Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Новини, посилання, цитати і т.д. на форумі
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 19-6-2007 у 23:47
Новини, посилання, цитати і т.д. на форумі


В мене склалося враження, що деякі теми нагадують БіБіСі (баба бабі сказала) - появляються теми, які містять лінк, або якусь цитату, людського коменту жодного, ставлення особистого до теми теж, незрозуміло, що це за такі затравки такі? В результаті дискусія лишається мертвою. Ну і крім того, як на мене (моя думка!), переказування новин і коменти, побрані на російських сайтах, теж якось виглядає якось... Достатньо почитати на форумі розділ про комп'ютери і програмне забезпечення - 99% посилань на рунетні сайти. А ті в свою чергу або перекладають, або перебріхують оригінальні новини. Я не кажу, що воно неправильне, але в добрій третині випадків, що я помітив, зміст скошений.

Таке враження, що до нас вся інфа проходить через призму рунету - щось відсіюється, щось добавляється, щось змінюється. Ну невже в нас так мало своїх аналітиків, що можуть давати свої коментарії, а не тупо здирати неоригінальні коменти/новини?

Моя пропозиція - виробити якусь своєрідну етику новинних повідомлень. Наприклад, тема-новина має бути з текстом, коментарем, або перекладом, з обов'язковим посиланням на оригінальне джерело (а не на передрук). Ну і якась зачіпка для дискусії - це ж таки форум. Ну хоча б про корисність теми для форумців.

І не треба мене клювати, що в мене мовні проблеми та комплекси - я знаю кілька мов, на яких вільно можу говорити, писати і читати, але не забуваю, що я в своїй країні, і в мене своя голова, щоб тверезо, на свій розум, оцінювати, якою інформацією мене стараються напихати. А тому і стараюся глянути на оригінал або принаймні кілька незалежних думок почути/почитати.




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Капущак
Дійсний член
***



Повідомлень: 254
Зареєстрований: 14-9-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-6-2007 у 08:20


підтримую +1
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Анастасія Кулакова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 463
Зареєстрований: 5-7-2004
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 20-6-2007 у 08:46


І я підтримую обома руками. А також ще хочу додати у цьму пості (не хочу розпочинати нову тему, пробачте). Є також повідомлення, що складаються з одного примітивного речення, що просто дублює тему. Ну "закинули" тему для обговорення, тож висловіть свою думку. Бо як же ж ви хочете, щоб хтось обговорював те, що вам цікаве, не висловлюючись самі? Це трохи тхне провокацією :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Сергій Бєляєв
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1170
Зареєстрований: 31-1-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 20-6-2007 у 09:18


Провокація - це теж спосіб розпочати дискусію. Все залежить від того, що обговорювати.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Анастасія Кулакова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 463
Зареєстрований: 5-7-2004
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: поміркований

[*] написано 20-6-2007 у 09:38


Там не було дикусії як такої жодного разу. І не провокації це були - це я комплімент зробила тим пустопорожнім і не цікавим дописам. Я могла б навести приклади, але не хочу нікого образити. Намагаюся бути толерантною:)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 20-6-2007 у 16:47


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Моя пропозиція - виробити якусь своєрідну етику новинних повідомлень. Наприклад, тема-новина має бути з текстом, коментарем, або перекладом, з обов'язковим посиланням на оригінальне джерело (а не на передрук). Ну і якась зачіпка для дискусії - це ж таки форум. Ну хоча б про корисність теми для форумців.
Навіщо зупинятися на напівкроках? Етика - так етика! Зобов'язати автора теми у першому повідомленні викласти:

коротку суть новини;
актуальність поставленого в ній питання;
цитування джерел[а] з обов'язковим їх аналізом і доведенням автентичності;
мету, якої він прагне, започатковуючи тему;
задачі, розв'язання яких сприятиме досягненню поставленої мети;
що нового зможуть дізнатися користувачі ФоРуМу, прочитавши новину, вивчивши джерело(а) і взявши участь в обговоренні;
практичну цінність отриманої інформації;
потенційні напрямки подальшого розвитку новини та її наслідків.

Недотримання перелічених вище вимог призводить до закриття зазначеної теми без попередження :mad: (але з поясненням автору модератором причини по U2U або по e-mail - невідповідність вимогам до створення новинних тем)


А це
Цитата:
з обов'язковим посиланням на оригінальне джерело (а не на передрук)
- відверта романтика. Не так часто взагалі можна відкопати першоджерело. Та і не має в тому жодного криміналу - якщо вас посилають, ви спокійно можете збігати за адесою та самотужки переконатися, чи це оригінал, а чи - передрук і якщо так, то наскільки він вартий уваги та довіри (оригіналів останнє також стосується, між іншим).



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 20-6-2007 у 17:11


Я достатньо повно описав суть пропозиції і чим вона викликана і помістив в тому розділі де і має бути пропозиція. А вимоги принаймні не є такими ж складними - просто щоб автор відповідав за свою публікацію. Це принаймні заставить дописувачів поставитися серйозно до допису, а не хап-ляп, лиш би щось написати. Якщо хоча б половину вимог, що ви там описали в пості, буде дотримано - буде супер. А взагалі, зважати на пропозицію чи ні, судити модератору, він і так виконує цю ж саму роботу - оцінює публікації і надсилає попередження в разі недотримання вимог форуму. Щодо посилань - добре відомо, що веб напханий купою всього, з якого чистий залишок не такий вже й великий. Тому й посилання теж мають бути відібрані - дописувач має сам додивитися, на який матеріал посилання він дає, наскільки він заслуговує на довіру.
Є ще один аргумент - при передачі інформації при перекладах губиться досить значна частина інформації, навіть до 20%. Тому все таки доцільніше докопуватися до першоджерела.




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 21-6-2007 у 10:11


Пане Яремо, пропозиція ваша має право на життя, але, якщо відверто, вона з розряду фантастики. Та й модератор оцінює всі дописи на свій смак. У мене смак один, у вас інший. Будемо збирати колегію для об'єктивного оцінювання дописів? :) Мені здається, людина на форум заходить для того, щоб отримати максимальну кількість інформації у дуже стислі терміни. Відсіюванням непотрібної/недостовірної інформації вона вже займатиметься в голові пізніше. І якщо людині знадобиться щось перевірити й уточнити - вона вже шукатиме сама.



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 21-6-2007 у 10:22


Ну це лише пропозиція :mad:



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 8-7-2008 у 11:25


Ось яскравий приклад ситуації, про яку я писав: http://misto.ridne.net/viewthread.php?tid=6706. Може все таки варто задуматися?



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5540
Реклама: