Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2  3
Автор: Тема: Linux Format
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 5-4-2008 у 21:53


Я є прихильником даної платформи і багато працюю в напрямку поширення її серед молодих ІТ-спеціалістів через свій вуз. Але я все-таки не сприймаю завищеного оптимізму щодо витіснення віндовс.
тим більше що я згоден, що
Цитата:
Думаю міграція користувача Windows - Linux це питання часу та і рівння знань і IT культури користувачів

а ці параметри зараз не зростають, а падають, притому швидко. Ви ж самі кажете, що
Цитата:
Так як просто жах, бачу що дня серед нових користувачів ні знань ні бажання знати

Очевидно, люди тратять свої сили в іншому напрямі, ніж освоєння платформи лінукс.
Економічний важіль поширення лінукс різко слабне. Вартості ліцензійого офісного ПЗ, яке в кінці 90-х шокувало людей, зараз не виглядають якоюсь серйозною проблемою. Затрати часу на вивчення нової платформи стають співмірними з затратами коштів на придбання ПЗ Майкрософт.
Зазначу також величезний успіх Майкрософт на напрямі корпоративних рішень, поширення їхніх серверів для Інтернет-проектів та академічні здобутки (той самий Академічний Альянс).
ІМХО, не те що про перемогу, про успішну контратаку говорити рано.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 5-4-2008 у 22:31


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Дивно шановні так як Linux це давно вже десктоп система і про це свідчить те що 60 % навчальних закладів використовують останій у багатьох навчальних процесах. Що до роботи Linux в бізнесі то сам переводжу Західне ГРУ ПриватБанку на цю операційну систему і все працює від переферіє де парк не малиі і різний спец софт до 1С бухгалтерії для цього є навіть спільно розроблені дистрибутиви, читайте тут http://www.asplinux.ru/corporate/products/asplinux-server/cpe/ так що на мою думку це надійна і потужна ОС. Веб контент живе в більшості на Unix та Linux платформаг, супер комп'ютери та кластери + мобільні пристрої. Думаю міграція користувача Windows - Linux це питання часу та і рівння знань і IT культури користувачів. Так як просто жах, бачу що дня серед нових користувачів ні знань ні бажання знати. Мої статті та думки від сьогодні будуть розміщені на домашні сторіночці http://dorado.homelinux.net

Юрію, я розумію класову боротьбу працівників ІТ-сфери. Сам такий був, віндовс був відстій, а лінукс рулез. Але час пройшов, тепер я дивлюся на це чисто з прагматичного боку. І бачу, що мені дешевше заплатити за софт мікрософт, ніж сисадміну, який прийде встановити і налаштувати на моїх комп`ютерах лінукс + навчання персоналу. Так, я можу і сам це зробити, але не хочу - в мене є куди потратити цей час з більшою для себе користю :)
І ще - одна справа, коли йдеться про здоровенний банк, де є своя ІТ-служба, щось не так, підняв трубку - і все вирішується. А інша - невелика за чисельністю персоналу фірма, де ні до чого зайві клопоти і зайві посади. Бо тут, в результаті, ніби-то дешевша платформа обертається більшими фінансовими витратами.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Міша Борисюк
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 21-11-2007
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: прекрасний

[*] написано 29-4-2008 у 15:20


Христос Воскрес !!
Підскажіть будь-ласка.
Мені треба підняти VPN канал під FreeBSD.
Існуюча проблема не хоче створюватись віртуальний інтерфейс tun
Які мої дії ??




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Степанюк Василь
Дійсний член
***



Повідомлень: 204
Зареєстрований: 19-7-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 18-10-2008 у 23:15


Це все можна змінити, якщо у ВУЗах студентів паралельно з ОС Windows навчати і Linux. Але це займе не один рік. І виникає питання чи окупить себе?.. Прогрес не стоїть на місці і через декілька років ці знання можуть і не знадобитися.

Щодо переведення великих корпорацій на Linux, то виникає проблема цього ж навчання персоналу, якому важко без додатковоїї допомоги важко освоїти нову ОС. Одиниці (більш технічно грамотні) можуть самостійно це зробити.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 19-10-2008 у 10:54


Не згоден. Якщо спеціально не сунути під носа Віндовс, то споживачу, який перший раз сідає за комп’ютер, паралельно, чи Віндовс чи Лінукс, лиш би працювало. То само з Мак OS-X - це ж теж не вінда.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 19-10-2008 у 11:01


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Степанюк Василь
Прогрес не стоїть на місці і через декілька років ці знання можуть і не знадобитися.

Щось ти мало газет читаєш... Росія школи переводить на овпен сорс, а саме на розроблений в росії альт-лінукс, адаптований повністю до потреб учня, тенденція орієнтування на відритоджерельні рішення якось все більше набирає обертів, а тобі знання можуть не знадобитися? Смішно. Знання, яке б не було, завжди є знанням.




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Степанюк Василь
Дійсний член
***



Повідомлень: 204
Зареєстрований: 19-7-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-10-2008 у 21:12


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Не згоден. Якщо спеціально не сунути під носа Віндовс, то споживачу, який перший раз сідає за комп’ютер, паралельно, чи Віндовс чи Лінукс, лиш би працювало. То само з Мак OS-X - це ж теж не вінда.

А от проблема і полягає в тому, що усюди "сунуть під ніс Віндовс". І користувачу, який усе життя працював з Windows важко перейти на іншу ОС.
Набагато простіше навчити, чим перевчити!
Цікаво скільки є користувачів, які перший раз сідають за комп'ютер, і яким паралельно чи Віндовс чи Лінукс? Це одиниці.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 19-10-2008 у 21:40


Якраз отим що перший раз сідають, це і є все одно.
А про тих, яких тяжко перевчити, я нічого доброго не скажу :baddevil:




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 16-11-2008 у 01:20


А хто би мені таке підказав: шукаю простий поштовий сервер, який би вмів слухати 25 порт на заданому інтерфейсі (наприклад, лише на eth0), складати отриману пошту в "чергу" і передавати через заданий інтерфейс (наприклад, eth1) на повноцінний SMTP-сервер, коли з'явиться зв'язок. Громіздкі sendmail, postfix, qmail не потрібні.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 19-11-2008 у 20:21


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Марків
А хто би мені таке підказав: шукаю простий поштовий сервер, який би вмів слухати 25 порт на заданому інтерфейсі (наприклад, лише на eth0), складати отриману пошту в "чергу" і передавати через заданий інтерфейс (наприклад, eth1) на повноцінний SMTP-сервер, коли з'явиться зв'язок. Громіздкі sendmail, postfix, qmail не потрібні.

А чому би просто не прокинути порт з одного інтерфейсу на інший?




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 19-11-2008 у 23:42


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
А чому би просто не прокинути порт з одного інтерфейсу на інший?


Та бо не завжди є зв'язок. Тому нехай собі повідомлення чекає в queue. Так що чекатиму на ідеї. Років 5 тому мав щастя знайти щось таке, коли працював під ASP, а тепер просто потрібно згадати...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 21-11-2008 у 23:10


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Якщо це окремий хост то пораджу ось це http://linuxiso.com.ua/goods.php?id=998


Подивлюся, дякую.

А ще порадьте плз щось типу неро під консоль.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 22-11-2008 у 00:14


А нема такого під консоль. Та і нащо? cdparanoia, cdr2mp3, cdrdao, cdrecord - не стане?



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 22-11-2008 у 00:17


Цитата:


А ще порадьте плз щось типу неро під консоль.


Поки що ознайомлююся з dvd+rw-tools.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 22-11-2008 у 00:19


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
А нема такого під консоль. Та і нащо? cdparanoia, cdr2mp3, cdrdao, cdrecord - не стане?


В мене на компі з лінуксом нема іксів. Наче man growisofs каже, що під консоль все ж щось таки є ;)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 22-11-2008 у 01:16


Ну, неро - це вже скоро буде окрема операційна система :)
А з консолі нарізаються диски без проблем, сам це робив під Слакварою, тільки так сходу не пригадаю як саме, тре мани читати :) А мені вже ліньки, нащо воно, якщо є неро :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 23-11-2008 у 00:04


Цитата:
Наче man growisofs каже, що під консоль все ж щось таки є ;)


Хтось знає, як пояснити лінуксу, що в мене є чим записувати диски? Бо зараз кричить, що нема:

growisofs -Z /dev/dvdrw1 /mnt/hdb1/incoming/downloads/90.pdf
:-( /dev/dvdrw1: media is not recognized as recordable DVD: A
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 23-11-2008 у 00:18


Сорі, то в мене була вставлена сідіервеха, причому вже записана (як очистити? бо сам ще не розібрався). Тепер вставив чисту dvd-r болванку і наче почало писати.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 23-11-2008 у 01:25


Успішно записав dvd-r :)

А хто знає, як подивитися статус виконання процесу?

Наприклад, ось я запустив у фоновому режимі задачу:

# growisofs -Z /dev/dvdrw1 /mnt/hdb3/folder &

бачу через top її ай-ді, та не знаю, скільки ще залишилося чекати. Без амперсанта "&" бачив би, але тепер запустив на фон, бо зібрався перезавантажити комп, на якому юзаю ssh-клієнт.

Хто підкаже?

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 23-11-2008 у 10:49


А чому ти не використовуєш чудову команду screen, раз вже ти працюєш тільки в консолі?



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 23-11-2008 у 16:41


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
А чому ти не використовуєш чудову команду screen, раз вже ти працюєш тільки в консолі?


Бо ще не дуже в неї врубався, щойно тілько інсталював :)
То чим вона мені допоможе? (бо мани спросоння погано читаються).

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 23-11-2008 у 18:04


Ну напевно треба проспатися для початку :saint: А дає вона ось що: маючи відкриту одну консоль, ти можеш запускати команду в іншій, віртуальній консолі, створену отим screen, вийти з неї, робити щось інше, потім знову під’єднатися до неї, подивитися що там робиться і т.д. Можна запускати скільки тобі заманеться таких screen-консолей. Різницю між командою в бекграунді через & і screen бачиш?
http://khaoohs.wordpress.com/2006/08/13/howto-screen-command-quicks...




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 24-11-2008 у 19:20


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
Ну напевно треба проспатися для початку :saint: А дає вона ось що: маючи відкриту одну консоль, ти можеш запускати команду в іншій, віртуальній консолі, створену отим screen, вийти з неї, робити щось інше, потім знову під’єднатися до неї, подивитися що там робиться і т.д. Можна запускати скільки тобі заманеться таких screen-консолей. Різницю між командою в бекграунді через & і screen бачиш?
http://khaoohs.wordpress.com/2006/08/13/howto-screen-command-quicks...


Реально модна фіча, дуже дякую! :)

Тепер хочу з консолі підмаунтити розшарений диск з іншої тачки в мережі, щоб перевірити його юніксовим антивірусом clamav. Там щось треба в /etc/fstab прописати. Хто шарить?

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 24-11-2008 у 20:27


Цитата:
Тепер хочу з консолі підмаунтити розшарений диск з іншої тачки в мережі, щоб перевірити його юніксовим антивірусом clamav. Там щось треба в /etc/fstab прописати. Хто шарить?


Підмаунтив:
# mount -t smbfs //192.168.0.5/shara /mnt/shara
і посканував на віруси:
# clamscan /mnt/shara -r

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 24-11-2008 у 20:49


Цитата:

# mount -t smbfs //192.168.0.5/shara /mnt/shara


Тепер би ще налаштувати набір скорочень, чи синонімів (чи як це називається?), щоб не вбивати цю довжелезну команду (і не шукати її в history), а ввести щось на зразок
# mount_5
і щоб система виконала ту команду, що вище.
Хто скаже?
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2  3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5906
Реклама: