Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3
Автор: Тема: Мова біблії, кількість богів і тп.
Вікторія Котлярова
Дійсний член
***



Повідомлень: 213
Зареєстрований: 25-12-2006
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: радію життю

[*] написано 14-5-2007 у 10:37


Цитата:
якщо бог є такий, яким його змальовано у християнстві, то це сумно і страшно.

Цікаво :) Можете аргументувати?




Робота в Києві - я тут живу :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 14-5-2007 у 18:18


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Вікторія Котлярова

Поправочка: далеко не всі почали ходити після розпаду і при розручі в секти й церкву через те, що увірували. Беру як приклад адвентистів на Київщині - їм такі гуманітарні допомоги пруть з Америки, що заради них туди ходить молитися добра третина пастви. Причому це їх абсолютно не засмучує, бо хліб з маслом хочуть усі :)


Ну тут я трохи загнув, але такий самий приклад щодо різкого підвищення доброту однієї сім'ї поверхом нижче в мене в будинку після навернення їх свідками Єгови теж можу навести. В мене з ними строгий нейтралітет - вони не набридають мені, я не чіпаю їх.




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 15-5-2007 у 09:54


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Вікторія Котлярова
Цитата:
якщо бог є такий, яким його змальовано у християнстві, то це сумно і страшно.

Цікаво :) Можете аргументувати?


...жорстокий, самолюбивий, ревнивий, непередбачуваний... :-) ще?




...i am a little bit ironic, don*t you think?...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 15-5-2007 у 09:56


чекайте якщо ви не вірете в Бога то звідки ті характеристики? його ж нема для вас????
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 15-5-2007 у 10:00


Ці характеристики можна знайти в літературних творах багатьох класиків :sing: Та і Біблію почитати уважно, можна багато що знайти цікавого і несподіваного.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Вікторія Котлярова
Дійсний член
***



Повідомлень: 213
Зареєстрований: 25-12-2006
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: радію життю

[*] написано 15-5-2007 у 10:04


Чесно кажучи, у мене більше шансів повірити в Грецьку античну релігію, ніж у єдиного Бога. Там хоч не приховується жорстокість богів і їх забавки.



Робота в Києві - я тут живу :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 15-5-2007 у 10:17


Ну християнський Бог теж жорсткий - знищував цілі народи, згадайте хоча б Содом і Гомору, Ноя і ковчег - мова йшла взагалі про знищення всього світу, але Бог змилувався..
Але цю жорстокість слід трактувати не як просто заради забави.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 15-5-2007 у 15:49


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
якщо бог є такий, яким його змальовано у християнстві, то це сумно і страшно.
...жорстокий, самолюбивий, ревнивий, непередбачуваний... :-) ще?

Це про Христа? Багато про нього чув, але такої "цікавої" характеристики ще не доводилося :rolleyes:




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 15-5-2007 у 21:03


...дем*янь, це моя характеристика бога, як одного з літературних героїв такої собі книжки як біблія :-))



...i am a little bit ironic, don*t you think?...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 15-5-2007 у 21:34


Життя багатогранне. Кожен бачить в ньому те, що здатна вмістити його свідомість.
От Таня здатна побачити Бога саме в такому ракурсі.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 16-5-2007 у 19:46


...ну для мене він типу як фродо з книжки, не більше, не менше :-)



...i am a little bit ironic, don*t you think?...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Капущак
Дійсний член
***



Повідомлень: 254
Зареєстрований: 14-9-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-5-2007 у 16:01


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
...жорстокий, самолюбивий, ревнивий, непередбачуваний... :-) ще?


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Ну християнський Бог теж жорсткий - знищував цілі народи, згадайте хоча б Содом і Гомору, Ноя і ковчег - мова йшла взагалі про знищення всього світу, але Бог змилувався..
Але цю жорстокість слід трактувати не як просто заради забави.


Не плутайте будь ласка християнського Бога з Юдейським. Біблія і Євангеліє насправді дуже різні речі. І Боги описані в них теж. ;)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 18-5-2007 у 16:17


Неправда - в Біблія взагалі описаний тільки один Бог. В Біблії нема Юдейського Бога чи ще якогось є один Бог і Його Син - Ісус Христос.
Біблія і Євангілія - насправді одна річ. Одне без одного не існує, в старому заповіті - вказували пророцтва, які збулися в Новому заповіті.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Капущак
Дійсний член
***



Повідомлень: 254
Зареєстрований: 14-9-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-5-2007 у 09:31


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Неправда - в Біблія взагалі описаний тільки один Бог. В Біблії нема Юдейського Бога чи ще якогось є один Бог і Його Син - Ісус Христос.

Ви погано знаєте, що написано в тих книгах. А ще менше маєте уявлення про те, що написано в ориґіналах, які перекладають іноді дуже по-різному. Наприклад, якщо ви ознайомитесь з працею Івана Франка "Сотворіння світу", то ви дізнаєтесь, що в перших главах, де мова йде про те як створювався світ, чомусь замість однини - Бог - вживається множина - Боги (Франко пояснює це тим, що у Вавілонських міфах, звідки це переписувалось дійових осіб було більше...). Прикладів можна наводити більше. Щодо Христа, то в біблії (старий завіт) про Божого Сина мова не йде зовсім. Більше того, поняття Трійці (Отець-Син-Дух) взагалі страшна єресь. Це є тільки в християнстві, де розуміння Бога зовсім інше! Якщо ви трошки розберетесь в питанні, то дізнаєтесь, що юдаїзм, котрий базується на біблії, навіть не визнає існування душі, котра по смерті фізичного тіла не вмирає, а може йти десь далі.

Цитата:
Біблія і Євангілія - насправді одна річ. Одне без одного не існує, в старому заповіті - вказували пророцтва, які збулися в Новому заповіті.

Насправді Біблія і Євангелія не одна річ. Наприклад християни вирішили включити біблійні книги в канон через кілька сот років після подій описаних в Євангелії і зовсім не одноголосно. Попри це в середньовіччі католицька церква забороняла читати біблію під страхом відлучення від церкви.
Пророцтва: равини, котрі доре знають свої писання, не вважають, що ті пророцтва збулися. Насправді вони не такі конкретизовані як вам би хотілось. А для повноти картини ще недавно дізнався, що в староєврейській мові звичних нам часових форм немає і оповідь про якісь минулі події можна перекласти як те, що вже було, або як те, що ще буде, тобто пророцтво. Тому фактично якась частина оповіді може бути представлена як історичні події чи пророцтво просто за бажанням перекладача...

Можна наводити багато прикладів, але якщо вас це дійсно цікавить, то все це знайдете самі.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 21-5-2007 у 09:42


Вот іменно мене це цікавило давно, я давно досліджую Біблію, але я не користаюся міфами, авторами різними.
У ваших словах - змішана каша, все на купу і юдеї (Які не вірять в Христа як Месію, і католики і Франко...). Розберіться у цьому і головне вказуєте на множину Богів. Вкажіть мені місце в Біблії (контекст) де вказується про існування декількох Богів.

>>>Щодо Христа, то в біблії (старий завіт) про Божого Сина мова не йде зовсім.
Перше згадування Буття 3:15 (треба читати далі в контексті)...якщо цікавть дам цілу купу зсилок де вказується прихід Христа і навіть то звідки він родом буде...

P.S. Є підозра що тут пахне свідками єгови, однак дана тема не стосується цього якщо цікавить - створімо нову тему і там обговоримо.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Капущак
Дійсний член
***



Повідомлень: 254
Зареєстрований: 14-9-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-5-2007 у 21:18


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
Вот іменно мене це цікавило давно, я давно досліджую Біблію, але я не користаюся міфами, авторами різними.
У ваших словах - змішана каша, все на купу і юдеї (Які не вірять в Христа як Месію, і католики і Франко...). Розберіться у цьому і головне вказуєте на множину Богів. Вкажіть мені місце в Біблії (контекст) де вказується про існування декількох Богів.

Вивчіть староєврейську, знайдіть ориґінал і тоді ви зможете вивчати біблію (старий завіт), а доти ви копирсаєтесь в чужому перекладі, в котрому не тільки множини міняються...
Якщо знаєте більше ніж 2-3 мови і можете знайти переклади зроблені у різні віки, то маєте можливість трохи порозважатися знаходячи відмінності (і це при тому, що більшість цих перекладів вже не з ориґіналу).
Франко між іншим працював з ориґіналом, себто з біблією, на відміну від вас, через то я йому більше довіряю.
Середньовічні католики -- вони добре знали різницю між біблією і єванлеліями, через то й забороняли читати біблію...
Цитата:
Перше згадування Буття 3:15 (треба читати далі в контексті)...якщо цікавть дам цілу купу зсилок де вказується прихід Христа і навіть то звідки він родом буде...

У вашому уривку (а саме 3:22) стоїть множина, яку кожен може трактувати як собі схоче, бо там недосказаність, тож немає способу довести чиюсь правоту...
Ви можете привести багато цитат, які різні релігії трактують по-своєму і не вважають, що мова йде про Другу Божу Особу, а лиш про людину. Якби ваші цитати могли щось комусь довести, люди б не стали притримуватись інших думок...
Цитата:
P.S. Є підозра що тут пахне свідками єгови, однак дана тема не стосується цього якщо цікавить - створімо нову тему і там обговоримо.

Сектами не цікавився і в їх відмінностях не розбираюся, тож не маю про що сперечатися...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 21-5-2007 у 22:20


Все, Тарасе, ви попались.
Раз ви так впевнено про це говорите, значить вам доведеться це все доводити. Фактично.
Викладаєте староєврейські тексти, поруч їх переклади. Бо якось виходить, що ви ніби щось сказали, а насправді досі нічого не сказали. Конкретного. Просто потеревенили. А мені настправді цікаво! Вивчити староєврейську часу мені забракне, але послухати вас, знаючу людину (ви ж знаєте, раз говорите?) - це я з задоволенням.
Чекаю.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Tempika
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2732
Зареєстрований: 21-1-2004
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: усміхнена

[*] написано 22-5-2007 у 09:19


..о-па.... так бог ж один :-) понове віруючі, якщо ви досі не можете визначитися, в кого все-таки ви вірите, то чи має сенс така віра? :-)



...i am a little bit ironic, don*t you think?...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 22-5-2007 у 09:51


Правльно Таня, тут і страждає християнство, що ось вискочить людина яка собі як захоче зробить слова з Біблії, змішає мову староєврейску, християнство, Франка, католиків....і баламутять людей, а ще гірше - знайдуть групу людей яким покажуть що мол вони праві, зроблять секту свою і внесуть неясніть в християнство.
Релігія - це велика сила як фінансово так і політично. Навязавши свою думку і ідею ви будете на висоті. Тому мені страшно дивитися на все це....
З прикладів такого - штат Юта де фактично живе і працює 90% мормонів, не будучи мормоном ви не зможете там жити....
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 22-5-2007 у 09:55


Біблія - це не для доведення і суть християнства ніхто не буде доводити - все будується на ВІРІ.
Бог неодноразово доводив своє існування починаючи виходом євреїв з Єгипту...закінчуючи воскресінням мертвих. однак люди які бачили все це всеодно не вірили. Доказувати нема сенсу.
Тільки віра відкриває все.
Блаженні хто не бачив і не чув але вірить.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 22-5-2007 у 11:38


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Tempika
..о-па.... так бог ж один :-) понове віруючі, якщо ви досі не можете визначитися, в кого все-таки ви вірите, то чи має сенс така віра? :-)

Віруючі, Таню, уже давно визначились.
А от невіруючі як раз і баламутять воду. Наприклад, що ти робиш у цій темі, з назвою "як людина починає вірити"? Ти ж атеїстка! Ні, ти розказуєш, що віра безглузда ітдітп. Але ж не про це питання! :)
А Тарас Капущак просто під впливом різних літературних досліджень. Я в юності теж читав подібні речі і переймався ними. Поки власного досвіду не поназбирав.

ПС. До речі, твоє звернення до віруючих - до кого воно конкретно? Звідки ти знаєш, віруючі ми тут усі, чи ні? :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 22-5-2007 у 11:53


to Рост
+ 10
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Капущак
Дійсний член
***



Повідомлень: 254
Зареєстрований: 14-9-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 23-5-2007 у 11:29


До Тані скажу, що суперечка виникла не на тему існування Бога, та його кількості. Це звичайна релігійна розборка ;) До речі вірити не означає бути християнином, чи буддистом чи ще кимось. Віра й релігія це різні речі і більшість суперечок стосуються не віри, а саме різних положень релігії.

З Дем'яном так розумію діалог скінчився. Він перейшов на безпідставні звинувачення і образи. Такий спосіб ведення дискусій є типовим для фанатиків (котрі є основним наповнювачем сект), а з фанатиками нема про що говорити, бо їх чиясь інша думка не цікавить і шукачами істини вони не є...

Ну а, що хоче від мене Рост я не зрозумів :) Я не читаю богословських лекцій і можу відповісти лиш на конкретні питання. Задасте питання -- почуєте мою думку. А так я не знаю, що вам розповідати :)
(Ви, так собі думаю, як шукач істини, Франка вже прочитали, чи може думаєте, що я вам тут буду його переказувати? ;) Також перше можете ознайомитись з засадами і тим, чому учить УГКЦ, щоб ми не грались в спорчений телефон, а то ще не так щось переповім і зроблять з мене знову сектанта, котрий намагається перевернути світовий лад. Староєврейський ориґінал вам приводити тут не буду, я жодними манускриптами не володію, а тому буде ліпше якщо ви спробуєте знайти якусь версію самі і вже потім ми разом спробуємо аналізувати вашу знахідку. Для чого це треба? Якщо ви це зробите, то думаю половина питань у вас зникне, а ви самі зможете побачити чим відрізняється теорія від практики. І ще, не забувайте, що я не доктор теології і ви думаю теж, тому науковим діалог наш певне не буде. Я просто людина, котра вважає, що людина це щось більше ніж шкіряний мішок наповнений переважно салом, кістками і м'ясом, залитими кров'ю та іншими рідинами...)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 23-5-2007 у 11:37


Цитата:
З Дем'яном так розумію діалог скінчився. Він перейшов на безпідставні звинувачення і образи. Такий спосіб ведення дискусій є типовим для фанатиків (котрі є основним наповнювачем сект), а з фанатиками нема про що говорити, бо їх чиясь інша думка не цікавить і шукачами істини вони не є...


Вкажіть хоч одну образу. А ось образа з вашої сторони є - ви сказали що я фанатик (або сектант).
Я проти сект і не входжу в жодну з сект.

P.S. Коли я почав офтопити мені дали попередження чому в даному випадку адміністратори не роблять нічого? Тим паче що мене названо фанатиком...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Вікторія Котлярова
Дійсний член
***



Повідомлень: 213
Зареєстрований: 25-12-2006
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: радію життю

[*] написано 23-5-2007 у 11:42


Ну тема ж була "Як почали вірити?", а не кількість Богів і питання віри/релігії :(

І тут пішли суперечки на підвищених тонах :(

Цікаво, щоб тоді робилось з форумом, якби почали б зараз обговорювати політичну ситуацію форумчани з різними поглядами. Побились би мабуть




Робота в Києві - я тут живу :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5468
Реклама: