Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Коли почати садити дитину на горщик?
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


question.gif написано 6-9-2007 у 11:25
Коли почати садити дитину на горщик?


Для мене, як для молодого (і недосвідченого) батька важливе питання :)
Десь читав що західні психіатри, фізіологи та вчені компанії “Procter & Gemble” вважають, що оптимальним віком для навчання “туалетним” звичкам є 12-18 місяців.
Чи погоджуються форумці з такою думкою, чи потрібно вчити малечу швидше?




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-9-2007 у 11:41


Романе, я вже радив вам Комаровського? ;)
Пораджу ще раз.
Тут і тут є докладна відповідь на це питання.

Єдине що скажу від себе - у хлопчиків і дівчаток цей шлях трошки різний і за методою і за часом.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 6-9-2007 у 11:53


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
Романе, я вже радив вам Комаровського? ;)
Пораджу ще раз.

:) Та я читаю Комаровського, але також хочу почути думку форумців.
Між іншим, моя дружина вважає Комаровського надто "радикальним" ;)




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-9-2007 у 12:04


Тю, такий класний дядько! Так класно і цікаво пише.
Власне, якщо я правильно пам'ятаю, проситися мій син навчився в проміжок від року до півтора. Але ще протягом десь півроку траплялись «аварії» коли він загравався або захоплювався якоюсь розповіддю чи мультиком.
Вночі і досі раз на пару тижнів у нас трапляюьться негаразди, але йому (майже 3 роки) за це соромно.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Nazar
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2395
Зареєстрований: 2-12-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: бракує музики

[*] написано 6-9-2007 у 12:25


Нічого не соромно. Ми до горщика десь також біля трьох років вийшли на "безаварійну" пряму.



Люби українське!
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 6-9-2007 у 12:54


Головне - він відчуває що це неправильно.



Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Роман Голощук
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 2828
Зареєстрований: 8-9-2002
Місто: м. Львів, Україна
Нема на форумі


[*] написано 8-9-2007 у 09:23


Трохи узагальню:
Готовність дитини до навчання користуванням горщиком можна визначити за такими прикметами:
- дитина залишається сухою не менше двох годин або просинається сухою після денного сну;
- дитина має регулярний «графік» відправлення фізіологічних функцій (випорожнення);
- дитина словами, мімікою, жестами дає зрозуміти, що настав час сечовипускання або дефекації;
- дитина вміє виконувати прості словесні вказівки;
- дитина зазнає дискомфорту від забруднення підгузників і виявляє бажання їх замінити.

Не треба давати дитині на час садіння на горщик книжки з малюнками, іграшки тощо, бо це відвертає увагу від основного «завдання», подовжує час перебування на горщику і не сприяє розвитку навичок охайності.

P.S. Моя Яринка (10 місяців) поки сприймає горщих за іграшку. Так що я вирішив пізніше розпочати процес "відвикання" від памперсів :)




Немає помилкового судження, у якому немає бодай зернятка правди

Видавництво львівської політехніки
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 8-9-2007 у 21:27


Перепитав жінку, вона розповіла докладніше:

З 6-7 місяців почали ненав'язливо пропонувати пісяти на ганчірку, яку згодом замінили горщиком.

Після 10 місяців хлопець почав час від часу проситись, а після року він уже частіше просився ніж дзюрив у штанці.

У рік і 6 міс ми стали гуляти без памперсів. Перші два тижні, бувало, не встигали добігти до кущика, але потім стало вистачати і на це часу :) Через місяць ми відмовились від разових підгузників під час денного сну.

У рік і 10 міс. стали вкладатися в трусиках і на ніч, про всяк випадок пісяючи серед ночі.

Але прикрі аварії трапляються і досі раз-два на місяць, особливо коли дитина нап'ється ввечері.
Та і взагалі у дівчат зазвичай трохи довше від хлопців - десь на 2-3 місяці.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 18-11-2007 у 17:07


А у мене малий сприймав горщик як забавку до 1 року і 5 місяців, а за тиждень до півтора року, сьогодні, (какаючи в памперс!) почав пристроюватись сідати на горщик, в памперсі. :sing: Надіюсь це не буде разова акція:lol:



ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Жежнич
Модератор
******

Фотографія користувача


Повідомлень: 1139
Зареєстрований: 24-11-2002
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-11-2007 у 12:07


Малу почали привчати до горщика після 1 року. Зараз (їй 1 рік 8 міс.) вона проситься на горшок, деколи навіть забагато:). По "великому" ефективність 100%, а по "малому" - все одно деколи "протікає". Тому переважно витрачаємо 1 підгузник (або трусики) в день, рідко - 2.




Львів, який ми бачимо щодня - Фотожурнал Львова. Особистий блог - PZhe.Net.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 19-11-2007 у 23:51


знатоки кажуть дівчатка в цьому відношенні швидше розвиваються за хлопчиків...:)



ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Люда
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 100
Зареєстрований: 7-4-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-11-2007 у 15:24


Ще помічено (от не пам’ятаю, де читала) , що чим більше часу дитина проводить у памперсі чи аналогах, тим пізніше почина проситися. Мабуть тому, що сам процес меньш "наочний" ;)
Тому в країнах, де підгузниками користуються повально (та ж Америка), вважають, що не варто дитину змушувати, до 3 років вона сама по собі все зрозуміє і проситиметься. У нас практикувалося раннє привчання до горщика (бо ніц памперсів не було). І нічого, всі вижили. Власне, привчати справляти потреби "впорядковано" дитину після десь 6-7 місяців почала моя мама. Дуже спокійно і поступово, Олексій вже писав про це. Побачивши, що це справді дає результати, я просто продовжувала її дії (мама з нами не живе, інколи приїзджа). В результаті до горщика ми добралися якісно і досить рано, з1 року просилися вже однозначно і впевнено (пропускаючи тільки інколи), з 1р 5 міс памперси потрібні були тільки вночі, з 1р 7 міс відмовилися від памперсів взагалі. Але памперсами я користувалася досить обмежено, там, де можна було без них - обходилася. Тобто, у нас всюди підлога така, що легко витерти, і досить тепло, то й лазили в штанцях... А коли не встигала - памперс, тобто без фанатизму в той чи інший бік. Думаю, тут значення має не тільки готовність дитини, а й бажання і готовність батьків.;)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5765
Реклама: