Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3  4
Автор: Тема: Падіння української системи освіти...
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 27-8-2007 у 21:52


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Щось я Нато зовсім Вам не розумію.
Ви самі кажете, що не можете знайти фахівця за 400-500 доларів і в той же час хочете, щоб у ВУЗі цей фахівець працював за 250?


та ні, ті "фахівці" що в ВУЗі, то не ті фахівці :)




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 27-8-2007 у 21:54


Цитата:
та ні, ті "фахівці" що в ВУЗі, то не ті фахівці :)

Може краще, "не словом, а ділом"? Хоча б на пів-ставки? :baddevil:




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 27-8-2007 у 22:16


Цитата:

рівень плінтуса - теж рівень. чим тут заперечиш?


Щодо рівня плінтуса.
У вас є конкретні дані по значному відставанню наших випускників від західних (наприклад) стандартів? Цікаво було би почути. Бо я є деканом іституту, в якому щонайменше зо 2-3 десятки випускників щороку виїзджають на Захід на постійну роботу за фахом. Щонайменше сотня щороку успішно виконує високотехнологічні "замовлення з того ж "високоосвідченого" Заходу. У нас немає жодного непрацевлаштованого випускника.
Два наші студенти комп'ютерних наук минулого року успішно перемогли в багатоступеневому загальноєвропейському відборі серед кращих студентів-фізиків(!) Європи для наукової роботи в Європейському термоядерному центрі, і зараз успішно навчаються і проводять наукові дослідження у галузі керованого термояду у провідних наукових центрах ЄС. Конкурс там був дикий - порядку кількох десятків студентів (обов'язкові вимоги до студентів- найкраще навчання на потоці, суттєві наукові здобутки, вільне володіння англійською) на одне місце. Таких місць було пару десятків (конкурс наскільки я розумію, був всесвітнім).
Принаймні раз на два місяці у нас зявляються чергові наукові чи бізнесові делегації зі США з одним проханням - дайте нам виступити перед студентами, може когось до себе загітуємо.
Я міг би багато писати про наших студентів, просто нема часу. Одне питання, ви що думаєте, вони самі порузумнішали? Чи може оті всі "непрофесійні" викладачі також якось до того причетні?

І я чесно зізнаюся, що не вважаю, що наш інститут дає найкращу освіту в Львові. Є пару закладів, до яких нам ще тягнутися і тягнутися.

-----------------------
Чесно кажучи, те що каже Ната, мене абсолютно не вражає. Я таке чув багато-багато разів.
Але в тому є трохи правди. Але дуже багато напівправди. Я би сказав, що це просто поверхневі аргументи, характерні для тих, хто затаїв на освіту якусь образу.
Можна казати, що випускники погані. Можна казати, що вони погані, бо погані викладачі.
Може й так. Але є правда життя.

Ви робите бізнес завдяки освіті. Якби не було жодної освіти, не було би жодного бізнесу.
Ви хочете отримати абсолютно готового фахівця. Це практично не можливо, і ніде в світі нема. 3-6 місяців - це стандарний час доводки фахівця на підприємстві для цього світу.
Хочете скоротити час підготовки фахівця - платіть за нього, організовуйте доплату викладачам, тоді можливо ми зможемо залучити більше професійно досвідчених викладачів та адаптувати навчальні програми для ваших потреб.
А платити ніхто не хоче. Усі кращі студенти вчаться за державним замовленням для державних підприємств.

Чуда не станеться. Завтра нова система освіти в Україні не з'явиться, і нових 100 тисяч викладачів на роботу замість існуючих не прийдуть.
Не задовольняє ця освіта? Не будете мати жодної.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 28-8-2007 у 08:59


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:

рівень плінтуса - теж рівень. чим тут заперечиш?


Щодо рівня плінтуса.
У вас є конкретні дані по значному відставанню наших випускників від західних (наприклад) стандартів? Цікаво було би почути. Бо я є деканом іституту, в якому щонайменше зо 2-3 десятки випускників щороку виїзджають на Захід на постійну роботу за фахом. Щонайменше сотня щороку успішно виконує високотехнологічні "замовлення з того ж "високоосвідченого" Заходу.

Принаймні раз на два місяці у нас зявляються чергові наукові чи бізнесові делегації зі США з одним проханням - дайте нам виступити перед студентами, може когось до себе загітуємо.


аякже - на безриб’ї і рак рак риба. на Заході я вважаю освіта ще гірша. звісно наші випускники не відстають, але що з того?

взагалі я не знаю яка ситуація з технічною освітою, цілком можливо ситуація зовсім інакша.
я говорю про те що знаю - наші випускники юристи, бухгалтера і т.д. і т.п. до ніякої самостійної роботи не готові і їм треба довго вчитися, більше ніж 2-3 місяці на підприємстві. ВУЗи готують лише теоретиків, питається чого їх називають спеціалістами?
І взагалі по-вашому це нормально, що людина вчилася 5 років і не вміє сама елементарний документ написати?

зрештою мене злить не те що випускники нічого не знають, мене злить що я не можу знайти нормального викладача. наші практикуючі бухгалтера коли чують слово "викладач" відразу думають що треба вчити виключно теорію, а їм це звісно нецікаво тай вони її з часу навчання могли і забути. і це стереотип завдяки нашій системі освіти, що навчання - цевиключно мало кому потрібна теорія




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 28-8-2007 у 09:07


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
А чи захоче практик піти працювати викладачем, на існуючу зарплатню?


на існуючу не захоче, якби викладачі були інші то і зарплата була б краща

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій СєровОт Ви, як практик, готові кинути свій бізнес і піти на ставку хоча б доцента у ВУЗ?


в мене ще замало досвіду в юриспруденції щоб вчити інших. принаймі я це добре знаю, а інші і того не знають :)




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 28-8-2007 у 09:35


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Хочете скоротити час підготовки фахівця - платіть за нього, організовуйте доплату викладачам, тоді можливо ми зможемо залучити більше професійно досвідчених викладачів та адаптувати навчальні програми для ваших потреб.


хто має організовувати доплату викладачам? я? дуже цікаво.
навчальні програми без мене мали б бути адаптовані до реальної роботи. це справа держави а не моя.


Цитата:
А платити ніхто не хоче. Усі кращі студенти вчаться за державним замовленням для державних підприємств.


всіх вчать однаково.

і як тільки є нещастя звернутися в якийсь державний орган "всі кращі студенти" виявляються безтолковими держслужбовцями і не більше. половина моїх одногрупників працює в держ органах і хто якого фахівця собою являє я дуже добре знаю
за мене теж платила держава але це не відпрацьовувала на держ підприємстві і всі справді кращі випускники працюють в приватних структурах




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-8-2007 у 11:33


Цитата:

хто має організовувати доплату викладачам? я? дуже цікаво.
навчальні програми без мене мали б бути адаптовані до реальної роботи. це справа держави а не моя.


Якщо у вас як у професіонала високого рівня є зауваження щодо рівня підготовки фахівців, ви можете сформулювати відповідні побажання до змісту освіти. Інакше ваша позиція є банальним критиканством.
Щодо оплати. Це нормально. Є форма трьохсторонньої комерційної угоди "вуз працедавець студент" з підготовки спеціаліста. Я вважаю, що така форма є асболютно правильною - у такому разі працедавець має моральне право вимагати щось.
Якщо студент навчається за державною формою освіти, то вибачте, до чого тоді ви? Офіційно його працедавцем виступає визначена угодою бюджетна установа.
Ви не плутайте, де хто працює, і для кого кого готують. На сьогодні практично всі кращі студенти готуються для бюджетних установ за відповідним замовленням. Чи вони їх потім використовують, це вже не клопіт вузу.

Вам треба спеціалістів? Замовляйте їх.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 28-8-2007 у 11:48


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
Цитата:

хто має організовувати доплату викладачам? я? дуже цікаво.
навчальні програми без мене мали б бути адаптовані до реальної роботи. це справа держави а не моя.


Якщо у вас як у професіонала високого рівня є зауваження щодо рівня підготовки фахівців, ви можете сформулювати відповідні побажання до змісту освіти. Інакше ваша позиція є банальним критиканством.
Щодо оплати. Це нормально. Є форма трьохсторонньої комерційної угоди "вуз працедавець студент" з підготовки спеціаліста. Я вважаю, що така форма є асболютно правильною - у такому разі працедавець має моральне право вимагати щось.
Якщо студент навчається за державною формою освіти, то вибачте, до чого тоді ви? Офіційно його працедавцем виступає визначена угодою бюджетна установа.
Ви не плутайте, де хто працює, і для кого кого готують. На сьогодні практично всі кращі студенти готуються для бюджетних установ за відповідним замовленням. Чи вони їх потім використовують, це вже не клопіт вузу.

Вам треба спеціалістів? Замовляйте їх.


я думаю добре вчити повинні всіх
навчальні курси повинні бути побудовані так, що дати максимум теоретичних і практичних знань для студента і мати хороших спеціалістів вигідно для всєї держави, а не когось конкретно.

зрештою щось вимагати мають право не лише працедавці, а в першу чергу студенти.
я сама недавно була студенткою і в мене диплом з відзнакою. незважаючи на диплом якби я не почала працювати на 3 курсі думаю не була б я цінним працівником для якогось державного підприємства. взагалі ні для кого не була б.

зараз немає великого значення хто за кого і скільки платить - навчальні курси і їх зміст для всіх однакові. чи ні?
в нас є міністерство освіти і науки яке розробляє і затверджує навчальні плани. не розумію як я мала б на це вплинути. мої побажання щодо змісту освіти нікого не цікавлять. в нас були викладачі які протягом семестру могли не з’являтися на практичні заняття в універі Франка і що я мала б зробити як студентка? і якби я була на платному це б щось змінило? а якби за мене платило підприємство це б щось змінило?




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 28-8-2007 у 11:59


Цитата:
на існуючу не захоче, якби викладачі були інші то і зарплата була б краща

Я користуючися своєю логікою приходжу до протилежного висновку. Якби зарплатня була більша - викладачі були б кращими. :)




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 28-8-2007 у 12:00


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
С. Ніколаєнко виступає за розширення автономії ВНЗ та ліквідацію несправедливості у заробітній платі між університетами 23.08.2007

Цитата:

Міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко, перебуваючи з робочою поїздкою на Закарпатті, заявив, що найближчим часом міністерством буде підготовлено проект постанови КМУ "Про проведення експерименту із розширення автономії вищих навчальних закладів IV рівня акредитації".
С. Ніколаєнко повідомив, що міністерством уже до кінця цього року будуть зроблені кроки по підвищенню заробітної плати науково-педагогічним працівникам усіх національних, державних університетів (таких, як "КПІ" та Київський національний університет ім. Т. Шевченка) до рівня заробітної плати автономних самоврядних ВНЗ.


Це з сайту Міністерства Освіти та Науки


якби навчальні заклади "думали" як комерційні структури то дбали би про рівень освітніх послуг і свою репутацію. це перше що гарантувало б їм виживання при великій конкуренції.
але проблема ще в тому, що більшість студентів як діти тішаться коли нема занять а не навпаки. це вони пізіше починають розуміти що треба було вчитися а не прогулювати заняття

розмір зарплати ситуацію не змінить. чим більше будуть платити, тим більше викладачі будуть високої думки про себе. нащо вдосконалюватися і професійно рости? і так нормально живеться. добре платити треба за добру роботу.




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 28-8-2007 у 12:23


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Пелещишин
У вас є конкретні дані по значному відставанню наших випускників від західних (наприклад) стандартів?


колись прочитала книжку уривок якої наведений нище і відтоді поняття "західні стандарти освіти" мене лякає. я згадала про цю книжку і відразу знов почала любити нашу рідну освіту і науку. чесне слово. :saint:


Александр Петрович Никонов
Конец феминизма. Чем женщина отличается от человека

От издательства

Это одна из самых необычных книг, написанных за последнее десятилетие. Она не только о феминизме. Она, как и большинство книг Александра Никонова, – о нашей цивилизации.
Впечатляющая картина деградации западной системы образования, снижения общего интеллектуального уровня и доведённой до маразма «политкорректности», нарисованная в первой части книги, помогает понять, на какой почве зарождаются и буйно расцветают разнообразные социально‑психологические аномалии.



Фридман об образовании в США

«Печально, но факт: в США уровень образования, особенно среднего, неуклонно снижается на протяжении нескольких десятилетий. В последние годы видимость принятия различных мер достигла апогея, а американские школьники всё также год от года становятся всё менее и менее образованными. В бюджет страны закладываются всё новые статьи расходов на образование, а воз и ныне там. Многие выпускники средних школ не могут написать без ошибки свой домашний адрес, а чтобы умножить 4 на 2 используют калькулятор. Налицо полный кризис образования в стране. Все бoльшее количество родителей осознают это и оставляют своих детей дома, где сами их учат по старым учебникам, потому что государственные школы не дают необходимых знаний, а частные стоят колоссальных денег.
Американская ассоциация преподавателей физики в течение 2,5 лет проводила исследование учебников, которыми сегодня пользуются 90% школьников в средних школах США. Подводя итог исследованию, профессор физики Джон Хубиц сказал, что учебники изобиловали «неимоверным количеством ошибок, фотографиями, не относящимися к предмету, слишком сложными иллюстрациями, экспериментами, которые в принципе не могут работать, диаграммами и рисунками, представляющими невозможные ситуации». По словам исследователей, потребовалось бы более 500 печатных страниц, чтобы перечислить все ошибки, допущенные в этих учебниках. Кто бы мог подумать, что экватор, оказывается, проходит через города Тусон (штат Аризона) и Талахаси (штат Флорида), а Статуя Свободы – левша!..
Похоже, что составители учебников сегодня больше озабочены политкорректностью иллюстраций, чем содержанием материала. Если в книге присутствует рисунок, то в нём обязательно должны быть изображены представители меньшинств и непременно кто‑нибудь в инвалидной коляске. (К сожалению, эта тенденция также охватила практически все детские книжки, выпущенные после 1990 года.) После ряда обвинений в том, что некоторые задания на контрольных работах «этнически небеспристрастны», тесты и экзамены были тщательно пересмотрены, чтобы ни одна задача ни в коем случае не вызывала противоречий. Кроме того, если ребёнок не в состоянии справиться с заданием, то это, оказывается, травмирует его неокрепшую психику, что недопустимо! Чтобы избежать таких проблем, все задания стали… составлять в расчёте на то, чтобы даже полный дебил смог их выполнить.
Личные заметки. Недавно мой брат, снимающийся в массовках на одной из местных киностудий, познакомился с американкой, на вид лет 40–45. Каждое его действие вызывало в ней удивление: «А в России такие бутерброды, как у тебя? А в России тоже читают книги? А ты пишешь на русском языке?». После его рассказа о том, что он в своё время снимался на киностудии им. Горького, последовал вопрос полный искреннего изумления: «Как, в России тоже есть киностудии???». На этом разговор был окончен. В другой раз моей жене в колледже одна американка лет 30 поведала с полными восторга глазами, что она едет учиться в Европу! После минутной паузы она забросала мою жену вопросами: «А Европа – это где вообще? Это что, страна или что? Я слышала, там Франция есть, Европа – это во Франции?»
Клянусь, я это не придумал…»

...........................................................

Американская Федеральная программа обучения по физике требует, чтобы ученики знали два фазовых состояния воды – жидкость и лёд. Гленн Сиборг настаивал, чтобы в программу ввели третье фазовое состояние – пар. Не слишком суровое требование, не так ли?
Что же происходит дальше? А дальше происходит то, из‑за чего вся эта история и получила название «калифорнийские войны» – сенаторы и конгрессмены выразили бурный протест против такого усложнения школьной программы! Один из сенаторов с трибуны заявил:
– Я набрал в своем штате 41,3% голосов избирателей, это означает, что народ мне доверяет. И я, как представитель народа, буду бороться только за то в системе образования, что сам понимаю. А если я чего‑то не понимаю, то и детей учить этому совершенно незачем.
Другие сенаторы в своих выступлениях пробовали даже пришить калифорнийцам политику – обвиняли их в расовой нетерпимости и политических ошибках. Один из выступавших, например, заявил, что требование ввести в физическую программу сведения про пар – это… расизм, поскольку препятствует принятию в университет чёрных, ибо «ни один негр никогда не поймёт, что такое этот водяной пар, не имеющий ни цвета, ни запаха, ни вкуса». Обалдеть, да?

.............................................................


Закат Европы

– Ну, ужасающий уровень образования в Америке – давно известный факт. Это вам не прусская школа! – скажет просвещённый читатель, отдалённо знакомый с разными образовательными системами. – Вот Европа – другое дело.
Что ж, мой просвещённый читатель, перенесёмся в Европу. Всё для тебя!..
Легенда отечественной и мировой науки, живой классик от математики академик Владимир Арнольд однажды заметил: проблемы, стоящие перед современной системой образования – главное, что должно сегодня беспокоить человечество. Посмотрим же, как решает человечество свои главные вопросы…

................................................................

А сейчас давайте посмотрим, что же у нас творится с преподаванием науки наук в Европе. Ситуация с математикой там тревожная. А во Франции так просто катастрофическая. Об этом на одном из выступлений говорил французский министр науки, образования и технологий. Он провёл такой эксперимент: министр спросил школьника, сколько будет два плюс три. Ребёнок не ответил.
– Во Франции катастрофа наступила чуть раньше, в других странах она ещё впереди, – рубит правду‑матку академик Арнольд.
– Особенно опасна тенденция изгнания всех доказательств из школьного обучения, – заметил Арнольд в одном из своих интервью. – Роль доказательств в математике подобна роли орфографии и даже каллиграфии в поэзии. Тот, кто в школе не научился искусству доказательства, не способен отличить правильное рассуждение от неправильного. Такими людьми легко манипулировать безответственным политикам. Результатом могут стать массовый психоз и социальные потрясения.
И ведь прав!
Прав в том, что тупым народом легче управлять. И в том, что во Франции образовательная катастрофа уже наступила. Вот вам живое свидетельство доктора физико‑математических наук Виктора Доценко. Он преподаёт в Парижском университете математику, то есть знает, о чём говорит, не понаслышке. Заранее прошу прощения у читателя за длиннющую цитату, но я просто не прощу себе, если не приведу этого рассказа полностью – лично меня он потряс и немало расстроил. Итак, слово Виктору Доценко (цитирую по «НиЖ», № 12 за 2004 год):
«Историки до сих пор спорят: как же могло получиться, что такие мудрые и образованные древние египтяне столь быстро разучились строить свои замечательные пирамиды? Всё произошло на протяжении буквально нескольких поколений (на рубеже IV и V династий, около XXVI века до Р.X.). И в самом деле, это была поразительная историческая катастрофа: веками учились‑учились, по крохам совершенствовали мастерство, передавали всё это из поколения в поколение, накапливали знания и опыт, потом выстроили свои три Великие пирамиды (Хеопса, Хефрена и Микерина) и вдруг разом всё забыли, потеряли навык, умение и мастерство, перестали понимать элементарные вещи. Что особенно удивляет – это произошло как бы само по себе, безо всяких войн и нашествий варваров. Всё, что было построено после, выглядело лишь как жалкое подобие Великих пирамид и сейчас представляет собой не более чем груду развалин.
Я теперь знаю, как такое может происходить: дело в том, что уже пятый год преподаю физику и математику в Парижском университете (Университет имени Пьера и Марии Кюри, известный также под именем Paris VI, или Jussieu). Надо сказать, что Париж не последнее место на планете по уровню образования, а мой университет далеко не худший в Париже. Россия всегда несколько отстаёт от Запада, и, судя потому, как энергично, а главное, во что нас реформирует родное Министерство образования, сейчас в Париже я могу наблюдать наше недалёкое будущее. Сразу оговорюсь: я вовсе не претендую на роль «пророка из будущего» и поэтому буду стараться избегать обобщений. Мне все равно не по силам сравнивать средний уровень французского образования (о котором имею весьма смутное представление) со средним уровнем нынешнего российского образования (о котором тем более ничего не знаю). И, если честно, вообще не понимаю, что такое «средний уровень образования». Я буду рассказывать только о своём личном опыте – так сказать, «что вижу, то и пою».

(все решту можна прочитати в книжці, бо цитування вийшло дуже довге)




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Ришковець
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 164
Зареєстрований: 11-9-2006
Місто: Львів-Дрогобич
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-8-2007 у 16:45


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ната Толмачова
розмір зарплати ситуацію не змінить. чим більше будуть платити, тим більше викладачі будуть високої думки про себе. нащо вдосконалюватися і професійно рости? і так нормально живеться. добре платити треба за добру роботу.

Живеться не нормально. Якщо ти один, то ще терпимо, але якщо в тебе сім"я та ще й знімаєш квартиру, то взагалі ...
Я вважаю, що більші зарплати будуть спонукати більш ефективну роботу викладачів, як у плані самовдосконалення, професійності, так і вимогливості до студентів. Чому? Та, тому що справжні науковці та педагоги не будуть іти в бізнес, щоб заробити на хліб з маслом та ковбасою собі та своїй сім"ї. Навіщо їм буде перекваліфіковуватися і займатися зовсім новою справою. Визнайте, що вони йдуть з освіти власне заради більшої оплати. Це по-перше, а по-друге, тоді у ВУЗах виникне явище великої конкуренції на вакантні та існуючі посади викладачів і кожен викладач буде вдосконалюватися, щоб не втратити своє місце. Та й контроль з боку керівництва повинен збільшитись.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 28-8-2007 у 16:53


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Ришковець
справжні науковці та педагоги не будуть іти в бізнес, щоб заробити на хліб з маслом та ковбасою собі та своїй сім"ї. Навіщо їм буде перекваліфіковуватися і займатися зовсім новою справою


а справжні науковці та педагоги це ті які які зовсім не повинні мати практики? так принаймі я вас зрозуміла :)




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Ришковець
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 164
Зареєстрований: 11-9-2006
Місто: Львів-Дрогобич
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 28-8-2007 у 17:20


Ні-ні, Ви мене не зовсім правильно зрозуміли, вони обов"язково повинні мати практичний досвід і постійно його збільшувати, так як ніяка теорія добре не запам"ятається студенту, якщо не буде наведено декілька віріантів практичного втілення чи застосування. Для цього викладач повинен оволодівати новими технологіями, постійно покращувати свою як теоретичну, так і практичну підготовку.

До того ж, студенти також повинні впливати на викладача, якщо той погано пояснює матеріал, хоча б задаванням питань, на які останній не зможе відповісти. Це поставиь його у незручну ситуацію і він зрозуміє, що йому потрібно або дізнаватись щось нове або йому не місце у ВУЗі.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 28-8-2007 у 19:00


2 Ната:
Банальний приклад: якщо у викладача мала зарплата, за які кошти він має придбати новий комп'ютер, передплатити журнал, оплатити інтернет, придбати книгу, щоб вдосконалити свої знання у нових технологіях, в тому числі і цілком практичних?
Вийшла Віста і новий офіс - під них потрібен новий потужний комп, який потягне до 1000 доларів, що складає приблизно 3міс- піврічну зарплатню викладача (залежно від посади).
Вважаєте це нормально?
Правильно сказав Андрій. Не подобається освіта, така яка вона є - не буде ніякої.

p.s. Таке враження, що у вас якась психологічна травма на грунті вищої освіти і викладачів. ;)




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 28-8-2007 у 19:45


:lol: та ні я благополучно відівчилася

злитися почала тоді коли доводиться проводити співбесіди і брати людей на роботу. як з’ясувалося хороших спеціалістів в нас дуже мало. і це мене просто бісить.

а психологічна травма швидше в бідних-нещасних викладачів. просто серце кров’ю обливається що вони не можуть купити комп за 1000 баксів - віста без зайвих наворотів нормально запускається і на системнику за 500 у.о.
до речі, поки не вийшов 1-й сервіс пак, нею ніхто користуватись не буде
а новий офіс чудово працює і на старих компах з ХР
в мене комп в офісі всього за 800 баксів і я вважаю що він нормальний, а що викладачу конче потрібен за 1000? :lol:

журнал: є різні журнали від 5 грн до 25 грн, кожен вибирає собі те що йому більше підходить
є інтернет, де набагато більше інформації, і вона безкоштовна і якісніша

Інтернет: Укртелеком необмежена виділенка коштує 80 грн, є ще Задарма на діал-ап, і купа локальних мереж з такими ж цінами і т.п.

Ще скажіть що викладачі хліба не можуть купити. Особливо під час сесії :rolleyes:




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 28-8-2007 у 19:49


таке враження що без компа за 1000 $ і вісти викладачі почуваються якось особливо зле :lol:

якщо можете мені порекомендувати хорошого викладача для бухгалтерського курсу то він за 2 міс. купить собі такий комп ;)




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 28-8-2007 у 19:58


Ну по-перше, я навів це як приклад.
Цитата:
купити комп за 1000 баксів - віста без зайвих наворотів нормально запускається і на системнику за 500 у.о.

По-друге - радий, що Ви можете працювати на компі без монітора. :)

Цитата:
в мене комп в офісі всього за 800 баксів і я вважаю що він нормальний, а що викладачу конче потрібен за 1000? :lol:

По-третє. Ок, не піврічна зарплатня, а за 4 місяці. Вважаєте, це нормально?

Цитата:

журнал: є різні журнали від 5 грн до 25 грн, кожен вибирає собі те що йому більше підходить
є інтернет, де набагато більше інформації, і вона безкоштовна і якісніша

Бачу ви справді далекі від науки, серйозні наукові журнали, коштують серйозні гроші.

Цитата:
Інтернет: Укртелеком необмежена виділенка коштує 80 грн, є ще Задарма на діал-ап, і купа локальних мереж з такими ж цінами і т.п.

Я знайомий з цінами на інтернет.

Цитата:
Ще скажіть що викладачі хліба не можуть купити. Особливо під час сесії :rolleyes:


Такого не казав. Ви на щось натякаєте?

Зрозумійте, ніхто не намагається тут жалітися.
Більшість, слава Богу, дає собі раду. Лише рівень освіти від цього не зростає, а швидше навпаки.
Просто, тривожно за наше майбутнє...

Дискусію не продовжуватиму. Немає сенсу, ви залишитися при своєму, я при своєму. Але з таким ставленням до системи освіти не очікуйте хороших спеціалістів найближчим часом :P

Цитата:
просто серце кров’ю обливається

У Вас є серце??? :o :lol:




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 29-8-2007 у 08:36


Цитата:
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
просто серце кров’ю обливається

У Вас є серце??? :o :lol:


:lol: :lol: :lol:
та звідки??? звідки може бути серце в людини, яка вважає, що можна обійтися без компа за 1000 баксів і (о, жах!) без найвищого досягнення цивілізації - вісти і нового офісу і особливо якщо вона далека від науки і не знає скільки коштують серйозні наукові журнали, ще й може працювати без монітора (а інші 500 баксів то на монітор мають бути?:)) та ще й натякає, що майже всі викладачі беруть взятки??? однозначно серця нема :(




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 29-8-2007 у 09:11


Нато, ви або не розумієте що таке система ВНЗ або не хочете зрозуміти.
1. Стососвно рівня освіти і практиків. Візьмем стедунтів комп'ютерних наук. А якої саме практики їх вчити? На сьогодні існує кілька десятків мов програмування, кілька десятків інтернет-технологій, кілька десятків мережевих технологій, операційних систем і т.д. А що саме вчити? - все - нереально. Щось вибірково - а що саме? Яким чином освіта повинна підлаштовуватись під кожного студента?

Історія і ліричний відступ.
Колись на 3 курсі я підійшов до свого тоді ще викладача, а зараз хорошого колеги, і сказав "Руслан Богднанович я хочу вчити Дельфі". Він спитав "навіщо?". Ну як навіщо, нова технологія, перспективна і т.д.. І тоді він сказав золоті слова, за якими я вчився до кінця навчаня "Щодень виникають десятки нових технологій і їх можна вичти до пенсії, а вони тобі так і не пригодяться. Ти навчися швидко вчитися і потім даш собі раду." Я глибоко переконаний, що основне завдання вузів на сьогодні, навичти студентів швидко вчитися.

2. Тепер власне по темі стосонно зарплат, і вашої образливої фрази "які викладачі, такі і зарплати". Не потрібно міряти всіх під одну лінійку.
Я працюю викладачем 6 років. Практика величезна, бо працював на багатьох приватних фірмах і програмістом і проект-менеджером, зараз працюю консультантом на багатьох Львівських, Київських, Харківських фірмах. Працював викладачем в різних приватних закладах, мав свої курси і т.д. Кажуть, що не погано виходить викладати.
Але я не можу прогодувати свою сім'ю на державну зарплату 800 грн. і тому змушений постійно шукати додаткового заробітку. В результаті в мене не вистарчає часу написати дисертацію і я все частіше задумуюсь, чи не звільнися мені з ЛП і цілком зайнятися своїм бізнесом. Хоча поза сумнівом мені подобається робота викладача.
Якщо б зарплата була б 2-2,5 тис. грн. Я б із задоволенням працював в політесі, але ...
І таких людей я знаю дуже багато.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ната Толмачова
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 832
Зареєстрований: 2-1-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: :)

[*] написано 29-8-2007 у 09:35


Повністю згідна на рахунок технологій, але щодень не виникає новий бухоблік і нова юриспруденція
І ви вчите студентів за комп’ютерами? Чи вони все записують в зошити, а потім на роботі їм покажуть комп’ютери? Бо стосовно вивчення і бухобліку і юриспруденції ситуація така, що студентам не показують самих елементарних документів які роками не змінюються і складати їх вони вчаться вже після навчання в ВУЗі. Це нормально?




www.edicta.ho.com.ua - практичні курси та тренінги
Правила існують, щоб робити винятки
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 29-8-2007 у 12:14


Цитата:
ви вчите студентів за комп’ютерами? Чи вони все записують в зошити, а потім на роботі їм покажуть комп’ютери?

На лекціях вони записують в зошити, на лабах вони сидять за ПК.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Стефанія Белюк
Новак
*



Повідомлень: 5
Зареєстрований: 7-8-2010
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: рішучий

[*] написано 8-8-2010 у 09:52


Цитата: Початково розміщене учасником Ната Толмачова  
Бо стосовно вивчення і бухобліку і юриспруденції ситуація така, що студентам не показують самих елементарних документів які роками не змінюються і складати їх вони вчаться вже після навчання в ВУЗі. Це нормально?

Така сама ситуація і у вчителів в школах. Роками всі в школах задаються питанням: чому педагогічні виші не вчать студентів заповнювати журнал (вимоги суттєво не змінюються вже 50 років), вести іншу документацію. Вони приходять в школу і вчаться на місці. А журнал - це документ суворої звітності. І молодий вчитель замість опанування методів викладання та адаптації до учнів - в стресовій формі вчиться вести журнал.





Я не переходжу на російську, як би до мене не зверталися
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Стефанія Белюк
Новак
*



Повідомлень: 5
Зареєстрований: 7-8-2010
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: рішучий

[*] написано 8-8-2010 у 10:04


Я розумію викладачів, які хвалять нашу систему освіти. Я теж викладач. І мені теж хочеться її хвалити. Бо якщо на таку зарплатню ще усвідомити, що робиш щось не те - то вже сенсу в житті не буде.
Але якщо реально подивитися в очі собі і спитати: чи може вижити те що зачинили, ізолювали та не годують самі і не дають годувати ззовні?
Саме так виглядає наша наука. Науковців ізолювала повна відсутність грошей і на дослідження і на саморозвиток і, навіть, на існування.
За таких умов жоден організм не виживе. Тим більше наука. Вона вже відстала, здається. на недосяжний час.
А якщо науковці вчать нове покоління - то воно приречене на відставання вже від початку.
Щодо методів викладання. Вони переважно - радянські, спрямовані на репродуктивні знання, коли потрібні були мовчазні виконавці.
Викладачі, в переважній більшості технології не використовують не те, що для роботи, навіть у житті. Всі намагання навчити їх зустрічають шалений опір. Знаю, бо в цьому році вела курси по створенню електронних (мультимедійних) курсів для викладачів одного факультету. Навіть безкоштовно не хочуть.
То страшно не те, що вони технології не використовують, а страшне те, що і не хочуть. Хоча зрозуміти їх можна. Але ж вони вчать молодь! А вона приходить на лекції з ноутбуками та конспектує прямо в нього, вражаючи швидкістю набору.





Я не переходжу на російську, як би до мене не зверталися
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Слобода
Модератор
******



Повідомлень: 1245
Зареєстрований: 29-9-2008
Нема на форумі

Настрій: є...точно є...;)

[*] написано 8-8-2010 у 15:17


Цитата: Початково розміщене учасником Стефанія Белюк  

Викладачі, в переважній більшості технології не використовують не те, що для роботи, навіть у житті. Всі намагання навчити їх зустрічають шалений опір. Знаю, бо в цьому році вела курси по створенню електронних (мультимедійних) курсів для викладачів одного факультету. Навіть безкоштовно не хочуть.
То страшно не те, що вони технології не використовують, а страшне те, що і не хочуть.

Ну не знаю...я за 5 років навчання таких буквально кілька бачила на своєму факультеті в НУ "ЛП"...більшість прекрасно знають свій предмет і не тільки, постійно слідкують за всіма новинками, застосовують мультимедіа в процесі навчання, задання студентам роздають досить часто через електронну пошту, спілкуються зі своїми студентами в соціальних мережах... Постійно удосконалюються і обмінюються досвідом з своїми студентами...в магістратурі в мене взагалі практично всі пари проходили з використанням сучасних мультимедійних технологій... і викладачі і студенти задоволені...:)




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3  4

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5734
Реклама: