Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Львів'яни повинні знати своїх героїв!
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 21-12-2008 у 21:51


Витяжка з
Протоколу засідання секцій ГФЛ щодо житлової забудови парку Знесіння
13.12.08 р.

...
Мацех О.: ... Насправді, від першого разу, коли збиралася наша секція ГФЛ з цього приводу, пройшло вже близько півтора року. Тоді присутніх на засіданні форуму було близько 30 ос., вони вирішили провести акцію, що було зроблено. На сесії Теодор Дяків зачитав звернення ГФЛ з пропозицією зняти це питання з порядку денного. Але незаконну ухвалу про житлове будівництво прийняли 77 голосами „ЗА”. З того часу ГФЛ став в опозицію до міськради і міського голови та оголосив, що буде всіляко добиватися їхньої відставки. Вартість тієї ділянки щонайменше 10 млн. дол., зрозуміла агресія забудовників. Ми звернулися в прокуратуру, яка подала позов щодо скасування двох ухвал. Наші адвокати навели велику кількість доказів щодо незаконності ухвал. Цей судовий процес триває досі. А тепер міська рада прийняла чергове цинічне та злочинне рішення -- змінити цільове призначення ділянки та перевести її під житлову забудову і вирішити питання без суду.
Хочу наголосити, що, на жаль, є дуже низькою активність громадськості, зокрема екологічної. Не буде заяв, круглих столів, публічних заходів тощо, не привернемо уваги та не буде суспільного резонансу.
Мої пропозиції: 1) Проект польських студентів вивісити у сесійній залі на наступному пленарному засіданні ЛМР; 2) Скерувати в прокуратуру відповідні листи про винесення протесту на останню ухвалу по Знесенню; 3) В СБУ, в рамках роботи оперативної групи з питань протидії корупції створити робочу групу щодо вивчення питання забудови Знесіння (це питання вже на стадії реалізації).


Олешко С.: Юридично ми нічого не зробимо, бачу єдиний спосіб– одна надія на шанувальників Львова у Польщі. Щоб люди як туристи приїхали і сказали тим баранам, що поляки не дозволять забудувати парк. Це приверне велику увагу і створить міжнародний скандал.

Зінько Ю.: Ми маємо відношення до проектування цього парку. Це цікавий прецедент. Я би запропонував дуже інтелігентну форму. Польські студенти розробили унікальний проект, нам потрібно це лише реалізувати. Парк „Знесіння” – найбільш інвестований Європейським союзом об’єкт у Львові. Нам треба підняти це на міжнародний рівень до міжнародної преси.

Мавко П: Треба використати те, що Садовий будує собі загальнонаціональний імідж. Ми можемо звернутися до Кардинала Гузара, щоби церква дала оцінку. Адже практикуються методи, які не прийнятні для європейського міста. Також потрібно звернутися на телебачення і запропонувати їм цю тему.

Мацех О.: Преса – це комерційне середовище, вони прийдуть тільки тоді, коли буде інформаційний привід. Коли ви виходите на вдало організовану акцію протесту, ви привертаєте увагу.

Колодко М
.: Зараз відкрився на Львівському порталі „Еко-портал”, я вже можу розмістити там всю інформацію по цій проблемі, і особливо про незаконне рішення депутатів. Я беруся підписувати в науковців відкритого листа з протестом і знову ж таки кинути його в пресу. Здалося б його відправити в Кабінет Міністрів України. На сайті можна дати портрети депутатів, які голосували.

Мацех О.: Близько п’яти листів передано безпосередньо Тимошенко. Тимошенко прекрасно знає ситуацію. Але хочу наголосити, що відбувся з’їзд громадської організації „Громадянська позиція”, створена А. Гриценком. Ми підготуємо листа на її президію. Від імені цієї організації в СБУ, прокуратуру, вже на вищому рівні будуть скеровані відповідні звернення. Всі ці заходи ми використали і далі будемо використовувати.

Молодий О.: Щось можуть змінити хіба що „коктейлі молотова”.

Мацех О.: Ми діємо в межах закону.

Олешко С.:
Беру на себе відповідальність вилити з бетону велику свиню в яку громадяни кидали б якусь копійку для депутатів. Але кожен мусів би при цьому сказати, яке його ставлення до депутатів і на що вони кидають ці гроші. Потрібно встановити там диктофон чи відео для запису. Свиню пропоную встановити перед входом в Ратушу.

Колодко М.: Можна написати 20-30 листів від різних громадських організацій і відіслати. Кожна громадська організація буде представлена, і мені здається, що це буде краще ніж один лист і багато підписів.

Онищенко Л.: Забудовники кажуть, що ця територія не впорядкована. Я вірю ще в залишки громадянського суспільства. Пропоную зробити там не акцію протесту, це не буде правильно, якщо польські студенти підуть на конфронтацію. Їм це болить, але вони не хочуть втручатися. Львів для них - дуже тонка тема. Але, якщо зібрати студентів зі всієї Європи, як, наприклад, була школа ЮНЕСКО, щоб почали там щось робити, хоча би пластунський табір. Можна було б там зробити сад скульптур?

Олешко С.: Я буду в Польщі 20 числа і підійду до шанувальників Львова в Польщі. Дайте мені всі матеріали, я їх загітую.

Войцеховский Кшиштоф.: Я маю одну пропозицію та одну думку: Я не вважаю добрими агресивні дії, до яких будуть залучені польські студенти. Відверто кажу, що це є досить делікатна ситуація. Потім можуть дорікнути, чому поляки втручаються. Якщо б ви підготували статтю довшу коротшу. Яку б я спокійно міг би перекласти на польську мову, з додатком листа. Я це можу поширити серед міжнародних екологічних організацій. Наприклад, про те голосування, де був тільки один депутатський голос на захист парку. Можна зробити так, щоб можна такий лист роздрукувати і вислати від якоїсь організації чи особи.

Криничанка Н.: Ця ділянка у парку Знесіння – це проблема, яку ми повинні самі вирішувати. Зараз – це пустир, місце п’янок, ґвалту, там, нічого не проводиться... Основним аргументом депутатів було: „Що ти захищаєш? Ти захищаєш ганьбу Львова!” Головна проблема, що ми допустили, що там таке відбувається. Ця рекреаційна зона використовується, як прохідний двір. Межі парку не задіяні ні в спортивних, ні в освітніх програмах. Я беру на себе розробити безліч сценаріїв флеш-мобів. І я б не нарікала так на наших людей, в кожного своя ситуація. Акції мають бути добре підготовлені.

Мацех О.: Реально над темою працює кілька людей. Якби не „Козаков і партнери”, Ліля Онищенко, Софія Ванькович, Теодор Дяків, Софія Ванькович, цю ділянку вже б забудували. На жаль, ще ніхто не взяв на себе відповідальність за організацію публічних акцій. Ми взяли на себе юридичну та медіа складову питання.
Є ще одна ідея – це поставити у Львові „Стовп ганьби”. Такий стояв раніше у Львові. Але його потрібно робити тимчасовим, розбірним, щоб ховати на ніч, наприклад у галереї «Равлик».

Гайда Ю.: Застережень не маю. Там і свиню можна було б ховати.

Ковалишин К.: „Стовп ганьби” – добра ідея. Але найперше, треба донести саму ідею. Ми його поставимо, портрети наліпимо, а люди не будуть розуміти, до чого він стоїть? Можу зробити постери. Потрібні газетні публікації, листи, на форумі розмістити. По студентах кинути клич, щоб вони зробили проекти, це були б свіжі ідеї.

Колодко М.:
Я готовий на тій ділянці зустріти Новий рік в палатках. І скільки людей туди прийде!

Гайда М.: Якщо говорити про „стовп ганьби”, його треба робити як акція, так буде краще. Стовп може бути і у вигляді тумби з пап’є-маше і того буде досить. Але треба донести, про що йдеться, інакше кожен почне клеїти там портрет свого особистого ворога.

Вирішили:


1. Проект польських студентів вивісити у сесійній залі на наступному пленарному засіданні ЛМР(секретар ГФЛ);
2. Написати звернення прокурору, щоб він виніс протест на ухвалу ЛМР (Дмитро Гудима);
3. Написати звернення до міського голови, щоб наклав вето (Дмитро Гудима)
4. В СБУ, в рамках роботи оперативної групи з питань протидії корупції створити робочу групу щодо вивчення питання забудови Знесіння (Олег Мацех);
5. Ініціювати впорядкування ділянки на Довбуша, 15 - самостійно чи з допомогою іноземних студентів(Олесь Завадович);
6. В Польщі повідомити шанувальників Львова, щоб підняти проблему на міжнародний рівень (Сергій Олешко, документи готує та передає секретар ГФЛ);
7. Звернутися до міжнародної преси („Gazeta Wyborcza”). Підготували статтю перекласти на польську мову, з відкритим листом. Поширити серед міжнародних екологічних організацій (К. Войцехівський, документи готує та передає секретар ГФЛ);
8. На Львівському порталі „Еко-портал”, розмістити всю інформацію по цій проблемі та про незаконне рішення депутатів (Мирон Колодко, матеріали передає секретар ГФЛ).
9. Надіслати 20-30 листів від різних громадських організацій і відіслати. Кожна громадська організація буде представлена, і мені здається, що це буде краще ніж один лист і багато підписів (всі учасники, звернення готує прес-секретар ГФЛ);
10. Звернутися на телебачення і запропонувати їм цю тему(Прес-секретар ГФЛ).
11. Звернутися до Церкви, щоб з її допомогою висловити протест проти будівництва парку, підняти моральні аспекти питання, дати оцінку діям влади (Олег Мацех).
12. Зустріч Нового року на вул. Довбуша, 15 (Мирон Колодко)
13. Підготувати листа на голову громадської організації „Громадянська позиція”, А. Гриценка. Від імені цієї організації в СБУ, прокуратуру, вже на вищому рівні скерувати відповідні звернення.
14. Вилити з бетону велику свиню в яку громадяни кидали би копійки для депутатів та щоб кожен міг би при цьому щось сказати (ставлення до депутатів, для чого кидають гроші тощо). Це все повинно записуватися на диктофон та відтворюватися на динамік (щоб свиня ніби постійно говорила). Свиню встановити перед входом в Ратушу (виготовлення свині - Сергій Олешко, електронні засоби - Олег Мацех);
15. Зробити переносну конструкцію „Стовп ганьби” для акції. (Сергій Олешко - виконання, Костя Ковалишин - оформлення, світлини депутатів ЛМР - секретар ГФЛ)
16. Організація публічних акцій (Наталка Криничанка).







З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 21-12-2008 у 21:52


Ревно _Пропоную_ громаді (звісно кому не є бАйдуже...)
прилучитися до внесення пропозицій.




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
dr.Trollin
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1059
Зареєстрований: 3-6-2003
Місто: Львівська політехніка
Нема на форумі

Настрій: ще живий

[*] написано 2-2-2009 у 16:35


Прокуратура міста, на звернення ГФЛ, опротестувала незаконну ухвалу ЛМР № 2260 від 4 грудня 2008 року, якою депутати змінили цільове призначення ділянки в парку Знесіння (вул. Довбуша, 15) на землі житлової забудови. Про це Форуму стало відомо з листа заступника прокурора міста пана Межвінського Д.

Зокрема у листі йдеться: „Встановлено, що ухвала Львівської міської ради № 2260 від 4.12.2008 року „Про внесення змін та доповнень до ухвали міської ради від 05.07.2007 р. №1023” прийнята з порушенням вимог чинного Земельного кодексу України, Закону України „Про природно-заповідний фонд України”. За результатами проведеної перевірки, прокуратурою міста принесено протест на зазначену ухвалу ЛМР № 2260 від 4.12.08 р.

Окрім того, розглянувши клопотання парку, Господарський суд Львівської обл. призупинив дію двох оскаржуваних ухвал №612 і 1023 зі змінами і доповненнями ( у тому числі і ухвалу № 2260), таким чином заборонивши ЛМР, її виконавчим органам, комунальним підприємствам та ТзОВ „Архібуд” вчиняти будь-які дії, які пов’язані з користуванням чи розпорядженням земельною ділянкою на вул. Довбуша, 15 до вирішення справи по суті.

Нагадаємо, згадана ухвала ЛМР № 2260 була прийнята під час того,як триває судовий процес, за відсутності у порядку денному, питання було внесено поспіхом, додатковим пунктом та проголосовано 76-ма депутатами.




З повагою, Сергій.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5592
Реклама: