченні фізики атомного ядра. Але які наслідки з цього. Хіросіма і Нагасакі - це десь там в Японії. Але ж ми маємо Чорнобиль.

Я звичайно погоджуюся, що існує закономірний вплив небесних тіл на людей. Але хтось задумувався над тим, які наслідки будуть від того, коли ми ці закономірності будемо достовірно знати? Крім того як серед величезної кількості всяких т.зв. цілителів і астрологів, серед їх рекламами та інформації виділити дійсно астрологію як науку?

Якщо хтось серйозно не займається астрологічними дослідженнями (як я), то краще астрології не довіряти, ніж приймати на віру.





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Остап Шумин
Академік
****



Повідомлень: 342
Зареєстрований: 19-5-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-12-2006 у 09:02


Стосовно впливу Місяця на людей.
Як не дивно, але Місяць все таки впливає на людину, те що переважна більшість людей того не відчуваєте не означає, що такого впливу нема. В першу чергу це вплив на здоров’я. При певних хворобах здоров’я людини погіршується зі збільшенням сил гравітації нашого супутника. Більше того, методики лікування таких хвороб побудовані з врахуванням такого впливу.

Стосовно того, що астрологія морочить людям голову.
Тільки від людини залежить чим морочити собі голову, ніхто нікого силою не заставляє в щось вірити.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Капущак
Дійсний член
***



Повідомлень: 254
Зареєстрований: 14-9-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-12-2006 у 16:36


Стосовно давніх вчених, то ми часто не зовсім правильно їх собі уявляємо. Для багатьох з них і астрологія, і алхімія були справжніми науками. Навіть точніше буде сказати, що тоді не було сучасного поділу на науки і все це були знання про навколишній світ. Наприклад закони руху планет і їх вплив на людину не розглядались окремо, відірвано одне від другого. Через розуміння руху планет старались прийти до розуміння зміни різних періодів в житті людини, суспільства.

Стосовно шарлатанів, то вони є в багатьох галузях далеких від названих. Якщо вам невмілий майстер пориється в двигуні нової БМВ, то ви ж не станете робити висновок, що завод БМВ шарлатани, бо їхні двигуни не дають заявленої потужності. Шарлатаном є всього-навсього той майстер, котрий не розбирається в сучасних двигунах.
Можна привести значно гірший, але реальніший приклад. Думаю всі в своєму житті стикалися з випадками, коли лікар ставить неправильний діагноз. За ці речі пацієнт розплачується своїм здоров'ям, а іноді й життям... Це шарлатанство дуже дорого обходиться багатьом людям! Чи варто після цього довіряти медицині?...
Нажаль в усіх тих нетрадиційних науках не можна покладатись на твердження різних "спеціалістів", тому треба розбиратись в цьому самому, або ставитись до цього критично...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 19-12-2006 у 20:59


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Остап Шумин
Як не дивно, але Місяць все таки впливає на людину, те що переважна більшість людей того не відчуваєте не означає, що такого впливу нема

Переважна більшість - це перебільшення. Можна спитати половину людства - осіб жіночої статі - чи відчувають вони вплив місячного цикла? Просто це чомусь ніяк не пов'язується з астрологією :rolleyes:

Тут (і не лише тут) неодноразово спливала контраверсія: "вірю - не вірю". Суть у тому, що вірити треба в Бога. А решту - мацати. Тим більше, що іноді трафляє досить приємне на дотик ;)

Позаяк вже ясно, що тут не всі ставляться до оккультних наук агресивно-заперечувально, пані Корнелія, як буде мати ласку, може викласти свої нумерологічні розвідки, аби нарід їх трохи потоптав :P. А, диви, щось вартісне викрісталізується :rolleyes:




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 20-12-2006 у 16:06


Справа в тому, що я сама, поки що навпомацки йду цією стежкою (себто "мацаю", п. Dmy). Маю на цей рахунок пару-двійко книжок і пробую сама в цьому розібратия, тому ні до яких висновків не дійшла і винесла питання на россуд шановного панства ( а ну ж ще хто блукає?). Розберусь, докладусь...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-12-2006 у 13:38


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Горват Корнелія
Справа в тому, що я сама, поки що навпомацки йду цією стежкою (себто "мацаю", п. Dmy). Маю на цей рахунок пару-двійко книжок і пробую сама в цьому розібратия, тому ні до яких висновків не дійшла і винесла питання на россуд шановного панства ( а ну ж ще хто блукає?). Розберусь, докладусь...

А Ви подумайте, чи воно Вам треба? Може не варто блукати і кинути цю справу, а то ще можна заблукати!:o





Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 4994
Реклама: