Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3  4
Автор: Тема: Падіння української системи освіти...
Dreamer
Новак
*



Повідомлень: 2
Зареєстрований: 4-2-2004
Нема на форумі

Настрій: змінний

thumbdown.gif написано 4-2-2004 у 08:37
Падіння української системи освіти...


Не секрет, що за останні декілька років рівень освітченості пересічного випускника ВУЗу значно знизився, а одиниці що дійсно знають свою спеціальность просто виїжджають за кордон.
Доречі рівень викладання з кожним роком стає все нижчим і це все починається ще із школи.
Отже, запитання - через скільки років настане такий момент що в нас взагалі не залишиться спеціалістів?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 4-2-2004 у 10:16


Я б сказав що криза освіти ще попереду. Тобто навіть уповільнення процесу не видно. То шкода, але по іншому не могло й бути :(
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 4-2-2004 у 10:40


Цитата:
Першим відправив користувач Dreamer
Отже, запитання - через скільки років настане такий момент що в нас взагалі не залишиться спеціалістів?

Такого не буде ніколи. Завдяки потужному фундаменту радянської освіти Україна буде ще на десятки років в стані готувати спеціалістів в межах потреб.

Коли мова йде про освіту масову, то безперечно, наближення її стандартів до європейських чи міжнародних буде означати пониження її рівня. Це вже сталося давно в розвинутих країнах, зовсім недавно в Польщі і відбувається зараз, нажаль, в Україні. Можна ж багато чого доброго запозичити в Європи чи Америки, але в першу чергу беруть те, що там найгірше -- їх масову освіту.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 4-2-2004 у 11:59


Моє чисто суб'єктивне імго: цінність диплому дедалі знижується, з вузів чим раз більше виходить, за перепрошенням, _ДЕБІЛІВ_... :-(
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-2-2004 у 14:24


На мою думку, падіння загального рівня вищої освіти має місце через масову появу приватних ВУЗів (типу того інституту, яким Поплавський керує)
Відомі "класичні" ВУЗи марку тримають.

До речі, мав нагоду познайомитися з німецькою вищою освітою. Нам до їхнього рівня ще падати та падати! А в Штатах, наскільки я розумію, вища освіта ще гірша




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 4-2-2004 у 14:30


Але ж від того не легше :(

Щодо Поплавського... колись цей заклад був бюджетним...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
marco
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 752
Зареєстрований: 3-2-2003
Місто: Львів, центр
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 4-2-2004 у 15:45


Наша система освіти попри всю її недосконалість все ще може дати і дає непогані знання тим хто хоче їх отримати.
Проблема в іншому - кількість студентів, які хочуть щось навчитися - зменшується, а кількість студентів, які просто "чекають" на диплом, - збільшується. Для того багато різних причин, але це факт.





Компанія "ВебМайстерня" - професійна розробка веб-сайтів та впровадження TYPO3 CMS.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Captivitas
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1193
Зареєстрований: 15-9-2003
Місто: Запоріжжя
Нема на форумі

Настрій: біфуркаційний

[*] написано 4-2-2004 у 16:11


Цитата:
Першим відправив користувач marco
Наша система освіти попри всю її недосконалість все ще може дати і дає непогані знання тим хто хоче їх отримати.
Проблема в іншому - кількість студентів, які хочуть щось навчитися - зменшується, а кількість студентів, які просто "чекають" на диплом, - збільшується. Для того багато різних причин, але це факт.


Цілком погоджуюсь з цім станом. :(Оскільки самому доводиться мати справи з навчальним процесом у державному вузі та одній з філій київського недержавного вузу (не буду ображати работодавців).
Якщо в одному за рахунок дерзамовлення ще є якийсь потяг до знань, то в іношому з 10-15 студентів на початку навчального року залишається 7-9 через півроку (хоча навчання проплачене).




Наша країна не настільки велика, щоби в ній розминутись(с) С.Жадан
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Станкевічас Сергій
Дійсний член
***



Повідомлень: 212
Зареєстрований: 24-1-2004
Місто: Івано-Франківськ
Нема на форумі

Настрій: Casablanca

[*] написано 4-2-2004 у 19:07


Мій батько працює викладачем в Технічному Університеті. Так, на його думку, падіння рівня знань в студентів 2-3 роки тому припинилося і почався зворотній процес. Одне з пояснень - зменшилась кількість студентів-бізнесменів. Вони зрозуміли, що їм університетського диплому не потрібно.



Без коментарів
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Тимофійович
Дописувач
**



Повідомлень: 41
Зареєстрований: 26-1-2004
Місто: Ужгород
Нема на форумі

Настрій: Св'ятковий

[*] написано 4-2-2004 у 22:23


Я думаю, що молодь не може зорієнтуватись все так швидко змінюється, а книжок і добрих учителів, які могли б на рівні з теперішніми вимогами викладати мало.

А ще одна причина мала заробітна плата вчителя. На мою думку вчитель повинен отримувати за свою роботу на порядок більшу винагороду ніж отримує він зараз.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


info.gif написано 4-2-2004 у 22:24


Згодем з Андрієм та Marcom. У підтвердження їх думок пропоную почитати матеріал з інтерв’ю Директор Департаменту Вищої освіти Міністерства освіти України.

Збільшення кількості вищих навчальних закладів негативно позначається на якості освіти, заявляють у Міністерстві освіти України

У вищих навчальних закладах України сьогодні відзначаються проблеми не тільки з поширенням корупції і хабарництва, але і з якістю здобутої освіти, а також з усе більшим упровадженням платної системи навчання. Проблема якості системи освіти в першу чергу погв'язана зі збільшення кількості вищих навчальних закладів, навчання в яких не завжди відповідає вимогам вищої школи. Як повідомляє кореспондент "Обозревателя", про це заявив у середу журналістам Директор Департаменту Вищої освіти Міністерства освіти України Ярослав Болюбаш.

Сьогодні в Україні 1009 вищих навчальних закладів. За словами Болюбаша, в них навчаються 2 млн. 436 тис. студентів. При цьому процес створення нових останнім часом призупинився.

За словами Президента Національного університету "Києво-Могилянська Академія" В'ячеслава Брюховецького, в існуючих сьогодні умовах багато студентів навчаються на комерційній основі. Однак переходити винятково на платну основу сьогодні аморально, переконаний Брюховецький, тому що суспільство в нас бідне. "Я вважаю, що проблема хабарів у вищих начвальних закладах - проблема економічна"- сказав Брюховецький.

За його словами, найменше в Україні число студентів, що навчаються на контрактній основі - навчаються в Києво-Могилянській Академії. Цього року їхня кількість становила 15 проц від загального числа українських студентів. За його словами, в одному з українських університетів, у якому навчається 18 тис студентів, лише 700 чоловік навчається за держзамовленням. На його думку, таке явище - парадокс. І кількість студентів-контрактників не повинна перевищувати кількість студентів, що навчаються безкоштовно, вважає Брюховецький.

Джерело - Обозреватель

P.S. Зараз у молоді є більше можливостей у виборі місця, способу та технологій навчання. Від приватних коледжів до іноваційних закладів дистанційного навчання. Головне – це бажання вчитись!




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 4-2-2004 у 22:28


Не все так погано у нашому домі! Що 5 років тому величезна кількість студенів навчалася якомога краще тільки із бажання стати класним спеціалістом і виїхати за кордон.Тепер бажають залишатися в Україні, або поїхати на стажування і повернутися. І з"явилося вже розуміння того, що класні спеціалісти в Україні потрібні, бо навіть у нас в багатьох місцях вони стали отримувати достойну зарплатню.



Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dreamer
Новак
*



Повідомлень: 2
Зареєстрований: 4-2-2004
Нема на форумі

Настрій: змінний

[*] написано 5-2-2004 у 07:11


Чому була створена ця тема...
Я ще студент і кому як не мені розуміти систему начання наших ВУЗім із середини... Протягом 4 років мого навчання мій ВУЗ, перепрошою, перетворився на якийсь базар - зараз нічого не знаючи можна купити будь-яку оцінку! Причому це все відбувається дуже прозоро, якщо не безпосередньо з рук в руки то через посередників...

Для статистики хочу навести такі цифри:
з 70 студентів мого курсу постійно платять 50 з них;
з цих 50 - 30 "мажуть" практично усі предмети;
1 з чотирьох груп мала бути відрахована (її студенти не відвідували більше 90% навчальнго часу).

Можна багато наводити різниї прикладів, але якщо зробити опитування, то близько 50% студентів вже намірені купувати дипломні роботи і приблизно такий самий процент шкодує що пішов навчатися, а не одразу купив диплом.

Так що ті люди які кажуть що наша освіта іде на покращення я не можу вірити, оскільки сам перебуваю в цьому середовищі...а совдепівські спеціалісти вже доживають свій вік.

Що не кажіть про СССР, але система освіти в ньому, на мою думку була одна з найкращих (якщо не найкраща) у світі.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
rost
Академік
****



Повідомлень: 707
Зареєстрований: 14-2-2003
Місто: Canada
Нема на форумі

Настрій: оптимальний

[*] написано 5-2-2004 у 11:47


Цитата:
Першим відправив користувач Dreamer
Що не кажіть про СССР, але система освіти в ньому, на мою думку була одна з найкращих (якщо не найкраща) у світі.
Що стосується системи дошкільної і середньої освіти то безперечно.
Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
До речі, мав нагоду познайомитися з німецькою вищою освітою. Нам до їхнього рівня ще падати та падати! А в Штатах, наскільки я розумію, вища освіта ще гірша

А от з вищою освітою все не так просто. Радянська система і українська, як її спадкоємниця загалом була і є орієнтована на масове виробництво спеціалістів. Якщо "сировина" була добра то і результат незлий (наприклад знамениті московські МГУ, МВТУ, МИФИ etc). Якщо ні то не дуже. Західна вища освіта більше - продукт індивідуальний -- практична відсутність навч. планів, чи навіть розкладу занять, в нашому розумінні. Там студент повинен сам дбати про те які курси він бере, як їх узгодити в часі з іншими. На відміну від нашого "від сесії - до сесії" жорстка система мід-термів. Тобто навчатися в західному вузі є набагато важче ніж в нашому. Але і можливостей, для студента, який хоче чогось навчитися, а не просто диплом отримати -- більше.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Станкевічас Сергій
Дійсний член
***



Повідомлень: 212
Зареєстрований: 24-1-2004
Місто: Івано-Франківськ
Нема на форумі

Настрій: Casablanca

[*] написано 5-2-2004 у 12:20


Повністю погоджуюсь з Rostіком щодо вищої освіти у нас і них.

А от що стосується вершини прозорості корупції , то треба віддати належне донецьким. Десь читав, що Донецькому універі проводяться відкриті офіційні аукціони по продажу оцінок за екзамени. Проводить торги сам декан.




Без коментарів
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
кецо
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 4-10-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 6-2-2004 у 11:46


Цілком згідний з твердженням про те що система освіти деградує.
Не впевнений щодо студентів стаціонару. Але заочники...
Маю честь навчатися на заочному відліленні одного з Львівських ВУЗів. Перший курс. Перша сесія. Враження жахливі. І як на мене винні переважно викладачі, які буквально за кілька гривень ставлять свій автограф у заліковій.Бажання вивчати ряд предметів після такої сесії відпадає повністю. При тому вартість екзамену при наявності чи відсутності контрольної роботи відрізняється на 5 !!!!!!! грн. Хто ж її після цього буде писати, якщо зошит коштує 1 грн.
На мою думку якщо і брати гроші за залік то багато і не від всіх. Буде альтернатива: вчити предмет або відвалити за залік 20-30$. З а такі гроші можна вивчити і філософію, і екологію, і багато чого іншого...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-2-2004 у 11:59


Філософію тре не завчати... її тре розуміти :)

Йой, шо робиться..... У нас навіть і грошей не брали - 3 бали отримати можна було і так курсу з 3-го.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 6-2-2004 у 12:11


То так можна отримати оцінку по філософії на технічних факультетах, на гуманітарних - ой...страшне. У мене філософію під різними соусами читали 3 роки, два роки - декан. Отримати трійку - то ще тре було щось знати! Бо трійка - то є позитивна оцінка



Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-2-2004 у 12:26


Ні, Асмеро, філософію я складав важче (2курс) за профільні на 4-5 курсах.
Доречи у нас в групі було 2-3 четвірки лише (решта трійки + 4-5 двійок). Одна з них моя, хоча поточні всі п`ятірки.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 6-2-2004 у 13:24


Хм..дивно. Я складала досить легко всі три рази, хоч останнього разу готувалася довго і ДУЖЕ важко



Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 6-2-2004 у 13:34


Я філософію буквально обожнював! Бо на одному з таких зовсім, перепрошую, розгільдяйських курсів (3 чи 4), коли в кращому випадку відвідував 10 відсотків пар, на філософію приходив в понеділок на першу пару :-) :-О
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-2-2004 у 13:43


Що, коломитники, почали зізнаватись в гріхах перед освітою? :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Asmera
Академік
****



Повідомлень: 557
Зареєстрований: 29-11-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: сяючий

[*] написано 6-2-2004 у 14:01


Така ось своєрідна сповідь :) Скажу правду - останні курси я гуляла, як вже тільки могла.І відвідувала лише ті предмети, які вважала важливими для себе, або такі, що були просто цікавими.



Слова відлітають, написане залишається
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
кецо
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 4-10-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 9-2-2004 у 11:45


Щодо філософії. На мою думку філософія це предмет здача якого залежить цілком і повністю від волі викладача. Вивчити її неможливо. А викладач завжди знайде пару питань на які може і са не знає відповіді.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 9-2-2004 у 11:53


Філософія - це насамперед світосприйняття. Тому вивчити її і справді неможливо, її треба розуміти.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3  4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5734
Реклама: