Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  ..  3    5    7
Автор: Тема: буддист
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 12-12-2007 у 11:49


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
... я не пишу аргументи за чи проти буддизму, я створила тему "Я буддист". Це те саме, якби хтось з вас створив тему "Я християнин"...


Тема називається не "я - буддист", а просто "буддист"




Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 12-12-2007 у 23:16


Ну так мною же відкрита :saint:



ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 14-12-2007 у 23:49


Цитата:
quote]Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Катерина Задорожна, можливо йшлось не про третє втілення Будди, а про його втілення в принципі. Наприклад, Шакьямуні - не перше втілення Будди. Слідуюче його втілення буде називатись - Майтрейя. Коли прийде слідуючий Будда - не відомо. Рецепту не має. Є лише підказка - коли люди здатні будуть його сприйняти, тобто коли визріють певні умови для його приходу.
Будда - це не людина, це стан людини, означає - "просвітлений". Не впевнена, що достатньо ясно висловлююсь. Не маю ще досвіду викладати цю тему не буддистам. Звиняйте. Теж вчусь. :saint:

"... ви сприймаєте лише власні джерела інформації (і себе як беззаперечного носія цієї ж інформації) - це мій висновок. Я, зрештою, можу помилятися." Катерина Задорожна
Абсолютно ваш висновок, а не мій. І ви дійсно можете помилятись. ( Всі люди мають такий недолік - можуть помилятись ;) ). Так воно в даному випадку і є. Нікому я буддизм не нав"язую, не змушую чи переконую ним займатись. Це пишу для тих, у кого що до цього якісь "свої", відмінні цілком від моїх, думки.

Як я вже писала - кожному своє.
Але це значить, що і комусь буддизм.
Для когось буддизм маячня, для когось щось інше маячня. Маячня - ніхто вас і не змушує цим цікавитись, чи займатись. Це не ваше. Ваше щось інше.
Змушена про це ще раз відкрито написати, бо знову виникають якісь незрозумілі ситуації з людьми в цій темі. А я не люблю якихось непорозумінь між людьми і страшенно не комфортно себе в них почуваю.




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 6-1-2008 у 14:47


На своєму сайті зробила свою приватну персональну сторінку - Лєна Дадукевич. Там розмістила деякі буддійські книжки, фільми, музику і інше, не буддійське, але цікаве. Одним словом розмістила те, що вважаю в принципі цікавим.
Заходьте, скачуйте, слухайте на здоров"я! Успіхів! :saint:




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Полевський
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 110
Зареєстрований: 17-7-2008
Місто: Lemberg
Нема на форумі

Настрій: згубив колись давно...

[*] написано 12-8-2008 у 21:38
Чашка чая


Нан Ин, японский мастер дзен, живший в эру Мэйдзи, принимал как-то у себя профессора университета, пришедшего пораспросить его о дзен.

Нан Ин разливал чай. Налив гостю полную чашку, он продолжал лить дальше.

Профессор смотрел на льющейся через край чай и, наконец, не вытерпев, воскликнул: - Она же полна. Больше не входит! - Вот как эта чашка, - ответил Нан Ин, - и вы наполнены своими мнениями и суждениями. Как же могу я показать вам дзен, пока вы не опорожните свою чашку?




АстролоНиЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олег Лірник
Дописувач
**



Повідомлень: 51
Зареєстрований: 6-6-2010
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 14-6-2010 у 14:38


Завжди було цікаво, щз, відчуває буддист підчас медитації?
Кольсь був на одному їх зібранні, і пробували медетувати, але... окрім посмішки на обличчі від слів того хто говори про звук ХУННН :) ніяких переживань!
То ж яка вона медитація??????
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 14-6-2010 у 21:42


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олег Лірник
Завжди було цікаво, щз, відчуває буддист підчас медитації?
Кольсь був на одному їх зібранні, і пробували медетувати, але... окрім посмішки на обличчі від слів того хто говори про звук ХУННН :) ніяких переживань!
То ж яка вона медитація??????

ці відчуття абсолютно індивідуальні
настільки, наскільки індивідуальна кожна людина
немає одного рецепту на всіх :saint:




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 14-6-2010 у 21:43


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Андрій Полевський
Нан Ин, японский мастер дзен, живший в эру Мэйдзи, принимал как-то у себя профессора университета, пришедшего пораспросить его о дзен.

Нан Ин разливал чай. Налив гостю полную чашку, он продолжал лить дальше.

Профессор смотрел на льющейся через край чай и, наконец, не вытерпев, воскликнул: - Она же полна. Больше не входит! - Вот как эта чашка, - ответил Нан Ин, - и вы наполнены своими мнениями и суждениями. Как же могу я показать вам дзен, пока вы не опорожните свою чашку?

от то ж бо і воно :D




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Іван Каренко
Новак
*



Повідомлень: 19
Зареєстрований: 27-4-2011
Нема на форумі


[*] написано 27-4-2011 у 18:05


Ні, хороша релігія, навіть напевно найкраща, якщо можна так висловлюватися
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 7-8-2011 у 22:23


Не дивлячись на заперечення реінкарнації сучасною, особливо православною церквою в особі диякона Андрія Кураєва - ніхто не знайде в Біблії жодного слова проти неї. А от неоднозначних фраз, з котрих можна зробити висновок, що вона існує, там достатньо!
А що Ви ще знаєте про невідомі роки (з 12 до 30) Ісуса Христа, звичайно окрім скандальної історії Миколи Натовича? Не цікавились цим питанням?




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 8-8-2011 у 21:39


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  
Не дивлячись на заперечення реінкарнації сучасною, особливо православною церквою в особі диякона Андрія Кураєва - ніхто не знайде в Біблії жодного слова проти неї. А от неоднозначних фраз, з котрих можна зробити висновок, що вона існує, там достатньо!


Не обдурюйте самі себе:

...людям призначено вмерти один раз, потім же суд (послання апостола Павла до Євреїв, розділ 9, вірш 27).

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  

А що Ви ще знаєте про невідомі роки (з 12 до 30) Ісуса Христа, звичайно окрім скандальної історії Миколи Натовича? Не цікавились цим питанням?


Для тих, хто вивчає Біблію ґрунтовно, разом з єврейською культурою того часу, з цим питанням все зрозуміло. Ісусові дозволили проповідувати в синагозі - цього не можна було робити людям, що осквернили себе життям посеред язичників.

Поверхневе розуміння Біблії також не дає можливості поборникам "індійської" версії побачити глибоку прірву між вченням Ісуса та східними релігіями у питанні спасіння. Ісус недвозначно заявив:
Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене. (Євангеліє від Івана, розділ 14, вірш 6).

Про Ісуса Христа також говорить апостол Петро:
... Ім'ям Ісуса Христа Назарянина ... Бо під небом нема іншого Ймення, даного людям, що ним би спастися ми мали. (Дії святих апостолів, розділ 4, вірш 10 і 12)

"Індійська" ж версія вводить людину в пастку, переконуючи, що існує інший вихід, що "пощастить наступного разу". Повторюсь - не обманюйтеся, для спасіння потрібне лише покаяння через прийняття у серце Ісуса Христа своїм особистим Господом і Спасителем.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 9-8-2011 у 19:29


27. "И как человекам положено однажды умереть, а потом суд,"

Не буду вдаватись в лінгвістичні суперечки... але... це швидше "одного разу" чи " колись"...

Пане Юрій! Так однозначно і категорично стверджуючи, Ви відправляєте в пекло тисячі (може мільйони) хороших, добрих людей, котрі, не знаючи Християнської релігії, (в силу географічної віддаленості від її осередків, чи інших причин) живуть виконуючи заповіді Божі...
Схаменіться. Невже Ви так впевнені, що буддист (почитайте життєопис Гаутами Будди), котрий роздав своє майно бідним, допомагаючи хворим, люблячи ближнього може й більше як самого себе, не вбиваючи. не... не... не... - не отримає від Єдиного, Всемогутнього Бога, котрий є Любов - ласки, хоча б народитись ще раз, хоча б в Києві, щоб мати можливість стати монахом в Лаврі!...
А священник, котрий з Букви Закону слуга Ісуса, не йде відспівати покійника, бо не дали 200 гривень, - прямує прямо в Рай?

Не вірю, що Ви так думаєте!





Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 9-8-2011 у 21:09


В дванадцятирічному віці Ісуса застають схвильовані Марія та Йосип в храмі не за проповіддю, а за розмовою, котра здивувала присутніх своєю мудрістю.
В тридцятирічному віці Він розігнав базар в стінах Єрусалимського храму...
Всі найкращі Свої проповіді Ісус робив на пагорбах та в пустельних місцях..., далеко не в синагогах... це знають всі.

Мене (в темі буддист) цікавить інше: Міг Ісус між дванадцятим і тридцятим роками Свого життя проповідувати в Індії, Китаї, на Тибеті? Микола Натович описує бачене на власні очі Тибетське Євангеліє. На цю тему є багато літератури. Одні його звинувачують в фальсифікаціях і аферизмі, другі шукають, і ніби знаходять докази на його користь. Може хто знає більше, - поділіться.




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 9-8-2011 у 21:45


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  
27. "И как человекам положено однажды умереть, а потом суд,"

Не буду вдаватись в лінгвістичні суперечки... але... це швидше "одного разу" чи " колись"...


Хоменко: раз
Огієнко: один раз
King James Version: once
Greek Westcotl-Hort: гАпакс (в українській транскрипції), що теж перекладається як "(один) раз".


Російське слово "однажды" справді має декілька понятійних значень, тому варто користуватися декількома перекладами.

Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  

Пане Юрій!
Так однозначно і категорично стверджуючи, Ви відправляєте в пекло тисячі (може мільйони) хороших, добрих людей, котрі, не знаючи Християнської релігії,
(в силу географічної віддаленості від її осередків, чи інших причин) живуть виконуючи заповіді Божі...
Схаменіться. Невже Ви так впевнені, що буддист (почитайте життєопис Гаутами Будди), котрий роздав своє майно бідним, допомагаючи хворим, люблячи ближнього може й більше як самого себе, не вбиваючи. не... не... не... - не отримає від Єдиного, Всемогутнього Бога, котрий є Любов - ласки, хоча б народитись ще раз, хоча б в Києві, щоб мати можливість стати монахом в Лаврі!...
А священник, котрий з Букви Закону слуга Ісуса, не йде відспівати покійника, бо не дали 200 гривень, - прямує прямо в Рай?

Не вірю, що Ви так думаєте!


Пропоную спокійно, без емоцій і зайвих знаків оклику звернутися до Слова Божого.

Для початку - не змішувати дві абсолютно різні з точки зору Біблії категорії людей. Як саме буде милосердний і люблячий Господь чинити з людьми, котрі не мали фізичної можливості за життя почути Євангеліє, - це велика таємниця. Відомо лише, що Біблія відділяє окремо цю категорію людей.

Якби я не прийшов був і не говорив їм, то гріха не мали б; а відтепер не мають вже виправдання за свій гріх. (Євангеліє від Івана, розділ 15, вірш 22)

Також знаємо, що Біблія визнає для язичників (поган) можливість виправдання через совість та думки:

Бо коли погани, не маючи закону, природно діють за законом, то вони, не маючи закону, самі собі є законом. Вони показують, що діло закону написане у їхніх серцях, про що свідчить їм їхня совість та думки, які то засуджують, то виправдовують одна одну, в той день, коли Бог, за моїм благовістям, судитиме таємне в людях через Ісуса Христа. (послання апостола Павла до Римлян, розділ 2, вірші 14-16)

Однак також відомо про докладання зусиль щодо розповсюдження Євангелія "до краю землі":

Бо так заповів нам Господь: Поклав я тебе на світло поганам, щоб ти був спасінням аж до краю землі. (Дії святих апостолів, розділ 13, вірш 47)

Також є таке місце в Біблії:

Бо й Христос один раз за гріхи постраждав, праведник за неправедників, щоб привести вас до Бога; убитий тілом, але оживлений духом, яким Він і тим духам, що були у в'язниці, зійшовши, проповідував. Тим, що колись противилися, як їх чекало Боже довготерпіння за Ноєвих днів, коли він будував ковчег, у якому мало, всього вісім душ, урятувалося від води. (1-е послання апостола Петра, розділ 3, вірші 18-20)

(про це місце краще запитайте у свого духовного наставника в церкві, бо я тут не займаюся трактуванням Біблії, а лише індуктивним методом її вивчення).

Тепер щодо вислову "не знаючи Християнської релігії ... живуть виконуючи заповіді Божі". Це доволі поширений вислів, однак, на жаль, є по суті оксюмороном (протирічить сам собі). Не буду тут наводити всі десять заповідей, досить уважно прочитати першу і можна далі не продовжувати:

Я Господь, Бог твій, що вивів тебе з єгипетського краю, з дому рабства. Хай не буде тобі інших богів при Мені! (Повторення Закону, розділ 5, вірш 6)

Заповіді - це двосторонній "документ" на скрижалях між людиною і Богом. Заберіть звідси Бога - і це стане мораллю, принципами культурного та здорового життя, але це не заповіді Божі.

Що ще залишилося сказати? Про священика, що не йде відспівати покійника... Облишмо розмови про те, що померлому це вже байдуже, свої стосунки з Богом потрібно відновити ще за життя. А ритуал більше спрямований на родичів та близьких покійного. Та не про те суть розмови. Християнин - це той, хто покаявся (грецьке слово метанойя - навернення, розворот на 180 градусів) і прийняв Христа у своє серце як свого Господа і спасителя. Професія (в тому числі і священика) чи звання до спасіння не призводить.

Тепер якось потрібно цей допис підсумувати... Мабуть доречно буде це зробити словами Христа: "Покайтеся, бо наблизилось Царство Небесне!" (Матвія 4:17)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 9-8-2011 у 23:00


Ну що ж. ... Все вищевикладене Вами в цитатах співпадає повністю з тим, що і я кажу:
1) Біблію, щоб правильно розуміти, треба читати в перекладі з оригіналу, а не переклад з перекладу. ("Російське слово "однажды" справді має декілька понятійних значень, тому варто користуватися декількома перекладами").
2) Всі морально чисті люди різних віросповідань мають право на ласку Єдиного Бога. ("Також знаємо, що Біблія визнає для язичників (поган) можливість виправдання через совість та думки")
3) Ісус - наш Спаситель... ("Християнин - це той, хто покаявся (грецьке слово метанойя - навернення, розворот на 180 градусів) і прийняв Христа у своє серце як свого Господа і спасителя")
4) Не кожен священнослужитель попаде в Рай. ("Професія (в тому числі і священика) чи звання до спасіння не призводить.")

Тут між нами протиріч не має. Продовжимо цю розмову в темі "Як Ви відноситесь до Біблії".

В цій темі доведіть мені, що Біблія конкретно заперечує реінкарнацію.

Фразу
"...людям призначено вмерти один раз, потім же суд (послання апостола Павла до Євреїв, розділ 9, вірш 27) поки залишимо на пізніше. (це буде початком моєї аргументації про зворотнє.)




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 10-8-2011 у 07:13


Ігоре, прочитайте уважно ще раз:

Якби я не прийшов був і не говорив їм, то гріха не мали б; а відтепер не мають вже виправдання за свій гріх. (Євангеліє від Івана, розділ 15, вірш 22)

Язичники, котрі вже чули про Христа, і далі продовжують надіятися на мораль, власні добрі справи, на інших богів, etc. (або на комбінацію "інші боги плюс мораль плюс трішки Христа про всяк випадок") - жорстоко помиляються.

Наразі у Вашій системі цінностей цього постулату не прослідковується. Виправте мене, якщо я помиляюся.
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 11-8-2011 у 08:09


Прослідковується! Все вірно. Моральна людина в пошуках Бога рано чи пізно приходить до Ісуса, як до найвищої форми Його любові. Однак така морально висока людина може віддалитись від Християнства з вини неграмотного чи вперто ортодоксального священника, котрий турботливо не шукає загублену овечку, а переживає, як постригти всю отару. Так було з Львом Толстим, частково з Реріхами. Так є нині з багатьма християнами, котрі знаходять справжню любов і зрозуміння в буддистських ашрамах, а не в наших монастирях. І там вони дізнаються, що Ісус був і проповідував в Тибеті, чи Індії, чи Китаї. В Тибеті є цілі селища, в котрих стоять старовинні християнські храми і люди там з давніх часів моляться Ісусу і співають невідомі нам літургії, - формально залишаючись буддистами і вірячи в реінкарнацію. В цій темі моє питання звучить: Чи знає хто про це більше, - поділіться.

Наголошую. Те, що Ісус не вживав слово реінкарнація, ні в якій мірі не значить, що Він її заперечував, як і не доводить протилежного.
На мою думку, якби Він хотів її заперечити, Він розвінчав би, чи гнівно висловився в бік певних течій іудаїзму, котрі відкрито сповідали і по нині признають реінкарнарнацію. Але Він цього не зробив. Для Нього було головнішим донести до людей саможертовну любов Бога.

"І запитали Його учні, говорячи: Що це книжники кажуть, ніби треба Іллі перш прийти?
А Він відповів і сказав: Ілля, правда, прийде, і все приготує.
Але кажу вам, що Ілля вже прийшов був, та його не пізнали, але з ним зробили, що тільки хотіли… Так і Син Людський має страждати від них.
Учні тоді зрозуміли, що Він їм говорив про Івана Христителя."
(Мт 17:10-13)

Сучасні теологи не вбачають тут реінкарнації Іллі в Іоанна Христителя, - я ж явно бачу.

"А коли Він проходив, побачив чоловіка, що сліпим був з народження.
І спитали Його учні Його, говорячи: Учителю, хто згрішив: чи він сам, чи батьки його, що сліпим він родився?
Ісус відповів: Не згрішив ані він, ні батьки його, а щоб діла Божі з'явились на ньому."
(Ів 9:1-4)
На мою думку, сліпий від народження міг нагрішити тільки в попередньому житті.




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Назар Самойленко
Дописувач
**



Повідомлень: 60
Зареєстрований: 1-8-2011
Нема на форумі


[*] написано 11-8-2011 у 10:37


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  

Наголошую. Те, що Ісус не вживав слово реінкарнація, ні в якій мірі не значить, що Він її заперечував, як і не доводить протилежного.
2 наведені приклади для мене не дуже переконливі. На мою думку, ідея реінкарнації ні в якій мірі не сумісна, ані з розумінням душі, зазначеним в Євангеліє, ані з ідеєю Страшного Суду, про який Ісус говорив чимало.

А Толстой насправді віддалився від церкви не через ортодоксальність якихось ієрархів, а виключно через власні внутрішні пошуки.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 11-8-2011 у 11:25


Цитата: Початково розміщене учасником Назар Самойленко  
Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  

Наголошую. Те, що Ісус не вживав слово реінкарнація, ні в якій мірі не значить, що Він її заперечував, як і не доводить протилежного.
2 наведені приклади для мене не дуже переконливі. На мою думку, ідея реінкарнації ні в якій мірі не сумісна, ані з розумінням душі, зазначеним в Євангеліє, ані з ідеєю Страшного Суду, про який Ісус говорив чимало.

А Толстой насправді віддалився від церкви не через ортодоксальність якихось ієрархів, а виключно через власні внутрішні пошуки.


І що по Вашому роблять душі в період між індивідуальним судом відразу по смерті і Страшним Судом в кінці віків?

Ви, на відміну від пана Юрія, говорите, як гарно вихований сучасною Християнською Церквою мирянин, не підкріплюючи свої погляди ані цитатами з Євангелія, ані посилаючись на авторитети ранньої, не спотвореної владними структурами Церкви.

А уважно прочитавши "Сповідь" самого Толстого, а не анафеми Православних мужів, чи літературних критиків, - зрозумієте, що він був Християнином з великої букви!!!




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Назар Самойленко
Дописувач
**



Повідомлень: 60
Зареєстрований: 1-8-2011
Нема на форумі


[*] написано 11-8-2011 у 11:40


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  
Ви, на відміну від пана Юрія, говорите, як гарно вихований сучасною Християнською Церквою мирянин, не підкріплюючи свої погляди ані цитатами з Євангелія, ані посилаючись на авторитети ранньої, не спотвореної владними структурами Церкви.
Дуже прикро бачити таку реакцію. Цитати з Євангелія не слід розцінювати як єдиний базис для власної думки... диявол теж прекрасно цитував Біблію. А щодо неспотвореної церкви, тот це Ваш особистий погляд, і якщо бажаєте то можете посилатись лише на ранніх отців церкви, але в якості загального імперативу цей принцип використовувати не можна. На мою думку, будь-який діалог і в тому числі з приводу реінкарнації чи Страшного суду можна вести лише за умови взаємоповаги.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 11-8-2011 у 12:19


Я дуже поважаю всіх гарно вихованих Християнською церквою мирян, а відтак і Вашу позицію. Прошу вибачення, якщо допустив якусь нетактовність. (продовжимо на умовах взаємоповаги).

Спотворення ранньої Християнської Церкви бачу , чи не на кожному кроці. (приклади вже наводив на форумі)
Хто в цьому контексті диявол, і які цитати Біблії він використовував?
Я нікого не примушую вірити в реінкарнацію "по Християнськи", тільки хочу зібрати максимум інформації "за" і "проти". І якщо Ви доведете мені (не загальними фразами Вашого світогляду), що її не існує - зніму шапку, потисну руку...






Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Шпачук
Дописувач
**



Повідомлень: 67
Зареєстрований: 27-1-2007
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 12-8-2011 у 11:01


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Мацевич  

Я нікого не примушую вірити в реінкарнацію "по Християнськи", тільки хочу зібрати максимум інформації "за" і "проти".
Так як Ви читали праці єпископа Дарему Н.Т. Райта, зверніть увагу на одну з останніх праць "Воскресение Сына Божьего".
Цитата:

Автор исследует древние верования, связанные с посмертной участью человека: от теней, населяющих гомеровский Аид, через платоновскую надежду на блаженное бессмертие, он приближается к I веку греко–римского мира, полностью отринувшего идею воскресения. Но была и другая традиция, имевшая основания в Библии, отразившаяся в текстах Кумранских рукописей и не исчезнувшая впоследствии, — вера в воскресение в иудаизме. В этой традиции зародилась вера в событие, ставшее центром христианства и перевернувшее все представления о мире и Боге.

Думаю, знайдете багато цікавого :) Ну і основне - те, що чекає людину після смерті було "продемонстровано" так би мовити Ісусом Христом - воскресіння в новому тілі з новими властивостями. А де і що знаходиться між смертю і воскресінням - інше питання ;).




\"Протверезіться правдиво, та й не грішіть, бо деякі Бога не знають, говорю вам на сором!\". (1Кор.15:34)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 14-8-2011 у 19:15


Бачите. Насправді воскресіння і реінкарнація це старший брат і молодша сестра, тобто дуже споріднені речі.

Воскресіння, - це повернення душі з загробного світу в померле тіло.
А реінкарнація, - це повернення душі з загробного світу в нове (новонароджене біологічно) тіло.

Єгиптяни, вірячи в реінкарнацію, бальзамували тільки те своє тіло, котре їм було найбільше до вподоби, тобто фараона, чи великої людини в ієрархії суспільства, сподіваючись на ВОСКРЕСІННЯ саме цього тіла.

Буддисти доводять своє, найбільш достойне тіло до стану найвищого Самадхі, котре з точки зору біології вважається померлим (а це не зовсім так, і є ще одною нерозгаданою таємницею сучасної науки), щоб душа, котра покинула це тіло, - колись повернулась в нього. І в християнському розумінні це вже буде називатись воскресінням.




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 14-8-2011 у 20:57


Ігоре, відверто кажучи, "проходячи поруч", можна би було мені від початку і не пхати носа до цієї теми, оскільки людина вільна вірити хоч у лісових мавок і русалок. Та оскільки Ви посилаєтеся у своєму світогляді на Біблію, мушу "віддати належне" - у Вас в голові змішалися "коні і люди". Пробачте, якщо цей мій вислів образливий, та гляньте самі:

вікіпедія про буддизм
Цитата:

Благородний шлях до спасіння включає 8 кроків:

Правильне розуміння сутності вчення.
Правильне прагнення до спасіння.
Правильна думка.
Правильна мова, позбавлена образи.
Правильна дія.
Правильний спосіб життя.
Правильне зусилля.
Правильна концентрація.




Порівняйте з Біблією:

Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий, не від діл, щоб ніхто не хвалився. (послання апостола Павла до Ефесян, розділ 2, вірші 8, 9)

В іншому місці "розжовано" детальніше:

А коли за благодаттю, то не з учинків, інакше благодать не була б благодаттю. А коли з учинків, то це більше не благодать, інакше вчинок не є вже вчинок. (послання апостола Павла Римлянам, розділ 11, вірш 6)

Спостерігаючи за логікою Ваших останніх дописів, можна очікувати, що Ви скажете "нема ніяких суперечностей". Ваш світогляд, принаймні виходячи з доступної наразі інформації, можна охарактеризувати словом "синкретизм" - поєднання або злиття несумісних і непорівнюваних образів мислення та поглядів.

Власне кажучи, це не новина, що в Індії статую Ісуса Христа легко можна побачити в будинках віруючих і в храмах поруч зі статуями інших божеств. Гоніння на справжніх християн ще з часів давнього Риму починаються тоді, коли вони читають уважно Біблію і відкидають інших божеств, оскільки "... під небом нема іншого імені, даного людям, що ним належало б нам спастися. " (Дії святих апостолів, розділ 4, вірш 12)

Для того, щоб пізнати цю істину, читання всього доступного підряд недостатньо - потрібно усвідомити себе хворим (як би це самокритично не звучало), оскільки Ісус казав: "Не здорові, а хворі потребують лікаря; я прийшов кликати не праведників, а грішників." (Євангеліє від Марка, розділ 2, вірш 17)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Ігор Мацевич
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 285
Зареєстрований: 19-6-2011
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: як погода

[*] написано 14-8-2011 у 22:23


Пане Юрій, дякую!

З першого погляду це цілий еклектизм, але...

Славився Сократ своїм вмінням логічно переконувати. Найзатятішого співрозмовника, озброєного неабияким знанням і власним досвідом, він міг, на протязі дискусії, делікатно переконати в зворотньому. І впертюх виходив від Сократа з кардинально протилежним світоглядом. Навздогін філософ, ніби думаючи в голос, ставав на попередню позицію опонента, і, той, в кінцевому результаті залишався з тим з чим прийшов...

Я, далеко не Сократ, але...

Непримиримими концепції стають з волі людей, категорично настроєних на своїй, найбільш вигідній позиції. Людей, котрі просто не хочуть зробити кроку назустріч. Людей, в котрих діаметрально протилежні цілі.

В Християнстві та Буддизмі ціль одна - допомогти людині потрапити до Бога, в Рай.

Мені бракує Сократівської логіки, але я впевнений: Бог - Творець один, і всі релігії в свому прагненні до Нього є Єдиною релігією. Нам тільки бракує знань і бажання йти на зближення. Бо жодну річ, котра в Християн є білою, Буддисти не називають чорною, і навпаки.




Бути, чи не бути. Ось в чому питання !!!
Людина має право, і повинна знати те, що було і є насправді!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  ..  3    5    7

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5950
Реклама: