Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Спілкуйся рідною - запитання до ініціаторів акції
Вадим Петриченко
Новак
*



Повідомлень: 14
Зареєстрований: 6-9-2007
Місто: Миколаїв
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 7-9-2007 у 18:45
Спілкуйся рідною - запитання до ініціаторів акції


Впала в очі невеличка іконка акції "Спілкуйся рідною". Я свого часу питанням
цікавився й пропонував дещо іншій підхід (див http://www.vadimpetr.ukrbiz.net/archtext.ukrbiz?arch=9093 )
Чи не вважають ініціатори акції, що така постановка питання в країні, де
половина населення вважає рідною російську, не досить чітко окреслює мету акції.
Чи не краще було сказати про українську? І не "спілкуйся" в імперативі, а
"спілкуймося" в дружньому поштовху, та ще й в суто українській формі? Є певні нюанси, правда?




З повагою
В.Петриченко
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 7-9-2007 у 19:30


Пане Вадім, я трохи збоку, бо не ініціатор акції, а лише пересічний її учасник. Проте,
позаяк я теж мешкаю в російськомовному регіоні, то ваша поведінка (з лінкованого звернення) багато в чому співпадає з моєю.
При цьому, в мене не виникло якихось застережень щодо форми акції "Спілкуйся рідною".
По-перше, так життя склалося, що на україномовні сайти ходять люди, більшість з яких, принаймні психологічно, ладні визнати українську рідною, якщо навіть вживанішою для них є російська.
По-друге, "спілкуйся!" є заклик, тобто порух, який може розшевелити того, хто ще інертно вагається. Заміна його на "спілкуймося" ніц не дає, бо, очевидно, якщо ініціатори написали заклик виключно українською (тобто не дублювали сайт російською й англійською, як назагал ведеться), то вони українською вже спілкуються, і якщо ти підтримуєш "спілкуйся", то в підсумку і вийде "спілкуймося".
По-третє, "рідне" в укранеті - це вже бренд (я зробив комусь приємне?), тобто людина, що заходить на якесь ridne і чує "Спілкуйся рідною!", отримує подвійний імпульс (сподіваюсь, мені не варто пояснювати деталі людині, дотичної до бізнес-консалтінгу?)




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 7-9-2007 у 22:01


Дмитро справді не є ініціатором акції, але видно чоловік з досвідом. :)
Тому його коментар носить практично вичерпний характер.

Щодо гасла. Це питання виглядає не настільки принциповим, ми зараз працюємо над більшою кількістю іконок. Імовірно з іншим текстом.
Перший варіант справді вибирався з врахуванням кількох факторів, одним з яких є прив'язка акції до її домена. На мою думку, вийшла досить енергетична зв'язка гасла з доменом. Принагідно зазначу, що коли я багато років тому брав домен "ridne.net" я власне передбачав появу субдоменів такого класу.
У даному випадку ми не займаємося "тяганням ковдри на себе", а просто вибрали варіант, який виявився оптимальним.

Зазначу також, що офіційного роз'яснення щодо акції (окрім того, що на сайті) ми не давали. З двох причин
1 - у принципі і так усе ясно.
2 - акція стартувала дещо несподівано. У ніч мертвого серпневого сезону я повісив собі іконку, щоби потестувати роботу двигуна в реальних умовах пару годин. За цей час іконку підхопили активні дописувачі ЖЖ, і гальмувати процес уже просто не пасувало :)

Зазначу, що акція має відміності від пари подібних онлайн-акцій. Окрім іншого, вона орієнтована на користувачів, а не на власників сайтів, і вона передбачає облік кількості завантажень персональної іконки, що фактично для рядового користувача дає можливість узнати реальну читабельність власних повідомлень. Такий собі черговий ТОП, але уже не сайтів, а авторів.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Вадим Петриченко
Новак
*



Повідомлень: 14
Зареєстрований: 6-9-2007
Місто: Миколаїв
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 9-9-2007 у 09:58


Зрозуміло, спасибі



З повагою
В.Петриченко
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
tysovska
Модератор
******



Повідомлень: 940
Зареєстрований: 4-8-2004
Місто: Kyiv
Нема на форумі

Настрій: бойовий

[*] написано 10-9-2007 у 11:18


Так, в ЖЖ акція дуже швидко поширилась і знайшла відгук - що, власне, і треба було довести. Мабуть, сприйнялася вона як частина акції "Зроби Україні подарунок - розмовляй українською".



Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 10-9-2007 у 11:30


Було б ще незле в рамках цієї акції розробити банери проти нарочито суржикових перекручувань на кшталт мови персонажів Подерев'янського чи «подонківських» сленгів.

В рунеті такі банери уже дано працюють.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-10-2007 у 19:13


1. Добавлено нову іконку (у популярному форматі userbar - довгу і тонку)
2ю Рахується крім сумарної кількості завантажень і кількість завантажень за добу. Інформація обновляється щогодини.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5769
Реклама: