Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4    6  7
Автор: Тема: буддист
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 8-12-2007 у 18:25


Я теж пожартувала ;) це ж видно ...



ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 8-12-2007 у 18:59


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
2. Буддизм, що б Ви не казали, є релігійною течією і Ви нікому не доведете, що це спосіб життя, оскільки спосіб життя - це вже наслідок того, у що Ви вірите.

3. Ви пишете про секти у Християнстві, але паралельно із тим, не наголошуєте на тому, що сам буддизм ніколи не був єдиною релігією, а і раніше (майже одразу після виникнення) був поділений на різні течії і напрямки. Саме тому мені таким дивним і незрозумілим є маніпулювання статистичними даними...

А азійські релігії останнім часом дійсно стають популярними у нас... я підозрюю, що вони притягують саме своєю незвичайністю, а також бунтом проти усталеного життя. Люди мають звичку хапатися за щось не до кінця зрозуміле, незвичайне... Цим самим можна пояснити особливу моду на усілякі китайські, японські та інші малюночки та ієрогліфи на чашках, картинках і навіть постілі :).

2. Буддизм - не релігія, а спосіб світосприйняття і спосіб мислення, але щоб якось його конкретніше назвати, його назвали у довідниках релігією. І буддизм не будується ні на якій Вірі. Я про це вже писала. Також писала,що це - основне в буддизмі, але ви на це ніякої уваги чомусь не звернули і знову говорите про те, що вам здається буддизмом. Це не тому, що я так говорю, а тому, що так воно є на справді.
3.Буддизм в Тибеті не виник, а його двічі в Тибет приносили з Індії. І я не казала, що він має різні течії чи напрямки, я казала, що він має 4 основні школи. Це абсолютно не одне і теж.
Що до моди на східне - тут ви праві, але це не єдина причина, по якій люди цікавляться сходом все більше і більше. Є багато тому причин. Одна з них - переродження східних людей на заході. Друга - усвідомлення давності традицій на сході. А постіль з китайською символікою, китайські дешеві вазочки і тарілочки - це швидше вміння Китаю розповсюджувати свою недорогу продукцію по всьому світу, ніж зацікавленість західних людей китайським...;)




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 8-12-2007 у 19:05


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Ну власне, і в те, що Він син Божий, жив на землі, і в те, що воскрес, і в правильність Його вчення. Загалом, є основні правди віри... Але, я думала, що Ви в курсі, бо ніби цим цікавились...

Я цим не зацікавилась, але віруючі так багато про це говорять, що мене зацікавило- а що вони мають на увазі?
Ну в такому разі і буддисти в Ісуса вірять, бо вони знають, що був такий чоловік на Землі, був Вчителем. Навчав хорошим речам. Навіть можна вважати, що був святою людиною. Не бачу тоді розбіжностей:saint:




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Тарас Задорожний
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1081
Зареєстрований: 31-5-2005
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: закоханий :)

[*] написано 8-12-2007 у 19:12


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Я цим не зацікавилась, але віруючі так багато про це говорять, що мене зацікавило- а що вони мають на увазі?
Ну в такому разі і буддисти в Ісуса вірять, бо вони знають, що був такий чоловік на Землі, був Вчителем. Навчав хорошим речам. Навіть можна вважати, що був святою людиною. Не бачу тоді розбіжностей:saint:


Свята людина? Це фраза рівня будда - розмовляюча жаба... Якщо Ви цікавились хоч трохи християнством - то маєте знати - це страшне святотатство за яке відлучають від церкви




Вертольоти - це душі загиблих танків
(с) Невідомий
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача Цей користувач має MSN Messenger
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 8-12-2007 у 20:05


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
і буддисти в Ісуса вірять, бо вони знають, що був такий чоловік на Землі, був Вчителем. Навчав хорошим речам. Навіть можна вважати, що був святою людиною. Не бачу тоді розбіжностей:saint:

Розбіжності є.
Якщо формулювати менш категорично (без святотатства і відлучення від церкви), то
христіяни вірять, що Ісус є Бог (точніше, його втілення в людину);
я не точно обізнаний з ісламом, але вони, здається, теж погоджуються із цією тезою;
юдеї вважають Ісуса за пророка (але не Боже втілення);
якщо буддисти теж мають Його за "святу людину", то в Христа вони НЕ вірять.
У цьому і розбіжність, бо це - головне.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Задорожна
Дійсний член
***



Повідомлень: 226
Зареєстрований: 4-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Стабільний

[*] написано 8-12-2007 у 20:18


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
2. Буддизм - не релігія, а спосіб світосприйняття і спосіб мислення, але щоб якось його конкретніше назвати, його назвали у довідниках релігією. І буддизм не будується ні на якій Вірі. Я про це вже писала. Також писала,що це - основне в буддизмі, але ви на це ніякої уваги чомусь не звернули і знову говорите про те, що вам здається буддизмом. Це не тому, що я так говорю, а тому, що так воно є на справді.
3.Буддизм в Тибеті не виник, а його двічі в Тибет приносили з Індії. І я не казала, що він має різні течії чи напрямки, я казала, що він має 4 основні школи. Це абсолютно не одне і теж.
Що до моди на східне - тут ви праві, але це не єдина причина, по якій люди цікавляться сходом все більше і більше. Є багато тому причин. Одна з них - переродження східних людей на заході. Друга - усвідомлення давності традицій на сході. А постіль з китайською символікою, китайські дешеві вазочки і тарілочки - це швидше вміння Китаю розповсюджувати свою недорогу продукцію по всьому світу, ніж зацікавленість західних людей китайським...;)

2. Про те, що ви писали я знаю. Але дозволила собі з вами не погодитися. Бо навіть якщо припустити, що буддизм не є вірою, то це виходить що - що ви, як прихильниця цього "світосприйняття" ні в що не вірите? Буддизм будується на 4-х основних істинах (які стосуються людського страждання), які називаються в усіх джерелах, що досліджують це питання - що ж це, як не вірування... зрештою, може, ви маєте неправильне поняття віри? Та і мені не здається, а я сприймаю це явище об"єктивно, не всліпу.
3. Я не писала про Тибет :). Крім того, в курсі, що він виник в Індії. Але в Індії (для довідки) він швидко занепав... Взагалі-то, я користувалася багатьма науковими джерелами, зокрема інформацією релігієзнавця Євгенія Торчинова - це ось тут(зрештою, у мене викладач філософії був прихильником буддизму...). Оскільки цей дослідник фактично все життя досліджував буддизм, то, думаю, цьому джерелу можна довіряти.

Щодо усвідомлення давності традицій - не погоджуся :sing:... Ну хоть убийте - люди в основному несвідомо ставляться до багатьох речей і не задумуються про "глибинність". А щодо дешевої китайської продукції - так це не вона в моді (принаймні в Києві), а притягують саме дорогі речі з невідомою слов"янам символікою, а також усіляка східна творчість: вірші, картини і усяка інша всячина.

Зрештою, я завжди терпимо ставилася до різних релігій, але мене завжди дивувала настирливість сповідників різних нетрадиційних сект.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 9-12-2007 у 09:31


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Тарас Задорожний
Свята людина? Це фраза рівня будда - розмовляюча жаба... Якщо Ви цікавились хоч трохи християнством - то маєте знати - це страшне святотатство за яке відлучають від церкви

Я не цікавлюсь християнством. Воно мені не цікаве. Мені ціуавий буддизм. Я про це писала...І тим більше мені все одно, чи мене відлучать церковники від себе - я сама себе вже давно від них відлучила. :lol:




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 9-12-2007 у 09:36


Dmy , абсолютно правильно. Буддисти не вірять, а просто знають. Ащо до Божості ... так всі люди створіння Божі. Так же ж говориться у християнських першоджерелах. :sing:



ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 9-12-2007 у 10:10


"...а притягують саме дорогі речі з невідомою слов"янам символікою, а також усіляка східна творчість: вірші, картини і усяка інша всячина." Катерина Задорожна
О? А що це за такі дорогі східні речі? УЛьвові наче нічого такого нема? Цікаво.
Про вище згадані речі напишу пізніше, бо дуже об"ємна відповідь виходить, на яку в даний момент немаю фізичного часу ...:sing:




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 9-12-2007 у 17:36


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
що до Божості ... так всі люди створіння Божі. Так же ж говориться у християнських першоджерелах. :sing:

Я не цікавлюсь християнством. Воно мені не цікаве
Та звідки ж ви знаєте, якщо "не цікавитеся?"
Цитата:
Буддисти не вірять, а просто знають

В такому випадку ви праві: буддизм - не релігія. Хоча я з певних причин сумніваюсь у справедливості цієї тези.
Найпростіше (не найаргументованіше): от звідки особисто ви (яко буддист) ЗНАЄТЕ, що все так, а не овак? В грамотній книжці написано? Дядько Вчитель сказали? А звідки ви знаєте, що там правду написано? Що вони правду сказали?
Якщо копнути, то ви тому просто вірите. Приплили.

Між іншим, товаришч Лєнін теж ЗНАВ все про те, якою істинно правильною є диктатура пролетарьята. А товаришч Хрущов напевне ЗНАВ, що за 20 років у Совдепії побудують комунізму. А побудували картки на цукор і пральні порошки.
Та що Слава Богу, що христіяни не знають, а Вірять
(як, між іншим, і буддисти, на моє глибоке переконання).




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 10-12-2007 у 09:33


Dmy , я вже писала, що мала якнайпрямісіньке відношення до церкви, тому багато чого знаю, а ви все далі надієтесь, що я тільки з гір спустилась :saint:
"Між іншим, товаришч Лєнін теж ЗНАВ все про те, якою істинно правильною є диктатура пролетарьята. А товаришч Хрущов напевне ЗНАВ, що за 20 років у Совдепії побудують комунізму. А побудували картки на цукор і пральні порошки." Dmy
Правильно мислите. Вони або це знали, або швидше за все так думали. А зараз не те саме? Ви на роботі щось робите і якесь рішення приймаєте, бо вірите? Ні, ви так поступаєте, бо так видається вам за правильне, за краще, ви теж вибираєте за знаннями. Християни вірять, ніби, але ці знання їм теж дали колись... :saint:




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Задорожна
Дійсний член
***



Повідомлень: 226
Зареєстрований: 4-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Стабільний

[*] написано 10-12-2007 у 10:15


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Я не цікавлюсь християнством. Воно мені не цікаве. Мені ціуавий буддизм. Я про це писала...І тим більше мені все одно, чи мене відлучать церковники від себе - я сама себе вже давно від них відлучила. :lol:


А чому Вас цікавить саме буддизм? Як Ви до нього прийшли (чи то у нього пішли...)? Чи розглядали Ви якісь альтернативні варіанти? Як давно це сталося? І що було до того, як Ви почали наслідувати учення Будди?

Якщо якісь із питань вважаєте надто особистими, то я не ображуся, якщо Ви їх проігноруєте :).




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Задорожна
Дійсний член
***



Повідомлень: 226
Зареєстрований: 4-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Стабільний

[*] написано 10-12-2007 у 10:19


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич

О? А що це за такі дорогі східні речі? УЛьвові наче нічого такого нема? Цікаво.
:sing:


Та я ж написала - картини, посуд, навіть меблюють зараз часто у східному стилі - бо модно! А дешеві китайські куртки зараз ні для кого не новинка і не вважається чимось престижним :).




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Задорожна
Дійсний член
***



Повідомлень: 226
Зареєстрований: 4-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Стабільний

[*] написано 10-12-2007 у 10:22


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Dmy , я вже писала, що мала якнайпрямісіньке відношення до церкви, тому багато чого знаю, а ви все далі надієтесь, що я тільки з гір спустилась :saint:


:o Вам являвся Будда??? Бо якщо ні, то Ви точно напевно знати не можете, а можете лише припускати, або ж ВІРИТИ, що ті люди, які передають Вам так звану "істину" нічого не наплутали :D і не прибрехали... та і чи вони не помилялися... тим-то і відрізняється знання від віри.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 10-12-2007 у 10:32


А я щось не розумію якщо будизм то не релігія і не віра...то що я можу бути християнином-будистом :o:o:o
Щось в голові в мене не вкладається це :)
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 10-12-2007 у 14:01


Катерина Задорожна , почнемо по порядку...
"Буддизм будується на 4-х основних істинах (які стосуються людського страждання), які називаються в усіх джерелах, що досліджують це питання - що ж це, як не вірування... зрештою, може, ви маєте неправильне поняття віри? "Катерина Задорожна
Якщо ви вже згадали про 4 основні принципи (а не істини), на яких будується буддизм, то це перше повідомлення дійсно про буддизм на цих 4-ьох сторінках теми про буддизм. Вітаю!
Тому з радістю можу відповісти. Це, думаю, буде всім цікаво... :saint:
Кожна медитація починається з 1) заспокоєння думок (назвем це так), а 2) нагадування про 4 принципи, на котрих базується буддизм. (це робиться для повторення і відповідно з часом і для усвідомлення принципів)
Так от самі принципи...
"1.Ми усвідомлюємо, яку дорогоцінну можливість ми отримали в цьо мужитті - приносити користь багаточисленним істотам з допомогою методів Будди.
2.Ми пам"ятаєм про мінливість всього навколо. Не зникає тільки безкінечний ясний простір ума, але невідомо, як довго ми будемо мати умови для його пізнання.
3.Ми розуміємо причинно-наслідковий зв"язок: наше майбутнє залежить від нас самих. Колишні думки, слова і дії стали нашим сьогоднішним днем, і зараз ми також засіваємо сімена, які проростуть завтра.
4.Накінець, ми бачимо підстави для того, щоб працювати з умом. Просвітлення - це безчасова вища насолода, а зараз - поки самі знаходимось під владою сумятиці і різних тривог - ми не можемо приносити користі іншим.Тому ми відкриваємось тим, хто може нас навчити.
Для блага всіх істот ми приймаємо прибіжище в Будді - повному розвитку ума;
в його вченні яке веде нас до цієї цілі;
в санзі; (санха - коло буддистів-однодумців, які займаються буддистськими практиками)
і особливо в ламі. Лама з"єднує в собі благословіння, методи і захист, він потрібний для нашого швидкого розвитку..."

Не знаю, чи переклала зрозуміло. Може не відразу стане ясно про що мова. Питайтесь- попробую написати зрозуміліше. Але цілі навряд чи хтось назве поганими чи ще якимись не такими, які мали б бути. Маячнею їх теж важко назвати. Буддизм- це реальна праця над собою, яка будується на усвідомленні (це заодно і відповідь Дмитру вийшла) :saint:




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 10-12-2007 у 14:57


Тарас Задорожний, накінець з"єднало мене з сайтом, лінк на який ви давали вище. Дякую!
Так, це сайт нашої школи. (Персонально подякую при нагоді Славку за досить хороший пізнавальний сайт:sing: ) Я ніколи ним не користувалась, бо у мене розсилка буддистських новин працює. Тепер же ним скористаюсь.
Все нищченаписане взято з цього сайту...

"2550 років тому історичний Будда мав унікальні можливості для передачі своїх повчань. Народжений у високорозвинутій культурі, він був оточений надзвичайно обдарованими учнями. Після досягнення просвітлення протягом повних 45 років він ділився методами розкриття ума. Саме з цієї причини його Вчення (Дхарма), є таким безмежним.

Вислови самого Будди — Канджур — складаються з 108 томів, які містять 84000 корисних повчань. Пізніші коментарі до них — Тенджур — нараховують ще 254 товсті книги. Це робить зрозумілою останню оцінку, яку Будда дав своєму життю: "Я можу померти щасливим. Я не приховав жодного повчання у закритій долоні. Все, що може принести вам користь, я вже дав". Його найостанніше твердження встановлює відмінність Буддизму від того, що звичайно називають релігією: "Отже, не вірте моїм словам тільки тому, що їх вам сказав Будда, але добре їх перевіряйте. Будьте провідним світлом для самих себе".

Ці твердження показують практичність буддійського підходу, який спрямований на реальне життя. Коли люди запитували Будду для чого і чому він вчить, він відповідав: "Я навчаю тому, що ви та всі істоти шукають щастя і намагаються уникнути страждання. Я навчаю "дійсності, як вона є".
Уривки з книги Лама Оле Нідал «Дійсність як вона є», Простір 1997. Докладніше...

Хто такий Будда?

Історичний Будда народився приблизно 2500 років тому в Північній Індії. Його родина прийшла до Індії з території, яка є півднем сучасної України. Після довгих пошуків істини він пізнав у глибокій медитації природу ума та досяг повного просвітлення, став Буддою - "просвітленим", людиною, яка знає дійсність, як вона є. Після цього він протягом 45 років навчав, яким все є насправді та методам для досягнення цього стану. Його вчення, які роблять істот безстрашними, мудрими, радісними та добрими є основною релігією в багатьох країнах Східної Азії. З початку семидесятих років, цей глибокий погляд та різноманітність методів надихнули і привабили велику кількість людей в Західних культурах бачити Будду, як позачасове дзеркало потенціалу власного ума. Див. також " Життя Будди "

Які вчення дає Будда?

Будда дав методи, за допомогою яких можна досягнути повного просвітлення. Його вчення є доступними для всіх і дають практичні поради про те, що є істиною, а що - обумовленим. Розуміючи це, ми переживаємо постійне щастя. Буддизм не знає догм, більше того - він заохочує нас бути допитливими. Засвоєна нами інформація через відповідну медитацію стає власним досвідом, а досягнуті стани ума закріплюються за допомогою додаткових методів. Мета повчань Будди - повна реалізація можливостей тіла, мови та ума.

Що таке карма?

Карма означає причину та наслідок, а не долю. Розуміння, що кожен з нас є відповідальним за своє життя, робить можливим свідоме накопичення позитивних вражень, які принесуть щастя, одночасно допомагаючи уникати причин майбутніх страждань. Позитивні стани ума можуть бути ефективно посилені за допомогою методів Діамантового Шляху, в той же час негативні враження, що згодом дозріють як майбутнє страждання, можуть бути трансформовані в мудрість.

Що таке медитація ?


В Буддизмі медитація означає "без зусиль покоїтися в тому, що є". Цей стан досягається заспокоєнням та зосередженням ума або роботою з внутрішніми енергіями та медитаціями на світлові форми Будд. Найбільш ефективним методом, якщо хтось може його вживати, є постійне ототожнення з власною Будда-природою і переживання всього як Чистої Країни, - так навчають в Діамантовому Шляху.

Лінія Карма Каг’ю


Карма Каг’ю є однією з головних Шкіл Діамантового Шляху Тибетського Буддизму. Оскільки це лінія усної передачі, особливим її скарбом є медитації, які можуть за допомогою праці з кваліфікованим учителем принести повне пряме переживання природи ума. Методи школи Карма Каг’ю Будда Шак’ямуні давав своїм найближчим учням. Згодом ці методи передавалися через індійських Майстрів: Тілопу, Наропу та Майтріпу і відомих Тибетських Практикуючих - Марпу та Міларепу. Саме вони уможливили використання дорогоцінних методів школи мирянами. В 12 столітті, чернець Гампопа, який створив також і чернечу традицію в школі, передав вчення першому Г’ялві Кармапі, чиї потужні переродження зберегли їх дієвими та живими до сьогодні. Саме цей просвітлений досвід передається на Заході такими великими майстрами Каг’ю: Шамаром Рінпоче, Лопеном Чечу Рінпоче, Кхенпо Чодрак Рінпоче, Ламою Оле Нідалом.

Чи існують різні типи буддизму?

Будда дав настанови трьом основним типам людей. Ті, хто хотів уникнути страждань, одержали інформацію про причину й наслідок. Тим, хто хотів більше працювати для інших, були дані настанови про співчуття й мудрість. З тими ж людьми, які мали сильну довіру до своєї власної та до будда-природи інших, він ділився безпосереднім баченням ума - Великою Печаткою (тиб. Чагчен, скт. Махамудра). Перший з цих рівнів називається "Малий Шлях", або Тхеравада, другий - "Великий Шлях", або Махаяна, і третій - "Діамантовий Шлях", або Ваджраяна."

весь матеріал взято з http://www.buddhism.org.ua/




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 10-12-2007 у 15:31


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Dmy , я вже писала, що мала якнайпрямісіньке відношення до церкви, тому багато чого знаю, а ви все далі надієтесь, що я тільки з гір спустилась :saint:
Гори - не показник: і Львів на горі, і буддисти в Тибеті теж промишляють - можна і не спускатися. Але ж про Євангелії від Магдалини, від Юди, про канонізацію чотирьох канонічних тощо ви, начебто, не в монастирі питали? Тепер зрозумів - питали без щонайменшої зацікавленості, просто аби в розмову встрягти :cool:
Цитата:
"Між іншим, товаришч Лєнін теж ЗНАВ ... А товаришч Хрущов напевне ЗНАВ, що ..."
Правильно мислите. Вони або це знали, або швидше за все так думали. А зараз не те саме? Ви на роботі щось робите і якесь рішення приймаєте, бо вірите? Ні, ви так поступаєте, бо так видається вам за правильне, за краще, ви теж вибираєте за знаннями. Християни вірять, ніби, але ці знання їм теж дали колись... :saint:
Ну, факт! Я ж про це, як ви сказали, 4 сторінки (насправді, 3) втираю. І не я один (і не я перший). Саме так!
Вони не ЗНАЛИ, а ДУМАЛИ, ЩО ЗНАЮТЬ!!
І я на роботі не ЗНАЮ, а ДУМАЮ, ЩО ЗНАЮ.
І ви зі своїми релігійними колєгами теж ДУМАЄТЕ, ЩО ЗНАЄТЕ.
І все це не суперечить принципам буддизму, надто якщо зважити на другий наведений вами пункт. Не можеш бути впевнений, бо невідомо, як довго ми будемо мати умови для пізнання безкінечного ясного простор розуму (простіше кажучи, коли наздожене маразм), бо все жутко мінливо під цим небом. Так сталося :rolleyes:
У науці це називається "когнітивні обмеження"

Християнам, звісно, це знання колись дали. Ну, так щодня якесь знання дають і христіянам, і нехристям. Але ж вони у нього таки ПОВІРИЛИ! Ось в останньому акті-то і соль.




Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Задорожна
Дійсний член
***



Повідомлень: 226
Зареєстрований: 4-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Стабільний

[*] написано 10-12-2007 у 16:05


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Катерина Задорожна , почнемо по порядку...
"Буддизм будується на 4-х основних істинах (які стосуються людського страждання), які називаються в усіх джерелах, що досліджують це питання - що ж це, як не вірування... зрештою, може, ви маєте неправильне поняття віри? "Катерина Задорожна
Якщо ви вже згадали про 4 основні принципи (а не істини), на яких будується буддизм, то це перше повідомлення дійсно про буддизм на цих 4-ьох сторінках теми про буддизм. Вітаю!
Тому з радістю можу відповісти. Це, думаю, буде всім цікаво... :saint:


Принципи, істини - яка різниця? Як на мене, це не принципово. Та і про медитації я не запитувала. Зате я можу пояснити, чому Буддизм для мене ні як релігія, ні як спосіб світосприйняття є неприйнятним - якщо, звісно, Вам цікаво... Якщо використовувати Вашу інформацію - то Ви чітко не говорите, кому це ви маєте приности користь - що ж то за істоти такі? Мінливість усього навколо - це очевидність у фізичному житті, але не в духовному; саме формулювання попахує фаталізмом. Більше того, для мене є неприйнятним таке собі "нехлюйське" ставлення Будди до своєї сім"ї (бо за легендою, він покинув жінку і дитину і пішов "просвітлюватися"). Як на мене, уже сам цей приклад може слугувати прикладом того, що Буддизм виховує у людей байдужість... Більше того, питання реінкарнації не є для мене прийнятним, оскільки це не розвиток людини, а стояння на місці - так не може бути. І я знаю, що Ви скажете, що людина буде реінкарнуватися доти, доки не досягне звільнення від страждання чи нірвани... А тоді виникає питання, як Будда, досягнувши стану вічного блаженства, може реінкарнуватися... не сходиться.
Коротше кажучи, буду я виходити з дискусії, бо Ви все одно пишете окремо від моїх коментарів...




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 10-12-2007 у 20:54


Dmy , "Не можеш бути впевнений, бо невідомо, як довго ми будемо мати умови для пізнання безкінечного ясного простор розуму (простіше кажучи, коли наздожене маразм)" Dmy - це про смерть, яка невідомо коли з"явиться на нашій дорозі. Хоча ваша трактовка набагато веселіша :lol:
Так воно і є - всі люди думають, що знають ;):lol:




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 10-12-2007 у 21:01


Катерина Задорожна , ви просто чекаєте , що я вам буду тут християнськими термінами описувати про буддизм. Не буду. Тема створена для людей, яким цікаво почути про буддизм. А люди тут пробують його підганяти під християнські догми, а він туди не лізе. Ніяк :saint:

А хоч хтось дивився док фільм про реінкарнацію, лінк на який я тут вище дала?




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Dmy
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 3228
Зареєстрований: 9-11-2003
Місто: Донецьк
Нема на форумі

Настрій: Неформатний

[*] написано 10-12-2007 у 21:09


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
ваша трактовка набагато веселіша :lol:
Та знаю. Мені багато-хто каже, що я - людина дотепна :saint:
Але й справді: вік живи - вік учись, все одно нірвани не вкусиш :( Навіть не думав, що для буддистів так важлива смерть, що вони її у засадничі принципи винесли. :o
Цитата:
"Не можеш бути впевнений, бо невідомо, як довго ми будемо мати умови для пізнання безкінечного ясного простор розуму (простіше кажучи, коли наздожене маразм)" - це про смерть, яка невідомо коли з"явиться на нашій дорозі
Та й все одно я щось не доганяю своїм куцим умішком: якщо смерть - це просто черговий перехід на безкінечному шляху, яким ми тупцюємо під ручку із кармою, то з якого дива мають зникнути умови "для пізнання безкінечного ясного..." отого, як його?



Усе мине. Усе мене мине
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Катерина Задорожна
Дійсний член
***



Повідомлень: 226
Зареєстрований: 4-10-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Стабільний

[*] написано 11-12-2007 у 09:41


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Лєна Дадукевич
Катерина Задорожна , ви просто чекаєте , що я вам буду тут християнськими термінами описувати про буддизм.


:lol: Я не чекаю. Сподівалася плідної дискусії, а від Вас не бачу реакції на більшість питань і моїх реплік. Ви просто не читаєте, от і все.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Demyan
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 2722
Зареєстрований: 15-4-2004
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: кращий ніж вчор

[*] написано 11-12-2007 у 11:15


Я взагалі бачу що тут ніхто нічого не читає....один про шило другий про мило...
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Лєна Дадукевич
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 727
Зареєстрований: 28-10-2005
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: не знаю чого хочу, але чогось хочу

[*] написано 11-12-2007 у 13:21


Dmy , бо нема ніяких гарантій, що в слідуючому житті ви опинитесь у подібних умовах і будете мати таку ж нагоду як і в цьому житті. Буддисти це усвідомлюють. Ви, поки що, ні ;)
Demyan , ну не зовсім всі. :saint: Просто кожному своє. Комусь комфортно у мусульманстві, хтось себе почуває добре у іудаїзмі, хтось родився для монашого життя, а хтось буддист. І "плідної дискусії" бути не може. Принаймі я маю свою таку приватну домку, яка полягає на тому, що в дискусіях ніяка істина не народжується. Це вже точно маячня...:lol: Тут просто насправді є 3 людини, яким дійсно цікаво почути про буддизм, а інші настроєні лише дискутувати. А я не бачу сенсу дискутувати. Томуі виникає час від часу "проблема", бо цілі різні.




ансамбль старовинної музики \"Львівські Менестрелі\" http://www.lviv-menestreli.lviv.ua
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4    6  7

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5950
Реклама: