Форум Рідного Міста
Ви не ввійшли [Ввійти - Зареєструватися]
Вниз

Версія для друку  
 Сторінки:  1  2
Автор: Тема: Ноократія - Влада Розуму
Павло Головаха
Новак
*



Повідомлень: 21
Зареєстрований: 14-2-2008
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-2-2008 у 13:54


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Катерина Задорожна
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Олексій Мачехін
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Головаха
Час є дискретним.

Пречудово! Доведіть.


Підтримую ідею Олексія, бо у мене дане твердження теж викликає сумніви (як і багато інших). А ще бажано показати, з яких причин час та інформація можуть вимірюватися в одній площині.


Ось так. Уявіть собі - то він бажає у мене цеглиною жбурнути, а тепер доводь йому дискретність часу. Такі от несамовиті люди у Львові-граді мешкають.

Почну з того, що жоден фізик чомусь не вимагав у мене доказів дискретності (подрібненості) часу. Хоча сам я не відразу сам сприйняв це на віру, але якось достатньо швидко сам собі довів, що це дійсно так.

Один з законів квантової фізики гласить, що коли у абсолютному вакуумі виникає час, тоді у ньому виникають віртуальні частки. Я ув"язую якраз з цим явищем дискретизацію часу на моменти буття та небуття. Частки виникають-зникають. Відповідно й час разом з ними виникає-зникає. Десь так. А вакуум цей є навіть у кожному з нас, бо між атомами по-любому є якийсь незаповнений проміжок.

Прив"язка інформації до часу йде через прив"язку інформації до вакууму, у якому вона розповсюджується миттєво. Власне вакуум і є тією спільною площиною, у якій час та інформація розглядаються як взаємопов"язані речі. На випадок вимоги довести миттєвість розповсюдження інформації у вакуумі скажу відразу: оскільки є безліч фактів миттєвої передачі інформації між людьми, єдиним простором у якому ця передача могла б здійснюватись вважається вакуум, який не має просторових та часових обмежень.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Олексій Мачехін
Модератор
*****

Фотографія користувача


Повідомлень: 4597
Зареєстрований: 31-5-2003
Місто: Київ
Нема на форумі

Настрій: теплий

[*] написано 19-2-2008 у 14:02


Я мешкаю у Києві, це записано в моєму профілі.

Дискретність часу не є постулатом фізики. Ваші міркування про це — не є доказом подібної природи часу.
Можливо, у системах, які розглядає квантова фізика, час зручно розглядати дискретно, проте це не доказ дискретності часу. Ви справді цього не розумієте?




Цінуй чужі думки, але не настільки, щоб привласнювати їх.
Дмитро АРСЕНИЧ
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Головаха
Новак
*



Повідомлень: 21
Зареєстрований: 14-2-2008
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-2-2008 у 14:25


Ну квантова фізика якраз тут працює по повній програмі - щоб цеглина з Києва долетіла до Дніпропетровська через Львів потрібна не тільки дискретність часу, але й простору.

Олексій Мачехін, я розумію, що теорія працює в цілому якраз коли ми спираємось на дані згідно з якими час є дискретним. Що стосується постулатів фізики - колись вони заперечували закони Ньютона. Але закони ці не припиняли діяти.
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Люда
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 100
Зареєстрований: 7-4-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 19-2-2008 у 16:08


Чомусь Ваші аргументації про дискретність часу нагадують мені класичні роздуми про купу. Що таке купа, як проявляється її дискретність... Адже якщо купу поділити, утворяться менші купки - тобто дискретність купи доведена?
Але один предмет, чи два, чи три - купою неє... Тобто, у купи є своя межа дискретності, за якими вона втрача свої купові властивості? ;)
Можливо, я помиляюся, але не раз зустрічала твердження, що в основі кожного явища лежить безліч рівнів, і з точки зору одного рівня не можливо повністю пояснити процеси іншого. Так, розглядаючи протони і нейтрони, важко пояснити унікальні властивості води. А з точки зору парадоксу, в якому Ахілес вічно біжить і не може наздогнати черепаху, дивним здається анекдот про п’яниць, які повзуть по залізничним рейкам, і бачать, як їх "ліфт наздоганя".
Чомусь, читаючи Ваші дописи, хочеться стиснути плечима і сказати "ну і що, і до чого це все?"
Ваші численні посилання на фізиків не переконують, бо, навіть, якщо вони і чують щось знайоме в ваших словах, цілком не обов’язково, що теоретичні постулати одної системи працюватимуть в інших...
А головне, я не розумію, до чого тут ведеться. На світі є велика кількість теорій не тільки краще розроблених, але й зрозуміліше викладених. Той же простір Гілберта, ноосфера Вернадського... Десь є спроби пояснити цей світ, десь - обгрунтування необхідності самовдосконалення.
Що дає Ваша теорія, чого б не було у них?
Ну, окрім еволюцій дискретної цеглини?:D
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 19-2-2008 у 22:04


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Люда
Що дає Ваша теорія, чого б не було у них?
Ну, окрім еволюцій дискретної цеглини?:D

Це спроба поставити фізику на служіння політиці :) Тобто, час є дискретним згідно з рішенням політради Української Національної Партії Ноократії :)


Шановний Павло, ну де ж так можна? :) Ви порівняйте свої перші дописи в цій темі з останніми. Перші - це слова Майстра, який Знає. Останні - припущення фізика-теоретика. Так і зразу треба було писати, що, мовляв, є припущення, що ... - і Ваші 1) 2) 3). А то так спереживатися можна - пришов новий месія, а я ні сном, ні духом :)

Ну добре. Тепер я зрозумів, звідки ноги ростуть. Відношення моє просте - фізикам можна розпочати довіряти після того, як вони хоча б зведуть в межі одного закону два - той, що стосується грубо-матеріального світу, і той, що стосується елементарного. А то якось ніяково виходить - два світи матеріальні, а підпорядковуються різним принципам, тобто, закони одного в іншому не діють і навпаки.
А теорії... Вони є завжди. На здоров`я, вивчайте Світ, але для чого ж видавати теорію за дійсність? Навіщо, іншими словами кажучи, пудрити людям мізки своїми домислами? Та ще й такими, які оправдовують насильство, вбивства... Це що, готується прихід нового вождя?




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Головаха
Новак
*



Повідомлень: 21
Зареєстрований: 14-2-2008
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 20-2-2008 у 11:01


Люда, Рост я Вам відповідь дам колективну.

Наша партія має в чомусь трагічну історію. Перша спроба її створення була у незабутньому 1997 році. Більше того - була ще й спроба від 2002 року. І лише тепер щось почало виходити.

Що треба робити, якщо нічого не виходить? Треба чесно зізнатись, що світогляд вимагає корегування. Це й робилось. Коли світогляд у людини вірний, то вона робить менше помилок й т. д. Згадані вище фізичні закони - фундаментальні світоглядні основи. З їх усвідомленням якість прийняття рішень покращилась на кілька порядків.

Прочитавши написане мною, ви стали співносіями інформації й незалежно від того, сподобалась вона вам чи ні, віднині ві підживлюєте її існування. Я більше ніж впевнений, що навіть якщо ви її не сприймаєте свідомо, вона буде впливати на ваші підсвідомі рішення, і це стане причиною покращення вашого життя й водночас нашою платою за те, що ви таким чином нам допомогатимете.

Це втім стосується не тільки вас, як ви розумієте.




© Українська Національна Партія Ноократії
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 20-2-2008 у 23:48


"Баба о хлєбє, а дзяд о фіялках"... Що тут ще скажеш.
Бажаю вам усіляких гараздів з вашою партією, надіюся, що світло Істини таки просвітлить вас і ви перестанете ставити на чільні місця непридатні до цього речі.

ПС. Можна непрохану пораду? Почитайте Валерія Ломовцева, гугль виведе вас на його сайт. Його "Практичний світогляд" розрахований саме на людей вашого типу перш за все. Як же він назвав... ех, пам`ять моя, читав я його років 20 назад... щось типу "для стидливих атеїстів - вихідців з Радянського Союзу..." - щось типу того.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Головаха
Новак
*



Повідомлень: 21
Зареєстрований: 14-2-2008
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-2-2008 у 00:39


Ігор Паславський дякую за участь в обговоренні.

Рост

та нема питань))) гаразди то є наше творче кредо.

За непрохану пораду дякую. Але самі розумієте - не маю бажання носити у своїй голові теорії людини, яка виклала їх 20 років тому, але так і не зробила загальновизнаними.




© Українська Національна Партія Ноократії
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 21-2-2008 у 00:51


Ну це вже навіть не смішно... На все добре.



Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Люда
Дійсний член
***

Фотографія користувача


Повідомлень: 100
Зареєстрований: 7-4-2004
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 21-2-2008 у 13:26


Павло Головаха

Та будь ласка, аби то на користь :saint:

Рост

Приєднуюся. :yawn:
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Рост
Модератор
*******

Фотографія користувача


Повідомлень: 3709
Зареєстрований: 3-4-2003
Місто: Львів
Нема на форумі

Настрій: є

[*] написано 23-2-2008 у 21:14


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
Слід глянути на принцип причин і наслідків з іншої сторони, а саме коли наслідки передують причинам. Тобто причина - бажаний майбутній стан, наслідок - дії по досягненню цього стану. Це досягається прогнозом, передбаченням, моделюванням.

Я не бачу тут ніякого передування наслідків. Приклад на мою думку невдалий - причина лежить не в майбутньому, а в минулому переживанні стану, бо звідки інакше про нього знання? А бажання пережити його в майбутньому - це і є закладання причин.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
Якби людина знала, що сіяння вітру призведе до бурі, чи робила б вона це?
Людина - не робот з визначеним набором функцій і бінарною логікою. Ми всі робимо купу речей, точно знаючи, що вони нам шкодять, проте таки робимо. Надто багато різноманітних визначаючих дію чинників.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
Незнання майбутнього, або наслідків дій/думок завжди приведе до небажаних наслідків.

Це імовірно.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
Тобто, незнання призводить до "гріха"? Або незнання - гріх?

Та ні, це шлях пізнання. Якби ми володіли абсолютним знанням, не було б цього шляху.
Тому то й кажуть, що всі ми грішні - ми вибрали плоди дерева пізнання добра і зла...
Думаю, гріх - це зло, якщо дія свідома. А якщо від пізнання, то гріх може бути і на добро.

Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський
Так можна формалізовати поняття гріха :) Народжуємось грішними бо не знаємо, гординя - заперечення факту незнання.

Як уже казав, сам по собі гріх - це не зло. Все залежить від свідомого вибору.




Рост
http://www.rost.lviv.ua
_________________

Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Головаха
Новак
*



Повідомлень: 21
Зареєстрований: 14-2-2008
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 25-2-2008 у 12:36


Ігор Паславський давайте Геделем й обмежимось. Ви знаєте про "мишу Ейнштейна, та кота Шредінгера" напевно.

Знову даю відповідь - розум є засобом самоорганізації космосу. Квантова логіка стверджує, що розум є недосоконалий засіб самоорганізації космосу, тому що вважає, що розуму непідвладні усі знання про космос. Що не є вірним твердженням з причин, наведених у першому повідомленні теми.




© Українська Національна Партія Ноократії
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Головаха
Новак
*



Повідомлень: 21
Зареєстрований: 14-2-2008
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 4-3-2008 у 01:22


Цитата:
Оригінальне повідомлення від Ігор Паславський


квантова логіка нічого стверджувати і вважати не може.
Факту самоорганізації космосу не бачу, а навпаки ентропія зростає. Хоча, що ви вважаєте за космос?
Те що розуму усе підвладно сумніву не маю, тільки, як тут слушно зауважили, чи цього досить?


Космос - це усе те, що існує для того, аби могло не існувати усе неіснуюче.

Життя - антиентропійний процес у космосі. І воно за Вернадським є первісним космічним явищем.

А що можн абажати крім всемогутності розуму? Той хто не помиляється - не робить дурниць. Отже - є людиною етичною.




© Українська Національна Партія Ноократії
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Головаха
Новак
*



Повідомлень: 21
Зареєстрований: 14-2-2008
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 16-6-2008 у 13:39


Дивно. Отримав повідомлення, що Степан Грушай відповів у цій темі. Мабуть вороги підіслали мені трояна через львівський форум)))

Що ж - ось тут зібрались ноократи у певній кількості. Дивіться так би мовити: http://unpn.forumcity.com




© Українська Національна Партія Ноократії
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Головаха
Новак
*



Повідомлень: 21
Зареєстрований: 14-2-2008
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-7-2013 у 12:35


Через багато років повертаю "борги":

Цитата: Початково розміщене учасником Олексій Мачехін  
Біля гарячка.
Де критерії помилковості рішення?


Рішення є правильним, якщо його вдалося втілити у життя - це загальний випадок.

У випадках конкретних - правильність (неправильність) рішення підтверджується ще в теорії.

Остаточна перевірка правильності рішень - якщо їхні наслідки вдається примножувати (й у цьому взагалі є сенс).

В-цілому ми відійшли від абсолютного критерію у цьому питанні й керуємось критеріями відносними - дивимось на тенденцію, яка виникає при прийнятті рішення й під час його втілення у життя.




© Українська Національна Партія Ноократії
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Головаха
Новак
*



Повідомлень: 21
Зареєстрований: 14-2-2008
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-7-2013 у 12:39


Цитата: Початково розміщене учасником Олексій Мачехін  
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Павло Головаха
Олексій Мачехін критерій помилковості рішення - його невтіленість. Можна різне говорити про успіх - але ніякі позитивні результати не можуть слугувати виправданням невтіленості рішення у життя. Цей "позитив" у кінцевому рахунку стає фундаментом подальших неприємностей.


Тобто рішення Гітлера про винищення євреїв в Німеччині а також рішення ВКП(б) про розкуркулення селян були правильними, оскільки їх було вдало втілено. Я правильно зрозумів?


Рішення Гітлера втілено у життя не було.

Повністю розкуркулити усіх селян - рішення не знайшло продовження. Відтак - воно виявилось помилковим.




© Українська Національна Партія Ноократії
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Головаха
Новак
*



Повідомлень: 21
Зареєстрований: 14-2-2008
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-7-2013 у 14:13


Цитата: Початково розміщене учасником Ігор Паславський  
якщо я не помиляюсь, для фізиків взагалі не існує такого поняття як час, і поняття плину часу, тобто минуле, теперішнє і майбутнє - це такі ж абстрактні поняття як верх, низ, вправо, вліво, які необхідні лише для позначення відносних координат, тобто фізики відмовились від поняття абсолютного часу, і розглядають простір-час.


За останні роки відбулись деякі зміни у фізиці. Знайдений "бозон Хіггса" й тим самим доведено "класичну модель". У ній математично доведено існування "п"ятого виміру", у якому й "зникають" частки під час квантового стрибка.

Навіть без доведення "класичної моделі" можна було б задатись питанням: хіба може частка "зникнути" на одній орбіті й відразу ж "виникнути" на іншій, якби простір-час не були дискретними?

А тепер, коли "пятий вимір" - майже буденна реальність, значно легше собі уявити, що він знаходиться між дискретними частинами простору-часу, ніж у якомусь загадковому "потойбіччі", про яке написано багато казок.

Але кому треба - може дотримуватись гіпотези безперервності часу, тому що й теорія дискретності часу - теж гіпотеза, у якій на сьогоднішній день просто з"явився новий обнадійливий елемент доказу. Просто коли немає доведеного факту - необхідно обирати між гіпотезами. Навіть інтуітивний вибір - це краще, ніж відсутність будь-якого вибору.




© Українська Національна Партія Ноократії
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Головаха
Новак
*



Повідомлень: 21
Зареєстрований: 14-2-2008
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-7-2013 у 14:19


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
До Павла Головахи. Хочу попросити його дати визначення терміну "Розум".


Розум - ретранслятор антиенропійного процесу з живої речовини на решту Всесвіту.




© Українська Національна Партія Ноократії
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Павло Головаха
Новак
*



Повідомлень: 21
Зареєстрований: 14-2-2008
Місто: Дніпропетровськ
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 30-7-2013 у 14:33


Цитата: Початково розміщене учасником Рост  
Цитата:
Оригінальне повідомлення від Люда
Що дає Ваша теорія, чого б не було у них?
Ну, окрім еволюцій дискретної цеглини?:D

Це спроба поставити фізику на служіння політиці :) Тобто, час є дискретним згідно з рішенням політради Української Національної Партії Ноократії :)


Шановний Павло, ну де ж так можна? :) Ви порівняйте свої перші дописи в цій темі з останніми. Перші - це слова Майстра, який Знає. Останні - припущення фізика-теоретика. Так і зразу треба було писати, що, мовляв, є припущення, що ... - і Ваші 1) 2) 3). А то так спереживатися можна - пришов новий месія, а я ні сном, ні духом :)

Ну добре. Тепер я зрозумів, звідки ноги ростуть. Відношення моє просте - фізикам можна розпочати довіряти після того, як вони хоча б зведуть в межі одного закону два - той, що стосується грубо-матеріального світу, і той, що стосується елементарного. А то якось ніяково виходить - два світи матеріальні, а підпорядковуються різним принципам, тобто, закони одного в іншому не діють і навпаки.
А теорії... Вони є завжди. На здоров`я, вивчайте Світ, але для чого ж видавати теорію за дійсність? Навіщо, іншими словами кажучи, пудрити людям мізки своїми домислами? Та ще й такими, які оправдовують насильство, вбивства... Це що, готується прихід нового вождя?


Як підсумок. Сьогодні я знову роблю наголос на тому, що перехід біосфери у ноосферу - процес, який вимагає рішень на основі невизначеності. Навіть якщо дискретність часу затверджено рішенням політради партії - це набагато краще за відсутність рішень у тих, хто лише критикує це рішення.

Заходьте на наш сайт: http://www.noocracy.at.ua

Там побачите, де нас знайти.




© Українська Національна Партія Ноократії
Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Юрій Марків
Академік
****

Фотографія користувача


Повідомлень: 795
Зареєстрований: 10-12-2003
Місто: Lviv
Нема на форумі

Настрій: :-)

[*] написано 31-7-2013 у 13:50


Хоч автор теми розмістив дисклеймер, мовляв, коментарі інших учасників форуму ні на що не вплинуть, та все ж маю бажання написати...

Автор думав, що "Не існує обмежень для людей, що усвідомили всемогутність розуму", поки не постав перед Всемогутнім Господом Богом...

P.S.: Гадаю, тема пасувала би в розділі "Філософія та релігія".
Переглянути профіль користувача Зайти на домашню сторінку користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
********

Фотографія користувача


Повідомлень: 9191
Зареєстрований: 19-6-2002
Місто: Львів, Україна
Нема на форумі

Настрій: Настрій не вказаний

[*] написано 31-7-2013 у 14:07


Переміщаю




Переглянути профіль користувача Переглянути всі повідомлення цього користувача
Андрій Пелещишин
Адміністратор
Дискусія переміщена
31-7-2013 у 14:08
Андрій Пелещишин
Адміністратор
Дискусія переміщена
31-7-2013 у 14:08
 Сторінки:  1  2

  Догори

Статичне дзеркало форуму

Львів
Pоwered by XМB
Developed by Avеnture Media & The XМB Group © 2002-2006



Інші проекти:
Наука-Онлайн - Об'єднання українських науковців
Львів - Фотоблог міста
ІБАС. Інформаційна, бібліотечна та архівна справа - Сучасна освітня спеціальність
School review 6259
Реклама: