Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1    3
Автор: Тема: Linux Format
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 24-11-2008 у 21:21


Ну слухай... Так і пишеш в /etc/fstab :
//192.168.0.5/shara /mnt/shara smbfs ro,users,auto,password="",codepage=cp866,utf8

smbfs трохи застаріло, викристовуй замість неї cifs.
І монтуєш: mount /mnt/shara (при бажанні собі скорочення в .alias або .bashrc додай, таке як ти хтів: alias mountshara='mount /mnt/shara').
Якщо буде матюкатися, то забери users з опцій. На різних системах трохи відрізняються опції.

Якщо появляться проблеми, читай тут (працює на всіх системах) http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=287061




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 24-11-2008 у 21:40


А взагалі, скорочення додай собі в файли .alias чи .bashrc
alias mount_5='mount -t smbfs //192.168.0.5/shara /mnt/shara'
і будеш мати то що хотів




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 24-11-2008 у 21:44


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
при бажанні собі скорочення в .alias або .bashrc додай, таке як ти хтів: alias mountshara='mount /mnt/shara'


чуєш, я тут прикольнувся:
# less /home/yura/.alias
alias commander='mc'
/home/yura/.alias lines 1-1/1 (END)


тепер пишу
# commander
а воно мені:
bash: commander: command not found

(у .bashrc те саме додав - і ніц)

чим його вдарити? ;)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 24-11-2008 у 22:23


А мете яка оболонка shell стоїть - bash, sh чи csh?
Ось тобі мій .bashrc :

# .bashrc

# User specific aliases and functions

export savehist=25
xhost +

alias rm='rm -i'
alias cp='cp -i'
alias mv='mv -i'
alias ll='ls -l'
alias ps='ps awxu'

export LIBXCB_ALLOW_SLOPPY_LOCK=true
PATH=$PATH:$HOME/bin

# Source global definitions
if [ -f /etc/bashrc ]; then
. /etc/bashrc
fi

Я використовую bash. Для csh треба писати свій файл .cshrc . І взагалі, ти мануали читати пробував?




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 28-11-2008 у 21:19


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ярема П.
І взагалі, ти мануали читати пробував?

;) Пробував. Не вставляє ;)
Жартую, мани читати треба, тільки часто поведінка системи (за умов малого досвіду) спонукає все списати на глюки і краще в когось запитати...

Чуєш, з твоїм .bashrc стрічка
alias commander='mc'
дає результат

а ось ця
alias scr='screen -D -R'
чомусь не працює.

Мо' йому якесь "міні-перезавантаження" після редагування .bashrc тре' робити?

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 28-11-2008 у 23:31


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Марків
Мо' йому якесь "міні-перезавантаження" після редагування .bashrc тре' робити?


Угу. Перелогування вирішило питання.

До слова - вважаю, що коли на форумі питаю про якусь проблему, а потім навіть сам відповідаю, то це комусь потім дасть можливість вигуглити цю тему і отримати допомогу.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 29-11-2008 у 13:53


Спробував створити образ диску з інсталяхою вінди:

# genisoimage -o /mnt/hdb2/hdb2/soft/WinXP.iso -R -J /mnt/dvdrw/
I: -input-charset not specified, using utf-8 (detected in locale settings) genisoimage: Directories too deep for '/mnt/dvdrw/i386/asms/52/policy/msft/windows/networki/dxmrtp' (7) max is 6.

що йому зробити, щоб піддався? поки що пробую скопіювати просто в папку на диску...

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 29-11-2008 у 13:59


Написало ж тобі помилку... genisoimage бере тільки до глибини 6 вкладених піддиректорій, а в інсталяції вінди глибина більша, от воно і не бере.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 29-11-2008 у 14:28


Та в мене з англійською проблем нема, я маю на увазі - для віндового неро це раз плюнути, от і питаю, чи в лінуксі під консоль чимось це можна зробити... Ну як нє, то нє.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 29-11-2008 у 14:40


Ну якщо не маєш, то може почнеш читати документацію нарешті.... http://www.cpqlinux.com/cdrw.html



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Степанюк Василь
Дійсний член
***



Повідомлень: 204
Зареєстрований: 19-7-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-12-2008 у 00:21


Нещодавно мав можливість декілька годин попрацювати в Linux. Для мене, як для користувача який до того працював виключно у Windows, це не створило жодних незручностей. Хоча звичайно певна різниця є.
Крім того, що Linux не усі формати читає, виникло питання, чи працюють в цій ОС "гарячі клавіші" (залишилась звичка користувача Windows)? З деякими, такими як: копіювати, вставити, вирізати, швидкий перехід між програмами розібрався.

А чи існує комбінація клавіш для зміни мови? А то кожного разу клацати мишкою незручно.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 2-12-2008 у 10:34


Звичайно що все це є. Читає практично всі формати, треба тільки проги доінстальювати. Гарячі клавіші працюють (який дистрибутив для початку?), перехід між мовами працює стандартно Альт+Шіфт, але треба запустити аплет переключання клавіатури (подібно як і в вінді додати бажані мови). Документації - море в інтернеті.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Степанюк Василь
Дійсний член
***



Повідомлень: 204
Зареєстрований: 19-7-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 2-12-2008 у 22:14


За дві-три години тяжко у всьому розібратися... Хоча якщо б була потреба працювати в Linux це проблем не склало б.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 3-12-2008 у 01:24


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Степанюк Василь
За дві-три години тяжко у всьому розібратися... Хоча якщо б була потреба працювати в Linux це проблем не склало б.


З пошаною тисну п’ятірню!




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Степанюк Василь
Дійсний член
***



Повідомлень: 204
Зареєстрований: 19-7-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-12-2008 у 00:32


Моєму працівнику сьогодні поставили Linux, а вона в ньому зовсім не розбирається. Тому я буду мати можливість попрактикуватися в цій ОС.

Якщо не секрет, Ярема а що Вас поєднує з Linux? Оскільки бачу, що в ньому Ви добре розбираєтеся.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 4-12-2008 у 00:55


Хоббі:lol: і можливість порпатися в системі і змінювати її так як мені заманеться. А якщо чесно - в один прекрасний день після чергового "синього екрану смерті" на вінді полетів хард-диск, на якому було багато чого потрібного. Вдалося відновити інформацію, але не все, і власне оте "не все", як то буває, і було найпотрібнішим. При скануванні диска виявилося, що було кілька троянів + власне ота зараза, що вальнула вінду. Повірте, добрих півтора місяця повторного набирання і відновлення даних було дуже сильним стимулом до ненависті до віндозоподібних систем. Ну а по ходу, почавши розбиратися з лінуксом, дійшов до висновку, що взагалі то віндовс по суті мені для повсякденного життя і роботи не потрібен - в ігри я не граю ніякі, а для роботи все необхідне лінукс має, а віндосовські аплікації (тих, що я користаю, є кілька), цілком успішно і wine запускає. Маю маленький стаж 12 років, з листопада 1996 року, коли я перший раз сів за юніксову машину і познайомився з bash i простеньким x-середовищем.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Степанюк Василь
Дійсний член
***



Повідомлень: 204
Зареєстрований: 19-7-2008
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 10-12-2008 у 23:42


Оскільки стажу роботи з Linux немає взагалі, то дана тема мені може пригодитися. (Хоча наразі користуюсь Windows, але з часом можливо і перейду на Linux).
В роботі Linux виникла проблема розархівувати *.rar i *.zip файли. Можливо хтось підскаже як з цим боротися?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 12-12-2008 у 00:09


Просто інстальнути rar і zip для лінукса (Вашого дистрибутиву). Як правило, вони є в стандартних репозитаріях. Щоб сказати більш точніше, як це зробити, потрібно було б знати Ваш різновид лінукса - це на базі дебіан, редхат, слакваре чи арч?



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 17-1-2009 у 16:24


Народ, а як згодувати wget'ові адресу, частина якої кирилична? Наприклад, ftp://ftp.site.com/папка/file.zip
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 18-1-2009 у 00:22


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Онук Юрій
Досить просто скопіюй цей лінк з браузера і підстав і тобі машина сама зробить усе. Проблеми можуть бути якщо сам оглядач тенет (браузер) не вміє цього коректно робити.


Як я бачу, це просто теорія, причому зі сфери іксів. А на практиці, на жаль, консольний wget працює зовсім не так.
Ось як wget на виході інтерпретує кирилицю:
<C3><EE><F0><EE><E4>_<C3><F0><E5><F5><E0>
Зовсім не так, як іксові браузери:
%D0%BF%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B0
При цьому руками задати на вхід такі символи, які інтерпретує на виході wget, неможливо: "<" та ">" він на вході вважає неприпустимими.
Мабуть доведеться працювати з чимось на зразок fetch...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 18-1-2009 у 02:14


Консольний wget працює так як і має працювати. Поданий тобою приклад показує, що в тебе, підозрюю, не включена (або просто немає) підтримка кириличних консольних шрифтів. Я знаю як це зробити в Ubuntu, а в Gentoo треба поритися в документації. Якщо це буде, то ти без проблем вписуєш кириличну назву і wget правильно інтерпретує її. Принаймні я сьогодні спеціально це перевірив в себе на компі в консолі.
Можна також скористатися звичайними консольними бравзерами типу lynx чи links, відкрити в них кореневий каталог ftp сервера і дійти до підкаталогів і потягнути що треба.

З цікавості: Чому ти користуєшся тільки консоллю і не скористаєшся якимось легким віндовс-менеджером?

P.S. "<" та ">" вписуєш просто як \< i \> . Аналогічно з іншими знаками, типу пропусків, &, @ і т.д., треба ставити перед ними косу риску. Пропуск це буде коса риска і пропуск: 343 87 буде 343\ 87 .




Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 19-9-2009 у 19:45


Вийшов новий кноппікс 6.0.1 - торрент-файл можна взяти тут:
http://torrent.unix-ag.uni-kl.de/torrents/KNOPPIX_V6.0.1CD-2009-02-...
або фтп:
ftp://ftp.uni-kl.de/pub/linux/knoppix/KNOPPIX_V6.0.1CD-2009-02-08-...
(англомовна версія)

україномовна версія 5.1.1 лежить тут (фтп) :
ftp://ftp.linux.kiev.ua/pub/Linux/Knoppix/KNOPPIX_V5.1.1CD-2007-02...

Knoppix - це дистрибутив на основі Debian GNU/Linux. Він запускається і працює прямо з компакт-диску. Містить велику кількість програм, які працюють на комп'ютері з мінімальним апаратним забезпеченням. Knoppix підтримує багато графічних адаптерів, звукових карт, SCSI та USB пристроїв. Він може використовуватися як демонстраційний Linux, для навчання, відновлення систем і т.д. При бажанні може бути встановлений на жорсткий диск.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ярема П.
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2222
Зареєстрований: 10-2-2005
Нема на форумі

Настрій: І навіщо я день почав з читання новин?

[*] написано 17-11-2009 у 15:37


О! Качну.



Перевір МОВУ переглядача!
\"Дивовижний народ українці! Найбільші його вороги сконали своєю смертю\" І. Драч
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1    3

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5906
Реклама: