Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3
Автор: Тема: Чи потрібно 2 наукові ступені?
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-1-2007 у 20:04
Чи потрібно 2 наукові ступені?


На сайті Наукового товариства Шевченка зявилася публікація
"Які наукові ступені потрібні українським вченим?"
Автор статті - Ярослав Ганіткевич
Доктор медичних наук, професор, дійсний член НТШ,
Лауреат Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка
Львівський національний медичний університет Імені Данила Галицького




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 13-6-2007 у 13:02


В Україні скасують доктора - стаття В Україні не буде кандидатів й докторів наук, і я хочу сказати, що я за це. Хоча от знайшов таку публікацію і от щось замислився. Є ще якісь думки з того приводу?



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Капущак
Дійсний член
***



Повідомлень: 254
Зареєстрований: 14-9-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-6-2007 у 14:55


Моя особиста думка: неможливо говорити, що наша стара радянська система ліпша, бо якщо брати по факту -- вона нічого не варта. Диплом кандидата, чи доктора у нас зараз зовсім не характеризує рівень знань людини. Я сам бачив приклади, коли доктор пише такі статті, що студентові, котрий хоч трохи розбирається в темі, могло б бути за них соромно...
Звичайно це не означає, що всі такі. Тобто моя думка така, що перш ніж відстоювати стару систему слід зробити жорстку ревізію присвоєних ступенів і звань. Думаю, що кількість вчених в нас би після цього суттєво зменшилась.

Загалом же я прихильник переходу на європейські стандарти. Але знову ж таки, контроль мусить бути європейським. Тобто людина з дипломом спеціаліста чи доктора мусить мати відповідний рівень знань, а з другого боку визнання цього ступеня у всьому світі.

Загалом же радянська система дуже знецінила ставлення до науки і її звань. Маю знайому в Чехії, викладає у вищій школі (відповідає нашим інститутам, університетам), вона в звичайній поштовій адресі вказує: "інж. А... Р...". В них титул інженера вирізняє людину в звичайному побутовому середовищі. А в нас немає навіть елементарної поваги до нього. Люди отримують диплом, щоб протирати штани в якій небудь фірмі, котра не має відношення до отриманої спеціальності, чи навіть просто щоб не йти в армію... Чи є смисл в таких ступенях???

Думаю, що перехід на нову систему потрібен, але зобов'язує найперше мати жорстку систему контролю. Не думаю, що зміна системи заважатиме. Києво-Могилянська академія має європейську систему. Більшість завершує навчання з дипломом бакалавра. Від цього її диплом не втратив вартості. Навпаки, маю знайомих з дипломом спеціаліста, котрих цінують вище за багатьох кандидатів. Звичайно, що по кількох людях не можу робити загального висновку, але щонайменше проблем з визнанням свого рівня люди не мають.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-6-2007 у 15:35


Взагалі, кажучи, в значній частині Європи було і є 2 наукові ступені - доктора філософії і габілітованого доктора, що практично відповідає нашим традиційним кандидатам і докторам. Тому я вважаю що помилковим є часто вживаний у дискусіях на цю тему аргумент про європейську одноступеневу систему рангів у науці.

По темі
http://en.wikipedia.org/wiki/Habilitation

PS Тарасові: не повірите, але зустрічав і "не дуже мудрих" габілітованих докторів з Старої Європи




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 13-6-2007 у 16:58


В принципі, я хотів сказати те саме. Одноступенна система - скоріше американська, ніж європейська. То до чого тут Болонські домовленості? Та й взагалі, вони передовсім спрямовані на уніфікацію вищої освіти, а не наукових ступенів.

Так що Николаєнко, схоже, просто не в темі. Цікаво, скільки йому ще мініструвати? Якщо Мороз не побіжить на напівзігнутих до Регіонів, то не більше півроку.

Доречі, щодо європейських стандартів (to Тарас Капущак). У більшості країн (де ще залишився захист дисертацій), ступінь остаточно присвоює (в нашій термінології) "спеціалізована вчена рада" без затвердження якимсь аналогом ВАКу. При всій одіозності цієї структури, уявляю, що в нас розпочнеться із захистами за такої європеїзації.

ЗІ.
Цитата:
Я сам бачив приклади, коли доктор пише такі статті, що студентові, котрий хоч трохи розбирається в темі, могло б бути за них соромно.
не повірите, але зустрічав і "не дуже мудрих" габілітованих докторів з Старої Європи
Що цікаво? Я зустрічав людей без жодного наукового ступеню, які, як на диво, були тупішими навіть за кандидатів наук.



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Капущак
Дійсний член
***



Повідомлень: 254
Зареєстрований: 14-9-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-6-2007 у 17:06


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
PS Тарасові: не повірите, але зустрічав і "не дуже мудрих" габілітованих докторів з Старої Європи

Та чому ж, вірю :) Там же ж теж люди і вони часом певне титулами одне другого нагороджують: ти мені, я тобі... Або ще щось схоже.

Але в мене часом виникає враження, що наших кандидатів треба більше порівнювати з їхніми спеціалістами, а докторів з докторами. Щонайменше дуже багато наших теперішніх інженерів практично не мають уявлення про свою спеціальність :(
В чому відмінність їхніх титулів, це в тому, що зарплату просто за титул йому ніхто платити не буде (я маю наувазі тих хто працює не в учбових закладах, а на підприємствах, фірмах), тому купувати диплом, як це можна зробити у нас смислу немає. Їхня наука має найперше практичне спрямування, в нас же більше теорії, за котру зараз не платять і фактично майже зруйнували систему (для порівняння німецькі інженери створюють бмв, мерседеси, ауді і т.д., а в нас доживає останні дні таврія, думаю такий критерій ліпше характеризує рівень спеціалістів ніж наукові дискусії).

Щодо габілітації, то в тій же Чехії (згаданій в зазначеній статті), інженер може викладати у вищій школі, в нас же будь який ВУЗ, якщо він претендує на солідність мусить мати суто кандидатсько-докторський склад. Тобто, як я розумію, системи різних країн за самими назвами порівнювати досить складно.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Капущак
Дійсний член
***



Повідомлень: 254
Зареєстрований: 14-9-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-6-2007 у 17:16


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Dmy
Доречі, щодо європейських стандартів (to Тарас Капущак). У більшості країн (де ще залишився захист дисертацій), ступінь остаточно присвоює (в нашій термінології) "спеціалізована вчена рада" без затвердження якимсь аналогом ВАКу. При всій одіозності цієї структури, уявляю, що в нас розпочнеться із захистами за такої європеїзації.

Наскільки я знаю, за ці титули не дають ні премій, ні надбавок до зарплати, ні додаткових днів у відпустку, ні наукових пенсій... Щонайменше від держави привілеїв ніяких немає, тому й державного контролю немає.
Рівень дипломів можуть визначити тільки підприєства й організації, котрі беруть таких вчених. Думаю, що якщо комусь попадеться пару "мудрагелів" з певного закладу, то він більше туди не прийде й іншим скаже не ходити, відповідно репутація такого закладу швидко впаде, а пристойні заклади дуже дорожать своєю репутацією.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-6-2007 у 17:23


Цитата:

Наскільки я знаю, за ці титули не дають ні премій, ні надбавок до зарплати, ні додаткових днів у відпустку, ні наукових пенсій... Щонайменше від держави привілеїв ніяких немає, тому й державного контролю немає.

Дають і дуже суттєві. А вузи за габілітованих набирають відповідні бали. До довідки - усіх наших докторів у якості "габілітованих" (навіть вже людей дуже похилого віку) польські та інші вузи постійно запрошують до себе на роботу. Часто - для "галочки", лише щоби підвищити свій рейтинг.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 13-6-2007 у 17:33


Стоп, стоп. Доктор габілітований - це Польща і Німеччина, в якої поляки взяли взірець. Решта країн такого немає. Далі, в Польщі з наступного року габілітацію теж скасовують. Я згоден з тим, що потрібно якусь уніфікацію - тяжко порівнювати ступені в різних країнах. Щодо Dmy: так, правильно, ступінь присвоює вчена рада інституту/університету, де захищаєшся. Аналог ВАКу тільки підтверджує або ж ні в окремих спірних питаннях. Тому в Штатах є різниця, де ти отримав PhD - чи в Прінстоні, скажемо, чи в якомусь забутому богом містечковому вузі. Почитайте біографії американських вчених - всюди пише ступінь і місце отримання.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 13-6-2007 у 17:44


Сама по собі модель наукових ступенів не може гарантувати рівень їх набувачів. Он Ната посилається на нобелівського лауреата(лідера віл-дисидентів), до дискусій з яким, вже років 10, в наукових колах навіть студенти не опускаюься.

Поки в пост-радянському просторі не понизиться загальний рівень корумпованості на всіх рівнях, жодна модель не гарантуватиме якості.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 13-6-2007 у 17:50


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Капущак
Наскільки я знаю, за ці титули не дають ні премій, ні надбавок до зарплати, ні додаткових днів у відпустку, ні наукових пенсій
Мені здається, що загальнонародна думка щодо привілеїв рядових українських кандидатів наук дещо перебільшена.

Премії за ступінь? А що це таке?

Додаткові дні до відпустки в наукових установах надають, починаючи з певної посади (при цьому у ВНЗ ВСІ викладачі мають по 56 днів, якщо не помиляюся), на виробництві - ніц. Тобто за ступінь ніде не додають нічого.

Надбавка до з/п... Є. ЇЇ величину ви самі мажорирували в сусідній темі (достатньо порівняти з/п працюючого в КПІ аспіранта і мін~ з/п кандидата наук, зробивши ще поправку на різницю в кваліфікації)

Пенсії нараховуються, виходячи із з/п (див вище). Є надбавка за науковий стаж - роботу на певних посадах. Тобто, якщо ви захистилися і пішли працювати прорабом або відкрили власну справу, на наукову пенсію з її "космічними" надбавками" можете не розраховувати. Отже, безпосередньо за ступінь - знову 0,00.

Жодних емоцій - чиста статистика.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 13-6-2007 у 17:54


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
в Штатах є різниця, де ти отримав PhD - чи в Прінстоні, скажемо, чи в якомусь забутому богом містечковому вузі.

Це і є і було і буде і не тільки в Штатах. І стосується любого ступеня і бакалавра і магістра...
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-6-2007 у 18:28


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Стоп, стоп. Доктор габілітований - це Польща і Німеччина, в якої поляки взяли взірець. Решта країн такого немає.

Може й так.
Але тут кажуть інакше http://en.wikipedia.org/wiki/Habilitation
Цитата:
habilitation qualification exists only in France, Germany, Austria, Switzerland, Bulgaria, Poland, the Czech Republic, Slovakia, Hungary, Slovenia, and countries of former Soviet Union, such as Armenia, Azerbaijan, Moldova, Kirgizstan, Kazakhstan, Russia, Uzbekistan, Ukraine, etc. The habilitation, derived from the Latin habilitare, "made able to" - developed in the 18th century.

І далі по тексту там ще згадуються Швеція і Фінляндія, які також мають схожі ступені.

У тій же статті вікіпедії є ще таке
Цитата:
As in France, the habilitation is necessary to supervise research, to serve at doctoral committees and to serve as faculty opponent at a doctoral defense.

це як ілюстрація до того що габілітовані таки мають преференції.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 13-6-2007 у 18:45


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Стоп, стоп. Доктор габілітований - це Польща і Німеччина, в якої поляки взяли взірець. Решта країн такого немає. Далі, в Польщі з наступного року габілітацію теж скасовують
Стоп, стоп. Не лише. Я не настільки обізнаний з усіма європейськими оціночними системами, але 2-ступенева система мусить бути ще десь в Центральній Європі, а також - в кількох країнах Скандинавії. Щонайменше. Цілком припускаю, що в Ліхтенштейні - система 1-ступенева. Що поробиш.
Щодо Польщі - про скасування в наступному році чую не перший рік. Ніяк не дочекаюся - дуже вже хочеться подивитися на наслідки.
Цитата:
ступінь присвоює вчена рада інституту/університету, де захищаєшся... Тому в Штатах є різниця, де ти отримав PhD - чи в Прінстоні, скажемо, чи в якомусь забутому богом містечковому вузі
Дозволю собі не погодитися щодо оптимальності такої системи. Скільки у Штатах універсітетів? Впасти можна! І що, всі вони ретельно проранжовані, мають вагові коефіцієнти, враховано відхилення від середнього значення (бо випадковості можуть статися в будь-якому універсітеті, навіть, страшно сказати, в Гарварді чи Єлі)? Чи все це зроблено за всіма можливими спеціальностями і за всіма можливими характеристиками? Чи така сама система оцінок формується не лише для докторів, а і для магістрів і бакалаврів? Чи не створити також (якщо бути послідовним) реєстр ВСІХ американських (а раптом людина - емігрант - то ж і світових) шкіл, бо початкова освіта багато чого визначає наперед? Не варто забувати і про докладну характеристику родини, оточення, магазинів, які відвідує клієнт, і бейсбольної команди, за яку вболіває - це все може виявитися дуже важливими чинниками при оцінці придатності працівника до певної посади. І мабуть всі ці оцінки постійно коригуються з урахуванням нових даних і надаються для загального використання всіма потенційними працедавцями й іншими зацікавленими особами. І все це - для майже 300 млн. людей.
Додамо ще групу крові та відбитки пальців, і ФБР відпочиває.

Але я - реаліст і боюся, що переважна більшість із перелічених пунктів не виконується, а отже оцінку кваліфікації конкретної людини можна вважати дуже приблизною і реальної інформації від неї не набагато більше, як від нашої централізованої. А от шкоди, внаслідок нашого рівня корупції, перехід на американську модель може завдати куди більше.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 13-6-2007 у 18:54


Ну от. Доки перераховував евентуальні американськи кваліфікаційні чинники, Андрій процитував Вікіпедію. Але я таки майже вгадав :saint:: в Центральній Європі - є, в Скандинавії - є, а в Ліхтенштейні - нема. :sing::lol: Мої їм співчуття ;)



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Капущак
Дійсний член
***



Повідомлень: 254
Зареєстрований: 14-9-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-6-2007 у 09:55


Якщо правильно зрозумів, то європейські університети були б всі дуже горді зарахувати до свого складу одного дуже відомого проффесора, бо їхній рейтинг від цього почав би невпинно рости вже сьогодні!

Спробую взяти реальний приклад: приходять представники фірми De Beers в навчальний заклад і замовляють підготувати для себе певну кількість спеціалістів. Що для них має більше значення: кількість габілітованих докторів, чи рівень їх нових спеціалістів? Як вплине на рейтинг ситуація, коли вони відмовляться когось брати, чи скажімо через деякий час зроблять аналогічне замовлення на ті самі спеціалізації в іншому навчальному закладі?
Якщо навчальний заклад готує спеціалістів для промисловості, бізнесу, то він чомусь старається більше хвалитися тими фірмами й підприємствами, для котрих він підготував спеціалістів і де працюють його випускники, а не кількістю докторів, зокрема габілітованих (хіба може між собою змагаються в цих показниках, або як більше нема чим хвалитися).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 14-6-2007 у 10:22


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Капущак
Наскільки я знаю, за ці титули не дають ні премій, ні надбавок до зарплати, ні додаткових днів у відпустку, ні наукових пенсій...

Та ні, дещо таки дають. (Можу говорити тільки про Канаду). Магістр справді може отримати місце викладача в університеті, але ніколи не в штаті, а тільки як sessional lecturer, тобто перед початком кожного навчального року він має подавати заяву, що хоче працювати, і ще не факт, що в цьому навчальному році його візьмуть на роботу. При цьому за два навчальні семестри він заробить близько 40 тис. доларів. Лікарняний йому при цьому не оплачується.
В штат візьмуть тільки доктора, при цьому стартова зарплата у нього буде 90 тис. доларів плюс соціальний пакет.
Якщо доктор веде магістра, то за трьох (чи читорьох - вже не пам'ятаю) магістрів (по одному щороку, не більше) він отримає один семестр оплачуваної відпустки на власну наукову роботу.
Є там іще різні переваги, які залежать від ступеню, опублікованих наукових робіт тощо.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-6-2007 у 13:33


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Капущак
Якщо правильно зрозумів, то європейські університети були б всі дуже горді зарахувати до свого складу одного дуже відомого проффесора, бо їхній рейтинг від цього почав би невпинно рости вже сьогодні!

Спробую взяти реальний приклад: приходять представники фірми De Beers в навчальний заклад і замовляють підготувати для себе певну кількість спеціалістів. Що для них має більше значення: кількість габілітованих докторів, чи рівень їх нових спеціалістів? Як вплине на рейтинг ситуація, коли вони відмовляться когось брати, чи скажімо через деякий час зроблять аналогічне замовлення на ті самі спеціалізації в іншому навчальному закладі?
Якщо навчальний заклад готує спеціалістів для промисловості, бізнесу, то він чомусь старається більше хвалитися тими фірмами й підприємствами, для котрих він підготував спеціалістів і де працюють його випускники, а не кількістю докторів, зокрема габілітованих (хіба може між собою змагаються в цих показниках, або як більше нема чим хвалитися).


Гордість тут ні до чого. Просто габілітовані визначають формальні показники, за якими потім вуз отримує фінансування.
Тому виробництво виробництвом, але справжнє змагання (за бюджетні гроші) лежить в іншій площині, і наявність просто докторів і габілітованих докторів є життєво важливими показниками для вузу.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 18-6-2007 у 19:24


Цитата:
Оригінальне повідомлення від rost
Сама по собі модель наукових ступенів не може гарантувати рівень їх набувачів. Он Ната посилається на нобелівського лауреата(лідера віл-дисидентів), до дискусій з яким, вже років 10, в наукових колах навіть студенти не опускаюься.


... це ще не означає що помиляється саме він
дуже часто якраз проти тих хто правду каже є такі випади
особливо якщо судити з рівня знань всіляких науковців - хтось з них таки сильно помиляється а всі вони однаково "великі науковці" :rolleyes:
та й звання їм не доярки присуджують а інші науковці
висновок - всі можуть помилятися, а хто конкретно покаже час




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 19-6-2007 у 12:03


Потрібно чи не потрібно два ступені залежитиме від обраної скажимо так ієрархічної моделі наукового середовища.

На сьогодні кваліфікаційні вимоги для певних посад у наукових та освітніх установах передбачають наявність кандидатського чи докторського ступеня у претендента на таку посаду. Тобто питання ступенів нерозривно пов'язано з реформуванням наукової та освітньої галузей.

А поверненню довіри до наукових ступенів, як на мене, мало б сприяти радикальне скорочення кількості спеціалізованих рад по захисту та можливо також переліку спеціальностей. У результаті мали б не більше 1-2 таких рад з кожної спеціальності в Україні, там, де є відповідні загальновідомі та визнані в Україні і світі наукові школи.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 19-6-2007 у 16:34


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Бєляєв
поверненню довіри до наукових ступенів, як на мене, мало б сприяти радикальне скорочення кількості спеціалізованих рад по захисту та можливо також переліку спеціальностей
Щодо повернення довіри - не знаю, а от зростанню корупції пропорційно скороченню - факт - сприятиме, можу закластися
Цитата:
У результаті мали б не більше 1-2 таких рад з кожної спеціальності в Україні
Ми й наразі маємо єдину і неділиму ВАК, яка затверджує/не затверджує взагалі все для всіх рад і спеціальностей. Тобто, куди вже далі скорочувати кількість (органів із вирішальним правом голосу)! І де ж та довіра?
Інший аргумент - той самий європейсько-американський (=цивілізований) досвід: ступені присуджують численні університети (отже вони там кількість "спецрад" не звузили, а навпаки - розширили), а нам до їхнього авторитету... :(




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-6-2007 у 17:38


Цитата:
У результаті мали б не більше 1-2 таких рад з кожної спеціальності в Україні, там, де є відповідні загальновідомі та визнані в Україні і світі наукові школи.

Це можливо лише за умови збільшення на порядок переліку спеціальностей. У існуючому переліку більшість спеціальностей є досить загальними.
Візьмемо для прикладу близькі мені - "Математичне моделювання та обчислювальні методи" чи "Інформаційні технології". Звести такі загальні напрямки до 1-2 рад в країні - це просто вб'є науку в цих напрямах.

А на загал, допис Дмитра відповідає і моїй думці. Як, кажуть - Dmy: +1.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 19-6-2007 у 18:13


Як раз щодо корупції, то залежність буде обернено пропорційною. Скоротиться кількість рад - зросте ціна питання (суттєво). Значна частина потенційних "кандидатів" та "докторів", які своїх дисертацій не читали, відпаде.

Щодо розширення кількості спеціальностей, то для прикладних наук це можливо і є доцільним, хоча не факт. Як на мене перелік спеціальностей для прикладних наук варто конкретизувати та обмежити приорітетними для держави напрямками розвитку.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 19-6-2007 у 19:23


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Сергій Бєляєв
Як раз щодо корупції, то залежність буде обернено пропорційною. Скоротиться кількість рад - зросте ціна питання (суттєво). Значна частина потенційних "кандидатів" та "докторів", які своїх дисертацій не читали, відпаде
Так і я кажу - обернено пропорційною :lol:: чим менше рад і спеціальностей - тим більше корупція. І те що ціна питання суттєво зросте - щира правда. Зросте у прямому розумінні. Тільки от наслідок буде прямо протилежним: відпаде "значна частина потенційних кандидатів і докторів (без лапок), які свої дисертації не читали", а писали, проте не мають (насамперед, з причини "гаяння" часу на дослідження та написання дисертацій) достатнього ресурсу на покриття "ціни питання".



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 20-6-2007 у 08:45


Ми різні змінні у пропорцію ставимо :lol:
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5068
Реклама: