Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Зависає компютер
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 24-9-2007 у 08:01
Зависає компютер


Можливо хтось має якусь ідею бо я вже все перепробував.
Комп: Семпрон 3200+, 2*256 МБ, GeForce 7300GX, 160 Samsung.

Проблема: під час роботи зависає комп (Картинка на екрані лишається пару секунд, а потім все - нічого не реагує). Після перегрузки може зявитися повідомлення: Disk Error. Але якщо включити через годину - включається без проблем.
Зависати може раз в місяць або ж кілька разів в день.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Odarka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1970
Зареєстрований: 17-2-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: вже йде до зими

[*] написано 24-9-2007 у 09:35


Ой, у мене таж сама проблема.

Казали, що це через спеку, яка була влітку, але вже похолоднішало і проблема не зникла:(((




я так довго мовчав
ти ж бо знаєш як важко було мені в сутінках
вустами вологими на добрі слова натрапляти
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Остап Шумин
Академік
****



Повідомлень: 342
Зареєстрований: 19-5-2006
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 24-9-2007 у 09:39


Також було щось подібне. Експериментальним шляхом виявив, що мій хард і ДВД на одному шлейфі працювати не дуже хочуть. Підключив все окремо – наразі ніби без проблем.



Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 24-9-2007 у 10:15


В мене працюють окремо.
Кажуть треба протестити хард через MDD можливо зроблю але не хочеться просто час тратити. Комп ще на гарантії відвозити його...але ж він буде працювати а описати на пальцях проблему...не знаю чи то даст щось тільки час затрачу. Тому поки є ще гарантія пробую сам.
В мене диск SATA.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 24-9-2007 у 10:24


Кажуть коло мене мудрі люди -- для початку проміряти живлення (12-вольтівку перш за все) і глянути осцилографом пульсації. Як щось не так -- тотальна заміна низьковольтних електролітів в БЖ.
Можливі також глюки з хардом і драйверами -- локалізується заміною/перестановкою.
Цитата:
Комп ще на гарантії відвозити його...але ж він буде працювати а описати на пальцях проблему...

Ну то дзвониш гарантійщикам і описуєш їм проблему на пальцях телефонічно, а далі дієш згідно їхньої реакції.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 24-9-2007 у 10:40


Але ж якщо б це було щось з напругою - зависання були б систематичні. А так був час коли я взагалі більше місяця працював без проблем вже і забув навіть.
Електроліти провірю на "вздуття" можливо дійсно вздулися.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Сокальський
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1154
Зареєстрований: 25-4-2003
Місто: Чернівці
Нема на форумі

Настрій: Бойовий

[*] написано 24-9-2007 у 10:48


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
...зависання були б систематичні. А так був час коли я взагалі більше місяця працював без проблем...

Якась кореляція зависань з температурою повітря спостерігалася?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 24-9-2007 у 11:20


Щось схоже і в мене було. причиною було перегрів вінчестера. Після того я почала користуватися програмою HDDlife Pro. Вона дає можливість слідкувати за температурою. Коли температура стає критичною, а це 46 градусів за Цельсієм програма попереджає. :wow: Тоді треба вимикати компютер. Якщо ж "правильної" реакції з боку користувача немає, то вона сама вимикає машину, а це можу привести до втрати даних, якщо в той момент виконується якась задача :(
І ще був один випадок, коли також спостерігала таке зависання, то було замало місця на диску С. :)




З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 24-9-2007 у 11:26


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Сокальський
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Demyan
...зависання були б систематичні. А так був час коли я взагалі більше місяця працював без проблем...

Якась кореляція зависань з температурою повітря спостерігалася?

ні не спостерігалася. ЗАраз ніби холодно в хаті було на вихідні те саме, в суботу мучився, в неділю - 4 години без проблем.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 24-9-2007 у 14:02


Може у Вашого компютера проблеми з оперативною памяттю? :D
Радила б її почистити (вийняти плати з материнки і легенько ризиночкою (яку використовують для стирання олівців) потерти. А слоти на материнці почистити маленьким пензликом (який не використовували для фарби) і поздувати пилюку, яка там напевно насілася. Потім вставити плати на місце. І мало б бути все ОК. (Це якщо проблема в запиленості оперативки)




З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 24-9-2007 у 14:26


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Богдана Курилюк
Може у Вашого компютера проблеми з оперативною памяттю? :D
Радила б її почистити (вийняти плати з материнки і легенько ризиночкою (яку використовують для стирання олівців) потерти. А слоти на материнці почистити маленьким пензликом (який не використовували для фарби) і поздувати пилюку, яка там напевно насілася. Потім вставити плати на місце. І мало б бути все ОК. (Це якщо проблема в запиленості оперативки)


Мабуть в нього щось з головою не так :)
Я вже знімав планки, тикав в інші слоти, вставляв тільки по одній всеодно час від часу повисав. Щоб пилюка була...йому тільки пів року зараз.
Добре що використовую його в якості ігрової приставки :) але іноді дойду до якогось рівня забуду зберегти і все спочатку :o:cool:
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Богдана Курилюк
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 408
Зареєстрований: 19-4-2007
Місто: Коломия
Нема на форумі

Настрій: гарний

[*] написано 25-9-2007 у 08:27


А таке зависання було від того часу коли Ви придбали цей компютер чи воно зявилося пізніше?



З повагою та найкращими побажаннями Богдана Курилюк
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 25-9-2007 у 08:37


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Богдана Курилюк
А таке зависання було від того часу коли Ви придбали цей компютер чи воно зявилося пізніше?


Відразу здається точно не було, здається десь через пару місяців завис, потім я переставив віндовс - не зависав потім знову почав, тепер знову то зависає то не зависає.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чирка Олег
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 17-12-2002
Місто: Україна, Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-9-2007 у 08:38


Зависання може спричиняти перегрівання процесора або блоку живлення, на вентиляторах збирається досить багато пилюки. Тому рекомендовано почистити вентилятори на блоці живлення або ж куллер на процесорі.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 25-9-2007 у 09:06


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Чирка Олег
Зависання може спричиняти перегрівання процесора або блоку живлення, на вентиляторах збирається досить багато пилюки. Тому рекомендовано почистити вентилятори на блоці живлення або ж куллер на процесорі.

Але ж зараз не є гарячо.
Вентилятори всі чисті, так як компюетру півроку.
Дивує чому іноді треба чекати годину щоб можна буловключити. Повиснути може через 5 хвилин, я відкриваю....нічого гарячого немає. Післязапуску може писати Disk Error а може тупо на початку не доходячи до вінди повиснути. Через годину включається як ні в чому не бувало...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Чирка Олег
Дійсний член
***



Повідомлень: 175
Зареєстрований: 17-12-2002
Місто: Україна, Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-9-2007 у 09:46


Цитата:

Але ж зараз не є гарячо.

а якщо куллер не виконує свої функції - недостатній повітряний потік для охолодження, то не завжди від погоди залежить.

Цитата:

іноді треба чекати годину щоб можна буловключити. Повиснути може через 5 хвилин, я відкриваю....нічого гарячого немає. Післязапуску може писати Disk Error а може тупо на початку не доходячи до вінди повиснути. Через годину включається як ні в чому не бувало...


А що показали тести вінчестера на температуру та на інтенсивність його роботи (запис-читання). Можливо сторонній шум.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олександр Дєдик
Дійсний член
***



Повідомлень: 190
Зареєстрований: 23-3-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-9-2007 у 11:15


подивіться все ж добре на кулер до процесора:
в мене колись була аналогічна ситуація - так виявилось що кулер інколи "застрягав",
тобто зупинявся (відпровідно проц моментально нагрівався і комп вис)
Це відбувалось абсолютно не закономірно (от так як у вас) :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 25-9-2007 у 11:43


ок значить спробую на разі наступне:

1. Куплю ББЖ
2. Перевірю всі конденсатори
3. Ще раз все повитягаю прочищу всі кулери, слоти.

Якщо це не поможе буду тестувати диск (просто не це троха часу не хочеться тратити :) ).
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Гулка
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 899
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: м.Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: стабільний

[*] написано 25-9-2007 у 16:01


Колись зустрічався із подібними проблемами. Довго мучився і міняв все по черзі. Виявилось мікротріщина на материнці. Коли комп трохи попрацює, контакти нагрівались і розширялись, і відповідно комп вис. Потім трохи постоїть вистигне, контакти остигнуть і все знову гуд. Зависання теж були не систематичні і не прогнозовані.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
MaX:)
Дописувач
**



Повідомлень: 58
Зареєстрований: 5-10-2003
Місто: LVIV
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 29-9-2007 у 17:13


Це може бути все що завгодно. Вінду пробували переставляти? Спочатку виясніть яка саме це проблема: залізо чи софт. Поставте чисту вінду, разом з драйверами і поюзайте, подивіться. Якщо і далі глючить то тоді вже можна переходити до заліза...
Дуже часто допомогає Scandisk:) Запустіть Partition Magic і перевірте логічні диски на помилки. Може у вас вже бед-сектори з’явилися? В наступний раз коли вінда видасть повідомлення, повністю його перепешіть і гляньте в інеті, думаю що на форумах знайдете щось подібне. Дуже часто вінда сама підказує де і що глючить.
А з заліза це може бути будь що, починаючи від тріснутого шлейфа і закінчуючи глюками проца :) Треба дивитись щоб зрозуміти що саме не так.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 1-10-2007 у 08:01


Софт переставлявся неодноразово -причому з повним форматуванням і різні версії ХП.

Що наразі зроблено:
1. Чистити не було що, пилюки зовсім не було (комп свіженький).
2. Зняв з кришки системного блоку пласмасовий "тунель" який робив витяжку від вентилятора процесора до стінки системного блока.
3. Зменшив частоту.

Результат: комп за два дні не повисав, тільки два рази просто сам по собі перегружався, але при цьому запускався відразу без помилок.
Хоча в мене таке було що він працював і з пару тижнів...тому буду далі спостерігати картину.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
MaX:)
Дописувач
**



Повідомлень: 58
Зареєстрований: 5-10-2003
Місто: LVIV
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-10-2007 у 21:48


Хм... Частоту системної шини? А ви що розганяли комп?
Подивіться на таймінги памяті. Поставте щоб числа були великими, або щось типу default. Можливо проблема у них. Планки памяті від різних виробників?
А взагалі то у біоса є дуже класна штука, загрузка параметрів біоса по замовчуванню, себто: load bios defaults. Спробуйте, тоді комп працює стабільніше. Але тоді зіб’ються всі його настройки.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
MaX:)
Дописувач
**



Повідомлень: 58
Зареєстрований: 5-10-2003
Місто: LVIV
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-10-2007 у 21:52


Подивіться через біос на напругу. Якщо вона у вас скаче, це недобре але терпимо. Але якщо вона менше від номінальної це вже кепсько. Зависання можуть бути саме через це. І будьте обережні. Якщо не вистачає напруги, так можна вінчестер загубити. Який блок живлення стоїть? (Виробник і кількість ват)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
MaX:)
Дописувач
**



Повідомлень: 58
Зареєстрований: 5-10-2003
Місто: LVIV
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 1-10-2007 у 21:56


Я коли збирав компи так завжди ставив БЖ з запасом, і від гарного виробника. Ті що йдуть в комплекті з корпусами фігня повна, вони не мають ту кількість ват що на них вказана. А так людина купляє комп, і він працює ніби. Потім докупляє щось туди, одне друге, трете і комп починає глючити. А чому? А тому що йому не вистачає живлення :)
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5826
Реклама: