Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: 2.Психологія бізнесу
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 6-5-2007 у 23:40
2.Психологія бізнесу


Скажи, що ти думаєш – і я скажу тобі хто ти (с)

1.БУДЬТЕ ГОТОВІ ВНУТРІШНЬО
Хочете спитати до чого? До всього. До хорошого і до поганого. І до дуже хорошого і до дуже поганого. А бояться люди і того і того, як би це дивно не звучало. А треба навчитися мислити позитивно і тоді ви будете готові внутрішньо до того, що ви щось втратите, або до того, що занадто багато отримаєте (наприклад, грошей), а ви до такого можливо не звикли і це теж вас може лякати. А ще можуть лякати зміни в способі і ритмі життя. А чому? Якщо ви передумаєте займатися бізнесом, то зможете його комусь продати чи просто викинути, зрештою - це якщо він стане вам зовсім не потрібним. Думаєте, що так не можна? А ви пробували? :)
В першу чергу будьте готові до того, що близькі люди спробують вас відмовити “від такого ризику” ще на стадії роздумів про бізнес і початку його планування. І не тому, що не хочуть для вас добра, а тому, що хвилюються за вас і щиро вважають, що яка-не-яка, а все-таки стабільність краще. Цілком можливо. Але якщо чужі слова можуть вас переконати, що не варто ризикнути – ви ще готові до власного бізнесу. Ви будете готові, коли будете точно знати, що це те, що вам потрібно.
Найчастіше все-таки люди бояться матеріальних і через це та всіляке інше і моральних втрат починаючи свій власний бізнес. Необов’язково це станеться, але будьте готові сприйняти все спокійно. Кожного дня щось таке може статися: ви не взяли парасолю, а пішов дощ. Ну що поробиш, коли дощ падає не тоді, коли кажуть в телевізорі, а тоді коли він хоче? Ми ж цукрові – не розмокнемося, правда? :)
Люди переважно бояться ВСЕ втратити, коли починають бізнес і думають, що не можна буде почати ще раз і виправити ситуацію. Це абсолютно не так. Другий раз варто починати ще більше, ніж перший раз! І набагато легше. Розумію, що багатьом це може відбити охоту до таких “експериментів”, але чому це стосується переважно власного бізнесу? Якщо вас виженуть з роботи, ви ж не скажете, що більше не будете намагатися знайти собі нову. Ясно, що будете. І навіть якщо вас десятий раз виженуть ви всеодно будете шукати. А чому не почати ще раз бізнес, якщо вперше він можливо не склався? Бо це зовсім інше? Хіба? А якщо вас один раз зіб’є машина ви перестанете з’являтися на вулицях? Не брешіть. Самі знаєте, що не перестанете. Ви навіть не будете думати чи з’являтися там чи ні. Це самою розуміється. Так має бути і з бізнесом: прибутки і втрати – як само собою розуміється. Власний бізнес має бути способом життя, який ви ведете. Має бути бажання працювати виключно на себе, незважаючи на обставини. Згодом ви і забудете, що може бути інакше, бо звикнете, що ви самі керуєте собою, своїм часом, своїми грошима, самі плануєте своє професійне життя. Ви інакше почнете розуміти і відчувати свободу.
Позбудьтеся стереоптів. Кожне нове покоління живе трохи інакше, ніж попереднє. Є речі, які вічні, але є багато таких, які давно змінилися в навколишній дійсності, але живуть в словах і вчинках людей.

2.ВИЗНАЧТЕСЬ.
Для початку варто реально оцінити свої сили і можливості, вибрати види діяльності спираючись на власний професійний і життєвий досвід.
Важливо озброїтись юридичними знаннями, вивчити ситуацію на ринку на якому ви збираєтесь працювати та скласти бізнес-план. До початку бізнесу бажано ретельно готуватися і обрати для себе найприйнятніший варіант з багатьох можливих.
Натомість не варто обирати той вид діяльності, який обрали інші, якщо у вас в цій сфері зовсім нема досвіду. Те на чому заробляють гроші інші необов’язково підійде вам і може призвести до значних втрат або розорення. Таким чином, на мою думку, варто починати з вибору виду діяльності спираючись на власний досвід. Якщо досвіду нема - його перед тим треба десь набути або принаймі поцікавитись в інших, яка ситуація на тому чи іншому ринку товарів, робіт чи послуг. Також бажано перед прийняттям важливих рішень консультуватися у фахівців - юристів, бухгалтерів, маркетологів, економістів. В будь-якому випадку - бізнес це ризик і ризикувати теж треба вміти і головне, - не боятися. Ви здобудете дуже багато: різноманітні знання і досвід, розширете коло знайомств, на безліч речей почнете дивитись по іншому, зміните зрештою ритм життя, а втратити можете лише те, що вклали, маючи на той момент. Ваші здобутки, навіть в разі першої поразки допоможуть вам почати ще раз. Зверніть увагу на людей, які досягли найбільшого успіху – багато з них починали бізнес в черговий раз “з нуля”, але зрештою досягли більше, ніж ті хто робив все поступово і ніколи не втрачав все до копійки.

Хоча ваш страх перед власним бізнесом може бути викликаний іншими речами. Для цього треба знати чого саме ви чекаєте від свого бізнесу: 1) заробити гроші; 2)заробити дуже багато грошей (а тоді – а для чого конкретно ви хочете заробити ці гроші?); 3)бути керівником; 4) реалізуватися як фахівець в певній сфері? Чи хочете просто працювати на себе чи просто не хочете працювати на когось, чи хочете, щоб інші працювали на вас? А це все різні речі. Скористайтесь спеціальними тестами, або просто візьміть ручку і папір і напишіть всі “за” і “проти”, напишіть список чого хочете і не хочете і т.д. Але пишіть тільки те, що потрібно саме вам: чи для вас особисто, чи може вам для когось – але пишіть, що відчувате. Якщо ви так ніколи не робили – спробуйте хоч один раз, бо на папері це все буде виглядати зовсім по-іншому. Ви самі здивуєтесь. Перевірте.
З’ясуйте ці речі для себе самого. Це важливо для того, щоб бачити мету, якої ви хочете досягти. Пам’ятайте: чим більша ціль – тим легше в неї потрапити.


3.ШУКАЙТЕ ПАРТНЕРІВ.
Для першого бізнесу варто пошукати собі партнера чи партнерів. Але тільки тих людей, яким дійсно довіряєте, не забувайте, що “краще з розумним загубити, ніж з дурним знайти” і що "гуртом легше батька бити" :) Одна людина ніколи не може знати і вміти всього і якщо власний бізнес планується вперше і особливо великого досвіду нема, або нема взагалібажано мати поряд того, хто підтримає, допоможе, підстрахує. Будете мати подвійно (потрійно) більше грошей, знань і досвіду, а отже більше шансів на успіх, бо інша людина з боку завжди може побачити те, що ви могли упустити або забути або підказати те, чого ви і зовсім не знали.
Звісно, починати бізнес можна і самостійно, але це набагато важчий шлях, хоча і в ньому є свої переваги. Проте, вам всеодно знадобляться помічники, але це будуть сторонні люди і чи будуть вони так само як і ви вболівати за розвиток бізнесу? Задумайтесь

4.ЧИТАЙТЕ ЗАКОНОДАВСТВО.
Уважно читайте. Знання законодавства та головне - вміння правильно його застувувати є однією з передумов успішного ведення бізнесу і не тільки. Для розуміння законів не обов’язково бути юристом – достатньо бути наполегливою людиною.
Читайте не лише законодавство, яке не для юриста часто здається дуже нудним і виснажливим – читайте спеціалізовані юридичні книжки, де цікаво і доступно написано про те що і як регулює законодавство про підприємництво. Зайдіть в будь-яку книгарню і ви побачите книжки, типу: “Як розпочати туристичний бізнес”, “Як відкрити перукарню” і т.д. Шукайте такі книжки в яких даються витяги з законодавства разом з його коментарями.

5.ЧИТАЙТЕ БІЗНЕС-ЛІТЕРАТУРУ.
Правда не все підряд. Деякі книжки пишуть теоретики, які знають про бізнес хіба, що з інших книжок. Щоб знати хто є хто, варто спробувати читати біографії людей, які досягли успіху в бізнесі.
Рекомендую в першу чергу: І. Вагін “Почему ты еще нищий?”, Р. Кіосакі “Богатый папа, бедный папа”. Про інші буде в розділі про бізнес-літературу разом з витягами.

6.КОРИСТУЙТЕСЬ ПОСЛУГАМИ ФАХІВЦІВ
І бізнес-консультантів. Їхні послуги не надто дорогі, а окупляться сторицею. Краще доручити організацію бізнесу “під ключ” і його подальший супровід фахівцям - економія часу і зусиль вам гарантовані. А згодом ви навчитеся всього, що вам потрібно.

7.ВЧІТЬСЯ-ВЧІТЬСЯ-ВЧІТЬСЯ
В свого бухгалтера, в свого юриста, в своїх працівників, в своїх друзів і знайомих, вчіться на досвіді, на успіху і на помилках інших. Вчіться за можливістю безпосередньо в практикуючих фахівців на докуметах і прикладах з практики.
Вчіться вчитися: на вулиці, в маршрутці, в магазині – всюди. Зверніть увагу на те, що, як і чому роблять інші люди. Згодом це стане вашою дуже корисною звичкою і дасть можливість не зупинятися на досягнутому і розвивати себе як особистість і свій бізнес.

І останнє – не ставте перед собою обмежень. Це шлях в нікуди, бо це припиняє ваш духовний і розумовий розвиток. Думки мають здатність матеарилізуватися, тому думаєте, що все буде добре :)
www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 9-5-2007 у 23:27


кожен звісно, може порадити щось своє, але бажано з власної практики :)www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5404
Реклама: