Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: USB-флешки. Остерігайтеся випадкових зв'язків
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-4-2007 у 19:14
USB-флешки. Остерігайтеся випадкових зв'язків


Користувачі ПК останні роки плавно змінюють у задачах оперативного обміну інформацією традиційні дискетки на usb-носії. Це зручно, просто, ефективно. Аналогія між дискетою і флешкою насправді увійшла в життя досить глибоко.
Користувачі не задумуються над однією важливою особливістю флешки. Вона містить драйвер, який встановлюється на комп'ютер користувача при першому використанні носія.
Ця особливість USB-носіїв дає шанс здійснювати певного виду атаки на компютер користувача.
Прикладом такої атаки може служити випадок, що трапився на одній з парковок Лондона, де було розкидано кілька (?) флешок, які потім виявилися носіями шкідливого коду, що дозволяв викрасти банківські коди доступу та паролі користувачів. Про кількість флешок, та про кількість необачливих користувачів, що позасували собі до комп'ютера ці носії на жаль у повідомленні за адресою http://www.theregister.co.uk/2007/04/25/usb_malware/
не має даних.
Думаю, що такий спосіб поширення вірусів буде безперспективним. Зрозуміло, що такий трюк базується лише на людській захланності і за певний проміжок часу стане добре відомим.
Проте є інша небезпека – цілеспрямованого інфікування комп'ютера. Тут уже складніше. Уявімо собі наприклад ситуацію – “викладач-студент”, коли студент просить викладача переписати з флешки звіт з лабораторної або скинути йому методичку. У певних ситуаціях за день може через комп'ютер пройти до кількох десятків різних USB-носіїв. І перелік таких ситуацій напевно суттєво ширший за схему “викладач-студент”.
P/S. Мені невідомо, чи існує якийсь програмний захист від такого виду загроз на сьогодні.

Взято тут - http://it.ridne.net/node/277




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 29-4-2007 у 19:23


Траплялося таке. Правда антивірус зразу закричав... :)
Якщо не помиляюся, сам драйвер флешки був інфікованим на інших, незахищених антивірусними програмами компах в студ. лабораторіях.

Цитата:
Остерігайтеся випадкових зв'язків

Думаю, це гасло можна сміливо застосовувати до будь-якої сфери життя! :lol::lol::lol:




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 8-8-2008 у 18:08


Добре, якщо ви працюєте з одним компом, а комп. клас як уберегти? Обслуговуюча мій клас фірма запропонувала мені встановити якусь прогу типу FREESE (чи як воно там?), яка після перезавантаження востановлює систему до першозданого виду. Що це за прога і чи варто встановлювати?



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-8-2008 у 18:25


Користуйтесь лінуксом :baddevil:



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 8-8-2008 у 18:32


Ха-ха... У шкільній програмі вивчається сугубо віндовс (закон!), тому і шукаю вихід.



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-8-2008 у 19:45


Та я розумію. Просто на домашньому компі з Лінуксом якраз і можна безпечно такі от флешки перевіряти, не боячись зарази.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Горват Корнелія
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 603
Зареєстрований: 23-7-2006
Місто: Мукачево
Нема на форумі

Настрій: Задовільно-задоволений

[*] написано 8-8-2008 у 19:48


Накладно буде кожну флешку тягти додому(:lol:). А про цю знадану прогу не чули?



Ми - те, що думаємо про себе.

Найчастіше багато що сходить з рук тому, хто встигає їх умити, заздалегідь добре погрівши. Е.Севрус
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5386
Реклама: