Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2    4  ..  7
Автор: Тема: "Великі Українці" на "Інтері": прорив чи провал?
Максим Стюфляєв
Модератор
******



Повідомлень: 1095
Зареєстрований: 13-11-2007
Місто: Лутугине Луганська область
Нема на форумі

Настрій: Файний.

[*] написано 20-12-2007 у 20:25


Чому одразу Кличка?:o:lol: Я протестую не проти того, що Шевченко- великий, апроти того, що люди голосують нещиро. Неодноразово стикався з випадками, коли люди кричали про велич Тараса, але не могли згадати жодного(!) його вірша! Оце мене дістає! Бо якщо я люблю "Кавказ", то можу його напам'ять продекламувати. Особисто я поставив на перше місце Хмельницького, бо вважаю, що, якби не було Богдана Великого, то й української нації сьогодні не існувало б!
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 20-12-2007 у 21:34


Той же Шевченко не дуже вдячно відгукувався про Хмельницького. :)
"Ой Богдане, Богданечку, якби була знала у колисці б задушила, під серцем приспала"

"Отаке то Зеновію, Олексіїв друже...Ти усе оддав приятелям, а їм байдуже..."




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Максим Стюфляєв
Модератор
******



Повідомлень: 1095
Зареєстрований: 13-11-2007
Місто: Лутугине Луганська область
Нема на форумі

Настрій: Файний.

[*] написано 20-12-2007 у 21:58


То була емоційна оцінка поета, спричинена трагічними наслідками Переяслава. Але у тому, що все так повернулося, винен не Хмель, а його наступники. А на той час альтернативи військовому союзу з Москвою не було (саме союзу! Про жодне "воз'єднання" не йшлося!). Україна була надто знесилена і не могла продовжувати війну самотужки. До речі, Росія цілком могла укласти союз з Польщею і вдарити козакам у тил. Тоді наслідки були б ще трагічніші. А спілка з Москвою давала бодай якийсь шанс і, повторю, не вина Богдана, що ним не скористалися.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-12-2007 у 23:11


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Максим Стюфляєв
Чому одразу Кличка?:o:lol: Я протестую не проти того, що Шевченко- великий, апроти того, що люди голосують нещиро. Неодноразово стикався з випадками, коли люди кричали про велич Тараса, але не могли згадати жодного(!) його вірша! Оце мене дістає! Бо якщо я люблю "Кавказ", то можу його напам'ять продекламувати. Особисто я поставив на перше місце Хмельницького, бо вважаю, що, якби не було Богдана Великого, то й української нації сьогодні не існувало б!

То була емоційна оцінка поета, спричинена трагічними наслідками Переяслава. Але у тому, що все так повернулося, винен не Хмель, а його наступники. А на той час альтернативи військовому союзу з Москвою не було (саме союзу! Про жодне "воз'єднання" не йшлося!). Україна була надто знесилена і не могла продовжувати війну самотужки. До речі, Росія цілком могла укласти союз з Польщею і вдарити козакам у тил. Тоді наслідки були б ще трагічніші. А спілка з Москвою давала бодай якийсь шанс і, повторю, не вина Богдана, що ним не скористалися.

Це, напевно, надто категорично. Адже сталося саме так і ми ніяк не можемо знати, що було б, якби було інакше :)
Я не сперечаюся щодо величі постаті Хмеля, рівно як і Шевченка, та інших. Просто я думаю, що в принципі вибирати найвидатнішого не зовсім вірно, чи то коректно. Поява окремих потужних особистостей - це тільки наслідки волевиявлення народу, його праці, його устремління. Тому кожен до цього причетний. Наприклад, в годиннику найважливіші циферблат зі стрілкою, бо саме вони показують час, але навіть без найменшої шестерні нічого цього не буде.
Тому краще було б просто зробити цикл передач-досліджень "Великі Українці", де дослідити історію життя цих визначних людей, їх роль в формуванні нашої нації.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 21-12-2007 у 09:29


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Поява окремих потужних особистостей - це тільки наслідки волевиявлення народу, його праці, його устремління. Тому кожен до цього причетний.


Ого, пане...:rolleyes: Так Ви, виявляється, плєхановець... :baddevil:




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 21-12-2007 у 10:20


Цитата:
Тому краще було б просто зробити цикл передач-досліджень "Великі Українці", де дослідити історію життя цих визначних людей, їх роль в формуванні нашої нації.

Я думав, що формат буде саме такий. Писав вже здається про це.
В такому форматі, як програма вийшла вона не має особливого пізнавального моменту.

З іншого боку, ця передача не має на меті узаконити, хто з українців самий кращий. Це швидше аналіз думок та поглядів сучасних українців, точніше більшості сучасних українців.
От оголосять, що найвидатнішим є ВФЯ і стане все зрозуміло... :lol:




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sergiy Nedbaylo
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 21-12-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-12-2007 у 10:44


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Тому кожен до цього причетний. Наприклад, в годиннику найважливіші циферблат зі стрілкою, бо саме вони показують час, але навіть без найменшої шестерні нічого цього не буде.


А якщо розглянути Ваш приклад дещо з іншої точки зору і Ваш годинник не механічний, а електронний? Ви праві, годинник не буде працювати без найменшої шестерні, але якщо з годинника витягти батарейку, то він не буде працювати. Навіть не дивлячись на те, що всі шестерні цілі і готові до роботи.
На мою думку "великі українці" - це саме елементи живлення, які, кожен у свої галузі, дають поштовх до просування вперед, до подальшого розвитку тої чи іншої галузі життя українського народу.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Тому краще було б просто зробити цикл передач-досліджень "Великі Українці", де дослідити історію життя цих визначних людей, їх роль в формуванні нашої нації.


Було б цікаво, але це вже інший формат проекту - дослідницький. А формат наявного проекту - публіцистичний. Хоча, особисто для мене, був би значно цікавішим саме дослідицький формат.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 21-12-2007 у 11:02


Цікаво, що у подібному голосуванні в LiveJournal переміг не Шевченко.
Трарас Григорович взагалі зайняв третє місце.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Максим Стюфляєв
Модератор
******



Повідомлень: 1095
Зареєстрований: 13-11-2007
Місто: Лутугине Луганська область
Нема на форумі

Настрій: Файний.

[*] написано 21-12-2007 у 11:09


А хто переміг?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 21-12-2007 у 11:41


Людина, яка українською взагалі не писала — Сковорода.
На другому місці Франко.

При чому тільки ці троє були подані на видатних українців бульше ніж половиною опитуваних. Більше ніхто 50% не набрав.




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 21-12-2007 у 12:27


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sergiy Nedbaylo
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Тому кожен до цього причетний. Наприклад, в годиннику найважливіші циферблат зі стрілкою, бо саме вони показують час, але навіть без найменшої шестерні нічого цього не буде.


А якщо розглянути Ваш приклад дещо з іншої точки зору і Ваш годинник не механічний, а електронний? Ви праві, годинник не буде працювати без найменшої шестерні, але якщо з годинника витягти батарейку, то він не буде працювати. Навіть не дивлячись на те, що всі шестерні цілі і готові до роботи.
На мою думку "великі українці" - це саме елементи живлення, які, кожен у свої галузі, дають поштовх до просування вперед, до подальшого розвитку тої чи іншої галузі життя українського народу.

Хороший погляд, не можу не погодитись. Ну а тепер залишається звести їх до купи - щоб появилася велика людина, нація до цього повинна визріти, повинна бути готовою прийняти нове. Тому що нічого не стається стрибками, не можна сказати комусь - "ти живеш не правильно, треба ось так і так", і оп - завтра він уже інша людина. Так не буває. Щоб стався цей якісний перехід, потрібна тривала попередня праця. Тобто, поява великої людини і визрівання нації речі взаємопов`язані.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 21-12-2007 у 12:31


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Поява окремих потужних особистостей - це тільки наслідки волевиявлення народу, його праці, його устремління. Тому кожен до цього причетний.


Ого, пане...:rolleyes: Так Ви, виявляється, плєхановець... :baddevil:

Ні, напевно. Хоча б тому, що я його не читав...




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Sergiy Nedbaylo
Новак
*



Повідомлень: 11
Зареєстрований: 21-12-2007
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-12-2007 у 13:24


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост

Хороший погляд, не можу не погодитись. Ну а тепер залишається звести їх до купи - щоб появилася велика людина, нація до цього повинна визріти, повинна бути готовою прийняти нове. Тому що нічого не стається стрибками, не можна сказати комусь - "ти живеш не правильно, треба ось так і так", і оп - завтра він уже інша людина. Так не буває. Щоб стався цей якісний перехід, потрібна тривала попередня праця. Тобто, поява великої людини і визрівання нації речі взаємопов`язані.


То є просто ідеальні умови для діяльності великої людини! ;) Навіть, я би сказав дещо штучні, тому що в такому випадку саме середовище формує "великого українця", вказуючи йому напрямок руху. Однак мені здається, що такі умови не обов'язкові. На підтвердження того маю такі аргументи:

1. Є багато діячів в історії, про яких вже по завершенні їх життєвого шляху скажуть "він значно випередив свій час". Серед великих українців важко сходу привести приклад, з числа неукраїнців: Галілей, Коперник.

2. Україна вже давно визріла до розбудови власного демократичного шляху розвитку держави. Українці заявили про готовність політичного середовища до змін в 1991 і 2004 роках. Однак в такому сприятливому середовищі за 16 років незалежності так і не зміг сформуватися хоча б один по справжньому "великий українець"... :(
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юлія Гребеньовська
Новак
*



Повідомлень: 13
Зареєстрований: 4-12-2007
Нема на форумі

Настрій: найкращий

[*] написано 21-12-2007 у 13:41


Особисто я проголосувала за Григорія Сковороду:і славу приніс,і нічого ганебного не зробив...А взагалом,мені перестали подобатись "плагіатні" передачі-пора придумати своє:)



Хочеш розмішити Бога-розкажи йому про свої плани.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 21-12-2007 у 18:17


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sergiy Nedbaylo
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост

Хороший погляд, не можу не погодитись. Ну а тепер залишається звести їх до купи - щоб появилася велика людина, нація до цього повинна визріти, повинна бути готовою прийняти нове. Тому що нічого не стається стрибками, не можна сказати комусь - "ти живеш не правильно, треба ось так і так", і оп - завтра він уже інша людина. Так не буває. Щоб стався цей якісний перехід, потрібна тривала попередня праця. Тобто, поява великої людини і визрівання нації речі взаємопов`язані.


То є просто ідеальні умови для діяльності великої людини! ;) Навіть, я би сказав дещо штучні, тому що в такому випадку саме середовище формує "великого українця", вказуючи йому напрямок руху. Однак мені здається, що такі умови не обов'язкові. На підтвердження того маю такі аргументи:

1. Є багато діячів в історії, про яких вже по завершенні їх життєвого шляху скажуть "він значно випередив свій час". Серед великих українців важко сходу привести приклад, з числа неукраїнців: Галілей, Коперник.


Це дуже глибоке питання. Я його, до речі, в своєму попередньому дописі хотів зачепити, але, думаю, навіщо роздувати тему :) Але раз тема все ж піднялася, висловлю свою думку.
В історії людства було таки чимало подібних прикладів, коли ті чи інші великі особистості приносили якусь вістку, але вона була не для сьогодення, а на майбутнє, стратегічною. І не для конкретної нації, а ніби загальнолюдської цінності. Зараз не можу пригадати, чи була якась такого плану суто національна подія. І людина.
Але все ж ці люди творили серед якогось вибраного народу, який був благодатним грунтом для такого посіву на майбутнє. І в той чи інший спосіб цей народ теж був причетний до поширення вістки.
Тобто, ніхто знаючий не буде сіяти там, де посів не зійде.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Sergiy Nedbaylo
2. Україна вже давно визріла до розбудови власного демократичного шляху розвитку держави. Українці заявили про готовність політичного середовища до змін в 1991 і 2004 роках. Однак в такому сприятливому середовищі за 16 років незалежності так і не зміг сформуватися хоча б один по справжньому "великий українець"... :(


Тут я посперечаюся. Стикаючись з ситуацією зсередини, можу сказати, що в Україні на даний час є ще дуже потужні сили, яким не потрібна чистота і прозорість економічних та політичних процесів. Кількісно ці сили складають, навскидку, не менше 30% населення. Хоча може і більше. Інші теж заражені, хоча, можливо, не так сильно. І це отак за якісь 16 років ніяк не подолати. І який би не появився великий українець посеред нас, він не зможе дати з цим раду, бо опір середовища надто сильний. Це коли в тебе в підпорядкуванні велика кількість людей, ти віддаєш наказ, усі кивають головами, наказ опускається за інстанціями і там мирно ігнорується. І все - ти один, а їх організація.
Раз уже зайшла за це мова, то я бачу актуальною на сьогодні дещо іншу річ. Зараз кожен маленький українець повинен усвідомити себе частиною великого народу, усвідомити, що саме від його чистих і правдивих дій на власному робочому місці залежить майбутнє держави.
І лише тоді, коли бажання більшості народу будуть у звільненні від бруду, виникнуть умови для появи отого великого. А поки що працювати, працювати і ще раз працювати. Очищувати атмосферу довкола себе.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 21-12-2007 у 21:42


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Поява окремих потужних особистостей - це тільки наслідки волевиявлення народу, його праці, його устремління. Тому кожен до цього причетний.


Ого, пане...:rolleyes: Так Ви, виявляється, плєхановець... :baddevil:

Ні, напевно. Хоча б тому, що я його не читав...


Так прочитайте... :lol:Під словом "плєхановець" є лінк. :saint:

ПиСи "плєхановець" розуміється в старому значенні, а не студент/випускник "плєшки";)




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 21-12-2007 у 21:49


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Поява окремих потужних особистостей - це тільки наслідки волевиявлення народу, його праці, його устремління. Тому кожен до цього причетний.


Ого, пане...:rolleyes: Так Ви, виявляється, плєхановець... :baddevil:

Ні, напевно. Хоча б тому, що я його не читав...


Так прочитайте... :lol:Під словом "плєхановець" є лінк. :saint:

Лінк помітив. Але є запитання - що, читати дійсно є потреба? А то мені щось мотивації бракує :)




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Максим Стюфляєв
Модератор
******



Повідомлень: 1095
Зареєстрований: 13-11-2007
Місто: Лутугине Луганська область
Нема на форумі

Настрій: Файний.

[*] написано 21-12-2007 у 22:08


Щось немає "Великих українців". Йде "Свобода". Може перенесли? Шустер нічого з цього приводу не казав? Питаю, бо трохи припізнився на початок.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 22-12-2007 у 00:29


Як не йде?
Цушко і Лєнін - великі українці! Ржунеможу :lol: :lol: :lol:. Звели проект Шустера до повного маразму.




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Сєров
Модератор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 10457
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: оптимістичний

[*] написано 22-12-2007 у 01:26


Не все так примітивно, як я подумав. Помилка авторів - вони не оголосили чи недосятатньо наголосили на форматі програми
Наскільки я зрозумів тепер буде 90 науково-популярних передач + 10 документальних фільмів про тих хто увійшов в сотню.
А потім буде голосування за Найвеличнішого з десяти. Поправте, якщо не правильно второпав.

p.s. В кінці Вакарчук-джуніор задемонстрував свою тягу до общєпанятного.
А може досить "прогинатися" під Схід?:mad: (с) Hanor Narasson .




Nauka-Online.Org - Українська Наукова Інтернет-Спільнота
Рідний край - Колекція знимків України
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Максим Стюфляєв
Модератор
******



Повідомлень: 1095
Зареєстрований: 13-11-2007
Місто: Лутугине Луганська область
Нема на форумі

Настрій: Файний.

[*] написано 22-12-2007 у 09:27


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Юрій Сєров
Як не йде?
Цушко і Лєнін - великі українці! Ржунеможу :lol: :lol: :lol:. Звели проект Шустера до повного маразму.
Не знаю. Коли я увімкнув, виступала Богословська і говорили про новий уряд. Шустер був у студії сам (без Гомонай). Я вирішив, що йде "Свобода" і тому вимкнув телевізор. Мабуть, треба було почекати... То десятку, про яку знімуть фільми, вже визначили чи поки обрали лише сотню? Хто увійшов у десятку?
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 22-12-2007 у 10:18


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост
Поява окремих потужних особистостей - це тільки наслідки волевиявлення народу, його праці, його устремління. Тому кожен до цього причетний.


Ого, пане...:rolleyes: Так Ви, виявляється, плєхановець... :baddevil:

Ні, напевно. Хоча б тому, що я його не читав...


Так прочитайте... :lol:Під словом "плєхановець" є лінк. :saint:

Лінк помітив. Але є запитання - що, читати дійсно є потреба? А то мені щось мотивації бракує :)



Моє покоління просто то вивчало в середній школі в курсі класичної російської літератури, так що нам мотивації було в межах 5-ти балів. :P Не Плєханова самого, звичайно, а в процесі вивчення "Война и Мир" Толстого.




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 22-12-2007 у 10:51


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Hanor Narasson
Моє покоління просто то вивчало в середній школі в курсі класичної російської літератури, так що нам мотивації було в межах 5-ти балів. :P Не Плєханова самого, звичайно, а в процесі вивчення "Война и Мир" Толстого.

Та я, звісно, Войну з Миром теж у школі вивчав, рівно ж як і праці безсмертного великого українця Леніна в інституті конспектував, але то вже так давно було, що ся забуло. Та й відносився я тоді до того, ... ну, без ентузіазму. Хоча з рос. мови і літератури в мене було 5 :)
Але ж я говорив про теперішню мотивацію у відповідь на пораду прочитати :)

ПС. А може мої слова були сприйняті надто поверхнево, що і викликало певні асоціації?




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 22-12-2007 у 18:20


Ну, здивування від того, що хтось виявив себе "плєхановцем", це приблизно те саме, як один із мольєровських персонажів буз здивований, що все попереднє життя говорив прозою.:lol:
Про ролю особи в історії говорено-переговорено задовго до Плєханова, і філософські роздуми продовжуються, і можливо дехто сьогодні виявить, що вже життя був гегельянцем.:P

Тут є цікавий момент. Лєв Толстой своєю фразою "...В исторических событиях так называемые великие люди суть ярлыки, дающие
наименование событию, которые, так же, как ярлыки, менее всего имеют связи с
этим событием" чітко відділяє "масу" від "особи". Це ясно, не вкладалося в доктрини марксизму (а Плєханов, зверніть увагу, марксист). Тому бідні вчителі рослітри мусіли вдаватися бквально до єзуїтських викрутасів пояснюючи це матолкам-дев'ятикласникам. З цього приводу є дуже цікава стаття Якова Соломоновича Лурьє.




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Hanor Narasson
Почесний Академік
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 1500
Зареєстрований: 24-11-2003
Місто: точно ніхто не знає :)
Нема на форумі

Настрій: з носа куриться ;)

[*] написано 22-12-2007 у 18:24


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Рост

Але ж я говорив про теперішню мотивацію у відповідь на пораду прочитати :)



Жодної іншої мотивації, крім бажання дізнатися щось нове в даному випадку бути не може.
Звичайно, Плєханов марксист (хоча й опонент більшовиків). Однак нехтувати філософською спадщиною марксизму так само нерозумно, як і спадщиною львівсько-варшавської філософської школи (тому що Твардовський був україножером).




Здобудеш Українську Державу, або загинеш у боротьбі за Неї. Не дозволиш нікому плямити слави, ні честі Твоєї Нації. Ненавистю і безоглядною боротьбою прийматимеш ворогів Твоєї Нації. Змагатимеш до посилення сили, слави,багатства й простору Української Держави.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
 Сторінки:  1  2    4  ..  7

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 5976
Реклама: