Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
Автор: Тема: Платні відробки
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 13-2-2003 у 09:20
Платні відробки


Таке питання хвилює багатьох. Спробую знайти на нього об'єктивної відповіді тут .

Чи законно в НУ "Львівська політехніка" платити гроші за відробки, пропуски лабораторних занять ? І т.д... В касу звичайно. А то одні викладачі говорять що мол влетиш в копійку, якщо не будеш працювати і не відвідаєш всіх лаб, другі про таке не знають.. Де шукати істину ?
Що найголовніше, то розпорядження ректора я не бачив, тому вважаю всі ці збори або банальним залякуванням ( схоже на те яке було перед політичними акціями "Повстань Україно" ) , або нелегальними. Крім того якось читав в газеті інтерв'ю головного освітянина області, і він сказав що платити за пропуски і енки - незаконно. Навів приклад з комерційною академією і помоєму медуніверситетом.

Так от. Що стосується мене, то я лаби не пропускаю і практичні, але всяке може трапитися. Ніхто від того не застрахований. А платити 21 грн за лабу я не те що не хочу ( хоча таки не хочу) , а немаю змоги. Де я таких грошей наберу ? Я вчуся на державному. Ладно, ще в якісь мірі можна погодитися з оплатою за відверті прогули великої кількості лабораторок, але от платити за відробку коли мене наприклад викладач так сказати загрузив ( або коли я недостатньо підготувався), я вважаю абсурдом. Я ж на лабу прийшов. Навіть екзамен і той перескладається по комісії безплатно. Може тоді давайте замість двійок гроші збирати ?

Прошу компетентних людей в цьому питанні висловитися, адже це хвилює не тільки мене . Або дати лінк або зсилку на матеріал в газеті, указ ректора тощо, де можна ознайомитися з порядком оплати за пропуски ?




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-2-2003 у 10:36


Точної інформації я не маю, проте наказ міністра освіти бачив. Так що певні підстави є.
Але як більше хочу пояснити мотиви а не порядок (бо сам його добре не знаю).
НА навчання студента тратяться гроші: У викладачів є заробітна плата, у допоміжного персоналу є заробітна плата, витрати не підтримку приіщень і тп
Вони розраховані на певний обсяг навчання студента.
Наприклад, середнє навантаження викладача на рік десь біля 800 годин (до речі якщо порахувати погодинну оплату – вона виходить сміховинно мала). Він зобов’язаний відпрацювати ці години. І ВСЕ! Якби тобі хтось сказав, що ти повинен працювати понаднормово без жодної оплати, я не думаю що ти б був у захопленні.
Аналогічно з іншими витратами наведеними вище.

Тому, якщо студент призводить до понаднормових витрат вузу, вуз хоче компенсаціїї. Ти наводив приклад - студента “зарізали” – і тепер плати. Але набагато частіше буває навпаки – студент не зробив жодної лабораторної, а потім на канікулах не дає життя викладачу (ходить хвостиком, нагло дзвонить додому або на мобільний і тп – псує життя одним словом). Що робити викладачу? Все одно доведеться псувати відпочинок, або відриватися від написання дисертаціі, їхати в політех і гайнувати день свого життя (що не передбачено навантаженням).А так хоч якийсь захист від недобросовісних студентів, які призводять до значних перевитрат часу викладачів та додаткових ресурсів.
Витрати на комісію на відміну від витрат на додаткові лабораторні, закладено наперед.
Розумієш, якщо ти звернешся наприклад до провайдера Інтернету – дай ще дві години додатково, бо я не встиг щось зробити – тоді відмовлять. А чому не повинен відмовляти “провайдер вищої освіти”?

Я не знаю жодного випадку (і майже впевнений, що їх нема), коли б санкції застосовувалися до студентів, які мають дрібні упущення.

Я не знаю, наскільки поширеною, є формула платних відробок зараз, але переконаний, що в майбутньому у тій чи іншій формі вона буде застосовуватися достатньо широко.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
vovka
Почесний Академік
*****



Повідомлень: 1075
Зареєстрований: 20-12-2002
Місто: Lviv,Ukraine
Нема на форумі

Настрій: впевнений

[*] написано 13-2-2003 у 15:00


Цитата:
Першим відправив користувач Андрій Пелещишин
Він зобов’язаний відпрацювати ці години. І ВСЕ! Якби тобі хтось сказав, що ти повинен працювати понаднормово без жодної оплати, я не думаю що ти б був у захопленні.
Аналогічно з іншими витратами наведеними вище.

Питань нема, але ж дотепер були в ці норми включався як би тиждень на відробку пропущених занять.

Цитата:

Ти наводив приклад - студента “зарізали” – і тепер плати. Але набагато частіше буває навпаки – студент не зробив жодної лабораторної, а потім на канікулах не дає життя викладачу (ходить хвостиком, нагло дзвонить додому або на мобільний і тп – псує життя одним словом). Що робити викладачу? Все одно доведеться псувати відпочинок, або відриватися від написання дисертаціі, їхати в політех і гайнувати день свого життя (що не передбачено навантаженням).А так хоч якийсь захист від недобросовісних студентів, які призводять до значних перевитрат часу викладачів та додаткових ресурсів.
Витрати на комісію на відміну від витрат на додаткові лабораторні, закладено наперед.

Теж згоден, тобто злісних порушників треба карати. Ну дзвонити додому і не зробити всіх лаб, та ще й безплатно, то треба трохи совісті мати. Звичайно що викладач в позаробочий час не захоче приймати ніяких ні заліків ні лаб.

Цитата:

Я не знаю жодного випадку (і майже впевнений, що їх нема), коли б санкції застосовувалися до студентів, які мають дрібні упущення.

Мене більше хвилює якраз це. А то перелякали що пропустиш ОДНУ лабу і вже 21 грн. Її ж якби можна без проблем відробити на заліковому тижні, ну або прийти з іншою підгрупою. Буває таке що в іншій підгрупі народ майже не здає в якийсь день,чому б мені не відробити в той час ?

Цитата:

Я не знаю, наскільки поширеною, є формула платних відробок зараз, але переконаний, що в майбутньому у тій чи іншій формі вона буде застосовуватися достатньо широко.

Більш-менш зрозуміло. Я звичайно за те щоб тих хто прогулює БЕЗ поважних причин ( а то нам навіть говорили що з поважними причинами треба платити за пропуски) велику кількість занять штрафувати. Але це треба все добре обдумати. Щоб кожен викладач не трактував правила по своєму.




Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 13-2-2003 у 18:21


Цитата:
Мене більше хвилює якраз це. А то перелякали що пропустиш ОДНУ лабу і вже 21 грн.

Ну мусять трохи лякати, не всі такі свідомі :D

Цитата:
Щоб кожен викладач не трактував правила по своєму.

З цим взагалі складно. Всі нововедення в освіті зараз погано розяснуюються. Наприклад, 12 бальну систему кожен вчитель інтерпретує по своєму.




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 596
Реклама: